SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Senát Tatraportálu.
Pravidlá fóra
1) Senat tvoria vsetci registrovani clenovia Tatraportalu (nakolko nieje inak mozne zarucit ze by niekto hlasoval duplicitne z rozlicnych IP adries a podobne)

2) Navrhy do senatu moze zadavat ktokolvek

3) Hlasovanie prebieha (nakolko je pri mnohych "deliktoch" nutne rychle rozhodnutie) vzdy 24 hodin od zalozenia temy v senate. (nezabudnite nastavit hlasovanie!)

4) Postih "delikventa" je podla pravidiel:

a) ban - 7 dni
b) ban - 14 dni
c) ban - mesiac
d) ban - rok
e) ban - permanentne

5) Predsedom senatu je etienne.

6) Predseda senatu ma pravo zrusit hlasovanie, ktore povazuje za neslusne, urazajuce alebo hrube. (hlasovania typu "je x idiot" atd.) Takisto moze zrusit hlasovanie, ktore nesplna podmienky bodu 7.

7) Kazde hlasovanie musi obsahovat:

a) Presny dovod hlasovania (ak ide o konkretny prispevok/vky, aj link)
b) Odpovede vyhradne ano a nie
c) Konkretny navrh trestu z bodu 4)
d) Nazov "SENAT - Hlasovacia otazka"

Hlasovanie je platne, pokial ma jedna z volieb viac, ako 10% rozdiel oproti druhej

8 ) V pripade, ze chce autor hlasovania ostat anonymny, posle SS etienneovi, ktory hlasovanie vytvori bez uvedenia jeho autora a ponecha tuto informaciu v tajnosti.

Udelit ban Lubosovi na rok ?

Hlasovanie ukončené 31 Júl 2008, 18:40

Ano
17
36%
Nie
30
64%
 
Celkom hlasov: 47

Užívateľov profilový obrázok
čadík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 09:33
Tatry, ktoré vlastním: mám černočernou T613
hledám barevnou T613VB
Bydlisko: matka měst
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa čadík » 29 Júl 2008, 00:01

Ergo_sum napísal:...Aj ked s Lubosom nesuhlasim vzdy sa vyjadroval slusne a nikomu sa fyzicky nevyhrazal...
vasa26 napísal:...jen mě zaráží že téma je namířená proti osobě.Je to k zamyšlení?...
Nejen k zamyšlení.
Odstraňuje to jednoho člověka (který tu sice nemá nejlepší "image", jistě i jeho vlastním přičiněním, byť poslední dobou mám pocit, že je do ní spíše natlačován), ale nikoliv současný problém portálu.

Připomíná mi to dnešní překotně se množící zákazy pití alkoholu na veřejnosti, kdy ostražitá hlídka na nádraží obloukem obejde skupinku polehávajících popíjejících "bezdomovců" a vrhnou se na od pohledu spořádaného cestujícího, který si u stánku právě koupil jednoho "lahváče" aby jím obratem spláchnul prach z cesty...

Ztratil se nám tu humorný nadhled, lehkost diskuse a přesné, technicistní formulování myšlenek, snad jen žíža se ještě snaží udržet dřívější rozšafnost a eleganci zdejších příspěvků.
A na dobře míněnou výtku dnes většinou přichází arogantní odpověď či rovnou osobní útok na autora :roll:

P.S. Včera nám v parku odstranili všechny lavičky s odůvodněním, že se na nich scházejí bezdomovci a konzumují tam alkohol. Dnes proto bezdomovci seděli v parčíku na obrubnících záhonů...

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa D.A. » 29 Júl 2008, 05:47

Dal jsem zcela rozhodně možnost Nie, protože takový trest si Luboš nezaslouží. Za svoje svérázné chování a vyjadřování s malým taktem, leč bez hrubých urážek, kterých je tu mnoho jiných reg. uživatelů schopno, musí snášet dlouhodobé ponižování a zesměšňování, tím je pro mne dostatečně potrestán. Rád bych věřil, že dostane (= bude dostávat) možnost napravit se. Jednoroční ban, který by měl naopak obdržet autor vulgarismů, rasistických příspěvků apod., je zde neúměrný a nesmyslný. Podle mne by to byla perzekuce za názor (byť neotesaně vyjádřený).
Pokud bude trest udělen, taky bohužel zvážím "množství svých příspěvků", jak napsal Ondrej.

Vzkaz Lubošovi: Pořád si myslím, že by ses měl veřejně omluvit tomu klukovi osočenému (původně asi nedorozuměním) z podvodu na pojišťovně. Tím by to pro mne skončilo a udělal bych si tlustou čáru za starými skutky.

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa Mojžo » 29 Júl 2008, 08:43

Vidím že sa to nepodarí, a tak tu pokoj už nikdy nebude.
Primárny rozvracač tohoto fóra ho jednoducho poláme poničí do trosiek.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa etienne » 29 Júl 2008, 08:59

Mojzo: Je to 13 vs. 14 niesom si isty :D

Užívateľov profilový obrázok
tomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2325
Dátum registrácie: 01 Jún 2004, 23:06
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa tomas » 29 Júl 2008, 09:39

Takze ja cisto za seba. Lubos sice ma svosky styl vyjadrovania sa a obcas aj mna trochu dozrali tie jeho odpovede, ale za cely tento cas bol voci mne vzdy korektny a nikdy mi nespravil nic zle. Z mojej strany teda nevidim dovod na rocny ban.

Michal B.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 11 Dec 2006, 13:21
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa Michal B. » 29 Júl 2008, 10:49

Hlasoval jsem NE.
Mám sice k některým projevům Luboše také výhrady, ale umím si je odfiltrovat a zbytek mohu číst a případně v něm nalézt i dobré informace. Osobně nevidím důvod k ročnímu banu.

Užívateľov profilový obrázok
Stevo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1180
Dátum registrácie: 10 Feb 2004, 09:41
Tatry, ktoré vlastním: taka bordova
Bydlisko: Garáž
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa Stevo » 29 Júl 2008, 11:00

Odporucam vam vsetkym robit aspon rok moderatora na nejakom fore ;-)

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa D.A. » 29 Júl 2008, 12:45

Díky za doporučení. Máme si ho vysvětlit, jako že v senátu Luboše věšíš za orgány do průvanu?
Jinak to v kontextu TOHOTO vlákna nechápu.

Užívateľov profilový obrázok
Stevo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1180
Dátum registrácie: 10 Feb 2004, 09:41
Tatry, ktoré vlastním: taka bordova
Bydlisko: Garáž
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa Stevo » 29 Júl 2008, 15:09

D.A. napísal:Díky za doporučení. Máme si ho vysvětlit, jako že v senátu Luboše věšíš za orgány do průvanu?
Jinak to v kontextu TOHOTO vlákna nechápu.
Nie, mas si to vysvetlit tak ako som napisal. Co od Teba ale absolutne neocakavam
Co sa tyka Lubosa, odpovedal som hned na zaciatku threadu. Tato moja poznamka sa tykala skor ludi ktory 3 tyzdne riesia moralne aspekty aj pri nakupe rozkov a tresky.

Užívateľov profilový obrázok
Mgr.Petr Naszrával
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 21 Jan 2006, 22:34
Tatry, ktoré vlastním: 4 x T700 M97´ 4,36i V8 2X2 OHC VZDUCHEM CHLAZENÝ !!!!!!
1 x M95´ bordó
Bydlisko: Poklička

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa Mgr.Petr Naszrával » 29 Júl 2008, 20:04

Jsem rozodně pro vyloučení Luboša z naší komunity. Jeho nevhodné a arogantní chování by rozrušilo i slabší povahy než je R.Maďal a JÁ.

Užívateľov profilový obrázok
peterzz
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 20 Sep 2005, 22:08
Tatry, ktoré vlastním: Ex 613-3 `87,84,81,91
Bydlisko: Pod horou,v zime trochu nizsie
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa peterzz » 29 Júl 2008, 22:37

Chlapci,chlapci...
Kazda minca ma 2 strany,takisto Lubos sa prezentuje roznym stylom:
1)to je Lubos ako ho pozname-vrtak,vseznalek,ignorant,proste chrobak-Truhlik...
2)Lubos,ktory zozbieral,naskenoval a VEREJNE SPRISTUPNIL obsiahly archiv dokumentov,vystrizkov,testov,tabuliek,navodov,fotografii,apod. tykajucich sa hlavne T613.Keby bol taky ako napriklad kolega Mr. "600" ktory sice tiez zbieral a daval dokopy informacie napr. o prototypoch T613,ale vsetko co zistil si nechal s radostou pre seba a veselo machroval,ze co vie nie je zadarmo...
Takze ja osobne si vazim jeho pristup k informaciam a volu podelit sa s nimi...

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa miloš » 29 Júl 2008, 23:22

Dozivoti, jedine dozivoti. nebo na 14 let na vojnu!

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa bazilisak » 29 Júl 2008, 23:36

peterzz napísal:Chlapci,chlapci...
Kazda minca ma 2 strany,takisto Lubos sa prezentuje roznym stylom:
1)to je Lubos ako ho pozname-vrtak,vseznalek,ignorant,proste chrobak-Truhlik...
2)Lubos,ktory zozbieral,naskenoval a VEREJNE SPRISTUPNIL obsiahly archiv dokumentov,vystrizkov,testov,tabuliek,navodov,fotografii,apod. tykajucich sa hlavne T613.Keby bol taky ako napriklad kolega Mr. "600" ktory sice tiez zbieral a daval dokopy informacie napr. o prototypoch T613,ale vsetko co zistil si nechal s radostou pre seba a veselo machroval,ze co vie nie je zadarmo...
Takze ja osobne si vazim jeho pristup k informaciam a volu podelit sa s nimi...
Nezbývá než souhlasit, pěkně jsi to napsal, souhlasím ve všem s Tebou :wink: .
To, co pro ostatní Luboš udělal - to tady mezi námi udělal asi určitě zcela jistě málokdo .

Užívateľov profilový obrázok
kovoo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 30 Dec 2005, 18:37
Bydlisko: TT
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa kovoo » 29 Júl 2008, 23:44

:x "kebyže" je tam ešte jedno meno spolu s Lubošovim a všetci vieme o koho sa jedná, že? :evil: tak by SENAT bol viac "férový"....
.... v takomto prípade nehlasujem :x

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa Palo » 29 Júl 2008, 23:57

kovoo napísal::x "kebyže" je tam ešte jedno meno spolu s Lubošovim a všetci vieme o koho sa jedná, že? :evil: tak by SENAT bol viac "férový"....
.... v takomto prípade nehlasujem :x
Ty myslíš asi Miloša Bé. Ja som síce hlasoval proti banu L.B. ale som aj protui ban M.B. alebo P.N. alebo hoci komu ktorí sú síce sprostí ale snažia sa byť vecní.

Užívateľov profilový obrázok
Zdicho
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 00:22
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Čórtův hrad
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa Zdicho » 30 Júl 2008, 00:02

Tak tady to jede. Ještě pár měsíců skoroabstinence a z T portálu se stane samostatně fungující organismus:)

Myslím, že rok je příliš dlouho na to, aby měl výchovný efekt. Srovnal bych ho s virtuálním trestem smrti. Zvedám prst a nechávám žít;)

Markoo1
Diskusný nováčik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 29 Júl 2008, 00:24
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa Markoo1 » 30 Júl 2008, 00:23

Nedá mi to nenapísať. Nie som na žiadnej strane, nikoho osobne nepoznám, fórum len sledujem pretože tatry sa mi proste páčia. Je pravda že viaceré oskenované články ktoré sa nachádzajú na portáli, sú od Luboša. Je rozdiel niečo len tak decimovať a rozdiel sa podielať na naplnaní portálu novými informáciami, čo si myslím že sa Luboš vždy podielal. Hold ale každý človek je jedinečný, s chybami, nikto nie je dokonalý. Ale ruku na srdce, ukážte mi niekto tému v ktorej sa diskusia nevzrtla o 180 stupňov, len kvôli tomu že niekto začal alebo naschval skúšal? osočovať napádať alebo proste len tak rypnúť samozrejme od témy, a ostatný sa toho chytili a už sa to viezlo horšie ako u malkáčov na pieskovisku. Chyba nie je len v týchto ľudoch, ale aj v moderovaní fóra, všade inde je bežné nevhodné príspevky mazať bez upozornenia, o tom je moderovanie. Ak som sa niekoho dotkol alebo urazil tak sa vopred ospravedľňujem, len som napísal svoj názor, pretože nie vždy musí byť chyba iba na jednej strane.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa etienne » 30 Júl 2008, 06:55

Peterzz: Napisal si to dobre, suhlasim. Ja som sa vsak naucil odlisovat pracu a diskusiu - myslim ze je to tak spravne. Mimochodom - to uplne mimo - jeho dobrovolnost skoncila tym, ze dostal na 1 tyzden ban. "Spalil mosty", pretoze nevidi dovod dalej spolupracovat. Mne osobne to je luto, pretoze si myslim ze ta pridana hodnota bola obrovska. Skoda, ze si nevie uvedomit, ze chyba bola aj na jeho strane, prekusnut to a pokracovat.

Kovoo: Mam pocit ze dalsi kto len "hubou mlati". Co Ti brani v tom urobit HLASOVANIE ? Co Ti brani v tom dat takuto otazku do senatu ? Cakam na odpoved.

Markoo1: Ak by som bez upozornenia mazal vsetky prispevky, ktore su off topic, alebo ich mal len presuvat tak:

1) Pri priemere 42,6 prispevka by som tu musel byt 24 hodin denne, co neviem. Druhou moznostou je silny tim moderatorov. Ked som sa na tomto fore pytal ci by to niekto chcel zobrat, nikto sa neozval. Preco ? Lebo je 100x lahsie nieco kritizovat ako naozaj zacat robit.

2) Ak by som ich mal len MAZAT, opat by som si len cital ako som zmazal prispevok ktory ZNEHODNOTIL diskusiu ktory NEBOLO PRECO zmazat, ako si robim co chcem a boli by o tom stranyyy dalsich prispevkov. Naozaj skusenost si VYSKUSAT moderatora je nezaplatitelna :D

Užívateľov profilový obrázok
kovoo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 30 Dec 2005, 18:37
Bydlisko: TT
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa kovoo » 30 Júl 2008, 10:17

:lol: trafil si klinec po hlavičke, ja som taká tlč huba :twisted: ....
čakal som nejakú takúto reakciu..... a bráni mi v tom to že nemám chuť byť ten čo niekomu niečo zakazuje, navrhuje, obmedzuje, takú pozíciu tu nemám a ani nechcem mať :|
tým nechcem povedať že ty taký chceš byť a robiť to 8)
Mne sa to zdá byť nespravodlivé voči Ľubošovi. Všetci vieme že je Ľuboš je aký je..... ale nepáči sa mi to keď niekto je povýšenecký, nadradený, opakovane vulgárny, grobiansky, netaktný, proste sa nedokáže zmestiť do kože....... či iba ja tu vidím takéto chovanie?
ďalšia vec je tá, že na Ľubošovi som sa poslednú dobu už iba bavil a jeho dristy som nebral nijak "smrteľne" vážne, proste on je tu pre mňa taký miestny kolorit....
...chýba mi tu od diskutujúcich nadhľad nad "vecou", jeden s posledných kto toto dokáže je "starý dedo" ZIZA (alebo kedysi AT), nie je to tiež na zamyslenie???
vážne sa mi nechce robiť tu medzi nimi policajta, lebo potom by som ani nerobil senát a hneď im dal banán....
mno a zase kopec riadkov o ničom :|

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: SENAT - BAN PRE LUBOSA - 1 rok

Príspevok od užívateľa etienne » 30 Júl 2008, 10:20

Odpoviem strucne, kovoo. Ked ty nechces byt "tym" tak sa potom nestazuj, ze take hlasovanie neexistuje.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní