aku Tatru 613 na zaciatok ?

Diskusia o výrobných číslach
Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa ondrej » 14 Jan 2008, 15:47

ako darca orgánov by to za 10 mohlo byť dobré, chcelo by to ale obhliadku..

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 14 Jan 2008, 15:49

Luboš napísal:To u nás se za vrak považuje schátralé auto zejména bez SPZ, takové nemá na veřejné komunikaci co dělat a proto se odtahuje snáze... :D
Teoreticky mas pravdu, ale ak miestny urad nevie najst majitela tak to musi zlikvidovat na vlastne naklady a tak sa rozhodne nejde pretrhunt v aktivite...

Užívateľov profilový obrázok
mattko
Diskutujúci
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 12 Sep 2006, 19:44
Tatry, ktoré vlastním: vlastním dve tatry 613/4
jedna v stave pojazdnom jedna nepojazdná
Bydlisko: Bratislava IV
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa mattko » 14 Jan 2008, 17:13

40. Fuh. Vahal by som pri 10...

no to 40 je prehnane osobne chodim okolo tejto tatry aspon 2x denne, raz som majitelovi volal na obhliadku a spytal som sa na cenu najprv ma presviedčal ze su tam same nove veci a potom že mi ju neda za tych spominanych 40 ale spusti na 30 a ked som mu povedal ze mu za taky srot nedam viac ako sedem litrov tak mi položil telefon :D par dni na to z auta zmizli aj Špz-ky.

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa ziza » 14 Jan 2008, 18:40

Hmmm...tak 40litrů Sk chce? A šel by na 30? .... Nooo, já si teda myslím, že kdo žádnou nemá a chce (vynechme proč) tatru, měl by nad tou cenou přinejmenším podumat. Aby za pár měsíců nemusel za stejnou nebo i horší zaplatit ikskrát tolik. Tatřičky (i díly na ně) valem ubývají... a nepřibude již ani jedna. IMHO, doba kdy byly takovéto tatry k sehnání za pár bankovek nebo odvoz či pár pytlíků kafe - ta doba je nenávratně pryč. :cry:

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa radek » 14 Jan 2008, 20:52

Strécu, u tohohle šrotu není nad čím dumat, leda nad tím, na kolik vyjde doprava do odborné firmy k ekologické likvidaci.....

peter
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 14 Jún 2005, 13:32
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Senica
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa peter » 14 Jan 2008, 21:21

radek napísal:Strécu, u tohohle šrotu není nad čím dumat, leda nad tím, na kolik vyjde doprava do odborné firmy k ekologické likvidaci.....

Presne si to vystihol :wink:

Užívateľov profilový obrázok
mattko
Diskutujúci
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 12 Sep 2006, 19:44
Tatry, ktoré vlastním: vlastním dve tatry 613/4
jedna v stave pojazdnom jedna nepojazdná
Bydlisko: Bratislava IV
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa mattko » 14 Jan 2008, 22:15

radek napísal:Strécu, u tohohle šrotu není nad čím dumat, leda nad tím, na kolik vyjde doprava do odborné firmy k ekologické likvidaci.....
skor než dojde k odbornej likvidacii tak sa to auto rozloži same, jediné čo drží to auto po hromade je fakt len ta elektrikarska izolacna paska a prach ktorý ju konzervuje už hodných par rokov na tomto mieste
tato tatra tu v takomto stave stoji už aspon dva roky bez spz to odhadujem na 0,5-1 rok a vidavam chodievať okolo mestkých policajtov a každý to má ludovo povedané ,, na saláme,,.
ešte som zabudol povedať perličku bolo mi povedané , že auto ma nefajčený interier pri osobnnej prehliadke auta co mi stačilo aj bez klučov nazriet dnu som naratal asi 15 špakov a 3 krabičky od cigariet .... podla mna interier je dost konzervovaný dechtom ale medzi nami vyzera zachovalo nevidel som znacne vady calunenia a podobne ovšm pozorovane to bolo z vonku cez okno

Užívateľov profilový obrázok
Tatřík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 27 Máj 2007, 20:19
Tatry, ktoré vlastním: T613/3 , r.v. 1989
Bydlisko: Chrudimsko
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa Tatřík » 14 Jan 2008, 22:19

peter napísal:
radek napísal:Strécu, u tohohle šrotu není nad čím dumat, leda nad tím, na kolik vyjde doprava do odborné firmy k ekologické likvidaci.....

Presne si to vystihol :wink:
Já bych to auto zase takhle šmahem nezatracoval. 40tis je sice blbost, ale za rozumnou cenu by se z toho asi dalo něco vytěžit. Chce to důkladnou prohlídku. Mám kontakt na t613 z Kopřivnice. Na pohled zvenčí je to auto hrozné, na druhý pohled už tak ne, protože má skoro novou kastli, která má jen hrozný lak a jsou na ní pověšené strašným způsobem shnilé dveře a pomlácené přední blatníky. Má na zadku nové kotouče, na předku repasované tlumiče a ještě tam je pár dalších drobností, které stojí za zájem. Cena je kolem 15 tis. S ohledem na vzdálenost, ktero bych s tím musel urazit se mi to nerentuje, ale za 10tis bych ju vzal. Jen zlomit majitele. Myslí, že má hrozný poklad, přitom je to jen o dílech. Jinak totál bastl. Papíry t613/2, r.v. 82, motor+kastle 613/3, doplňky (nárazníky) t613/4, sedačky speciál, atd...
To sem se trochu moc rozkecal, ale chtěl jsem říct, že by se z toho dalo něco získat. Hození do šrotu se mi jeví unáhlené...

Užívateľov profilový obrázok
Tatřík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 27 Máj 2007, 20:19
Tatry, ktoré vlastním: T613/3 , r.v. 1989
Bydlisko: Chrudimsko
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa Tatřík » 14 Jan 2008, 22:22

Aha, tak než sem dopsal svůj příspěvek, objevil se tam Mattkův, který poněkud mění situaci, přesto bych ji před likvidací trochu "přebral"..

Užívateľov profilový obrázok
mattko
Diskutujúci
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 12 Sep 2006, 19:44
Tatry, ktoré vlastním: vlastním dve tatry 613/4
jedna v stave pojazdnom jedna nepojazdná
Bydlisko: Bratislava IV
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa mattko » 14 Jan 2008, 22:30

Tatřík napísal:Aha, tak než sem dopsal svůj příspěvek, objevil se tam Mattkův, který poněkud mění situaci, přesto bych ji před likvidací trochu "přebral"..
neviem tatříku možno je moj názor mylný ale mam aj nejake fotografie toho auta a aj osobne som pri nom stal tak z toho je moj názor nevravím že je správny

Užívateľov profilový obrázok
Tatřík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 27 Máj 2007, 20:19
Tatry, ktoré vlastním: T613/3 , r.v. 1989
Bydlisko: Chrudimsko
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa Tatřík » 14 Jan 2008, 22:35

Právě proto sem přehodnotil svůj názor, protože si to autio viděl na vlasní oči. Předtím jsem hodnotil na základě fotek a předpokládal jsem to i u ostatních. Jak sem psal, ta kopřivnická vypadala na fotkách i v reálu na první pohled šíleně, ale po bližším probádání tam něco bylo. Pokud tohle 2 roky stojí na místě (mimo garáž) tak to asi už bude dost hrůza. I zánovní kastle by s tím měla problém... :)

Užívateľov profilový obrázok
mattko
Diskutujúci
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 12 Sep 2006, 19:44
Tatry, ktoré vlastním: vlastním dve tatry 613/4
jedna v stave pojazdnom jedna nepojazdná
Bydlisko: Bratislava IV
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa mattko » 14 Jan 2008, 22:38

Tatřík napísal:Právě proto sem přehodnotil svůj názor, protože si to autio viděl na vlasní oči. Předtím jsem hodnotil na základě fotek a předpokládal jsem to i u ostatních. Jak sem psal, ta kopřivnická vypadala na fotkách i v reálu na první pohled šíleně, ale po bližším probádání tam něco bylo. Pokud tohle 2 roky stojí na místě (mimo garáž) tak to asi už bude dost hrůza. I zánovní kastle by s tím měla problém... :)
no mne sa zdá že ani tie informacie až tak presne nesedia čo si vravel o tych papieroch, mne bolo povedane rok 1978 tak ktovie kde je pravda a možem ti povedať že tato tatra je drdzavá jak šlak

Užívateľov profilový obrázok
Tatřík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 27 Máj 2007, 20:19
Tatry, ktoré vlastním: T613/3 , r.v. 1989
Bydlisko: Chrudimsko
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa Tatřík » 14 Jan 2008, 22:44

No jestli ti k tomuhle autu hlásili rok výroby 78, tak to je opravdu už někde jinde. Přesněji by to podle těch fotek ohodnoti Luboš, radek, nebo někdo z mnoha dalších, ale i já poznám, že je to silně přestavěné na trojku, aspoň plechařinou

Užívateľov profilový obrázok
mattko
Diskutujúci
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 12 Sep 2006, 19:44
Tatry, ktoré vlastním: vlastním dve tatry 613/4
jedna v stave pojazdnom jedna nepojazdná
Bydlisko: Bratislava IV
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa mattko » 14 Jan 2008, 22:46

to mne bolo povedané tak ktovie kto hovoril pravdu ale je to urcite trojka

Užívateľov profilový obrázok
Tatřík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 27 Máj 2007, 20:19
Tatry, ktoré vlastním: T613/3 , r.v. 1989
Bydlisko: Chrudimsko
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa Tatřík » 14 Jan 2008, 22:48

Za 10tis bych ji koupil na díly, ale i s tím přívěsným vozíkem vedle... :D

Užívateľov profilový obrázok
mattko
Diskutujúci
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 12 Sep 2006, 19:44
Tatry, ktoré vlastním: vlastním dve tatry 613/4
jedna v stave pojazdnom jedna nepojazdná
Bydlisko: Bratislava IV
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa mattko » 14 Jan 2008, 22:50

fakt by si ju chcel za 10 litrov?? a ten vozík to pari niekomu iste inemu:D:D

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 15 Jan 2008, 01:26

Mam pocit ze takto budu vizerat za chvilku vsetky T613 okrem tych niekolko co budu mat muzea, zberatelia a fanusikovia znacky... Nechapem co na tom vraku tak obdivujete, ak mi poskytnete odtahove auto do tyzdna Vam min 10 podobnych vrakov doveziem...

Rozpraval som osobne s tym majitelom, je to magor co si mysli ze ma klenot ktoreho cena bude uz len stupat, stupat, stupat...

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa Luboš » 15 Jan 2008, 03:05

Nevšiml jsem si, že by ten vrak tady někdo obdivoval... Kdyby to bylo někde poblíž, za 10 tis. SKK a byla to chromka, tak jí možná taky vezmu na díly, ale začátečníkovi bych doporučil najít auto v lepším stavu, pokud možno pojízdné. S tím rozpočtem máš šanci, taková auta pořád jsou, jen to chce pozorně sledovat všechny nabídky.

Musíš si ale uvědomit, že ta auta byla navržena na životnost 300 000 km a pět let provozu, všechna tedy mnohonásobně přesluhují a jejich současný stav už plně odpovídá tomu, jak se o ně předchozí majitelé (ne)starali. Ta auta jsou poměrně solidní bytelné konstrukce, mnohá najezdila jen s běžnou údržnou přes milion km a nedá se říci, že by to poté nutně musely být rozhrkané vraky, takže špatná nebo nekvalitní auta to jistě nejsou. U těchto trojek se setkáš hlavně s kusy, které byly po řádném odsloužení těch prvních pár set tisíc km odprodány soukromým osobám a tím se rapidně změnil charakter jejich provozu. Kolem poloviny 90. let to byla prakticky nejdostupnější auta nejvyšší třídy, pořídil si je kde kdo, ale v solidním servisu je většinou už nikdy nikdo neviděl a jediné náklady, který s nimi majitel poté měl, byla od jistého roku šílená pojistka a pak drahý benzín, víc nic. Problém toho auta spočítává v tom, že v režimu "ještě nějak jede" je schopné bez jakékoliv údržby fungovat nezvykle dlouho, ale jakmile se taková kára dostane do stavu "už fakt nejede", tak je to téměř vždy hrůzný vrak, ze kterého je možné perspektivní veterán "vyrobit" jen s vynaložením naprosto enormního úsilí a neméně značných finančních prostředků. I pokud se takové auto vezme k rozebrání na díly, které jsou jinak pro tento typ celkem drahé, nemusí být vždy jisté, že výtěžek těch ještě schopných dílů vůbec vykompenzuje úsilí na jejich vydolování, tak bych určitě každý vrak putující do hutí zase tak neoplakával.

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa Erik » 15 Jan 2008, 03:28

ďalšia zaujímavá ponuka: http://auta-veterani.sbazar.cz/tatra-61 ... 77115.html
Bud su tie Tatry fakt take vzacne alebo ti ludia nemaju rozum :lol: (vsimnite si ten "extremne zachovaly" interier :lol: )

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: aku Tatru 613 na zaciatok ?

Príspevok od užívateľa ziza » 15 Jan 2008, 09:55

Tak tenhle chce jen 18.... hmmhmm.... stryci, jedna brněnská rescue s.r.o. po mně na podzim chtěla stejnou částku enem za výfuk. Taky jsem ho za ty prachy nevzal, protože jiné řešení se pro tentokrát ještě našlo. Ale co dál? Vy myslíte, že pěkné, udržované a opravené tatry se všemi knoflíky stejnými někdy zlevní? Ten vrak neobdivuji, já už zásobený jsem. Prodat ty zásoby kolemjdoucímu pouhému sběrači kovů ovšem nehodlám.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných