barva nárazníků 613/3

Technické problémy s našimi tatrovkami

mirdas
Diskusný nováčik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19 Jún 2010, 17:41
Kontaktovať užívateľa:

barva nárazníků 613/3

Príspevok od užívateľa mirdas » 19 Jún 2010, 17:46

Ahoj, mám nalakovat známému narazníky na 613/3, chci se zeptat zda mají být lesklé nebo matné - auto je černé.
Nárazníky už někdo opravoval, přední je matný, nejspíš nastříkaný sprejem, a zadní je řeklbych pololesklý, jakoby hodně zašlá lesklá.

děkuji za pomoc Míra

Užívateľov profilový obrázok
Pelda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 30 Okt 2006, 00:01
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3, r. v. 1987
Bydlisko: Zastávka u Brna
Kontaktovať užívateľa:

Re: barva nárazníků 613/3

Príspevok od užívateľa Pelda » 19 Jún 2010, 20:10

Já je mám lesklé a i se mi to tak víc líbí než kdyby byly matné. Mám ale podezření, že z výroby byly matné. Buď je nelakovali vůbec a nechávali prostě ten plast, nebo lakovali matnou barvou. Avšak s ní to auto nevypadá pěkně.

mirdas
Diskusný nováčik
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19 Jún 2010, 17:41
Kontaktovať užívateľa:

Re: barva nárazníků 613/3

Príspevok od užívateľa mirdas » 19 Jún 2010, 21:39

Jěště odpoledne jsem to študoval, jsou to lamináty, takže lakovaný museli být, objevil jsem že i prahy jsou matný,jsou ovšem opravovaný, jelikož jsou na rozích nanýtovaný.
100% jsou lesklý hezčí, ovšem v tomhle případě jde o to dostat co možná do nejoriginálnějšího stavu.
Maska lakovaná není, je to matný plast.

Děkuji Peldo, domluvím se s majitelem

nicméně jsem zvedavý i na další názory

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: barva nárazníků 613/3

Príspevok od užívateľa ondrej » 19 Jún 2010, 21:58

Na lakovanie nárazníkov (a prahov, kľučiek, predných čiel, puklíc..) na T-613/3 neexistoval nejaký jednoznačný predpis. Väčšinou som tieto diely videl lakované matnou čiernou, alebo dosť často aj napr. tmavosivou metalízou. Mám napr. ešte odložené nejaké vonkajšie kľučky v tejto pôvodnej metalíze. Niekedy bol použitý zase akoby farbený laminát.. S lesklým lakovaním na pôvodných vozoch som sa asi nestretol, tým ale nechcem tvrdiť, že na nejakých vozoch to tak nemohlo tiež byť.
Urob to teda, ako sa ti bude najviac páčiť.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných