Kamarátov prírastok

Odfotili ste niečo zaujímavé ? Sem s tým !
Vláček

Príspevok od užívateľa Vláček » 11 Okt 2006, 16:21

S těma vyjímkama to máte těžké... Dneska půlka těch kluků co jdou na automechanika je přesvědčená že se bude živit něčím jiným, kamarád ze základky co tenhle obor studuje mi říkal, že tam měli synka který si při výměně motorového oleje svítil v motorovém prostoru zapalovačem... Na druhou stranu se nedivím že to tak je. Vždyť dneska chce každý makat pokud možno aby se nenadřel a to se z výučním listem dělá celkem špatně.. Ale i když se tam přihlásí někdo kdo má zájem o veterány, tak bych se nedivil kdyby během prvního ročníku stratil veškeré iluze...

Užívateľov profilový obrázok
Cuker
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 01 Dec 2005, 16:10
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613/4 r.v. 1992
Tatra 815 - CAS11
Bydlisko: Leopoldov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Cuker » 11 Okt 2006, 19:46

S kupou Tatry pocitam este tento rok. A uz sa aj pekne dlho na to pripravujem... :) od jari staviam novu zateplenu garaz, rozmery 7x5 m, s kurenim, plne vybavena naradim, autogenom, zvarackou jednoducho celkom sikovna dielnicka. A ak by mi bolo malo, mam v prenajme halu o rozlohe 108 m stvorcovych, taktiez dielna. Robim to vsetko preto, lebo sa hlavne tesim na tu renovaciu, preto ani nechcem kupovat Tatru v nejakom super stave. Asi je to sialene ale je to tak! :twisted: Bude to stat dost penazi, ako tu o tom pisete ale tie chvile so zvarackou v ruke.. neni nad to! :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Maxono » 11 Okt 2006, 19:52

Tak sa musím pripojiť aj ja. Zo všetkými Vašimi názormi súhlasím. Dnes hľadať niekoho kto robí svoju prácu nielen pre peniaze je skutočne málo. Môj prípad je taký, že veterány /pretože sa mi páčia aj staršie Škodovky či Jawky/ a Tatrovky chcem mať ako koníčka, jednoducho radosť. Nie som ten čo na vlastnej radosti chce zbohatnúť. A naučiť sa remeslám z dôb minulých je môj nesplnený sen už odvtedy čo mi dedko hovorieval o "jeho" Tatre 87 a spôsobe opráv v 40 a 50 rokoch. :D

Užívateľov profilový obrázok
Cuker
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 01 Dec 2005, 16:10
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613/4 r.v. 1992
Tatra 815 - CAS11
Bydlisko: Leopoldov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Cuker » 11 Okt 2006, 20:14

Napriklad aj ta Tatra 815 co mam ako foto, je po kompletnej generalke. Boli to dlhe tri mesiace, ale vysledna robota mi stoja za to, Hlavne pri dnesnych servisoch, takto aspon viem, co som si urobil. :)

Užívateľov profilový obrázok
Tomino
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 18 Sep 2006, 21:57
Tatry, ktoré vlastním: Bohužiaľ nemám Tatru
Bydlisko: Svätý Jur
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tomino » 11 Okt 2006, 20:16

Roman: to myslis vazne ze kto chce sa moze prist pozriet? Ak ano, ja by som aj niekedy prisiel, nemam to daleko. :D

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 11 Okt 2006, 22:22

A.T.: radkov scenár potrebuje všetkých zapálených mladých ludí. Lebo do stavu ozajstného fachmana vytrvajú len niektorí, ktorí obetujú nielen peniaze ale hlavne svoj čas (a tým aj príjmy z "výhodnejšieho oboru podnikania"). Nepáči sa mi otázka "Ale chce vůbec?". Vie presne mladý človek čo presne chce? nehladá ešte náhodou cestu? niesú blbejší ani nešikovnejší ako ich ocovia, tak ako si napísal, ale majú na výber! buď , alebo! čo ich otcovia nievždy mali! Ked zistia čo chcú a budú motivovaný, tak, verím, že dosiahnú primeraných výsledkov a na "trhu" sa objavia skutočný nový remeselníci.

Hmmm... chytili ste sa na poznámku o peniazoch, to nasvedčuje o tom v akej dobe žijeme... Ja som v podstate reagoval na tú "investíciu" do tatrovky v podmienkach finančnej neistoty (za finančnú neistotu považujem to, že v mi v rodinnom rozpočte bude chýbat určitý obnos penazí, ktorý ked chcem, tak si musím niečo odtrhnút od pusi). V takomto prípade nejde o investíciu do tarovky(.."A vraziť prachy do Tatry sa my zdá ako celkom slušná investícia." ...), ale o investíciu do sebauspokojovania sa,tj. iného drhu ako investované prachy z ktorých časom je finančný zisk. Aj napriek tom som rád, že sa mladý aspon o to pokúšajú.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 12 Okt 2006, 08:46

Tomino jasne , zober monterky a prid, predtym mi zavolaj , aby som bol doma 0903 134 999

Užívateľov profilový obrázok
Kontráš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 08:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Kontráš » 12 Okt 2006, 14:12

taky jsme měli svého času zajímavou soupravu.... :-)
Prílohy
DSCF2356.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Maxono » 12 Okt 2006, 19:23

Pekná súpravička. Aj ja by som chcel. Typujem T-603 model 66-68 v popredí a v aute model po roku 70. Alebo nie? :)

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 12 Okt 2006, 20:48

Model 68 to nebude, to tě jen zmátl modernější nárazník. Těžko by někdo navářel střechu pro osazení menšího skla a blatníky pro instalaci užší masky... :wink:

olol

Príspevok od užívateľa olol » 12 Okt 2006, 21:08

Aj taký šialenci sa nájdu 8)

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Maxono » 12 Okt 2006, 21:15

Ale kdeže nárazník. Mňa zmiatlo to že to malo starú masku. Ale keď som na obrázok klikol a zvečšil tak my bolo hned jasné že to je 67 a staršie. Luboš, ďakujem za upozornenie. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Kontráš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 08:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Kontráš » 13 Okt 2006, 08:47

Vevnitř m67 s mírným tuningem, venku m66.... obě 10 let na zahradě :-)

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 13 Okt 2006, 09:58

a ich ďalší osud?

Užívateľov profilový obrázok
Kontráš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 08:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Kontráš » 13 Okt 2006, 10:21

M66 si vzal kamarád, M67 zůstala u nás a obě teď čekají na své znovuzrození.... Což bude vzhledem ke stavu běh ma dlouhou trať :-)

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Maxono » 13 Okt 2006, 13:19

Presne taký stav by som chcel. Kúpim to za pár korún, potom do toho viac korún investujem a mám super káru ktorá nestojí na dvore každému. A pointa? Mám auto ktoré som vždy chcel a celé ho komplet poznám. :D

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 13 Okt 2006, 14:52

Moje zkušenosti říkají, že pokud se dá vybírat (a to se v případě T603 ještě dá), vyplatí se koupit co nejlepší stav, i když to bude dražší, protože na renovaci se ušetří mnohonásobně víc, než o kolik je to dražší oproti zahradnímu kousku. A vůbec, vůbec bych neměl strach, že na tom autě nebudu znát každý šroubek, i když bude koupeno pojízdné a s platnou STK. Maxono, Tvá představa mi přijde velmi romantická. Práce budeš mít dost i s autem, které koupíš v daleko lepším stavu a další je zbytečná. Opravdu zbytečná. Tak jako u každého maratónu přichází po nějaké době krize a ty mohou celou předchozí snahu velmi snadno poslat do kytek. To je zbytečné riziko. Jestli dokončíš jedno auto a budeš mít pocit, že bys chtěl dělat pořád, můžeš si koupit jiné. Zajímavých aut je na světě spousta a každé další, které budeš renovovat, bude lepší.

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Maxono » 13 Okt 2006, 15:52

Ďakujem AT za názor. Zatial som mladý a neskúsený, preto toľká romantika. Keď však budem mať vlastné auto možno tá romantika zo mňa vyprchne, ale ja dúfam že nie. A ešte toľko, ja som nepovedal že by som tú Tatru bezpodmienečne kupoval. To bola iba úvaha že keby bola taká príležitosť tak by som "možno" bral. Napísal som to tak aj preto, lebo keď je budem vo veku kedy si budem môcť Tatru kúpiť, tak sa nebude asi dať toľko vyberať čo dnes. :idea:

Užívateľov profilový obrázok
Kontráš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 08:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Kontráš » 13 Okt 2006, 16:07

vcelku souhlasím s A.T., nicméně tahle koupě vyplývá z toho, že t603 zmíněných ročníku se v lepším stavu moc nevyskytují. Předpokládám že renovace bude peklo a běh na dlouhou trať (i když už spoustu potřebných dílů mám připravených)

Užívateľov profilový obrázok
Kontráš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 08:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kamarátov prírastok

Príspevok od užívateľa Kontráš » 16 Apr 2008, 21:14

tak aby nazůstalo jen u slov.... čas běží, z výše uvedené dvojice se M67 pomalu probouzí do nové životní etapy :-)
Prílohy
DSCF0688.jpg
DSCF0675.jpg

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných