Obrázek vašeho veterána...

Odfotili ste niečo zaujímavé ? Sem s tým !
Jan Papírník
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 12 Jún 2006, 19:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Třebíč
Kontaktovať užívateľa:

Obrázek vašeho veterána...

Príspevok od užívateľa Jan Papírník » 21 Dec 2006, 16:52

Ahoj,
kdyby měl někdo zájem a chtěli mít zvěčněnou svoji Tatru na papíře pak jste tu správně... :)

Nakreslím vám vaše auto , stačí poslat fotku (černobílou nebo barevnou ) s adresou a pak už jen čekat... :wink:

za každý obrázek si účtuju cca 300Kč ( A3, olejové tempery + práce ) a 100Kč za poštovné.

Před odesláním obrázku vám zašlu na váš e-mail fotku vyzhotoveného ,,díla" a vy se rozhodnete zda jej chcete, nebo ne...

Obrázky jsou kreslené olejovýma temperama(každý obrázek je originál).Formát papíru si zvolíte sami (cena se odvíjí od velikosti- ne však razantně)

Honza
honzapapirnik@seznam.cz

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Eda » 22 Dec 2006, 00:14

Nazdar, můžeš ukázat nějaké vzorky svojí práce? Díky a je to zajímavá nabídka!

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 22 Dec 2006, 01:29

Zaujímavá ponuka skutočne.

Príjde mi to ako atraktívny dar k rôznym príležitostiam.
Preto by som tiež rád videl ukážky prác

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 22 Dec 2006, 08:50

Veru aj mňa by zaujímala ukážka, kedysi som podobnú ponuku dostal od pána Rosenkranca.

Jan Papírník
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 12 Jún 2006, 19:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Třebíč
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jan Papírník » 22 Dec 2006, 09:35

Mám u sebe momentálně jen fotku T87, Obrázek není hotový, protože to byl můj první pokusový, ale jak jej nafotím určitě jej sem vystavím a pak se můžete rozhodnout.

Ale nevím kdy se dostanu na internet, protože jej mám v práci a na svátky budu doma, ale jakmile ju nafotím vystavím to tu.

Ahoj HOnza

Jan Papírník
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 12 Jún 2006, 19:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Třebíč
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jan Papírník » 22 Dec 2006, 09:36

Pardón ne fotku, ale obrázek... :)

Jan Papírník
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 12 Jún 2006, 19:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Třebíč
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jan Papírník » 22 Dec 2006, 11:19

O svátcích si chci namalovat T603, tak jak bude vyfotím i ji a vystavím ji tu.
Honza

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Eda » 22 Dec 2006, 18:57

Dobře, klidně to vyfoť třeba mobilem. Jen tak pro orientaci

Užívateľov profilový obrázok
Marco 613
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 16 Nov 2006, 21:41
Tatry, ktoré vlastním: Zatím žádnou, do které by se dalo sednout.
Bydlisko: Štatl
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Marco 613 » 23 Dec 2006, 12:29

No každopádně je to velmi zajímavá nabídka. Teď to pro mě sice ještě neni aktuální,ale za nějakej rok (možná dva :lol: ) si na tebe určitě vzpomenu a nějak se domluvíme. :D

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 23 Dec 2006, 19:53

Ak by to bolo pekne a kvalitne, urcite by som sa pripojil.

Jan Papírník
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 12 Jún 2006, 19:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Třebíč
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jan Papírník » 04 Jan 2007, 17:46

tak dnes jsem nafotil dvě fotky, jedna je hotová ta T603, ale kvalita nic moc a teď si maluju T87 ještě není dokončená, ale aspoň něco...
Prílohy
t1.JPG
t2.JPG

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 04 Jan 2007, 18:36

Ono malovať automobily a podobné stroje je vždy dosť ošemetná záležitosť. Dá sa ísť spravidla dvomi cestami - buď sa čo najvernejšie pridŕžať originálu vrátane zobrazenia detailov tak, aby pri pohľade na dielo nerušili nerovnomerné proporcie, alebo nezvládnutá perspektíva, alebo zvoliť ako alternatívu cestu umeleckého spracovania, kde si možno dovoliť väčší odklon od predlohy, avšak za podmienky vystihnutia podstatných čŕt daného vozidla. Detaily tu často nie sú nutné.
S obrazmi prvej kategórie sa môžeme stretnúť výrazne častejšie, avšak iba máloktorému autorovi sa podarilo dosiahnuť želanú kvalitu diela. Ja poznám vlastne iba majstra Zapadlíka, diela ktorého u mňa uvedené kritériá spĺňajú.
Dobré umelecké spracovanie je asi výrazne náročnejšie, a preto aj vzácnejšie. Málokedy totiž centrom umeleckého diela je práve automobil.
Medzi týmito dvomi extrémami sa pohybuje väčšina autorov, pričom úroveň diel kolíše od detsky naivných a insitných obrázkov kreslených bez znalosti základov grafických techník, až k technicky vyzretejším a proporčne vyváženejším amatérskym dielam. Mnohé príklady viď napr. "Galerie našich výtvoru". Takéto obrázky poslúžia najlepšie na zabavenie autorov, ich hodnota je však myslím inak trocha problematická....

Užívateľov profilový obrázok
Mgr.Petr Naszrával
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 21 Jan 2006, 22:34
Tatry, ktoré vlastním: 4 x T700 M97´ 4,36i V8 2X2 OHC VZDUCHEM CHLAZENÝ !!!!!!
1 x M95´ bordó
Bydlisko: Poklička

Príspevok od užívateľa Mgr.Petr Naszrával » 04 Jan 2007, 19:08

Nic ve zlém, ale ta druhá má nějak nafouklej předek.

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Príspevok od užívateľa vasa26 » 05 Jan 2007, 01:01

no myslim že v naší galerii výtvorů to je pro zábavu.sejde se tam mnoho technik malování,a spousta pěkných obrázků v rychlosti příklad DRracer myslim že vypadají moc dobře a klidně se můžou s timhle rovnat ,moje čáranice propiskou mají taky své kouzlo stačí 1 chyba a můžu začít znovu..neříkám že je to nádhera .občas naše kresby nahodí i zajímaou diskuzi....daleko cenější pro mně osobně jsou ty naše amatérská díla která vyzařují to co autor tím chtěl říct . :wink: tyto malby v tomhle vlákně mi připadají moc chladné bez ducha.. .bez urážky :wink: mimo to ta 603 na obrázku je předělaná 603-1 na 603-2 nemá přední ventylačku :D je dělaná podle fotky?

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 05 Jan 2007, 09:29

ondrej napísal:Medzi týmito dvomi extrémami sa pohybuje väčšina autorov, pričom úroveň diel kolíše od detsky naivných a insitných obrázkov kreslených bez znalosti základov grafických techník, až k technicky vyzretejším a proporčne vyváženejším amatérskym dielam. Mnohé príklady viď napr. "Galerie našich výtvoru". Takéto obrázky poslúžia najlepšie na zabavenie autorov, ich hodnota je však myslím inak trocha problematická....
"Hodnota je problematická" - to je velmi opatrné vyjádření. No Louvre ani Ermitáž by se asi neobtěžovali nákupem takových obrázků, ale zkuste je dát do Kopřivnického gift shopu v době Beskyd a ti lidi tam se o to poperou. A když ne jako grafický list, tak to zkuste natisknout na trika a hrnky a myslím, že zájemci utrhnou pult. Hned bude jasné, jakou to má hodnotu. :D

Jan Papírník
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 12 Jún 2006, 19:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Třebíč
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jan Papírník » 05 Jan 2007, 10:16

Omlouvám se za moji odvážnost vám nabízet tyto moje obrázky, z popisu jsem pochopil že nejde o žádný zázrak ( i když to jsem věděl i před tím )
Jen jsem si najivně myslel že by se někomu mohlo líbit zpracování. Vím je těžké jít přesně do detailu, ale v tom moje kreslení nezpočívá. Jde mi spíše o výtvarné podání o originalitu obrázku a ne že auto bude do posledního detailu jako to které jezdí v ulicích...Tak to se omlouvám za moji chybu.
Zkusím ještě pár obrázků no a zase je tu někdy vystavím a třeba se někdo chytne a zalíbí se moje technika/netechnika někomu...( v dobrém slova smyslu)

Taky jsem si nějak neuvědomil že jsem u lidí, kteří musí mít veterána (auto)úplně přesně tak jak vyjel z továrny ( ikdyž právě to se mi zdá tak trošku chladné že? vasa26 :oops: - ale opět jen můj názor)a tak je to požadovaný i u obrázků...

Dík ahoj Honza

Jan Papírník
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 12 Jún 2006, 19:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Třebíč
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jan Papírník » 05 Jan 2007, 10:37

Jo a navíc když se podívám na dnešní některou uměleckou tvorbu malířů (umělců) tak mě až zaráží jaké s prominutím čáranice mají úspěch... Některé díla vypadají spíše jako kdyby jste dali malému dítěti do ruky štětec a řekli maluj si já to pak prodám za pár stovek tisíc...

Tak i za takové díla jsou dnešní lidé zaplatit neuvěřitelné částky...Ale to už dost vybočuji.

Polepším se :lol:

D.A.

Príspevok od užívateľa D.A. » 05 Jan 2007, 12:08

Osobně mě to neoslovilo, taky preferuji V. Zapadlíka a jemu podobné (zahraniční) autory.
Ale z tatrováckých surrealistů se mi docela líbí práce Karla Bochenského (jeho knížka byla svého času k dostání v muzeu v Kopru). Sice mu taky utíká perspektiva, ale jeho Tatrovky mají nějaký těžko definovatelný šmrnc.

Užívateľov profilový obrázok
Marco 613
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 16 Nov 2006, 21:41
Tatry, ktoré vlastním: Zatím žádnou, do které by se dalo sednout.
Bydlisko: Štatl
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Marco 613 » 05 Jan 2007, 15:29

Jestli to byla knížka "Tatra včera a dnes" tak tu mám. Obrázky jsou tam pěkný,akorát že postupem času (mám ji asi 10 let) jsem zjistil,že řada těch obrázků jsou překreslené fotky. Ne že by mi to vadilo,to jen tak pro zajímavost. :) A pan Zapadlík je eso!

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 05 Jan 2007, 16:46

tak toto som si namaloval na tričko minulú zimu.....
Prílohy
IMGA0243.JPG

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných