tuzing

Odfotili ste niečo zaujímavé ? Sem s tým !
Chapman

Príspevok od užívateľa Chapman » 02 Okt 2005, 23:05

Nie Georg.Toto určite nie je "Normální vyřizování účtú" To je minimálne AbNormálne... :?

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Eda » 02 Okt 2005, 23:44

S ŠD 11 za taji RVHP? :-D

Užívateľov profilový obrázok
George
Diskutujúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 24 Mar 2005, 10:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa George » 03 Okt 2005, 09:52

No moc normální to samozřejmě nejni ale u nás v Cimrmanově Zemi jsme už na leccos zvyklí :roll: Mně by docela zajímalo jestli tahle akce proběhla ve dne nebo v noci.I když domnívám se že i ve dne nikdo nic radši neviděl.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 03 Okt 2005, 11:29

táto téma nie je veľmi moja parketa, tak sem ani veľmi neprispievam, ale keď sa to tu vždy znova a znova zjaví, tak mi vŕta v hlave, aký (a či) je rozdiel medzi "tuning" a "tuzing"..?

tuneri (tuzeri), prepáčte mi moju nevzdelanosť, mea culpa...

D.P.

Príspevok od užívateľa D.P. » 03 Okt 2005, 12:02

...inak to by zaujímalo aj mňa aký je rozdiel medzi tunerom a tuzérom? :P

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 03 Okt 2005, 12:37

tuzér - to je slovo čo vzniklo v útrobách českého slangového jazyka - človek čo auto svojimi úpravami doprasí, zhorší jeho vlastnosti a podobne.

Napríklad fenomenálne drevené krídlo na Škodu 105 ktoré zvýši spotrebu o liter a zmenší maximálku o 15 km/h. Napríklad.

Tuner? Človek čo upravuje auto za účelom zlepšenia jeho vlastností. Čiže napríklad rozšíri, pritvrdí zníži podvozok, vyleští sací trakt, vymení sériové výfukové potrubie za ladené, sériové brzdy vymení na niečo výkonnejšie a podobne.

Tuning sa veľmi často dáva do jedného spojenia so stylingom - styling to je úprava vzhľadu vozidla za účelom prispôsobenia si ho na vlastný obraz. Správny styling je ale vtedy keď skutočne vozidlo začne lepšie vyzerať.

Čiže styling podľa mňa nie je nárazníky z Felicie a 2 rýchle pásy cez karoséria izolačnou páskou na Škode 110R.

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 03 Okt 2005, 12:42

Čiže napríklad:

Alfa Romeo 75 pre stylingom:
http://www.shop.autoteile-und-autoersat ... 5-0492.gif

Alfa Romeo 75 po stylingu:
http://www.carlone.ch/Neue%20Autos2/Alf ... 0x1703.jpg

I keď na tomto už asi bol nejaký ten tuning ako je badateľné že auto je citeľne nižšie a má väčšie disky a nižšie pneu za účelom lepších vlastností pri lietaní cez zákruty

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 03 Okt 2005, 12:49

No však on Ondrej ten "styling" taky aplikuje v praxi, ne? Mohl jsi to Matěji klidně ukázat na Ondrejově Mi-longu formou zveřejnění fotek "před stylingem" a po "stylingu". A například kdyby tu byl pan 600, hned by Ti vysvětlil, že jsou dva druhy "stylingu". Příkladem stylingu, za který by se jeho majitel měl stydět je třeba moje T613 (proto je spíše na místě používat pojem "stydling"), zatímco příklad nádherného zdůraznění podstaty auta s duší je Ondrejův Mi-long.

Užívateľov profilový obrázok
George
Diskutujúci
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 24 Mar 2005, 10:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa George » 03 Okt 2005, 13:23

O TUZINGU více na http://www.tuzing.com.Myslím že je to tam dost dobře popsané.Jinak ve zkratce to vystihl nejlépe Mojzo.

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 03 Okt 2005, 13:28

Áno, Ondrej, tvoj MiLong je nádherný príklad pre styling

No a Števova Tatra 613-3 s vŕtaným motorom, zníženým podvozkom a podobne, to je nádherný príklad pre tuning

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa michal heky » 03 Okt 2005, 13:48

Jak vlastně vypadá ta slavná Zlatá bublina ambiciózního tajemníčka? Přede mnou v Lednici v koloně jakási zlatá tatra jela, ale to byl podle značky nějakej pražák. Asi jsem si ji v tom množství nevšiml :-(.

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 03 Okt 2005, 13:51

http://ck.tatraportal.sk/gallery/galler ... 0_1178.JPG

Toto je ona. Veľmi pekná Tatra 613

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa michal heky » 03 Okt 2005, 13:59

Aha. No vida.

Užívateľov profilový obrázok
Stevo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1180
Dátum registrácie: 10 Feb 2004, 09:41
Tatry, ktoré vlastním: taka bordova
Bydlisko: Garáž
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Stevo » 03 Okt 2005, 14:00

Fujha Mojzo, kedy ideme na pivo? ;-)

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 03 Okt 2005, 14:06

Ta mohli by sme popiť kuštičko... Jedno nemôže nikdy škodiť :)

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 03 Okt 2005, 14:33

Ambiciózní tajemníček napísal: .... jsou dva druhy "stylingu". Příkladem stylingu, za který by se jeho majitel měl stydět je třeba moje T613 (proto je spíše na místě používat pojem "stydling"), zatímco příklad nádherného zdůraznění podstaty auta s duší je Ondrejův Mi-long.
AT - ale predsa vzhľadové úpravy našich áut sú si v mnohom podobné, nie? Hlavný rozdiel vidím v tom, že ja som tam akurát nepriplácol ten "tuzingový" spojler (aj keď asi nie je drevený). No a ešte pár drobností... ale každému sa predsa páči niečo iné. Aj mne moje auto viacerí kritizovali, že sa im na ňom to, alebo ono nepáči podobne, ako som ja napr. AT kritizoval spojler a predné chromové fúziky, čo tomu autu podľa mňa nesedí. Ale existuje nejaké obecne platné kritérium, čo je pekné a čo nie? Má niekto obecne platný vkus a oprávnenie vnášať obecne platné súdy? Asi nie...

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 03 Okt 2005, 15:11

No já nevím, Ondreji, pan 600 to mé auto hodnotil velmi negativně - "nadpozemsá ufa ověnčená prostodivnyma metalisama se směsicí koroze a notné dávky nevkusu" atd. Takže pozor na nějaké hledání podobnosti mezi mým a Tvým stylingem 8)

Fúziky jsem tam plácl, protože mi ta obrovská čelní plocha mezi světly připadala taková prázdná. I T2-603 tam má jakýsi náznak linky. Pak ji mají také chromky, myslím, že je měly i viňálofky a trojka tam má ty hrubé prolisy, no.

Spoiler na zadní kapotě považuji za funkční (na rozdíl od křídel na stopětkách určitě). Já vím, že je to předmětem sporu, zda odřezává nějaké proudění nebo ne, ale já si po svých zkušenostech s aerodynamikou myslím, že ano. Estetický přínos spoileru je určitě diskutabilní a je to silně individuální. Záleží na tom, zda člověk preferuje spíše dynamickou splýavou záď (jakou v lomené křivce navrhl před pětatřiceti lety Vignale) nebo ostrou hranu (jakou naznačoval počátkem 90. let Král a koncem 90 let oživil v kombinaci s funkčností Wardle). Já sám osciluji mezi těmi dvěma přístupy a možná brzy zase nasadím původní kapotu bez spoileru.

Jinak, Matěji, mám ještě o nějaké deci objemu víc než Števo a ještě je to Mi, takže tuning bys mi mohl taky nějaký přiznat 8) A pokud jde o to, jestli je moje T613 velmi pěkná nebo ne, momentální stav je o chlup horší, protože klempíř zrovna odlovil ty bubliny, které daly vozu jméno a tak je poněkud strakatá od základní barvy.

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 03 Okt 2005, 15:32

Jjjasné, tak v tom prípade máš tuning aj ty :) 3,9 litra Mi cii pána.
Šak to musí ísť jak pila.

A čo že je poflakaná a tak. Je aspoň vidno že na aute sa pracuje. Osobne radšej vidím auto ktoré je vyvarené bez laku s novými blatníkmi v základovej farbe ako silou mocou nanovo prestriekanú rakovinu. Nie tak?

Chapman

Príspevok od užívateľa Chapman » 03 Okt 2005, 16:20

Mojžo: Rakovinu treba liečiť! Chemoterapiou.
Chemoterapia = poliať nejakou vysoko horlavou chemikáliou a zapáliť... :twisted:

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa michal heky » 03 Okt 2005, 16:33

Ambiciózní tajemníček napísal: A pokud jde o to, jestli je moje T613 velmi pěkná nebo ne, momentální stav je o chlup horší, protože klempíř zrovna odlovil ty bubliny, které daly vozu jméno a tak je poněkud strakatá od základní barvy.
Aha, a já si lámal hlavu, proč se hranaté auto jmenuje bublina... Takže já mám vlastně Modrou bublinu.
I když proč zrovna tajemníčkova tatra se jmenuje bublina, když bublin, na rozdíl od mnohých jiných, měla jak šafránu... že by zaúřadovaly osobní antipatie vynálezce jména, pana 600? :lol:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných