NOVÁ TATRA 603 !!!! (ČTĚTE,DŮLEŽITÉ!!!!)

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jack » 23 Nov 2006, 18:37

Tady začíná být dusno...no tak pánové, přeci kvůli příspěvku nebudeme hned vraždit, komu se to nelíbilo, tak neměl reagovat...tím rychleji by toto trapné přirovnání upadlo do zapomnění.. :wink:

TatraplanuZdar

Príspevok od užívateľa TatraplanuZdar » 23 Nov 2006, 18:59

jack napísal:no tak pánové, přeci kvůli příspěvku nebudeme hned vraždit
Prečo nie? Je to rovnako dobrý dôvod ako akýkoľvek iný ...

Roman

Príspevok od užívateľa Roman » 23 Nov 2006, 19:25

Čo sa týka Roveru, tak je to pre mňa synonym anglickej suchosti. Či už zoberieme autá Rover z minulosti ,alebo tie dnešné. Bez vstupu BMW, poprípade VW je značka Rover nepredajná skoro v celej Európe. Snáď okrem Holandska a pod. Autá Rover nemajú fantáziu a čaro designu.Sú to osobné autá a dosť,idú fungujú a to je to čo od nich Angličania chcú.To zase má Tatra v Anglicku problém s tým že má až príliž krásy na Anglicko. Aj keď môžem povedať že keď si chceš kúpiť nejakú anglickú značku tak si musíš kúpiť hneď 2 autá/to kvôli ich spoľahlivosti-čo je všeobecne známa vec už aj v našich končinách.

Zdenek

Príspevok od užívateľa Zdenek » 23 Nov 2006, 19:47

Aj keď môžem povedať že keď si chceš kúpiť nejakú anglickú značku tak si musíš kúpiť hneď 2 autá/to kvôli ich spoľahlivosti-čo je všeobecne známa vec už aj v našich končinách.
Opravdu??? Mohl bych prosím vědět, která to jsou ? Land Rover, Jaguar, či snad jiné? Můžeš mi to upřesnit?

Roman

Príspevok od užívateľa Roman » 23 Nov 2006, 20:24

Zaqčal by som Jaguárom.

Roman

Príspevok od užívateľa Roman » 23 Nov 2006, 20:25

Čo sa kvality týka.Aj keď dizajnovo je to pekné auto.,veľmi pekné auto.

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Maxono » 23 Nov 2006, 20:33

Tak Zdenek. Roman má vlastne pravdu. Anglické autá (myslím tie pôvodné) sú aj pre mňa len autá bez ducha a charizmy, ktorú má aj obyčajná tisícka alebo stovka. A to už nehovorím o Tatre. Keď už však zdôraznuješ kvality anglických výrobcov, treba si uvedomiť že Jaguár (inak super autá) vlastní koncern Ford m.c. a Land Rover či Miny už dávno patria pod BMW. O autách značiek TVR alebo Lotus hovoriť nemusím, tie už majú tiež svojich väčších majitelov.

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa radek » 23 Nov 2006, 20:38

Já bych ani neřekl, že Tatra má pro GB "až moc krásy".... když chtějí, i ti suší a konzervativní angličané umí vyrobit věci, na které je radost pohledět.... :wink: A i když je to věc značně subjektivní, jsou anglická auta, před jejichž charisma je Tatra nic....
Prílohy
Jaguar-XJS-British-Racing-Green.jpg
Jaguar-XJS-British-Racing-Green-4.jpg

Zdenek

Príspevok od užívateľa Zdenek » 23 Nov 2006, 20:49

Maxono, já jsem se pouze ptal, abych byl v obraze :wink:, kvalitu/y anglických automobilek neznám a ani nic z jejich produkce (mimo LR) jsem neřídil. Takže budu-li někdy v budoucnosti mít tu potřebu pořídit si auto Made in GB, tak bych měl pořídit radši 2..... :lol:
Ale teď vážně, myslíš si( a nejen ty), že třeba takové LR 110 je moooc špatné auto_???

Roman

Príspevok od užívateľa Roman » 23 Nov 2006, 20:50

Radku samozrejme že to nemyslím na všetky anglické značky. Netreba zdôrazňovať že sila kapitálu to vyrieši.Ale v globále keď sa pozrieš čo robia angličania , francúzi a nemci,tak je to vydieť. Nehovorím o čechoch,tam už je to v iných rukách.A ani o rusoch atď... Jednoducho angličanom stačí žalostne málo.Svedší o tom dobrá predajnosť Škody v Anglicku.Ono asi to ich počasie má nejaký vplyv na fantáziu.Hovorím teraz ,len o designe áut vyrábaných pre smrteľníkou.

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Maxono » 23 Nov 2006, 21:33

Zdenek, ja som tu vyjadril vlastný názor a názor iných sa môže odlišovať. Ak sa ti páčia anglické autá, je to samozrejme tvoja vec. Môj názor na LR Defender je ten, že je to super auto. Inak by ho nevyrábali vic ako päťdesiat rokov. Ja som však reagoval hlavne na minulosť automobilov vyrábaných v GB. Príklad, Hilman Minx alebo Miny sú podľa mňa hnusné autá. Zato veľmi sa my pčia staršia Astony Martin a ako som spomenul, Jaguáre. Aj tak však z dizajnom zaostávajú za Talianmi, Francúzmi a Nemcami.

Roman

Príspevok od užívateľa Roman » 23 Nov 2006, 21:42

Môžem potvrdiť že Aston Martin je niečím výnimočný,môj syn je do neho zbláznený.Ale zase na druhej strane ja nie.Pre môj vkus je taký jednoduchý a menší...

Užívateľov profilový obrázok
Marco 613
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 16 Nov 2006, 21:41
Tatry, ktoré vlastním: Zatím žádnou, do které by se dalo sednout.
Bydlisko: Štatl
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Marco 613 » 23 Nov 2006, 22:15

Kdepak,šestsettrojka byla,je a bude jenom jedna. :P

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Príspevok od užívateľa vasa26 » 23 Nov 2006, 22:44

byly 3 seriové :wink: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 24 Nov 2006, 09:40

krásny príklad typickej "pivnej debaty" sa tu rozbieha - len to pivo chýba... čo tak nechať ju na nejaký zraz, kde bude aj nejaké dobre vychladené točené...? :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Slavomir
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 06 Sep 2004, 11:10
Tatry, ktoré vlastním: už žiadnu.
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Slavomir » 24 Nov 2006, 09:50

koušák napísal:
Dnes by nijake auto nemelo vzadu lapace, protoze motor vzadu je dnes utopie.
To sand nemyslis vazne s tou utopiou, potom asi konstrukteri z ferrari, lamborghini a porsche idu na dobrom matrosi :lol:

F430 - dnes vyrabane, resp. ponukane, ostatne sa mi nechce hladat
Vsetky 911 dnes vyrabane a ponukane
Gallardo

Samozrejme ze toto su specialitky, ale aj tatra je svojim sposobom specialitka. A nevytrhavajte z kontextu ze porsche alebo ferari robi auta ktore maju motor vpredu, aj tatra robi auta ktore maju motor vpredu, sice nakladne ale nevadi.

Užívateľov profilový obrázok
FÍK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 21 Mar 2005, 19:59
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: BRNO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FÍK » 24 Nov 2006, 12:02

No já nevím pánové, ale mně se zdá, že automobily s motorem vzadu vyrábí pouze Porsche (typ 911) a potom Smart (kromě fourfour nebo jak se to jmenuje). Samozřejmě pokud neberu v potaz různé malosériovky. Zmiňovaní taloši mají motor před zadní nápravou, stejně jako třeba Honda NSX. Takže asi tak...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 24 Nov 2006, 12:18

ale aj T613 by sme mohli kľudne zaradiť do kategórie "různé malosériovky"...

D.A.

Príspevok od užívateľa D.A. » 24 Nov 2006, 12:26

Ondro, už se čepuje? Na co mám teda kliknout :?: :idea:

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 24 Nov 2006, 13:36

Mirku - na nejakom zraze - príď na Tatra Dunaj Tour, alebo Bojnice... :)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných