Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa ziza » 11 Jan 2008, 21:13

Jerry napísal:Zizo myslím, že to je o pneu a ne o značce auta :wink:
No neříkej mi, :evil: že by se ti k takovým gumám rols nehodil!!! :D

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Jerry » 11 Jan 2008, 21:20

Za ty prachy asi jo... (tedy za cenu těch pneu) :lol:

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa radek » 11 Jan 2008, 23:25

To je opravdu krásný test, kdo by si pomyslel že tak drahá věc může vůbec vydávat tak ukrutný kravál. I když teď mě napadá, ten řev ventilového rozvodu a hučící ložisko ventilátoru byl možná přesně odladěný systém, který střídavými vibracemi z levé a pravé půlky motoru udržoval tu minci nastojato :-D.

Jinak to je úsměvný počin, sice mi zcela uniká jeho smysl (potřeba majitele té T700 si něco dokázat?), nepochybně to má být alegorie na všeobecně známý podobný test provedený jedním redaktorem tuším AutoBildu s 1 eurovou mincí na osmiválci BMW. Škoda že euro postavené na toho germána nespadlo ani při protůrování k maximu, ani při chcípnutí a opětném nastartování, ale máte pravdu, je to také minulost, vždyť začínala devadesátá léta.... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 11 Jan 2008, 23:46

O nejakých 30 rokov sa to bude skúšať s kreditkami na vodíkovej turbíne :-)

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Mojžo » 12 Jan 2008, 00:47

10 korunovú mincu položenú na hrane v pohode udrží aj naštartovaný karburátorový motor Tatra 613 E1/I. rok výroby 1985 (06409)

Užívateľov profilový obrázok
Stevo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1180
Dátum registrácie: 10 Feb 2004, 09:41
Tatry, ktoré vlastním: taka bordova
Bydlisko: Garáž
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Stevo » 12 Jan 2008, 14:58

a karburátorový motor Tatra 613 E1/I rok výroby 1985 (06408) uz nie? :twisted:

Užívateľov profilový obrázok
dzordzi
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 30 Mar 2007, 18:27
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa dzordzi » 12 Jan 2008, 15:07

:lol:

Užívateľov profilový obrázok
Lukáš_613
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 17 Aug 2007, 17:03
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru. Raz hádam dačo splaším... :-)
Na začiatok by som chcel T 613-3, ak sa podarí
Bydlisko: Podbrezová okr. Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Lukáš_613 » 12 Jan 2008, 15:28

Erik napísal:
DJ EgO napísal:Mám tatru čtvrt roku, stejně tak dlouho mám řidičák, na druhé auto nemám peníze, tatra stojí dost peněz sama. Jezdím s ní kdy se mi zachce i v tomto období. Sklízím obdiv mnoha slečen :twisted:
To vazne? Niesu slecne v dnesnej dobe na trochu ine auta? Alebo mas v okoli dobre slecny :D .
Mne uz bolo parkrat trapne ked som vozil slecny- ci uz na parkovisku ked som musel vzdy obehnut vsetky dvere ci su zamknute, alebo trapna chvilka cakania slecny u dveri spolujazdca kym si otvorim najprv svoje dvere a kralovsky sa usadim dnu a chuda slecna caka pred dverami... alebo lezenie do motora natahat benzin do karbecov- slecna caka... Ak si jemne damske slecny zmyslia otvorit okno, a hladaju gombik, cervenajuc im vysvetlujem ze na to je ta packa a ze s nou treba tocit- dolu to este ako tak ide, no hore... podotykam ze damske rucky su na to prilis krehke... Dalsi nedostatok je ze ked ma chce nahodou slecna pocas jazdy chytit za koleno, ledva na mna dosiahne- a ked nahodou ano, po par minutach ma presilenu ruku, pretoze 613-ka nedisponuje laktovovu opierkou medzi prednymi sedadlami... A to ani nehovorim o tom ked som raz s jednou slecnou ostal stat na pumpe s nefunkcnymi brzdami, alebo ked som raz so slecnou isiel na vyjazd tesne po "odborne" prevedenej emisnej kontrole- dozadu som pre dym nevidel, ludia cumeli- "co je to za vola?" slecne sa skryvala pod pristrojovu dosku- nastastie prva vyhoda- je tam dost miesta :D . Snad spomeniem len jedinu vyhodu a to kopa miesta na zadnych sedadlach :D . Tolko prihody T613-3 verzus slecny :lol: .
Fakt sa mi este nestalo ze by som nejaku slecnu ohuril s klasickou trojkou- scionerka to je uz ine kafco...
Ale slecny si uz v dnesnej dobe potrpia na komfort, jemnu kozicku, konstantnu teplotu v interieri, dobre audio... :wink:

A co sa tyka toho jazdenia, na Tatre uz skoro vobec nejazdim- nieto casu venovat sa tomu, tak len stoji pekne v suchu a raz- 2x do roka caka na malu "projizdku" :D
Bezne jazdim s koktavkou- to je auto "sadnes a ides" navyse za 4,5 litra nafty- to je fakt uz ina kava...
:) :D zaujimave pribehy, tuco mate v avatare to je trojka ??? koktavka je co (oktavka ???) ?? asi som sa zhodil.
este jeden mam dotaz trojka- scionerka je co za typ ??? dik za odpoved

Užívateľov profilový obrázok
Lukáš_613
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 17 Aug 2007, 17:03
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru. Raz hádam dačo splaším... :-)
Na začiatok by som chcel T 613-3, ak sa podarí
Bydlisko: Podbrezová okr. Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Lukáš_613 » 12 Jan 2008, 15:30

Erik napísal:
DJ EgO napísal:Mám tatru čtvrt roku, stejně tak dlouho mám řidičák, na druhé auto nemám peníze, tatra stojí dost peněz sama. Jezdím s ní kdy se mi zachce i v tomto období. Sklízím obdiv mnoha slečen :twisted:
To vazne? Niesu slecne v dnesnej dobe na trochu ine auta? Alebo mas v okoli dobre slecny :D .
Mne uz bolo parkrat trapne ked som vozil slecny- ci uz na parkovisku ked som musel vzdy obehnut vsetky dvere ci su zamknute, alebo trapna chvilka cakania slecny u dveri spolujazdca kym si otvorim najprv svoje dvere a kralovsky sa usadim dnu a chuda slecna caka pred dverami... alebo lezenie do motora natahat benzin do karbecov- slecna caka... Ak si jemne damske slecny zmyslia otvorit okno, a hladaju gombik, cervenajuc im vysvetlujem ze na to je ta packa a ze s nou treba tocit- dolu to este ako tak ide, no hore... podotykam ze damske rucky su na to prilis krehke... Dalsi nedostatok je ze ked ma chce nahodou slecna pocas jazdy chytit za koleno, ledva na mna dosiahne- a ked nahodou ano, po par minutach ma presilenu ruku, pretoze 613-ka nedisponuje laktovovu opierkou medzi prednymi sedadlami... A to ani nehovorim o tom ked som raz s jednou slecnou ostal stat na pumpe s nefunkcnymi brzdami, alebo ked som raz so slecnou isiel na vyjazd tesne po "odborne" prevedenej emisnej kontrole- dozadu som pre dym nevidel, ludia cumeli- "co je to za vola?" slecne sa skryvala pod pristrojovu dosku- nastastie prva vyhoda- je tam dost miesta :D . Snad spomeniem len jedinu vyhodu a to kopa miesta na zadnych sedadlach :D . Tolko prihody T613-3 verzus slecny :lol: .
Fakt sa mi este nestalo ze by som nejaku slecnu ohuril s klasickou trojkou- scionerka to je uz ine kafco...
Ale slecny si uz v dnesnej dobe potrpia na komfort, jemnu kozicku, konstantnu teplotu v interieri, dobre audio... :wink:

A co sa tyka toho jazdenia, na Tatre uz skoro vobec nejazdim- nieto casu venovat sa tomu, tak len stoji pekne v suchu a raz- 2x do roka caka na malu "projizdku" :D
Bezne jazdim s koktavkou- to je auto "sadnes a ides" navyse za 4,5 litra nafty- to je fakt uz ina kava...
:) :D zaujimave pribehy, tuco mate v avatare to je trojka ??? koktavka je co (oktavka ???) ?? asi som sa zhodil.
este jeden mam dotaz trojka- scionerka je co za typ ??? dik za odpoved

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa michal heky » 12 Jan 2008, 18:35

ladis napísal:Nakonec heky jistě napíše jestli spadla.
Spadla:-( možná, že kdybych měl zahřátější motor, tak by se udržela, ale cesta z Kobylis do Modřan nestačiala na víc než 60 stupňů. A motor už jsem měl taky seřízený líp, než teď.

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Erik » 12 Jan 2008, 21:29

Lukáš_613 napísal:
Erik napísal:
DJ EgO napísal:Mám tatru čtvrt roku, stejně tak dlouho mám řidičák, na druhé auto nemám peníze, tatra stojí dost peněz sama. Jezdím s ní kdy se mi zachce i v tomto období. Sklízím obdiv mnoha slečen :twisted:
To vazne? Niesu slecne v dnesnej dobe na trochu ine auta? Alebo mas v okoli dobre slecny :D .
Mne uz bolo parkrat trapne ked som vozil slecny- ci uz na parkovisku ked som musel vzdy obehnut vsetky dvere ci su zamknute, alebo trapna chvilka cakania slecny u dveri spolujazdca kym si otvorim najprv svoje dvere a kralovsky sa usadim dnu a chuda slecna caka pred dverami... alebo lezenie do motora natahat benzin do karbecov- slecna caka... Ak si jemne damske slecny zmyslia otvorit okno, a hladaju gombik, cervenajuc im vysvetlujem ze na to je ta packa a ze s nou treba tocit- dolu to este ako tak ide, no hore... podotykam ze damske rucky su na to prilis krehke... Dalsi nedostatok je ze ked ma chce nahodou slecna pocas jazdy chytit za koleno, ledva na mna dosiahne- a ked nahodou ano, po par minutach ma presilenu ruku, pretoze 613-ka nedisponuje laktovovu opierkou medzi prednymi sedadlami... A to ani nehovorim o tom ked som raz s jednou slecnou ostal stat na pumpe s nefunkcnymi brzdami, alebo ked som raz so slecnou isiel na vyjazd tesne po "odborne" prevedenej emisnej kontrole- dozadu som pre dym nevidel, ludia cumeli- "co je to za vola?" slecne sa skryvala pod pristrojovu dosku- nastastie prva vyhoda- je tam dost miesta :D . Snad spomeniem len jedinu vyhodu a to kopa miesta na zadnych sedadlach :D . Tolko prihody T613-3 verzus slecny :lol: .
Fakt sa mi este nestalo ze by som nejaku slecnu ohuril s klasickou trojkou- scionerka to je uz ine kafco...
Ale slecny si uz v dnesnej dobe potrpia na komfort, jemnu kozicku, konstantnu teplotu v interieri, dobre audio... :wink:

A co sa tyka toho jazdenia, na Tatre uz skoro vobec nejazdim- nieto casu venovat sa tomu, tak len stoji pekne v suchu a raz- 2x do roka caka na malu "projizdku" :D
Bezne jazdim s koktavkou- to je auto "sadnes a ides" navyse za 4,5 litra nafty- to je fakt uz ina kava...
:) :D zaujimave pribehy, tuco mate v avatare to je trojka ??? koktavka je co (oktavka ???) ?? asi som sa zhodil.
este jeden mam dotaz trojka- scionerka je co za typ ??? dik za odpoved
Lukas- dobry postreh- koktavka je octavia :D . A scionerka- to je T613-3 poslana v roku 1990 do Talianske firmy scioneri aby jej tam domontovali niektore prvky "vyssej" triedy ako napriklad noznicove stahovanie okien, opierky hlavy nastavitelne v dvoch osiach, elektricky nastavovatelne spatne zrkadla alebo interier caluneny prijemnym plysovym potahom... :|

ALEŠ HLOZEK

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa ALEŠ HLOZEK » 13 Jan 2008, 17:30

Tak kdyz porovnavate Tatru 700 a Mercedes benz w140 tak ja se přidám MAM TATRU 613-pak ,mam MERCEDES BENZ 124-260 . Tatru mam moc rad ale po pravde mercedes je lepši,jak jede je kvalitní tatra je r.v 1993 mercedes taky 1993 ,tatra ma už po renovaci ale mercedes je puvodny a nema ani kousek koroze, motor takry je starej mercedes ma motor paradny kdyz tatra ma obsah 3500 a ma 160k mercedes ma obsah 2600 a ma taky 160k a to ma o 2 valce min .pak tu mame podvoze mercedes ma bez chybi ,tatra to je hruza,pak mame výbavu el okna tatra nez se stáhne tak to ma mercedes 2x rychleji ,pak mame klimatizaci taky mercedes vede ,nezavily topeny od mercedesu topí lip ,palubny deska proste tatra je moc špatna proti mercedesu.

Užívateľov profilový obrázok
Lukáš_613
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 17 Aug 2007, 17:03
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru. Raz hádam dačo splaším... :-)
Na začiatok by som chcel T 613-3, ak sa podarí
Bydlisko: Podbrezová okr. Brezno
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Lukáš_613 » 13 Jan 2008, 19:53

Erikovi:
tu co mate v avatare to ta scionerka ???? :roll:

Užívateľov profilový obrázok
Pelda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 30 Okt 2006, 00:01
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3, r. v. 1987
Bydlisko: Zastávka u Brna
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Pelda » 13 Jan 2008, 20:03

ALEŠ HLOZEK napísal:Tak kdyz porovnavate Tatru 700 a Mercedes benz w140 tak ja se přidám MAM TATRU 613-pak ,mam MERCEDES BENZ 124-260 . Tatru mam moc rad ale po pravde mercedes je lepši,jak jede je kvalitní tatra je r.v 1993 mercedes taky 1993 ,tatra ma už po renovaci ale mercedes je puvodny a nema ani kousek koroze, motor takry je starej mercedes ma motor paradny kdyz tatra ma obsah 3500 a ma 160k mercedes ma obsah 2600 a ma taky 160k a to ma o 2 valce min .pak tu mame podvoze mercedes ma bez chybi ,tatra to je hruza,pak mame výbavu el okna tatra nez se stáhne tak to ma mercedes 2x rychleji ,pak mame klimatizaci taky mercedes vede ,nezavily topeny od mercedesu topí lip ,palubny deska proste tatra je moc špatna proti mercedesu.
Tatra je jaká je, buď ji má člověk takovou rád a nebo ne. O tom to je a také je třeba si uvědomit, v jakých podmínkách vznikala. To se s možnostma, který měl Mercedes-Benz naprosto nedá srovnat. Zajímalo by mně co by Němci vyprodukovali, kdyby měli takové, jako měla výroba osobních vozů Tatry Kopřivnice.

Užívateľov profilový obrázok
Pelda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 30 Okt 2006, 00:01
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3, r. v. 1987
Bydlisko: Zastávka u Brna
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Pelda » 13 Jan 2008, 20:09

Jo, a ještě k původnímu tématu. Nepoužívám Tatru 613 jako jediné auto. Na běžné ježdění po městě, na nákupy, do práce, ve škaredém počasí, v zimě, soli, vlhkém klimatu atd. používám Škodu Favorit, kterou mám od roku 1999 a jako auto-sluha je vynikající-nikdy mně nezklamala. Tatra taky ne, mám ji však pro radost, je to můj splněný sen. Jedu s ní kdykoliv chci. Musí ale být sucho. Ročně s ní najedu cca. 4 000 km.

Užívateľov profilový obrázok
Ergo_sum
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 587
Dátum registrácie: 05 Jan 2008, 15:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Ergo_sum » 13 Jan 2008, 22:44

Pelda, hlavne by v nemecku nikdy nevyhral dobrovolne komunizmus ako u nas... ale naozaj tu nechcem riesit politiku :!:

Užívateľov profilový obrázok
Mirek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 554
Dátum registrácie: 23 Okt 2007, 22:14
Tatry, ktoré vlastním: T603 M68
T603 M69
T613-3 OTS EX
T613-4M
Bydlisko: střední Čechy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Mirek » 14 Jan 2008, 00:18

No když dobrovolně, tak dobrovolně

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Erik » 14 Jan 2008, 01:17

Lukáš_613 napísal:Erikovi:
tu co mate v avatare to ta scionerka ???? :roll:
Ano Lukas, presne tu- mozno ju aj poznas ak si z Brezna ako uvadzas v profile...
A nevykaj mi, niesom este taky stary ako vyzeram a toboz nie dost stary na to aby si mi vykal- ale tvoja slusnost sa ceni...

martin h

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa martin h » 15 Jan 2008, 12:21

.....Tak kdyz porovnavate Tatru 700 a Mercedes benz w140 tak ja se přidám MAM TATRU 613-pak ,mam MERCEDES BENZ 124-260 . Tatru mam moc rad ale po pravde mercedes je lepši,jak jede je kvalitní tatra je r.v 1993 mercedes taky 1993 ,tatra ma už po renovaci ale mercedes je puvodny a nema ani kousek koroze, motor takry je starej mercedes ma motor paradny kdyz tatra ma obsah 3500 a ma 160k mercedes ma obsah 2600 a ma taky 160k a to ma o 2 valce min .pak tu mame podvoze mercedes ma bez chybi ,tatra to je hruza,pak mame výbavu el okna tatra nez se stáhne tak to ma mercedes 2x rychleji ,pak mame klimatizaci taky mercedes vede ,nezavily topeny od mercedesu topí lip ,palubny deska proste tatra je moc špatna proti mercedesu....



1. Měl jsem co dělat, abych vůbec pochopil smysl příšerně řazených slov které bych očekával od pologramotného člověka, takže pokud se má reakce bude jevit neadekvátně tak ji prosím omluvte.

2. Koroze - rozhodně bych nesouhlasil, že MB nereznou, pokud to můžu takhle jednoduše napsat. Viděl jsem v běžném provozu pěkně rezavé masařky. Máme dodávku MB100 vyrobenou v roce 1994 která nahradila totálně shnilou z roku 1992. Má rám na který je posazená bouda. Ta z roku 1994 měla totálně prohnilou podlahu u řidiče a spoje příčných nosníků boudy a prahů, u té starší dokonce příčné nosníky chyběly. Proč porovnávám dodávku a osobní auto? MB je přece lepší a takový kousek 94´ musí být v porovnání se zastaralou T613 doslova jedinečný.

3. Motor - když považuješ za lepší motor MB protože má při stejném výkonu menší objem, pak bys také mohl napsat, jakým točivým momentem disponuje. Těch 270Nm to určitě nebude, viď? A porovnávat točivý moment T700 a MB 124-260....? No a brát v úvahu počet válců vzhledem k výkonu? Takový dvouválec 160k, to by bylo žrádlo, co? Ten by byl ještě lepší! Byl by MB 124 hoden a naprosto by konkurenci trumfoval, protože by měl takový výkon s pouhými dvěma válci.

4. Podvozek - nejprv se zamysli (pokud to dokážeš), v jakém stavu je ten na tvé T613, když už ho porovnáváš. Pokud si můžu vybrat, jestli se mám projet v gauči nebo v kostitřasu ve kterém je znát každý kamínek na našich mizerných silnicích, tak si raději vyberu gauč. Ale to je subjektivní. Já sado-maso nejsem.

5. Palubka - je fakt, že dosah ovládacích prvků T613 byl pro řidiče katastrofální, ale rozhodně nepovažuju palubky T613 za moc špatné. Design je daný módou a je to subjektivní záležitost. A o materiálech bych taky polmčel. Palubka MB100 je tvořená plechovou kostrou na které je nalisovaná jakási pružná hmota. Co uvidíte po demontáži palubky onoho nebetyčně kvalitního MB z roku 1994? Ničím neošetřený rezavý plech! On by nebyl zase tak rezavý (jenom trošku :wink: ) kdyby nezatékalo střechou! A u minulého MB100 také zatékalo. Ta kvalita! Ta technologie!


Taky jsem byl mercedesáckou kvalitou a pečlivostí úplně unešenej, když jsem poznal elektroinstalaci. Poddimenzované průřezy vodičů, žádné relé pro světlomety - vše je dělané "silově." Obrysová světla, tlumená a dálková jakož i přední a zadní mlhovky spíná silový multifunkční přepínač napájený vodiči se směšně malým průřezem. Po 15 minutách svítících potkávaček je svazek vodičů vedoucí k multifunčnímu přepínači horký. Napřed jsem netušil, proč jsou napájecí vodiče vedoucí k přepínači hnědé ač měli původně červenou barvu, ale když jsem k potkávačkám zapnul ještě mlhovky bylo jasno. To jsem pochopil i ten vypálený faston na pojistkovém panelu a zkroucený plast kolem pojistek.

Aby bylo jasno, proč tohle píšu - vůbec ne proto, že někdo šlape po autě které vlastním, ale proto, že osobní MB byly delší čas jakousi alternativou k T613 a třeba v bazarech jsem je okukoval a vyhledával. Měl jsem možnost mnohokráte mluvit s majiteli a s postupem času jsem dospěl k závěru, že to zase žádná sláva není. Žádné elegantní ve zlatě provedené nápisy CLASSIC CARS na mě neplatí.

Užívateľov profilový obrázok
Stevo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1180
Dátum registrácie: 10 Feb 2004, 09:41
Tatry, ktoré vlastním: taka bordova
Bydlisko: Garáž
Kontaktovať užívateľa:

Re: Pouzivate Tatru ako jedine auto?

Príspevok od užívateľa Stevo » 15 Jan 2008, 12:28

No prirovnavat W124 a 613k spanielskemu srotu MB100 ktory bol urceny na zaplnenie uplne najnizsej triedy dodavok od MB je tiez hodne husta kava pane Havle.
Jablka, hrusky a mrkev do jednej bednicky a zauctujte mi to ako vyprazany karfiol (c) Skolkaportal

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných