tatra 815

Technické problémy s našimi tatrovkami

hotday
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 02 Feb 2010, 15:13
Kontaktovať užívateľa:

tatra 815

Príspevok od užívateľa hotday » 30 Mar 2010, 09:28

Ahojte som tu novy, takze kym som zaradil moju otazku.... :roll:
mam tatru 815, klasika S3, a odisiel mi diferak na strednej naprave...zohnal som napravy tiez su asi z 815, ale som si nie isty, lebo maju vyvod na dofukovanie. tak sa chcem spytat, ze ci by mi tanierove kolesa, hrusky pasovali aj z 813, ak su tie napravy z nej??? a ako zistim rozdiel medzi nimi???
diky

hotday
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 02 Feb 2010, 15:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: tatra 815

Príspevok od užívateľa hotday » 30 Mar 2010, 18:27

to to este nikto nerobil??? alebo sa v tom nevyznate??? vidiet, ze je kriza...

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: tatra 815

Príspevok od užívateľa bazilisak » 30 Mar 2010, 19:44

hotday napísal:Ahojte som tu novy, takze kym som zaradil moju otazku.... :roll:
mam tatru 815, klasika S3, a odisiel mi diferak na strednej naprave...zohnal som napravy tiez su asi z 815, ale som si nie isty, lebo maju vyvod na dofukovanie. tak sa chcem spytat, ze ci by mi tanierove kolesa, hrusky pasovali aj z 813, ak su tie napravy z nej??? a ako zistim rozdiel medzi nimi???
diky
Milý příteli , nevím, jestli poznáš rozdíl mezi "klasikou S3" a tahačem návěsů a Tatrou 813 . Z toho, co jsi totiž napsal , to tak vypadá, že asi ne.
Pářit Tatru 813 a 815 rozhodně nelze. Navíc, i 815 kových náprav je spousta druhů, a Ty , pokud nepoznáš rozdíl mezi úzkou a širokou nápravou, nápravou s kolovou redukcí či bez, s dohuštováním , se nepouštěj raději do ničeho.

A vynucovat si odpověd ted hned a pokud někdo ihned neodpoví nazvat ho amatérem v krizi ..... ta si nechej někam jinam ....

hotday
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 02 Feb 2010, 15:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: tatra 815

Príspevok od užívateľa hotday » 30 Mar 2010, 20:26

bazilisak napísal:
hotday napísal:Ahojte som tu novy, takze kym som zaradil moju otazku.... :roll:
mam tatru 815, klasika S3, a odisiel mi diferak na strednej naprave...zohnal som napravy tiez su asi z 815, ale som si nie isty, lebo maju vyvod na dofukovanie. tak sa chcem spytat, ze ci by mi tanierove kolesa, hrusky pasovali aj z 813, ak su tie napravy z nej??? a ako zistim rozdiel medzi nimi???
diky
Milý příteli , nevím, jestli poznáš rozdíl mezi "klasikou S3" a tahačem návěsů a Tatrou 813 . Z toho, co jsi totiž napsal , to tak vypadá, že asi ne.
Pářit Tatru 813 a 815 rozhodně nelze. Navíc, i 815 kových náprav je spousta druhů, a Ty , pokud nepoznáš rozdíl mezi úzkou a širokou nápravou, nápravou s kolovou redukcí či bez, s dohuštováním , se nepouštěj raději do ničeho.

A vynucovat si odpověd ted hned a pokud někdo ihned neodpoví nazvat ho amatérem v krizi ..... ta si nechej někam jinam ....
vacsinu skusenosti s takymito strojmi nadobudnes len pracou s nimi, kde ich bolo minimalen 20 na nejakom podniku a clovek s tym robil..to znamena, ze by ten clovek musel mat cca 30 rocne skusenosti a ked nastupil do prace ako 20 rocny, tak by teraz musel mat 50, co uz je ta kategoria, ktora este nepozna forum, a niektori ani internet samozrejme, cest vynimkam...preto som napisal, ze: sa v tom nevyznate?? atd...

ja viem, ze ich je vela druhov...preto sa asi pytam, ze aky je medzi tym rozdiel??? ci su tam nejake cisla, alebo co???lebo vsetko vidiet a vsade byt to sa predsa neda... podla coho to rozoznam??? no, tak cakal som, ze tu je vacsia aktivita...trosku ma to sklamalo...na inych forach mam desat odpovedi za poldna aj ked trosku ina otazka je polozena..to je tiez pravda...a prave tato odpoved ma brzdila, lebo som to mal zajednane...ci to mam zobrat, alebo nie...lebo mne by stacilo, keby mi niekto povedal, ze: ano, pouzivaju sa na vsetkych typoch rovnake diferaky, alebo nie, v kazda jedna tatra mala rozdielne diferaky...
namiesto tvojich pouciek a urazeneho tonu si mohol odpovedat na otazku, ale ako vidim, aj ty si z toho jelen ako ja...sa divim, ze si vobec nieco napisal, ked mi nic konkretne nevies povedat...
a aby som nezabudol, tak tie napravy som videl len na fotke...ako sa obycajne veci kupuju cez internet...a ak nevies nic k otazke, tak mi prosim nezahlcuj vlakno..dik...

Užívateľov profilový obrázok
PAVEL64
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 14 Feb 2008, 15:10
Kontaktovať užívateľa:

Re: tatra 815

Príspevok od užívateľa PAVEL64 » 30 Mar 2010, 20:36

Jenom pro zajímavost a tobě je kolik ?? a neštvi toho odborníka "bazilišáka" vím o něm (a myslím, že nejen já)své ...a poradit ti taky neporadím....a to jsem 47 ročný a s tatrama mám zkušenosti od své vojny a taky používám skype i facebok i youtube a tak dál....a nemusíš hned vyskakovat něco o krizi a tak...měls hezky počkat třeba i týden nebo napsat jinam třeba www.liaz.cz -forum -tatra ,nebo ještě lépe kouknout do katalogů N.D. nebo dílenských příruček a ne tu -rychle! rychle.!..a jinak ti přeji úspěch v hledání.... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: tatra 815

Príspevok od užívateľa bazilisak » 30 Mar 2010, 20:43

hotday napísal: namiesto tvojich pouciek a urazeneho tonu si mohol odpovedat na otazku, ale ako vidim, aj ty si z toho jelen ako ja...sa divim, ze si vobec nieco napisal, ked mi nic konkretne nevies povedat...
a ak nevies nic k otazke, tak mi prosim nezahlcuj vlakno..dik...
No , holt , prokoukl jsi mě . Tatru jsem žádnou nikdy neviděl , a jediné , co umím , tak zahlcovat vlákno a urážet . A taky jsem z toho jelen= paroháč . Dík za to , žes mi otevřel oči...

hotday
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 02 Feb 2010, 15:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: tatra 815

Príspevok od užívateľa hotday » 30 Mar 2010, 20:56

bazilisak napísal:
hotday napísal: namiesto tvojich pouciek a urazeneho tonu si mohol odpovedat na otazku, ale ako vidim, aj ty si z toho jelen ako ja...sa divim, ze si vobec nieco napisal, ked mi nic konkretne nevies povedat...
a ak nevies nic k otazke, tak mi prosim nezahlcuj vlakno..dik...
No , holt , prokoukl jsi mě . Tatru jsem žádnou nikdy neviděl , a jediné , co umím , tak zahlcovat vlákno a urážet . A taky jsem z toho jelen= paroháč . Dík za to , žes mi otevřel oči...

NZ

hotday
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 02 Feb 2010, 15:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: tatra 815

Príspevok od užívateľa hotday » 30 Mar 2010, 21:10

PAVEL64 napísal:Jenom pro zajímavost a tobě je kolik ?? a neštvi toho odborníka "bazilišáka" vím o něm (a myslím, že nejen já)své ...a poradit ti taky neporadím....a to jsem 47 ročný a s tatrama mám zkušenosti od své vojny a taky používám skype i facebok i youtube a tak dál....a nemusíš hned vyskakovat něco o krizi a tak...měls hezky počkat třeba i týden nebo napsat jinam třeba http://www.liaz.cz -forum -tatra ,nebo ještě lépe kouknout do katalogů N.D. nebo dílenských příruček a ne tu -rychle! rychle.!..a jinak ti přeji úspěch v hledání.... :wink:
je mi 23..prave preto sa na to pytam, lebo nie som jeden z tych, ze som vsade bol a vsetko videl a hlavne nie pri T813, tu som videl len na fotke...a ohladne toho veku som tam napisal, ze: CEST VYNIMKAM!!!
doma mi stoji 4x T805, viem, kde su 4 garaze NOVYCH dielov, tak neviem, ze co tu hrate formu...jeden sa uraza za to, druhy za nieco ine...keby som bol vedel, ze akej rady tu dostanem, tak tu radsej ani toto vlakno nezakladam...otazok plno, odpoved ziadna, len urazky... :!:

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: tatra 815

Príspevok od užívateľa bazilisak » 30 Mar 2010, 21:13

Ale mám .
Pokud Ti odešel diferák střední osy , tak ten se nachází v rouře před střední nápravou ( rozvodovkou ). Rozvodovka a diferenciál , to jsou rozdílné agregáty.

hotday
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 02 Feb 2010, 15:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: tatra 815

Príspevok od užívateľa hotday » 30 Mar 2010, 21:34

bazilisak napísal:Ale mám .
Pokud Ti odešel diferák střední osy , tak ten se nachází v rouře před střední nápravou ( rozvodovkou ). Rozvodovka a diferenciál , to jsou rozdílné agregáty.
samotny diferencial neodide, aspon zatial som o tom nepocul...odisla mi hruska a nasledne aj tanierove kolesa na jednom kolese a potom uz aj na druhom, ked sa tam dostali necistoty....
takze este raz: su rovnake creva rozvodovky z T813 ako su aj na T815??? myslite, ze menili medzi tym vyrobu??? alebo urobili nejake zmeny???a ak ano, tak ako ich rozoznam???

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: tatra 815

Príspevok od užívateľa bazilisak » 30 Mar 2010, 21:43

Samotný diferencial odejde taky , není to problém , upadne zub na satelitu, nebo se odjistí čep, vyjede a je to ...

K Tvému dotazu. Pokud máš na mysli nápravu s dohuštováním z Tatry 813 , tak je to zcela jistě náprava s kolovou redukcí. A takováto náprava má úplně jiný převodový poměr, jako náprava totožného typu vozidla bez kolové redukce.
To už nemluvím o tom, že z typu 813 na typ 815 nepasuje vůbec nic .

hotday
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 02 Feb 2010, 15:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: tatra 815

Príspevok od užívateľa hotday » 30 Mar 2010, 22:13

aby sme sa rozumeli, tak ja som stiahol foto, aby ste to mohli omrknut...lebo mne to nepripada, ze tam je nejaka kolesova redukcia...na to to ma az prilis maly naboj...preto mi to nejak nejde do hlavy...a zas je tam dobra cena...za to nekupim nove veci do dvojcata, lebo by som uz urobil aj tu druhu napravu, nech mam pokoj...a toto su stare skladove zasoby, cize pocitiva cssr robota...
http://auto.bazos.sk/inzerat/3297012/Tatra-815.php

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: tatra 815

Príspevok od užívateľa bazilisak » 30 Mar 2010, 22:32

No vidíš, Tobě to tak nepřipadá, ale já vidím, že tam kolová redukce je ( náboj je složený z 2 částí a sešroubován kolovými šrouby - je tam vidět matice ze strany od brzdy) , je to náprava z T813 .

Zamknuté

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 36 neregistrovaných