Odstín pro mou T603 - s o u t ě ž o o d m ě n y ! ! !

Technické problémy s našimi tatrovkami

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Odstín pro mou T603 - s o u t ě ž o o d m ě n y ! ! !

Príspevok od užívateľa D.A. » 22 Feb 2009, 19:53

Tak, vážení rádcové! Nechal jsem si ze sousední země dovézt "čistou" šestsettrojku (jedničku). Auto je ve stavu 100% nastrojená karosérie před lakem, mimo nárazníků. Má sloužit pro potěchu duše a oka, pouze na srazy a výjimečné projetí.

Renovaci provedu následovně: Spíš bych měl říct prvostavbu, ale budiž, veškeré agregáty náhonu a podvozku budou z nových součástí, osadí se jimi výše zmíněná kastle.
Abych si to trochu ozvláštnil, mechaniku nechám udělat dodavatelsky a lakovačku provedu sám. Termín první jízdy by měl být na některé veteránské akci v tomto roce, financování jsem perfektně zajistil, jediné, co může ovlivnit datum premiéry, je dodavatelská pružnost vybrané dílny, protože Kráska stojí bok po boku s dalšími projekty a nechávám tomu dost volný průběh. Ale buďme optimisty.

Oč jde v této anketě:
Poraďte mi, prosím, s barevným provedením. Cirkus bych nechtěl, ale váhám zatím o třech variantách a ani jiné nejsou předem ze hry:
a) klasika "Černá_havraní_acetonka_mouřenin_z_jamy"
b) žlutočervená výstavní
c) oranžovo černá racing


Provedení interiéru zcela zanedbejte, to se následně podřídí.

Soutěž si ještě dovolím omezit jednou podmínkou, a to věkem přispěvatelů "Od Mojža" výše. Mladší kusy jsou pro tentokrát vyloučeny. Ověření předložením OP při odměňování.

Pro autory tří návrhů, které se mi budou líbit nejvíc (3. a 2. možná využiju v budoucnosti, nemám nic proti tomu vlastnit více podobných vozů, dokud je dostatečná chuť), mám připraveno následující:

1. ji půjčim hned na premiérovém srazu do rukou - krátká projížďka v místě konání;
2. si ji bude smět vyblejsknout se šťastným majitelem
3. ji pak smí poprohlédat a dokonce i pohladit rukama, aniž bych na něj vzal kovový nástroj z brašny Zbirovia.

Start! Soutěž je časově omezena pouze okamžikem převzetí z dílny a začátkem lakování, ostatní milníky upřesním průběžně. Můžete samozřejmě posílat i vícenásobné tipy, doplňovat dobové obrazové podklady, vlastní iluminace z PaintShopu, formě se zkrátka žádné meze nekladou.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odstín pro mou T603 - s o u t ě ž o o d m ě n y ! ! !

Príspevok od užívateľa Luboš » 22 Feb 2009, 19:56

černou

Užívateľov profilový obrázok
Mirek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 554
Dátum registrácie: 23 Okt 2007, 22:14
Tatry, ktoré vlastním: T603 M68
T603 M69
T613-3 OTS EX
T613-4M
Bydlisko: střední Čechy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odstín pro mou T603 - s o u t ě ž o o d m ě n y ! ! !

Príspevok od užívateľa Mirek » 22 Feb 2009, 20:20

Tak teď nevím, jestli splňuju věkovou podmínku pro účast. Kdyby ne, dej vědět adminům, ať to smáznou.
Jsem taky pro černou. Celočernou. Přijde mi, že tahle "tuctová" barva na jedničkách moc vidět není.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odstín pro mou T603 - s o u t ě ž o o d m ě n y ! ! !

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 22 Feb 2009, 20:43

je mi to fuck :-)

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odstín pro mou T603 - s o u t ě ž o o d m ě n y ! ! !

Príspevok od užívateľa Mojžo » 22 Feb 2009, 20:49

Som za čiernu farbu.
Dôvod je jednoduchý, T603 zvykne v súčasnosti hýriť milión farbami, no vidieť naozaj čiernu T603 prvej generácie v odtieni čiernej - ako to vidno v dobových filmoch - sa mi nepodarilo už veľmi dlho.

oranžovo černá racing by sa hodila v prípade prestavby vozu na GT-čko :)
Čierna šupuje...

Užívateľov profilový obrázok
tatrovecka
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 271
Dátum registrácie: 07 Sep 2008, 16:01
Tatry, ktoré vlastním: T2-603
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odstín pro mou T603 - s o u t ě ž o o d m ě n y ! ! !

Príspevok od užívateľa tatrovecka » 22 Feb 2009, 21:12

Moj nazor je taky, ze v prvom rade si vyber farbu, ktora sa bude pacit tebe a nie ostatnym (pokial ju chces mat pre vlastne potesenie), ak ju chces mat vo farbe zodpovedajucej aj dobe vyroby, tak sa ti uz okruh odtienov znacne zuzuje.
Osobne sa mi "jednotky" pacia v dvojfarebnych kombinaciach, lepsie pri nich vynikne, ja by som dal strechu slonova kost a zvysok bud krvavo cervena, alebo bledo modra (nie metaliza), interier bud bledsi alebo tmavsi ako exterier, pripadne aj kombinacie ale max. dvoch farieb. Cierna sa viac hodi na "dvojky" a "trojky". Pozornost bude budit v akomkolvek odtieni, ale jednofarebna cierna "jednotka" sa moze na zraze ""stratit"" (naschval som dal dvojite uvodzovky) medzi ostatnymi modelmi tatry.
PS: vzdavam sa naroku na "pripadnu" odmenu, to co som napisal by som napisal aj bez nej

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odstín pro mou T603 - s o u t ě ž o o d m ě n y ! ! !

Príspevok od užívateľa ondrej » 22 Feb 2009, 21:21

No, aj s elektrickým pohonom by sa mi čierna určite hoodne páčila..
tie ďalej uvedené "kolotočiarske" kombinácie určite nie!
Pre jedničku mám vyhradenú ešte jednu dvojfarebnú kombináciu, ale tú si nechávam pre seba..

a ako odmenu uprednostním tradičný "pytlík kafe".. :lol:

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odstín pro mou T603 - s o u t ě ž o o d m ě n y ! ! !

Príspevok od užívateľa jack » 22 Feb 2009, 21:31

Nebudu si nárokovat cenu pro vítěze, pač jsem ještě o rok mladší než Mojžo.

Ta Tvá 603ja je v jakém měřítku? 1:18? :wink:

Jasným favoritem jest černá barva - na přiloženém obrázku na skutečném autě, takže i modelu bude slušet.
Prílohy
603_12.jpg

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odstín pro mou T603 - s o u t ě ž o o d m ě n y ! ! !

Príspevok od užívateľa radek » 22 Feb 2009, 22:07

Cokoli jiného, než úřednickou černou rakev, ale proboha aby to nedopadlo zase tak šíleně, jako tatraplán v lahvové metalíze s perletí....

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odstín pro mou T603 - s o u t ě ž o o d m ě n y ! ! !

Príspevok od užívateľa michal heky » 22 Feb 2009, 22:08

Nemohu si pomoct, ale už dlouho absolutně nechápu, co se vám na černé 603ce tak líbí. Nakonec jsem dospěl k přesvědčení, že je to proto, protože to je ten, origináál.

Metalíza mně přijde na takhle staré auto nepatřičná, to ano, ale je tolik krásných barev, ve kterých vynikne celkem pěkná karoserie... Ovšem ne v černé, v té vyniknou maximálně tak chromy.

A přijde mi i komické postavit si auto na letní ježdění a s vědomím, že tam není klimatizace, ho nastříkat na černo. :)

Užívateľov profilový obrázok
Mirek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 554
Dátum registrácie: 23 Okt 2007, 22:14
Tatry, ktoré vlastním: T603 M68
T603 M69
T613-3 OTS EX
T613-4M
Bydlisko: střední Čechy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odstín pro mou T603 - s o u t ě ž o o d m ě n y ! ! !

Príspevok od užívateľa Mirek » 22 Feb 2009, 22:13

Tak metalíza zas tak nepatřičná není, metalické barvy se používaly už před válkou (mám na mysli druhou světovou).

Užívateľov profilový obrázok
David ABA
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 117
Dátum registrácie: 12 Júl 2008, 21:33
Tatry, ktoré vlastním: T623(S)
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odstín pro mou T603 - s o u t ě ž o o d m ě n y ! ! !

Príspevok od užívateľa David ABA » 22 Feb 2009, 22:41

ja bych byl pro zelenej spodek a krémovou strechu jako na konci videa Šťastnou cestu!

Užívateľov profilový obrázok
francomk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 277
Dátum registrácie: 25 Mar 2008, 18:55
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odstín pro mou T603 - s o u t ě ž o o d m ě n y ! ! !

Príspevok od užívateľa francomk » 23 Feb 2009, 00:30

No, čierna je klasika, ale čiernych 603 je fakt moc. Ostatné dve kombinácie sú super, ale v tomto súhlasím s Mojžom a Ondrejom.

Možno by nebolo zlé íšť do nejakej fakt tmavej modrej alebo oceľovej modrej, ako sa robili niektoré chromky (aspoň z toho, čo som videl). Prípadne kombinácia krémový spodok, bordový vrch.

Alebo taká tmavá vínovočervená (mne skôr pripadá jak ovocný čaj), resp. bordová:

Obrázok

Škoda toho veku, no :cry:

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Odstín pro mou T603 - s o u t ě ž o o d m ě n y ! ! !

Príspevok od užívateľa D.A. » 23 Feb 2009, 00:33

Oranžovočerná GT - B5 jako jednička trojočka je ale nesmysl, ne? Myslím, že to "vynalezli" až Hajdušci před rokem roubováním...?

Užívateľov profilový obrázok
francomk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 277
Dátum registrácie: 25 Mar 2008, 18:55
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odstín pro mou T603 - s o u t ě ž o o d m ě n y ! ! !

Príspevok od užívateľa francomk » 23 Feb 2009, 00:36

Áno, menili to na trojočko na želanie usporiadateľov v Doningtone...

Michal B.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 11 Dec 2006, 13:21
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odstín pro mou T603 - s o u t ě ž o o d m ě n y ! ! !

Príspevok od užívateľa Michal B. » 23 Feb 2009, 01:09

Pokud to není sranda a opravdu jsi se stal majitelem T603-1 v měřítku 1:1, pak gratuluji, je to jedna z nejkrásnějších Tater. Na tvůj dotaz bych bez rozmyslu dal černou. Když si ale začnu různé jiné barvy a jejich kombinace představovat, začnu si být nejistý, některé mi začnou připadat velice lákavé. Dokonce i taková čistě bílá je krásná. Velká auta působí v bílé ještě větším dojmem a tak nějak svátečněji. Přiznám se, že ani nevím, jestli se v bílé dělala. Rozhodně bych totiž nevolil barvu (y), které by neodpovídaly autentičnosti, v případě dvoubarevnosti bych nikdy nedal tmavší nahoru. Původnost je pro mne u sběratelsky krásného vozu prioritou č. 1. Přes veškeré váhání bych asi nakonec zůstal u černé s perfektním leskem. Často se stává, že to co bylo obyčejným standardem, se postupně stává méně časté. Je tomu i s barvou T603-1, kde se domnívám, že přibývá barevných kreací a klasika nakonec ustupuje. Myslím, že rozhodování nebudeš mít lehké, protože dastaneš mnoho rad, které ale nebudou jednotné a stejnak si budeš muset možná hodit korunou. Stejně jsem na tom já, když jsem sem nedávno hodil dotaz, která kola (Borbet A nebo C) se více hodí k T700-2. Do hlasování o kolech jsem zapojil i řadu lidí mimo fórum, výsledky do příslušného vlákna i s názory hlasujících (pro vaše pobavení) ještě zveřejním.

Užívateľov profilový obrázok
chupacabra
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 24 Dec 2005, 20:56
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 805 valník
Tatra 603; 603-2
Tatra 613-2
Bydlisko: mam
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odstín pro mou T603 - s o u t ě ž o o d m ě n y ! ! !

Príspevok od užívateľa chupacabra » 23 Feb 2009, 01:29

Bielu nie, nechcem stretnúť ďalšiu bielu. Ja mám bielu. Myslím, že čierna je fajn.
Prílohy
2.jpg

Užívateľov profilový obrázok
mirektatra
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 24 Jan 2009, 10:15
Tatry, ktoré vlastním: 57A, 603"3",138 CAS 32, Beta EL 126
Bydlisko: Krkonoše
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odstín pro mou T603 - s o u t ě ž o o d m ě n y ! ! !

Príspevok od užívateľa mirektatra » 23 Feb 2009, 07:03

:P Ahoj, můj názor je takový, že tohle auto není jen vozítko k posílení ega, ale dúkaz doby, proto by se mělo při volbě barvy vycházet především z historie.
Protože jsem již (nebo dosud :?: ) "pamatujícím", tak vím, že kam přijela tatra, tam způsobila rozruch (bez ohledu na to, koho vezla, to jsem jako dítě nechápal). Byla krásná a výjimečná svým tvarem a konstrukcí a její černá barva nebyla v té době ani mezi ostatními vozy ojedinělá. Jako ojedinělou mezi výjimečnými jsme vždycky hodnotili tzv. "bílou" (slonovou kost), která v našem okolí ani nebyla a jen občas ji někdo pracně sehnal na svezení nevěsty.
Černá barva byla asi horší v létě, když se auto nechalo někde stát, proto se později na tatrách (ne jen 603, ale i dosluhujících osmičkách a 97čkách), i oktávkách, začaly dělat bílé střechy - nevím s jakým praktickým úspěchem, já se v mojí černé T603-3 cítím skvěle i v létě. Před lety jsem ale na srazu v Kopřivce viděl nějak překombinovanou kombinaci černé s bílou střechou a ještě dalšími díly. Připomínalo mi to šachovnici a na mně to bylo moc, ale když je majitel spokojený, neberu mu to. :P Praktické hledisko pro občasně přehlídkový, historicky korektní, výletní vůz, by tedy v mém pojetí byla jednoznačně černá, s "bílou" střechou.

:D HLAVNĚ, AŤ SE LÍBÍ TOBĚ, JE PŘECE TVOJE :P
přeji úspěšné dokončení - ahoj Mirek

Užívateľov profilový obrázok
mirektatra
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 24 Jan 2009, 10:15
Tatry, ktoré vlastním: 57A, 603"3",138 CAS 32, Beta EL 126
Bydlisko: Krkonoše
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odstín pro mou T603 - s o u t ě ž o o d m ě n y ! ! !

Príspevok od užívateľa mirektatra » 23 Feb 2009, 07:08

chupacabra napísal:Bielu nie, nechcem stretnúť ďalšiu bielu. Ja mám bielu. Myslím, že čierna je fajn.
Nezapomeň si sříknout ten černej volant :P .

Užívateľov profilový obrázok
skrobik613
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 11 Júl 2008, 07:45
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613, Tatra 603, tatra 600,
Bydlisko: Brno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Odstín pro mou T603 - s o u t ě ž o o d m ě n y ! ! !

Príspevok od užívateľa skrobik613 » 23 Feb 2009, 10:33

jsem pro černou, je to důstojná barva na tento vůz , pokuď kombinaci tak černý spodek a krémovou slonovou kost na střechu.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných