Výměna převodovky

Technické problémy s našimi tatrovkami

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výměna převodovky

Príspevok od užívateľa Luboš » 20 Okt 2008, 21:46

To je pěkně blbá závada. Jen pro zajímavost, projevovala se ta převodovka nějak nestandardně už dříve nebo to přišlo z ničeho nic?

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výměna převodovky

Príspevok od užívateľa MarekK » 20 Okt 2008, 22:06

tá závada by ma tiež zaujímala, ako jednoho z posledných čo s 5q denne jazdí...
ináč dúfam, že tak ako popisuješ si bežne nejazdil, lebo aby si autobus neodpísal skorej než ho opravami dáš dokupy....

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výměna převodovky

Príspevok od užívateľa ladis » 20 Okt 2008, 22:08

Podle Evila se celé vozidlo projevovalo při zrychlování do kopce podivně kovovým zvukem. Jinou informaci než z druhé ruky nemám a sám velký tvůrce tatrawebu jest notoricky zaneprázdněn.

Tomek

Re: Výměna převodovky

Príspevok od užívateľa Tomek » 20 Okt 2008, 22:27

Ja s tim autem pred 14 dny jel a pripadalo mi razeni nejak tuhe v porovnani s mou prevodovkou, akcelerace vozu sic s jednotkou adcis byla udivujici, lec s jinou 4.3 jsem nejel tak neumim posoudit. ale uz tehdy jsem havrlovi rikal, ze se u nej radi nejak ztuha... ze by uz byla vidlicka nacata?

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výměna převodovky

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 20 Okt 2008, 23:08

Tomek napísal:Ja s tim autem pred 14 dny jel a pripadalo mi razeni nejak tuhe v porovnani s mou prevodovkou, akcelerace vozu sic s jednotkou adcis byla udivujici, lec s jinou 4.3 jsem nejel tak neumim posoudit. ale uz tehdy jsem havrlovi rikal, ze se u nej radi nejak ztuha... ze by uz byla vidlicka nacata?

Potvrdzujem išlo to radiť o čosi ťažšie, ale ten adcis bral od spodu pekne , škoda že to ruplo

Užívateľov profilový obrázok
hammer
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 03 Okt 2005, 21:38
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Teplička nad Váhom
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výměna převodovky

Príspevok od užívateľa hammer » 21 Okt 2008, 10:24

A bol tam olej? Mne sa raz stalo, že prasklo gufero a olej pretiekol do rozvodovky. Skôr ako prevodovka ,,umrela,, tiež som počul prapodivné kovové zvuky, ťažšie sa radilo a postupne tam už nešlo zaradiť nič iné ako jednotka. Následne sa niečo v prevodovke spriečilo a zostal som stáť. Zadné kolesá stáli za jazdy a ručná brzda to nebola. To posledné štádium trvalo cca 5 km jazdy v kolóne. Olej som menil pravidelne a stalo sa to asi 5 alebo 6 tis. po výmene. Po rozobratí boli ložiská rozpadnuté a viac súčastí malo fialové zafarbenie. Ešte dobre že sa to nestalo mimo mesta pri podstatne vyššej rýchlosti, ale v meste kde opravovali cestu. Možno preto som si myslel že tie kovové zvuky idú z valca čo vedľa valcoval asfalt.

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výměna převodovky

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 21 Okt 2008, 12:35

Tiez sa priklanam k nazoru ze v tej prevodovke bol nedostatok oleja a preto sa "kusla".

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výměna převodovky

Príspevok od užívateľa bazilisak » 21 Okt 2008, 12:58

michal heky napísal:Můžete mně vysvětlit, jak souvisí otáčky motoru a výkon přenášený přes ozubená kola převodovky, s poškozenou řadicí vidličkou?

Dále bych chtěl podotknout, že havrlovi přeměřuje tachometr asi o 10-15 km/hod.

A jestli už na podobnou závadu auto jednou dojelo, tak to osobně vidím na špatně provedenou opravu.

Já bych tam vrazil čtyřkvalt.
Tak ten tachometr, jestli jen o 10 až 15 , to je ůplně v normě, lepší by to být ani nemohlo... :lol: Mě koukám, někdy i o 20...

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výměna převodovky

Príspevok od užívateľa bazilisak » 21 Okt 2008, 13:02

miloš napísal:Jednicka 50 PROC??
Ctyrka 200 PROC??
Já osobně, bych se k tomu choval jako k veteránovi, už to tak pomalu brzo bude, dyt ty auta mají 10-12 let, roky běží, pryže stárnou, a zbytečně to hřát jízdou na plný knedlík .... 200 .... :roll:

Užívateľov profilový obrázok
Havrla
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 04 Apr 2006, 18:53
Tatry, ktoré vlastním: AEK
Autobus
Bydlisko: CR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výměna převodovky

Príspevok od užívateľa Havrla » 21 Okt 2008, 15:40

Vidlicka ci synchrokrouzek, nechame se prekvapit na jare.
Letos holka odjela poctivych 10 000km a pujde spat.


Radku dik za info, nemas tam nekde kroniku k tomu vehyklu ?
Havrla

Užívateľov profilový obrázok
Havrla
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 04 Apr 2006, 18:53
Tatry, ktoré vlastním: AEK
Autobus
Bydlisko: CR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výměna převodovky

Príspevok od užívateľa Havrla » 21 Okt 2008, 16:13

Je hele ono to tu pokracuje na druhe strane.
Chovalo se to jako klasicky 5q, zadne divne zvuky, asi 4x se za tu dobu stalo, ze kdyz jsem omylem dojel na 5 a nesla vyradit musel jsem prez spojku mirne cuknout s autem a pak sla ven, ale to delalo co vim vsem 5q, jak JJ, tak Ramimu, takze to je vlastne skoro normalni, a daval jsem si pozor abych na 5 nedojizdel, a takrka vzdy jsem pred zastavenim vyradil :-)
Jako ze nevyradim bych ani v nejmensim necekal, jeste ze se to stalo tady v CR na dalnici domu, predstava ze se to zacukne nekde v italii mi usmev nepridava :-)

Jak odchazi 5q kdyz v nem neni olej nebo je opotrebena vim mnel to JJ, proste to zacne delat divny zvuky, po case zacnou vypadat rychlosti. Mne tam rychlosti uzasne drzeli fakt zadnej problem, strasna radost ze je prevodovka dobra, teda az do nedele :-)

Proste jsem tam zaradil 5 rozjel to na 200-220km/h - 4800ot/min. a chtel jsem jak jsem zvyklej vyradit a doplachtit tou setrvacnosti o 6 kopcu dal, ale uz to vyradit neslo a v radicce jakoby drcelo neco jako kdybych radil dalsi supen bez spojky, ale ne tak hnusne, lehce.

A zas tak jsme to nevalili... proste na pohodu, kdybychom jeli jak hovadi tak by mne Heky uz davno nabonzoval :-)
Pro zajmavost predchozi ridic mi rekl, ze to auto dokazalo z Ostravy dojet do Prahy za 2 hodiny. Ja o tom pochybyju pokud by to fakt tak valil tak by musel cestou natankovat, nebo natankovat pri startu a v cili hypnotizovat palivomer.
Radku jak s tim na tom urade jezdili vime ?


Havrla

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Výměna převodovky

Príspevok od užívateľa miloš » 21 Okt 2008, 16:37

Kdyz jsem kupoval prvni 613 s 5q, byl jsem doslova upozornen, abych NIKDY nedojizdel a nezastavoval se zarazenou 5-kou, ze uz bych ji taky nemusel vyndat.......

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výměna převodovky

Príspevok od užívateľa MarekK » 21 Okt 2008, 19:53

tak ma tak nikto neupozronil a nikdy by ma to ani nenapadlo takto zabrzdtit auto... aký to má zmysel? :shock:

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Výměna převodovky

Príspevok od užívateľa miloš » 21 Okt 2008, 19:58

Ani me ne. Dokonce mi to nebylo pripominano, kdyz jsem kupoval, ale od majitele 5q, ktery me nechal poprve svezt se strikackou . Myslel jsem si to same, co pises- Proc bych mel asi tak zastavovat se zarazenou 5-kou?? :shock: . Nicmene si ta slova pamatuji dodnes.

Tomek

Re: Výměna převodovky

Príspevok od užívateľa Tomek » 21 Okt 2008, 20:11

Blbost jak voda v kosi, to jsou famy... neni zadny technicky duvod, proc by se mela prevodovka pokazit, kdyz zastavim s vyslapnutou spojkou a zarazenym stupnem... me zase rikali ze mam davat pred sani kybl s vodou, ze to pak jede supr, ale na pohadky jsem si zvykl... ja bych treba zase nejezdil v aute co ma objem motoru jako kdejaka motorka...

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: Výměna převodovky

Príspevok od užívateľa ziza » 21 Okt 2008, 20:14

Havrla napísal: nesla vyradit musel jsem prez spojku mirne cuknout s autem a pak sla ven,
.... ale uz to vyradit neslo a v radicce jakoby drcelo neco jako kdybych radil dalsi supen bez spojky, ale ne tak hnusne, lehce.
Jojo, to je přesně ono : zadřenej synchrokroužek! :cry: :cry: :cry: Zkus autem trochu (vytrvale) cloumat a tahat za klacek... třeba budeš mít lauf a on ještě vypadne.

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Výměna převodovky

Príspevok od užívateľa miloš » 21 Okt 2008, 20:35

Tomek napísal:Blbost jak voda v kosi, to jsou famy... neni zadny technicky duvod, proc by se mela prevodovka pokazit, kdyz zastavim s vyslapnutou spojkou a zarazenym stupnem... me zase rikali ze mam davat pred sani kybl s vodou, ze to pak jede supr, ale na pohadky jsem si zvykl... ja bych treba zase nejezdil v aute co ma objem motoru jako kdejaka motorka...
Hotovy Tatraking... V te seznamce to tenkrat sedelo. hehehehe he. :lol: :lol: :lol: :lol:

Tomek

Re: Výměna převodovky

Príspevok od užívateľa Tomek » 21 Okt 2008, 21:33

milosku ses nejakej pomatenej, tak jsem anonym, nebo tatraking? tak vis ty vubec kdo ja jsem, nebo ses schizofrenik a chvili nevis a chvili vis?

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Výměna převodovky

Príspevok od užívateľa miloš » 21 Okt 2008, 21:36

Jsem asi spis ten schizofrenik. Ale je dobre, ze vis, ktera bije, alespon jsem si overil, ze jsi to ty Kingu, nebot pod neregistrovanym nickem Tomek se muze schovavat jakykoliv jiny PiTomek ktery tady zrovna brouzda.

Tomek

Re: Výměna převodovky

Príspevok od užívateľa Tomek » 21 Okt 2008, 21:49

mas recht, misto abychom neco vyresili nebo poradili, budem se napadat a myslet si, ze nad druhym mame navrch, tak v tomhle ja s tebou nejedu. pomuzu tomu kdo si mou pomoc bude vazit, ale tebe se to netyka, tobe ja nikdy nepomuzu a muzes si za to sam... timto koncim hovor s tebou a pokracuji v tematu o prevodech. hovg. mimochodem za posledni dobu cca pulroku ses druhej, vid etiene...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných