Karburátory

Technické problémy s našimi tatrovkami

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jack » 02 Mar 2007, 08:27

Zdicho napísal:Jack - nepleteš se? Původní odstín je 1999 (lesklá černá), která se dá koupit i dnes, ale už není tak černá, jako kdysi. 0999 je podle mě černá matná.
Je to informace od pana Komárka, který kdysi ještě 0999 koupil, bude s ní stříkat svou 603ku. Když zavoláš do skladu barev a laků, vůbec neví, tak Ti řeknou, že odstín 0999 neexistuje. Pan Komárek říkal, že se s tou barvou stříkali jenom 603ky a klavíry (na značku se o budu muset zeptat, pač jsem ji zapomněl). A je pravda, že 1999 se dá stále koupit.

Užívateľov profilový obrázok
Lojzkův vnuk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 265
Dátum registrácie: 01 Jún 2006, 13:20
Bydlisko: Kopřivnice
Kontaktovať užívateľa:

Spotřeba

Príspevok od užívateľa Lojzkův vnuk » 02 Mar 2007, 11:32

Tak vás taky trochu poškádlím, že se to pod 10 litrů dá, neříkám, že s každou T603 :D A Michal Heky četl článek o Monte Carlu až do konce :) Takže my jsme se po dálnicích snažili skutečně udržet 100 km na tachometru na předjetí kamionu 110 max. krátkodobě 120 když se ze zadu lepil nedočkavec. Z kopců na dálnici samozřejmě neutrál, ale nenechávali jsme při tom rychlost klesnout pod 90 km/h to už jsme opět řadili. Je v tom i popojíždění v koloně v Itálii cca 20 km. Stání, rozjezd ať se auto hne na minimální potřebnou rychlost k popojetí a setrvačností pokud možno do dalšího samovolného zastavení (není důvod skákat v koloně brzda plyn) Pak jsme si samozřejmě kazili spotřebu po Monte Carlu, jednak večerní divočinou po okruhu a pak tím focením, co kousek zastavit a start samozřejmě s plným plynem jak jinak u zahřátého motoru. A taky cestou zpět přes České Budějovice a Vysočinu. Už cestou zpět jsem letmo přepočítával spotřebu a vycházela kolem 8 l/100 km. To se mi nezdálo tak jsme zkontrolovali počítadlo kilometrů a na ujetých 100km na počítadle to bylo podle kilometrovníků jen cca 98km tak po dojezdu domů a přepočítání kilometrů a i s nějakým procentem chyby spotřeby směrem nahoru nám vyšlo 8,6 litrů na 100 km.

Ale naši T603 si děda právě kvůli spotřebě maximálně přiškrcoval a na karburátory jsem zakázal komukoliv šahat (i na emisích) :wink: , jsou stále ještě nastaveny od dědy. A děda nám vždy říkal, že jezdí za 10 litrů a dokázal to i na kratších trasách (taky sotva se kola pohla řadil dvojku a vyhazoval kvalt co to šlo). Já na kratších jsem měl 11 litrů. Ve Štramberku při závodech kolem 13l, ale to je hrubý odhad neměřil jsem to přesně.

Je fakt, že záleží na spoustě okolností, od seřízení motoru (nejlépe aby jelo všech 8 válců :) nahuštění pneu, počasí až po styl jízdy.

Někdo tu zmiňoval koktáfku za 4,5l, tak dávám příklad pro zajímavost s fobií 1,4 TDi tříválec ve čmoudu Kopřivnice - Ostrava Nemocnice Fifejdy (Bauhaus) abych uvedl všechny parametry tak v Kopřivnici studený motor, Jižní vítr 15-20m/s teplota 14 st. celsia, vlhká vozovka, poměrně prázdná cesta, zimní gumy, bez skokanů na přechodech, jen jedna červená na semaforech, jedna osoba 90 kg + dítě cca 25 kg prázdný kufr. spotřeba dle palubního počítače 3,1 litrů/100 km zpět proti větru to bylo už 3,6. A pak několikrát za bezvětří 3,2 až 3,3 litrů do OV a zpět 3,4 až 3,5. Doba jízdy 35 minut. A Když jsem spěchal k porodu dcery ( sám žena už byla v porodnici) v noci 150 km/h mimo obec v obci taky hodně rychle spotřeba 4,7 a rozdíl jen 6 minut a Jak říká Roman Maďar těch 6 min za život nestojí a na prvním železničním přejezdu je po rozdílu.

Užívateľov profilový obrázok
Zdicho
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 00:22
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Čórtův hrad
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdicho » 02 Mar 2007, 12:48

jack napísal:
Zdicho napísal:Jack - nepleteš se? Původní odstín je 1999 (lesklá černá), která se dá koupit i dnes, ale už není tak černá, jako kdysi. 0999 je podle mě černá matná.
Je to informace od pana Komárka, který kdysi ještě 0999 koupil, bude s ní stříkat svou 603ku. Když zavoláš do skladu barev a laků, vůbec neví, tak Ti řeknou, že odstín 0999 neexistuje. Pan Komárek říkal, že se s tou barvou stříkali jenom 603ky a klavíry (na značku se o budu muset zeptat, pač jsem ji zapomněl). A je pravda, že 1999 se dá stále koupit.
Jack, nikdo není neomylný, ani já, ani pak Komárek;). Nedávno jsem kupoval černou matnou ve spreji, odstín byl 0999. Mám za to, že matné odstíny se značí 0xxx a lesklé 1xxx. Když tak mě někdo opravte.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 02 Mar 2007, 13:01

Leštitelný nitroemail, který je po nástřiku polomatný až matný je také k dostání v odstínu 1999, tak nevím...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 02 Mar 2007, 14:21

Ja poznám odtieň 0999 ako "Rallye matná čerň" - niekoľko takých spray-ov som pred časom kupoval, či je to ale univerzálne označenie odtieňa, alebo len obchodné u toho jedného výrobcu - neviem.
Odtieň 1999 zase poznám z minulosti ako lesklú čiernu...

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jack » 03 Mar 2007, 09:10

Vidíš Luboši, pod 10 litrů se s T603 jezdit dá..a jestli pochybuješ i nad slovy pana Reka........nemám co dodat.....
Jinak Nitrocelulózový lak leštitelný odstín 0999, je opravdu lesklý. Viděl jsem jej na vlastní oči a vidinami opravdu netrpím.. :wink: Ale neumím si vysvětlit proč byl v tom spreji matný, přece odstín je jen jeden, že..?? :?: Teď babo raď.. :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Zdicho
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 00:22
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Čórtův hrad
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdicho » 03 Mar 2007, 13:15

A co to je?: "viděl jsem jej na vlastní oči". Jakože ti někdo ukázal lesklé auto a tvrdil: "to je odstín 0999"? Nebo jsi snad měl plechovku, na níž bylo napsáno: "černá lesklá 0999"?

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jack » 03 Mar 2007, 14:04

Druhá možnost je správně... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 07 Mar 2007, 22:26

Ku karburátorom: raz za čas sa mi stane, že jeden z karburátorov začne preplavovat. Stáva sa to niekedy ak s autom nenaštartujem cca 3a viac dní, a motor nieje zohriaty, stane sa to tak do cca 2km jazdy v meste. Ked zastanem na križovatke volnobežné otáčky ešte nezohriateho motora po chvíli klesnú a motor sa začne chviet a chce "zdochnút". po prudckom pridaní (a čierneho dymu z výfuku) sa ustáli a je to OK. potom sú volnobežné otáčky sú stabilné - neklesajú, motor má primerané otáčky k teplote. Potom sa to nestane dlho aj mesiac(cez1000km)... a potom zas. niekedy už po naštartovaní mám ten pocit, že sa to stane, a ono sa to stane... Vymenil som v jednom karbeci ventil nad plavákom, v druhom to spravím ked budem mat čas. Tá vymenená strana mi už nezadýmila, ked sa mi tento stav vyskytol. ZAdýmila už len druhá strana... Myslíte, že to može byt opotrebováným ihlovým ventilom? Výrazne mekšia tá gulička nebola. Alebo zostávajú vysiet plaváky? Hmmm. Ešte pozorujem, že sa mi tažšie štartuje po odstavení (max 3dni) ako obyčajne na "brnk"..., ako keby rýchlo stekal benzín, dlho trvá dotlačenie benzínu. Síce po výmen ihlového ventila sa to zlepšilo. Opakujem, že sa to nestava vždy.

K 009: myslím, že je to matná čierná. V predpredchádzajúcej práci("automobilka") bola táto acetónka napredaj zo starých zásob (cez 100kg) nikto ju nechcel, až jeden koumák prišiel nato, že sa dá riedit nejakým čistacím sajratom , ktorým čistili striekacé pištole a ostatné nezmysli, toho bolo napredaj tiež dost zo zuásob.) tak sa to tozpredalo docela rýchlo, až ked som sa ja o tom dozvedel zostala tam len jedna plec¨hovica aj tá bola deravá a vytečená.... :(

K dialnici: tým tunelom som raz na tatre išiel tachometrových 200, hore kopcom. Nechválim sa s tým :oops: , hanbím sa za to, už jazdím pomalšie :wink: ..... dole kopcom som videl íst kaminon s návesom tuším cez 140!!!!..... je to jedna z najkvalitnejších dialnic v čr...
Prílohy
IMGA0303.JPG

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 07 Mar 2007, 22:28

0999 .... :oops: preklep

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa michal heky » 08 Mar 2007, 02:27

Mně se stalo, že se mně jehlový ventil zaseknul, takže ve finále s sebou motor na volnoběh škubal, čoudil a polejval se benzínem.

Zaseknutí způsobil nějaký sajrajt v benzínu, takovej minišutýrek, přilepil se na jehlu, takže ta pak nedosedala a netěsnila.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 08 Mar 2007, 02:40

michal heky napísal:Mně se stalo, že se mně jehlový ventil zaseknul, takže ve finále s sebou motor na volnoběh škubal, čoudil a polejval se benzínem.

Zaseknutí způsobil nějaký sajrajt v benzínu, takovej minišutýrek, přilepil se na jehlu, takže ta pak nedosedala a netěsnila.
Mám podobné skúsenosti, dosť som sa natrápil a najedoval, kým som sa rozhodol nekompromisne oba ventily vymenť a dť palivový filter, odvtedy je pokoj

Standa Dosadil

Príspevok od užívateľa Standa Dosadil » 08 Mar 2007, 15:55

Mám stejný problém s přeplavováním karburátorů - ovšem na rozdíl od vás ostatních v mém případě nepomohlo vůbec nic - už jsem vyměnil plováky, jehlové ventily, víka karburátorů, mám instalovaný čistič paliva...

Dopravu paliva do karburátorů zajišťuje elektrické membránové čerpadlo, takže po zapnutí zapalování poznám podle "taktu" čerpadla, jestli se oba ventily po načerpání paliva uzavřely. Pokud ne, tak vypilovaným grifem shodím vzduchový filtr a párátkem zasunutým do odvzdušňovacího kanálku plovákové komory šťouchnu do plováku a ventil se uzavře. Vypozoroval jsem, že k přeplavení dochází jen během/těsně po startu motoru - nepamatuji si případ, že by se mi motor přeplavil během jízdy.

Elektrické čerpadlo jako viníka mohu tedy vyřadit - problém byl, jak jsem si zde přečetl, i u klasických AC pump.

Vyměněné jehlové ventily a plováky nebyly nové, myslel jsem si, že opotřebení těchto součástek je nepatrné.

Prosím Vás o Vaše názory a postřehy z řešení tohoto problému.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 08 Mar 2007, 16:21

Myslím, že si vymenil, staré-opotrebované. za staré opotrebované.Ak je palivová sústava v poriadku, nemôže dôjsť k preplavovaniu.

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 08 Mar 2007, 19:22

Ja som menil za nové...ale majú škodovácky priemer. je to už dávno čo mi Abrahám hovoril, že to nevadí, je to tak?
A filter na palivo, ste dávali taký ten obyč, čo predávajú v každej "mototechne"?

Užívateľov profilový obrázok
Zdicho
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 00:22
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Čórtův hrad
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdicho » 08 Mar 2007, 19:26

Buď jsou obyč filtry, plastové, do 50 Kč anebo můžeš zainvestovat a koupit mnohem větší, kovový obal, za cca 150 (Delfi) a dražší.

Standa Dosadil

Príspevok od užívateľa Standa Dosadil » 08 Mar 2007, 20:46

Díky za názory.
Zkusím koupit nové jehlové ventily a uvidíme. Je zvláštní, že za dvacet let, co řídím auta, jsem vlastnil a vlastním (až na jednu výjimku) karburátorová auta a kromě 603 o ventilech nevím - fungují bezchybně a neměním je.
Karburátorové škodovky, a že jich u nás jezdila/jezdí hromada, problém s přeplavováním taky nemají...

Užívateľov profilový obrázok
Zdicho
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 00:22
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Čórtův hrad
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdicho » 08 Mar 2007, 20:49

Stando: Je to, jako bys si říkal "Proč zrovna mě", že?:D

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Eda » 08 Mar 2007, 23:13

MarekK napísal: K dialnici: tým tunelom som raz na tatre išiel tachometrových 200, hore kopcom. Nechválim sa s tým :oops: , hanbím sa za to, už jazdím pomalšie :wink: ..... dole kopcom som videl íst kaminon s návesom tuším cez 140!!!!..... je to jedna z najkvalitnejších dialnic v čr...
Taky tam jezdím hodně, ale od té doby co za mnou jedoucímu smartu :!: skočil pod kola docela gulášovatelný jelen přiběhnuvší z toho pole napravo od dálnice si dávám bacha....... ideální zkušební dráha je nový obchvat Olomouce, tam to jde i přes 200 :evil:

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 09 Mar 2007, 16:06

TAk okokolo olomouce je to super na skúšanie nastavenia karburátorov 8) ...ale je to mierne dole kopcom, preto tá rýchlost :wink: ..., ano tých mrtvých zvierat po oboch stranách toho tunela je hodne. Je to preto, že nad tým tunelom je natiahnutý plot!!!! aby zvieratá nemohli prechádzat ponad dialnicu !!!!! Taktiež ak pojdeš pomalšie :wink: tak si všimni jak sú poroztrhané tie pletivá popri ceste čo majú bránit aby sa zver dostala na dialnicu, to určite otváral nejaký človek a nie zviera!!!!! Ináč neni problém vidiet v tunelu horekopcom 3 kamiony vedla seba.....

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných