Predné brzdové platničky

Sem budu presuvane prispevky, ktore nemaju suvis s danou diskutovanou temou.
Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predné brzdové platničky

Príspevok od užívateľa ondrej » 04 Dec 2008, 22:24

D.A. - veď to je lepšia slovenčina, ako Mariánova! :-O (použil si správne slovo "strmeň", namiesto nesprávneho "trmeň"...)

Marián - nejaký tlmič na liečbu by sa u mňa hádam našiel, len logistické náklady by boli asi privysoké... :-(

D.A._

Re: Predné brzdové platničky

Príspevok od užívateľa D.A._ » 04 Dec 2008, 22:48

Meniť už nechcem. Za koľko predáš???

Užívateľov profilový obrázok
Marián Mitrík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 18 Feb 2006, 20:54
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Tehelná 6, Gelnica 056 01
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predné brzdové platničky

Príspevok od užívateľa Marián Mitrík » 04 Dec 2008, 23:58

:shock:

Neregistrovaný

Re: Predné brzdové platničky

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 05 Dec 2008, 07:13

Marián Mitrík napísal:Zohnal som jeden zadný a tri predné brzdové trmene,budúci rok sa chystám dať brzdový systém do generálky.Jeden predný pravý mám na predaj.
Marián Mitrík napísal:Tu je fotka predného trmeňa na predaj alebo výmenu. :wink:.Brzdové platničky priložím.
Cena=?

Nechápeš? :roll: :roll: :roll:

Užívateľov profilový obrázok
Marián Mitrík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 18 Feb 2006, 20:54
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Tehelná 6, Gelnica 056 01
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predné brzdové platničky

Príspevok od užívateľa Marián Mitrík » 05 Dec 2008, 17:13

Dnes som dostal informáciu z S.O.S-Brno,cena nového brzdiča strmeňa je 8OOOKČ,aj to že už nemá na sklade.Cena strmeňa ktorý ponúkam je 6800KČ.Mudrlanti nech sa páči môžte sa ohradzovať a naložiť mi.Mám na predaj novú nepoužitú anténu na T613-1,2
Prílohy
PB290721.JPG

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predné brzdové platničky

Príspevok od užívateľa michal heky » 05 Dec 2008, 17:30

Nechal jsem si renovovat 4 brzdové třmeny na 603ku, teď jsou lepší než nové a stálo to dohromady cca 10tkč.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predné brzdové platničky

Príspevok od užívateľa Luboš » 05 Dec 2008, 18:44

6800 Kč je tedy návrh do té holandské dražby?

K čemu máš na spodku tlumiče navařené ty plechy?

D.A._

Re: Predné brzdové platničky

Príspevok od užívateľa D.A._ » 05 Dec 2008, 19:01

To je supr info v nesmyslném vlákně, Michale. Byl bys tak hodný a dal mi kontakt, jestli je to tedy veřejná služba? Klidně i na PM nebo do mailu.
Mám _hodně_ sad na repasi. A neplánuju to hned, spíš příležitostně, do foroty.

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predné brzdové platničky

Príspevok od užívateľa jack » 05 Dec 2008, 19:14

D.A._ napísal:To je supr info v nesmyslném vlákně, Michale. Byl bys tak hodný a dal mi kontakt, jestli je to tedy veřejná služba? Klidně i na PM nebo do mailu.
Mám _hodně_ sad na repasi. A neplánuju to hned, spíš příležitostně, do foroty.
Tady http://obchod.mrp.cz/bekas/ renovujou třmeny na T603, možná i T613..

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Predné brzdové platničky

Príspevok od užívateľa D.A. » 05 Dec 2008, 19:27

díky!

Poprosil bych i Hekyho... Víc hlav víc ví a lépe zamete se zlodějíčky a vyčůránky.

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predné brzdové platničky

Príspevok od užívateľa jack » 05 Dec 2008, 19:38

D.A. můžu si dovolit skromnou kaukulaci..?? Soustružník mi vyrobí nerezové pístky za 3 litry. Opískování třmenů, jejich pozinkování ve Vítkovicích a koupě nových gumiček ve firmě BEKAS výjde plus mínus autobus na 2 litry. Suma-sumárum 5 litrů .. Pocit z vykonaného díla k nezaplacení :) (jo a kaukuluji s třmeny T603)

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Predné brzdové platničky

Príspevok od užívateľa D.A. » 05 Dec 2008, 19:40

Jistě, že můžeš. No problem. Jak platíš své zaměstnance, musíš vědět nejlíp sám.

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predné brzdové platničky

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 05 Dec 2008, 21:29

Ja by som tuto temu spoji s touto http://www.tatraportal.sk/forum/viewtop ... f=2&t=3514, preco nekupit Tatru 613...

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predné brzdové platničky

Príspevok od užívateľa michal heky » 05 Dec 2008, 22:52

D.A.: Nevím, kdo je renovoval, šlo to přes pana Lamberta.

jack: nerozové pístky do 603ky za tři litry? Škoda, že ses neozval, když jsem tu pístky sháněl. Soustružník, o kterém mi kdysi psal Zdicho, je uměl myslím za více než dvojnásobek, prý kvůli tomu, že mají ,,anglický" rozměr a musí se moc ubírat. Navíc ten pístek je poměrně komplikovaný, je v něm díra na vodicí trn a klobouček pro uchycení destiček. (P.S. Hele, když už chceš někoho posílat do prdele, tak navrhuju spíš ty chlapce, co se ,,anonymně" schovávají a přispívají sem částečně z nudy a částečně z frustrace.)

Ergo_sum: Mohl bys mně prosím osvětlit, proč tě skutečnost, že renovace brzdových třmenů je takto bezproblémová, vede k k argumentu, proč nekupovat T613? :shock: Kdybych chtěl, vymyslím tisíc argumentů, proč ji nekupovat, ale zrovna třmeny to nejsou :-)

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predné brzdové platničky

Príspevok od užívateľa ziza » 05 Dec 2008, 22:56

Ergo_sum napísal:Ja by som tuto temu spoji s touto http://www.tatraportal.sk/forum/viewtop ... f=2&t=3514, preco nekupit Tatru 613...
Proč bys je spojoval? Z jakého důvodu? Ty v nich vidíš nějakou vnitřní souvislost?

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predné brzdové platničky

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 05 Dec 2008, 23:02

michal, ziza: Budem sa opakovat, ale ked si kupim "veterana" od renomovaneho vyrobcu, mam jeho podporu cez Classic Part Center. Je mi rozhodne milsie kupit novy alebo profesinonalne zrenovovany vyrobok s plnou zarukou (pravne vymozitelnou) ako ho kupit od fyzickej osoby (prekupnika) za rovnaku, pripadne podobnu cenu.

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predné brzdové platničky

Príspevok od užívateľa jack » 05 Dec 2008, 23:05

michal heky napísal:...

jack: nerozové pístky do 603ky za tři litry? Škoda, že ses neozval, když jsem tu pístky sháněl. Soustružník, o kterém mi kdysi psal Zdicho, je uměl myslím za více než dvojnásobek, prý kvůli tomu, že mají ,,anglický" rozměr a musí se moc ubírat. Navíc ten pístek je poměrně komplikovaný, je v něm díra na vodicí trn a klobouček pro uchycení destiček. (P.S. Hele, když už chceš někoho posílat do prdele, tak navrhuju spíš ty chlapce, co se ,,anonymně" schovávají a přispívají sem částečně z nudy a částečně z frustrace.)
Jj, nedávno jsem zadal výrobu další sady pro známého, dotyčný si to ale rozmyslel, tak je budu mít do rezervy. Když takto střádáš věci na 603ju, že by nějaká byla doma..?? :wink:

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predné brzdové platničky

Príspevok od užívateľa ziza » 05 Dec 2008, 23:52

Ergo_sum napísal:michal, ziza: Budem sa opakovat, ale ked si kupim "veterana" od renomovaneho vyrobcu, mam jeho podporu cez Classic Part Center. Je mi rozhodne milsie kupit novy alebo profesinonalne zrenovovany vyrobok s plnou zarukou (pravne vymozitelnou) ako ho kupit od fyzickej osoby (prekupnika) za rovnaku, pripadne podobnu cenu.
Ergo, :roll: :lol:, za tu dobu co tady jsi, bys si již mohl a měl uvědomit, že místní chlapi zde píší o voze Tatra a ty o koze s předplacenou péčí na privátní veterinární geriatrii. Jsou to prostě dva vesmíry, jejichž červí díra zanikla hned s jejich vznikem. Chápeš? Nemluví o veteránských obchodovatelných autech s certifikátem, mluví o SVÝCH tatrovkách!!!
Táži se: Co ty víš o desetiletí každodeního celoročního ježdění, o životu spojeném s T613? :idea: Odpovím (pro jistotu) po řečnicku sám: hovno! :wink: Omlouvám se Ti hned za ten expresívní vulgarismus, ale IMHO je určitě nejvýstižnější. 8) Víš, já docela rád čtu Tvé příspěvky, ale někdy předvádíš takovej "kibic", že je mně samotnému trapně.

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predné brzdové platničky

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 06 Dec 2008, 00:16

ziza napísal:Co ty víš o desetiletí každodeního celoročního ježdění, o životu spojeném s T613? :idea: Odpovím (pro jistotu) po řečnicku sám: hovno! :wink:
ANO mas uplnu pravdu, to je aj dovod preco sa k technickym veciam nerad nevyjadrujem. Ale tu sa islo o vseobecnu otazku ci Tatru 613 ANO alebo NIE a moja odpoved je NIE. Ako dovod som uviedol prave podporu automobilky, co povazujem za klucove pre zacinajuceho "zberatela". Ako druhe je styl ktorym sa tu predavaju veci, na jednoduchu otazku (co ta vec stoji) sa clovek najpr musi opytat niekolko krat, potom nasleduje jazykove okienko a zakoncene je to odpovedou predajcu s poznamkou ze aj tak ho odsudime za cenu... zda sa ti to uplne normale...

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Predné brzdové platničky

Príspevok od užívateľa michal heky » 06 Dec 2008, 00:30

No... u každé značky se najde inteligent, který prodává ojeté kotouče za cenu nových, to není jen výsadou tatrovek. 8)

Automobilka v tržním prostředí je povinna svým akcionářům přinášet zisk a ne sponzorovat a podporovat veteránisty, takže si nedělám iluze, že s jakýmkoli jiným třicetiletým autem by se něco výrazně změnilo. Mimochodem, i dnes lze údržbu T613 svěřit jak autorizovaným, tak neautorizovaným servisům.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných