T 613-4 z východu :-)

Odfotili ste niečo zaujímavé ? Sem s tým !
Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 02 Okt 2007, 20:04

Radku: dík...

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 02 Okt 2007, 20:10

Radinko: áno, tak sa to robí, celkové zhodnotenie stavu vozidla na základe zašlého laku.
Go
my
son.

si ďábol. Vieš mi prosím povedať v akom stave sú mechanické agregáty a karoséria môjho auta Tatra 603? Ďakujem

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 02 Okt 2007, 20:13

v januári tohoto roka by mi to možno ešte nevadilo, ale po tých stovkách hodín ktoré sa už na tom odmakali sa ma to doslova dotklo.

myslím si že si chuj

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ladis » 02 Okt 2007, 20:14

martin h napísal:Ladis: chceš aby se mi sekla pumpa, nebo se pokoušíš o zbytky mého duševního zdraví? :lol:
Ještě jedna taková práce a půjdu se s lanem v ruce pohoupat do lesa.
Ne, jen se ptám. Na chromce jsem očistil o něco menší plochu než je dekl rezervy a začal jsem řešit jiný způsob, jak dostat ten sajrajt dolů. Zatím to stálo jen peníze a čas a ještě to nefunguje. Tak jsem se chtěl ujistit, že je fakt někdo větší magor :-D
martin h napísal:ps: zkoušel někdo vyrobit dekl na rezervu? Já na něj totiž zapoměl (broušení) a jak jsem ho prohlížel, tak nevím - když ho odrbu nezůstane z něj nic a nový jsem nesehnal. Někde jsem četl o úpravě - zavařit zespodu a rezervu vkládat vrchem, jenže si to nějak nedovedu představit - chtělo by to fotku.
Nový nemám, ale opravitelný bych snad vyhrabal. Otázkou je, jak ho k tobě dostat. Navrhoval bych použít Romana Maďara jako posla, až pojede příští rok Free Tour ;-)

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Maxono » 02 Okt 2007, 22:05

Ne ne Mojžo, ty si ďábel. Úplne výborné fotky. Proste krása. Tá symbióza T-603 a T-613. Mňam. Foto 2.jpg už mám na ploche. Len si mohol tú 613-ku troška umyť.

PS: dúfam že si neúčtuješ autorské práva. :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Maxono » 02 Okt 2007, 22:23

A pozerám bližšie na tú plochu a čo nevidím, Mojžo má na predku orandžové blinkre. Jak je to možná vec?

54321

generacie

Príspevok od užívateľa 54321 » 03 Okt 2007, 00:30

hmm
Prílohy
1.jpg

martin h

Príspevok od užívateľa martin h » 03 Okt 2007, 01:03

....Pokud jsi ochotný jít cestou "zavařit & vyřezat", pak ti asi na originalitě nezáleží....

Já jsem ochotnej jít takovou cestou, která je v mé situaci lepší:
1. Veterán z mé tatry nikdy nebude - bude to auto pro radost - musí vyvážit vynaloženou energii, jinak bych to co dělám nemělo smysl.
2. Bydlím na opačném konci republiky než kde se ta auta vyráběla - nemám hromadu nasyslených dílů, ani možnost kupoval dárkyně orgánů za pár Kč.
3. Pokoušel jsem se koupit víko oficiálně, ve všem známých firmách - neúspěšně.
3. Nemůžu si vzít dovolenou a objíždět republiku a jednat s překupníkama jestli mi laskavě prodají orezlé víko - tímhle tempem neskončím ani za 5 let.


....dvanáctiletý čtverkový jsem raději zahodil a dal nový....
No jo, šťastlivci. Taky bych rád dal nový...

....taková prasárna ....
Pokud se to provede po řemeslné stránce pořádně, tak v tom nevidím žádnou prasárnu. Tu naopak vidím v kvalitě klempířských prací na karoserii přímo z fabriky: kladivem domlácené díly (aby to vůbec šlo svařit k sobě), velké otřepy a odstřižky dílů trčící různým směrem (přece nikdo nebude u luxusního auta odstraňovat přebytečný materiál), sváry provedené takovým způsobem, že připomínají spíše zvratky a ne práci klempíře. A za prasárnu rozhodně považuju procedury vyvlečení těžké rezervy a nasoukání poškozeného kola zpět do víka pár centimetrů nad vozovkou, se čtyřkovým spoilerem, v plném provozu a v čistém oblečení. Toť úkony hodné majitelů/řidičů luxusních aut. Každý není Tyršův stoupenec, aby si rád kdekoliv zacvičil, třeba i na silnici.

....To bylo schnilé úplně všude....
Můj případ.


A ještě jeden zásah do originality - z důvodu značné koroze jsem musel vyškubnout tu ohavnou rouru vedoucí k ventilátoru. Ale od začátku - už když jsem tatru koupil, všiml jsem si oroselé hadičky vedoucí od nádobky kapaliny pro spojku. Otřel jsem ji, jenže orosení se opět objevilo. Vyměnil jsem hadičku se sponkama - a zase orosená jako lahváč v reklamě. Kontrola nádobky proběhla bez pozitivního nálezu. Následovala výměna celého válce u pedálů - a zase. Měl jsem stále podezření na nádobku a provedl jakousi tlakovou zkoušku která ukázala nepatrnou netěsnost. Jenže kdovíjak dlouho už tekla, že? Minulého majitele to netrápilo. Výsledek? Vzlínající kapalina se doplazila po celé délce spoje označeného šipkou a všude zanechala korozi. Nejhorší situace byla kolem roury, kterou moudří vývojáři zabudovali napevno (taky prasárna), vzniklým nepřístupným prostorem za rourou znemožnili ochránit nátěrem plech a skončilo to rourou durch. Kapalina provzlínala přes spoje i do kabiny. Ohledně té orosené hadičky jsem se někoho ptal na "Lednici" načež se ukázalo, že jeho čtyřka jí měla orosenou taky.

Radek: díky
Prílohy
IMG_0070.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 03 Okt 2007, 06:01

Maxono: Som rád že sa páči, áno oranžové blinkre mám už od začiatku tohoto roka. Som na ne hrdý, pretože som ich zháňal 5 rokov v peknom stave.
Tieto sú v stave perfektnom, vyrobil mi ich môj starý kamoš Pyro

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 03 Okt 2007, 06:55

Mojžo - naozaj pekné kompozície, škoda akurát, že nemáš čiernu predlžovačku,
no a verím, že aj tú 603 dáš časom do poriadku :)

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 03 Okt 2007, 08:19

Ondrej: Na 603-ke makám ako len vládzem, ale poznáš to: Veľa pracuješ - máš peniaze no nemáš čas, ak nepracuješ máš čas no nemáš peniaze :)

Tak či tak, karoséria je už takmer OK (bola hrozivo pohnitá), motor all right, káblovačka OK, interiér už mám pripravený, nárazníky tiež, brzdy taktiež komplet pripravené na montáž, tento týždeň/víkend ide už dole predná náprava, pieskovačka, náter, repasácia, popri demontovanej náprave idem vyvariť všetko okolo nich... no a tak.

dvere už idu zľahka pekne zavrieť, už sa dá dvihnúť, karoséria už značne stuhla. Míľové kroky už sú za nami, no ešte dlhšie kroky sú ešte pred nami. Popritom sa samozrejme treba venovať môjmu slniečku - Tatre 613 :)

Tatra je super

Michal B.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 11 Dec 2006, 13:21
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Michal B. » 03 Okt 2007, 09:20

Co se týče rosení hadičky od nádobky s brzdovou kapalinou, pak velmi často je to problém vlastního materiálu hadičky. Některé hadičky, i když jsou nové a prodejcem doporučené pro toto použití, jsou zcela nevhodné. Bez viditelného poškození hadičky brzdová kapalina prosakuje přímo stěnou hadičky a vytváří rosení.

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jack » 03 Okt 2007, 20:21

Mojžo jen tak dál..to bude špicovní 603ka.. :wink:

Ti co se smějou, nechť ukáží co oni dovedou.. 8)

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Maxono » 03 Okt 2007, 20:41

Jáj Jack, pravdu máš. Tá druhá veta, no proste pravda. V poslednej dobe hlavne ten Radinko. Taký milý, príjemný chlapík sa to zdal byť, a teraz toto. Furt vystrkuje rožky. Žeby neukojená túžba po Tatre? :roll:

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 03 Okt 2007, 21:49

Jack: Musí byť špicová, proste musí, ďakujem. Veď ju čaká cesta kolo Európy :) juj to bude dovolenka. A Radinko? No to je chuj, už som to písal

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jack » 04 Okt 2007, 08:29

Na fotce 2.jpg se ta 603ka vyjímá jak dupa v mydlinách.
Jaký budeš dávat lak..?? Nitrocelulózku..nebo něco novšího..??

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 04 Okt 2007, 08:34

jack: VEĽMI ma oslovuje nitrocelulózka... 8) žiaľ ešte som nenašiel niekoho čo by sa do toho pustil, ja určite nie, na lak nešahám. Bude to stáť pár dukátov, ale žijeme len raz

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jack » 04 Okt 2007, 08:37

Taky jsem myslel, že to je strašně složité, ale o prázdninách jsem viděl mýho dědu v akci..a nestačil jsem cedit barvu přes silonky.. :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 04 Okt 2007, 17:49

toš, fotke z hanéééé

toš, ste si ani nevšimli prelisy na predných kapotách na tejto fotke , docela podoba, a ten poršák v pozadí, ten mal zvuk jak pila... http://www.tatraportal.sk/forum/download.php?id=13794
Prílohy
m.JPG
mm.JPG

Užívateľov profilový obrázok
peterzz
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 20 Sep 2005, 22:08
Tatry, ktoré vlastním: Ex 613-3 `87,84,81,91
Bydlisko: Pod horou,v zime trochu nizsie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa peterzz » 18 Okt 2007, 20:02

17.10. som videl tuto Tatru u nas,minal som ju na moste od obce Lipovec smerom na Vrutky,resp. Zilinu,lebo neviem na ktory smer sa potom posadka s Tatrou vydala 8)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných