kola na T613

Odfotili ste niečo zaujímavé ? Sem s tým !
Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: kola na T613

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 15 Feb 2008, 00:11

radek napísal:
IRONCLAD napísal:
miloš bukáček napísal:[quote="IRONCLAD
myslel jsem že koupím ty zrcátka i s rámkem. Jaký typ máš ???
S ramkem? jak to myslis? Snad s ramem..
přesně tak to myslím tak tedy s rámem !
S rámem? V tom případě doporučuji s rámy pořídit i skla a možná i stahovací mechanismy, neb sametky v rámech budou zvyklé na dráhu a tloušťku "svých" skel, rámy budou ohnuté do rádiusu podle skel které v nich běhají a celé to bude relativně fungující komplet... :wink:[/quote]


A co tedy míníš ty???? ponechat ty puvodní ??

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: kola na T613

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 15 Feb 2008, 00:13

Mirek napísal:A rámy nebudou pasovat do dveří. jak už Radek psal. Takže komplet dveře. Ty budou jinak barevné,.....
Nech ji v originále a buď rád, že nemsíš řešit vyváření a lak.
lak budu muset řešit taky,neboť někdo nastříkal velice neodborně ala doma přední levy blatník. A na kapotě je to taky špatné. Tyto dva díly budu muset řešit

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: kola na T613

Príspevok od užívateľa miloš » 15 Feb 2008, 00:17

radek napísal:Miloši, zodpovědně prohlašuji, že T700 nesluší ani jedny z těch zrcátek. Britaxy jsou špatně úhlované a děsivě odbytého designu i povrchu/zpracování, Caddy jsou T700 zase malé, (a úhel skel oproti tělu zůstává defektní taktéž) protože má narozdíl od T613 vysoký mohutný ponton a tu zvednutou kapotu, logicky potřebuje rozměrově větší zrcátka, aby se to opticky vyvážilo. Na té tmavé fotce to lze relativně maskovat, ale kdyby byly "Caddy" na světlé T700, byl by ten nepoměr a nevyváženost mnohem markantnější.... ono je znát, že T700 Wardle dělal "za byt a stravu" a jen po víkendech - zrcátky z Caddy použít nechtěl/nemohl (homologace, schválení, dostupnost), tak vzal první univerzály co byly po ruce, možná ve slevě, protože před ním už je Tim Bishop užil na prototypu "M95", Britax coby výrobce příslušenství pro užitkové automobily (zrcátka, světla, světelné rampy,...) a dnes i výrobce dětských zádržných systémů a autosedaček, se jich asi potřeboval tehdy zbavit....
Jake bys pro 700 navrhoval jako nejprijatelnejsi?
Caddy se mi libi vic proto,ze tlaci celkovy dojem vic k zemi nez britaxy.

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: kola na T613

Príspevok od užívateľa radek » 15 Feb 2008, 00:24

Ale mě je přeci úplně jedno, co hodláš se svým autem dělat. Jen Tě tu předem upozorňuji na pár aspektů, které Tě, vzhledem ke krátkodobosti Tvého vlastnictví T613 a nepřílišné orientaci v jednotlivých modelech, předem nenapadne řešit, či na ně vůbec pomyslet. Pro mě za mě tam klidně dej skopná zrcátka z Avie, jak už jsem psal, předem si sám urči, v jakém stavu chceš T613 mít a podle toho konej. Jsou lidé, co T613 udržují až v chorobně historicky korektním stavu, že by nejraději chtěli stroj času aby si mohli zajet pro vzduch z oblasti Milešovky v létě roku 1977, protože jiný odmítají do gum nafoukat :wink: , jsou lidé, co udržují auta v technicky korektním stavu kvůli tomu, že je používají a toto upřednostňují před totální historickou či modelovou "originalitou", a jsou lidé, co si klidně dovolí takovou "svatokrádež", jakou je zásadní přestavba a změny dílů či skupin T613, protože prostě potřebují používat auto, adekvátně vybavené a fungující dle jejich potřeb a zvyklostí.... je to různé, a to je na tom to zajímavé. Naplňuje se zde to okřídlené rčení "tatra - prostor pro vaši individualitu" - někomu vyhovuje individualita ve smyslu jistoty, že když otevře u své historicky korektní T613 odkládací kastlík přístrojové desky, tak uvidí flek od vylitého chemoprénu, který naprosto stejně velký v žádné jiné T613 nenajde, jinému zase vyhovuje ten prostor a technická koncepce, na které si z dlouhé chvíle staví ve smyslu individuality použitelné auto....

Užívateľov profilový obrázok
Mirek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 554
Dátum registrácie: 23 Okt 2007, 22:14
Tatry, ktoré vlastním: T603 M68
T603 M69
T613-3 OTS EX
T613-4M
Bydlisko: střední Čechy
Kontaktovať užívateľa:

Re: kola na T613

Príspevok od užívateľa Mirek » 15 Feb 2008, 00:26

I tak. Taky jsem přemýšlel, jak by na mojí Tatře vypadala jiná zrcátka (vzhledem k jejímu stavu docela smělé, nebo alespoň předčasné úvahy) a řekl jsem si, že to je blbost. Prostě to tam dali ve fabrice, tak proč se v tom vrtat. Navíc ten výhled dozadu je fakt dobrý. Lepší tu práci investovat někam jinam. V případu nás obou třeba do motoru.
Ten výhled vzad je tedy pro Tebe nepoužitelná zkušenost ze čtyřky, ale tak co, aspoň jsem si pochválil autí.

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: kola na T613

Príspevok od užívateľa miloš » 15 Feb 2008, 00:29

Nene Radku, nepochopil jsi me. Ja nehodlam nic menit na stavajicim stavu. Jen me zajimal Tvuj nazor jake by se Ti na 700 libily nejvic.Tedy samozrejme koprodukcni nebot na vyvoj jak znamo nezbyvalo. Opravdu jen na zamysleni a inspiraci, nepochopil jsi muj prispevek spravne.

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: kola na T613

Príspevok od užívateľa miloš » 15 Feb 2008, 00:32

Mirek napísal:I tak. Taky jsem přemýšlel, jak by na mojí Tatře vypadala jiná zrcátka (vzhledem k jejímu stavu docela smělé, nebo alespoň předčasné úvahy) a řekl jsem si, že to je blbost. Prostě to tam dali ve fabrice, tak proč se v tom vrtat. Navíc ten výhled dozadu je fakt dobrý. Lepší tu práci investovat někam jinam. V případu nás obou třeba do motoru.
Ten výhled vzad je tedy pro Tebe nepoužitelná zkušenost ze čtyřky, ale tak co, aspoň jsem si pochválil autí.
Urcite tam nech puvodni ala favo. Ke 4-ce patri jako k panu Tau burinka.Ja je tam taky nechal. nelituji a menit nebudu.

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: kola na T613

Príspevok od užívateľa radek » 15 Feb 2008, 00:34

Miloši, jakákoli zrcátka, s tak o 30-50% většími rozměry než je "Caddy", samozřejmě sklopná (a při sklopení aretovatelná), s úhlem základové patky a rozsahem horizontálního nastavení skel adekvátním k úhlu sklonu dveřního rámu a oblasti, ve které se v rámci možností posunu sedadla řidiče nachází referenční bod řidičovy hlavy. A pokud by se T700 dokázala designově "odboubelatit" - tedy nejlépe aby to byla zezadu M96 a té se ještě něco jemně provedlo s přední kapotou a tou nešťastnou maskou, pak by to mohla být i zrcátka tzv. "na nožce", neboli taková, kde je mezi vlastním zrcátkem a základovou patkou mezera. K pontonu a vzhledu klasické T700 to chce naopak masivnější zrcátka, v kuse s patkou, samořejmě v barvě karoserie. Základová patka by pak měla mít tvar shodný s "trojúhelníkem" okenního rámu, aby to nevypadalo, že tam jsou přilepená stylem "jak se to povedlo" (Britaxy či zrcátka MB na Speciálech/613-3), případně je třeba k patce domodelovat přechodový kus mezi ni a rám okna. Nápady jsou, ale chce to k ruce auto a zkoušet, zda to z běžných pohledů bude technicky "lahodit" oku a zbytku designu karoserie.... pro klasickou T613-4 jsem již důstojnou a hlavně funkční alternativu zpracoval, na T700 to po mě ještě nikdo nechtěl.... :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: kola na T613

Príspevok od užívateľa radek » 15 Feb 2008, 00:38

miloš bukáček napísal:Nene Radku, nepochopil jsi me. Ja nehodlam nic menit na stavajicim stavu. Jen me zajimal Tvuj nazor jake by se Ti na 700 libily nejvic.Tedy samozrejme koprodukcni nebot na vyvoj jak znamo nezbyvalo. Opravdu jen na zamysleni a inspiraci, nepochopil jsi muj prispevek spravne.
PARDON za znepřehlednění diskuze - můj příspěvek ve 23:24 je Miloši určen Ironcladovi, nikolivěk Tobě..... :!:

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: kola na T613

Príspevok od užívateľa Mojžo » 15 Feb 2008, 00:39

Jasné, aj mne kombinácia 613 "plasťák", 4-kové nárazníky a tieto späťáky veľmi hraje na moje zmysly.

613-ka v tejto konfigurácii je veeľmi ladné a pôvabné auto. Mňam

Užívateľov profilový obrázok
Mirek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 554
Dátum registrácie: 23 Okt 2007, 22:14
Tatry, ktoré vlastním: T603 M68
T603 M69
T613-3 OTS EX
T613-4M
Bydlisko: střední Čechy
Kontaktovať užívateľa:

Re: kola na T613

Príspevok od užívateľa Mirek » 15 Feb 2008, 00:43

miloš bukáček napísal:
Mirek napísal:I tak. Taky jsem přemýšlel, jak by na mojí Tatře vypadala jiná zrcátka (vzhledem k jejímu stavu docela smělé, nebo alespoň předčasné úvahy) a řekl jsem si, že to je blbost. Prostě to tam dali ve fabrice, tak proč se v tom vrtat. Navíc ten výhled dozadu je fakt dobrý. Lepší tu práci investovat někam jinam. V případu nás obou třeba do motoru.
Ten výhled vzad je tedy pro Tebe nepoužitelná zkušenost ze čtyřky, ale tak co, aspoň jsem si pochválil autí.
Urcite tam nech puvodni ala favo. Ke 4-ce patri jako k panu Tau burinka.Ja je tam taky nechal. nelituji a menit nebudu.
Určitě je tam nechám :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Mirek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 554
Dátum registrácie: 23 Okt 2007, 22:14
Tatry, ktoré vlastním: T603 M68
T603 M69
T613-3 OTS EX
T613-4M
Bydlisko: střední Čechy
Kontaktovať užívateľa:

Re: kola na T613

Príspevok od užívateľa Mirek » 15 Feb 2008, 00:52

Mojžo napísal:Jasné, aj mne kombinácia 613 "plasťák", 4-kové nárazníky a tieto späťáky veľmi hraje na moje zmysly.

613-ka v tejto konfigurácii je veeľmi ladné a pôvabné auto. Mňam
Moc pěkná fotka Mojžo. A kdy už konečně vytlačíš fotky svojí T603?

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: kola na T613

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 15 Feb 2008, 00:53

mojžo je fakt pěkná :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: kola na T613

Príspevok od užívateľa Mojžo » 15 Feb 2008, 00:54

Mirek: Tá 603-ka je momentálne bez motora, prevodovky, zadnej nápravy a podobne. Vyzerá teraz nedôstojne. momentálne som v polovici rekonštrukcie brzdovej sústavy, týždeň-dva a už bude stáť na repasovanej zadnej náprave. Predná je hotová.

vez víkend striekam motorový priestor nanovo, nech môžem osádzať komplet nové brzdové rozvody... dám fotky keď už bude v stave pred lakom ;) jo?

Užívateľov profilový obrázok
Mirek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 554
Dátum registrácie: 23 Okt 2007, 22:14
Tatry, ktoré vlastním: T603 M68
T603 M69
T613-3 OTS EX
T613-4M
Bydlisko: střední Čechy
Kontaktovať užívateľa:

Re: kola na T613

Príspevok od užívateľa Mirek » 15 Feb 2008, 01:02

No co s Tebou mám dělat :)
Ale fotky z průběhu renovace bývají taktéž velice zajímavé, někdy dokonce zajímavější.

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: kola na T613

Príspevok od užívateľa Mojžo » 15 Feb 2008, 01:04

ok, tak ja niečo nafotím z aktuálneho stavu, zajtra do garážu výnimočne nejdem, pôjdem v sobotu

Užívateľov profilový obrázok
Mirek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 554
Dátum registrácie: 23 Okt 2007, 22:14
Tatry, ktoré vlastním: T603 M68
T603 M69
T613-3 OTS EX
T613-4M
Bydlisko: střední Čechy
Kontaktovať užívateľa:

Re: kola na T613

Príspevok od užívateľa Mirek » 15 Feb 2008, 01:05

:mrgreen:

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: kola na T613

Príspevok od užívateľa miloš » 15 Feb 2008, 01:21

radek napísal:Miloši, jakákoli zrcátka, s tak o 30-50% většími rozměry než je "Caddy", samozřejmě sklopná (a při sklopení aretovatelná), s úhlem základové patky a rozsahem horizontálního nastavení skel adekvátním k úhlu sklonu dveřního rámu a oblasti, ve které se v rámci možností posunu sedadla řidiče nachází referenční bod řidičovy hlavy. A pokud by se T700 dokázala designově "odboubelatit" - tedy nejlépe aby to byla zezadu M96 a té se ještě něco jemně provedlo s přední kapotou a tou nešťastnou maskou, pak by to mohla být i zrcátka tzv. "na nožce", neboli taková, kde je mezi vlastním zrcátkem a základovou patkou mezera. K pontonu a vzhledu klasické T700 to chce naopak masivnější zrcátka, v kuse s patkou, samořejmě v barvě karoserie. Základová patka by pak měla mít tvar shodný s "trojúhelníkem" okenního rámu, aby to nevypadalo, že tam jsou přilepená stylem "jak se to povedlo" (Britaxy či zrcátka MB na Speciálech/613-3), případně je třeba k patce domodelovat přechodový kus mezi ni a rám okna. Nápady jsou, ale chce to k ruce auto a zkoušet, zda to z běžných pohledů bude technicky "lahodit" oku a zbytku designu karoserie.... pro klasickou T613-4 jsem již důstojnou a hlavně funkční alternativu zpracoval, na T700 to po mě ještě nikdo nechtěl.... :mrgreen:
Chtelo by to nekoho kdo by tohle umel dat do elektronicke podoby ve forme obrazku. Zajimal by me vysledek.Sloni usi britaxy se mi nelibi.

Užívateľov profilový obrázok
peterzz
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 20 Sep 2005, 22:08
Tatry, ktoré vlastním: Ex 613-3 `87,84,81,91
Bydlisko: Pod horou,v zime trochu nizsie
Kontaktovať užívateľa:

Re: kola na T613

Príspevok od užívateľa peterzz » 15 Feb 2008, 23:27

Ako kandidati na najlepsie zrkadla na T613 neboli spomenute zrkadla z Lancie Thema pouzite na vozoch upravenych fy. Scioneri.Hadam viac povedia Zdicho alebo Erik...
Takisto minimalne Radek ma na svojej T613 namontovane zrkadla z BMW,ale on uz davnejsie spominal,ze oproti seriovke je to rozdiel pozitivny...

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: kola na T613

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 16 Feb 2008, 22:25

Chci se zeptat nevíte o nějakém pěkném videu TATRY 613-3 ??? Nejlépe dobové :lol: A pokud by někdo náhodou měl nějakej instruktážní film,rád bych uvítal.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných