Spínací skříňka T700

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Neregistrovaný

Re: Spínací skříňka T700

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 16 Okt 2008, 07:21

trochu offtopic ale...

... Ked si pozriete jpg od Milosa s T613 a T700 a porovnate ho s Naszravalovym, je jasne, ze pouzity editor je rovnaky...

Milos a ty si trochu uvedom ze sedmikilo sa fakt nemusi kazdemu pacit... Tak ako sa nie kazdemu pacia prispevky Naszravala.

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Spínací skříňka T700

Príspevok od užívateľa miloš » 16 Okt 2008, 10:08

No a co tim chtel basnik rict?Navic me se sedmikilo taky nepaci Ergo.Viz vyse.

Michal B.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 11 Dec 2006, 13:21
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spínací skříňka T700

Príspevok od užívateľa Michal B. » 16 Okt 2008, 19:31

kovoo napísal:sory ale nemôžem si pomôcť :lol:
...nelenil jsem a oprášil olovnici a metr ke změření vzájemné polohy volantu a pedálů vůči sedadlu...
ehm, mno, no gravitácia je niekedy sviňa :mrgreen:
a ten obrázok nemá chybu :lol:
ale ono celé vlákno sa pekne vyvíja :twisted:
Nemusíš se omlouvat, jsem rád, že ti to pomohlo. :-)

Michal B.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 11 Dec 2006, 13:21
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spínací skříňka T700

Príspevok od užívateľa Michal B. » 16 Okt 2008, 19:33

Tak vám nevím. Myslel jsem si, že poloha pedálů u T613 a T700 je shodná, ale asi jsem se mýlil. Podle fotografií to vypadá, že naopak T613 má spojkový pedál nevhodně více vpravo. Zřejmě v omezených nákladech na facelift se přeci jenom našla i nějaká ta koruna na vylepšení polohy pedálů. Beru to ale s rezervou, jsem si vědom, že fotky mohou zkreslovat.
Prílohy
IMG_5543.jpg
PA150404.JPG

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spínací skříňka T700

Príspevok od užívateľa MarekK » 16 Okt 2008, 19:40

ano, v 700fke, pravdepodobne rozšírili stredový tunel, tak museli posunút aj pedále...., dobrý postrech... som to vždy hovoril , že chcem 700fku... nevymení niekto?

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spínací skříňka T700

Príspevok od užívateľa MarekK » 16 Okt 2008, 19:42

ináč rozhodujúce je pohlad zospodu PA150406.JPG , ked je vidiet, že u mna v aute osa volantu je mimo....

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spínací skříňka T700

Príspevok od užívateľa Luboš » 16 Okt 2008, 21:52

Já tedy nevím, ale mně nikdy nepřipadlo, že by T613 měla nějak nevhodně umístěné pedály.

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spínací skříňka T700

Príspevok od užívateľa michal heky » 17 Okt 2008, 00:36

Kdybyste mi to neřekli, tak jsem si ani nevšiml, že volant ani pedály nemám v ose, takže to asi zas taková tragédie nebude...

Tipuju, že Radek si teď pedály přesouvá, aby náhodou neměla ta vošklivá sedmistovka něco udělané lépe, než jeho T613-all in one :-)

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spínací skříňka T700

Príspevok od užívateľa radek » 17 Okt 2008, 07:45

Michale, s Tebou bych sázet nechodil, máš špatné tipy, to bylo značně prodělečné konání :mrgreen: . Mě je poloha pedálů počínaje T613M75 a konče T613M97 zcela u zadní části těla a věz, že nebudu plýtvat časem, technickými prostředky a invencí na nějakou kovařinu ohledně přesunu pedálů. I kdybych je přesunul až ke spolujezdcovi nebo dozadu pod zadní okno, zemědělské ovládací síly se tím stejně nezmění, což já považuji za mnohem zásadnější nedostatek, než jejich posunutí pár cm od pomyslného středu volantové hřídele. A div se, ani nebudu prodlužovat spodní hranu palubní desky směrem k pedálům, abych tak vytvořil všem v letech 1995 až 2001 platným EHK předpisům odporující uspořádání pracoviště řidiče, tak jak to má zde všeobecně uctívaný nedodělek ze závěru výroby osobních OA v Kopřivnici :wink: . Chápu že zamezení pohledu na konzolu pedálů a volně visící dráty bylo přednější a lépe "omlouvalo" prodejní cenu než řešení něčeho podle předpisů, výjimky ze zákonů a vyhlášek má v TP prakticky jakákoli T613, model T700, postavený a provozovaný na homologacích T613-4 z roku 1991 nevyjímaje......

Michal B.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 11 Dec 2006, 13:21
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spínací skříňka T700

Príspevok od užívateľa Michal B. » 17 Okt 2008, 09:53

Věřím, že T700 má výjimky, ale v TP (jestli tedy myslíme velký techničák) nemám napsanou ani jednu výjimku. Zřejmě to úředníci zajistili jinak.

K poloze pedálů souhlasím, že se nejedná o zásadní problém. Avšak jen do určité velikosti odchylky od běžného standardu. Po překročení rozumných hranic nohy naučené z „normálních“ aut v rychlých krizových situacích reflexivně zamíří do patřičného místa a zachytí při tom o pedál, který se neměl stát cílem. Nebo správný pedál trefí, ale jen okrajem boty, který se může svézt. Myslím si, že takový případ se u současných vozidel těžko hledá a že i T613 je v rozumném rozmezí. Mohu ale uvést příklad dvou aut, která byla opačným extrémem a s uvedenými problémy jsem se proto opravdu při přesedlávání mezi nimi setkával. Byla to stará Oktávka a Š100. Oktávka měla v oblasti pedálů široký střední tunel skrývající převodovku a vzhledem k tomu, že přední náprava byla hodně vpředu, mohly být pedály vytlačený doleva. U Š100 byla situace opačná – úzký středový tunel a široký podběh blízko řidiče. Pedály byly proto umístěny více vpravo. Nepamatuji se, zda se tato vozidla lišila o celou pedálovou rozteč, nebo jestli to bylo méně či snad dokonce více, ale dobře si vzpomínám, jak jsem skutečně občas zavadil o sousední pedál nebo jak se mi nelíbilo našlápnutí brzdy jen půlkou boty. A to že to tenkrát vadilo podstatně více než dnes u přeposilovaných brzd. Noha při větších silách musela mít jistější polohu.

Je tedy jasné, že nemá smysl, aby Radek překopával polohu pedálů a od Michala H. to jistě bylo jen popíchnutí z legrace. Ale čistě hypoteticky, kdyby někdo chtěl překopat pedály, jistě by se podařilo i zmenšit ovládací silu na spojce taktéž podle T700. Přiznejme, že i zde se něco málo podařilo vylepšit.

Užívateľov profilový obrázok
Havrla
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 04 Apr 2006, 18:53
Tatry, ktoré vlastním: AEK
Autobus
Bydlisko: CR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spínací skříňka T700

Príspevok od užívateľa Havrla » 17 Okt 2008, 16:46

Ja jsem se spinaci skrinkou spokojenej... jen kdyby ta krava sla normalne vymenit :-(

havrla

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spínací skříňka T700

Príspevok od užívateľa Eda » 17 Okt 2008, 16:51

RadeK: zemědělské síly na pedálu a žádná posilofač ZF - toť učiněný balzám na naše vetché svalstvo, nemyslíš. Když jsem měl 4ku říkali mi v ulici Ramérkúldbo. Golf - jaguar - škoda fabia junior - škoda 120, to z nás muže v důsledku světové recese orající zem pro ertleplečku holou rukou před panelákem nezrobi! To teda ne - e.

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spínací skříňka T700

Príspevok od užívateľa michal heky » 17 Okt 2008, 21:10

Moje tatra je zvláštní tím, že spojkový pedál jde velmi snadno. Mnohem snadněji než u jiných tater, v podstatě o ní vůbec nevím. Asi tam mám trpaslíka, který mi s ní pomáhá. (A mimochodem, nejtužší spojku jsem v osobním autě zažil u BMW.)

Co mě ale drásá, je volant, ten mi jde pro změnu extraztuha. Stoje na brzdách s ním u stojícího auta skoro neotočím, takže když potřebuji v kopci vytočit plný rejd, používám ruční brzdu...

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spínací skříňka T700

Príspevok od užívateľa radek » 17 Okt 2008, 21:25

Jak tu již radí Eda, není to Michale prý závada, ale speciální featura od výrobce, aby se řidič udržel v tělesné kondici. Tento systém je navíc tak vymakaný, že když jde některý z prvků až příliš podezřele lehce, systém sám přitvrdí ovládání jiného prvku, aby péče o svalstvo zůstala zachována. Kam se hrabe MB "S" klasse s masážníma sedačkama.....

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spínací skříňka T700

Príspevok od užívateľa Mojžo » 17 Okt 2008, 21:40

a mne ide spojka krásne ľahko, volant točím dlaňou, prevody radím dvoma-troma prstami.

Čo je s mojím bábätkom zle? Podotýkam že to je celé dobré auto. starané, pestované, udržiavané.
Moje proste

Matyjas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 207
Dátum registrácie: 22 Jan 2005, 18:37
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Šumperk
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spínací skříňka T700

Príspevok od užívateľa Matyjas » 18 Okt 2008, 17:44

Mojžo neměj strach,tvá Tatřička je naprosto v pořádku. Stejné pocity z ovládání T613-3 mám i já.Žádné námitky nemám ani k ergonomii tria sedadlo-pedály-volant a to vše ,prosím, zvládám bez zvláštních fyzických předností.

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spínací skříňka T700

Príspevok od užívateľa Mojžo » 18 Okt 2008, 21:29

To som rád že nie som jediný. Dnes som nejaké kilometre natočil a znova som si vravel ako príjemne je rozostavané trio volant - sedadlo - pedále. Je výborné, ako sa dá oprieť lakeť o dvere a len tak si krútiť volantom v polo-ležiacej pozícii.
Tie brzdy majú výbornú progresívnosť a spojka v kombinácii s dobrým motorom umožňuje úplne zamatové rozjazdy.
Znova a opäť som bol veľmi spokojný.

Juj a tá pretáčavosť v zákrutách, to je paráda. Veľmi sa bavím :) Také anti-boredom assistant.

Neviem si šestotrinástku vynachváliť.
A som rád že v tom nie som sám

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spínací skříňka T700

Príspevok od užívateľa michal heky » 19 Okt 2008, 19:47

No, já když měl pneumatiky, které stály zcela za hovno, tam šel volant taky krásně a přetáčivé to bylo také až moc...

Michal B.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 11 Dec 2006, 13:21
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spínací skříňka T700

Príspevok od užívateľa Michal B. » 20 Okt 2008, 08:37

[quote="michal heky"]Moje tatra je zvláštní tím, že spojkový pedál jde velmi snadno. Mnohem snadněji než u jiných tater, v podstatě o ní vůbec nevím. Asi tam mám trpaslíka, který mi s ní pomáhá. (A mimochodem, nejtužší spojku jsem v osobním autě zažil u BMW.)
quote]

Věřím a nedivím se. Já jsem se zase setkal se sedmikilem, kde jsem byl naopak šokován velkou tuhostí spojky. Může to být tím, že byly pracovní válce několika průměrů ( 22, 25, 28) a ač byly původně určeny konkrétnímu typu nebo modelu, dají se s nimi dělat čachry machry.

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Spínací skříňka T700

Príspevok od užívateľa Mojžo » 20 Okt 2008, 09:44

Ja mám nové pneumatiky, teda... nové nie najazdené majú do 6000 kilometrov, kupoval som ich na jar

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných