"Klany"

Názory na tatraportal.sk
D.P.

"Klany"

Príspevok od užívateľa D.P. » 04 Feb 2005, 16:38

... no Etienne v poslednej dobe sa ti to nejak rýchlo rozrastá! Skoro každý týždeň jeden nový.
Ja ti gratulujema a držím palce aby to takto pokračovalo ďalej. Už som rozmýšľal aj nad nejakým sčítaním "ľudu", čiže Tatrovákov. :D

Chcem aj pripomenúť že už to možno nebude také jednoduché s tými "klanmi" kamarátov zo začiatku fungovania Tatraportálu, ktorý vždy držia spolu aj keby nemali mať pravdu!
Čo niekedy moc neprispieva dobraj veci a informovanosti neznalých nováčikov.
Ale nach je ako chce, na koniec je to stále lepšie akoby tu nemalo nič byť!

PS:
Takéto skupinky tu budú vznikať určite ďalej a bude to zaujímavé :D


PS2: Kdo cíti že T613 je skvelé auto a je vhodné na tuning, a bojí sa tento názor vyjadriť verejne z pochopiteľného dôvodu, tak sa mi ozvite na súkromnú správu a budeme debatovať na túto tému anonymne a možno časom aj verejne :)
...o ktorých to už viem sa nemusia hlásiť :D

Ahojte v Pondelok a Tatrám zdar.

Užívateľov profilový obrázok
DRracer
Správca diskusného systému
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 31 Máj 2004, 22:23
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 2-603 M68
Tatra 130 1:14
Bydlisko: CR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa DRracer » 04 Feb 2005, 17:17

Navrhuju zavest specialni sekci ve forech s nazvem "Tuning", kde by se mohlo "beztrestne" debatovat o ... vsak vite o cem ;)

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 04 Feb 2005, 17:32

o TUNINGU?????????????????????????????????????????????????

Ale neviem no... to som si len tak tipol

Užívateľov profilový obrázok
DRracer
Správca diskusného systému
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 31 Máj 2004, 22:23
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 2-603 M68
Tatra 130 1:14
Bydlisko: CR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa DRracer » 04 Feb 2005, 17:34

Tak tak, kdyz mame forum o historii, proc bychom nemohli mit forum o tuningu. Zajemcu je tu vice nez dost :!:

etienne, co ty na to ?

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa radek » 04 Feb 2005, 21:02

Jasně, hlavně si do toho fora zabudujte chlíveček LEGISLATIVA. Abychom my ostatní věděli, komu se na silnici už zdaleka vyhnout.

D.P.

Príspevok od užívateľa D.P. » 07 Feb 2005, 09:54

Radek

...mať tvoje starosti!

Keď niekomu niečo vadí a bojuje proti tomu keď už ani sám nevie prečo tak nájde také množstvo prekážok, že to ani nieje možné!
Upravovanie áut sa deje v celom svete len tebe to nejako prekáža!

Keby si ten svoj talent na hľadanie chýb využil radšej na hľadanie možností tak by sa všetko posúvalo rýchlejšie do predu!

Každopádne nechcem narúšať tvoj mikro-svet :D

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 07 Feb 2005, 10:05

Drracer: Mozem to vytvorit otazne je, ci to naozaj na tatraportal patri, tuning je predsalen nieco co sa moc na limuzinu podla mna nehodi. Kebyze hovorime este o vylepseniach motora (samozrejme NORMALNYCH a nie pouzit klimatizaciu na chladenie motora) tak ano ale vselijake ine temy ktore su vlasovytrhavacne... no neviem...

D.P.: Neviem kolko mas vysokych skol ale s ludmi sa tu bavis dost podpriemerne. Radek sa do Teba nijako nenavazal nijako Ta neurazil a nijako Ta nekritizoval zato ty to robis neustale. Bud sa nauc s kritikou zit alebo nediskutuj - nechcem tu vidiet same urazky na ludi. Diskutuje sa tu VSEOBECNE - vsetci o vsetkom. Dakujem za pochopenie.

D.P..

Príspevok od užívateľa D.P.. » 07 Feb 2005, 13:36

Ja tu nikoho neurážam len pokračujem v tom duchu ako reaguje ten predomnou!

Hovoriť niečo o tom že tá neopodstatnená kritika je na opačnej strane by bolo ako bojovať s veternými mlynmi, keď veľmi dobre viem na koho stranu sa prikláňaš.
Nieje nad objektivitu!

D.P..

Príspevok od užívateľa D.P.. » 07 Feb 2005, 13:41

k tomu chladeniu klímou:

Niekto sa ma to tu v minule pýtal ale nechápal som prečo práve mňa???
Ja si nepamätám že by som taký nezmysel niekedy spomenul!!!

Ak to napadlo toho čo dával tú otázku tak to vymyslel asi on, alebo ja naozaj neviem... :?:

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 07 Feb 2005, 13:41

D.P.: Ty mas nejaku paranoiu ? Aka objektivita co tu pises ? Na koho stranu sa ja priklanam ? Na stranu klubu normalne diskutujucich. Teda vsetkych OKREM Teba.

V ziadnom DUCHU nepokracujes. Ak by si mal v tom duchu pokracovat musel by radek adresovat svoj prispevok TEBE nie vsetkym. Akonahle radek nieco napise okamzite sa na neho vrhnes s kritikou.

"Keby si ten svoj talent na hľadanie chýb využil radšej na hľadanie možností tak by sa všetko posúvalo rýchlejšie do predu!"

"Každopádne nechcem narúšať tvoj mikro-svet"

ZIADNU z tychto dvoj viet ani nim podobnu v predchadzajucich prispevkoch od radeka NEVIDIM. Len skonstatoval ze vela tuningu ide cez legislativu a neni dovoleneho. Ja tam nevidim nic kvoli comu by si ho musel hned zacat kritizovat.

... este odporucam jedno. Ak je Tvojim cielom v diskusii stale len podkopavat a rypat tak sa radsej presun na ine diskusne fora v ktorych takychto ludi "partakov" najdes urcite dost.

Užívateľov profilový obrázok
DRracer
Správca diskusného systému
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 31 Máj 2004, 22:23
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 2-603 M68
Tatra 130 1:14
Bydlisko: CR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa DRracer » 07 Feb 2005, 14:10

radek: ano, legislativa a homologace jsou treba veci, ktere jsou znacne opomijeny a mely by byt diskutovany prave v souvislosti s upravami na vozidlech.
Forum tuning jsem myslel v sirsim smyslu, ale asi to neni dobry napad :? . Chtelo by to SILNEHO moderatora (ja se nehlasim ;) ), jinak by se to zvrtlo v bohapuste napadani a obvinovani z obou stran "barikady" a nic kloudneho by se nevyresilo.

D.A.

Príspevok od užívateľa D.A. » 07 Feb 2005, 17:11

Mne by moc zajímalo, jak vypadá taková moderovaná diskuze ve fóru, protože si umím představit jenom dva extrémy - cenzuru (jako např. na serveru novinky.cz, jehož debata je tím pádem totálně nekonzistentní a nudná), nebo neustálé nevyslyšené apely, které sem posílá Etienne...

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 07 Feb 2005, 17:17

D.P. Tú otázku na klímou chladený motor som sa pýtal ja a mal som k tomu 3 dôvody:

1.Lebo som sa dozvedel od asi dvoch ludí že človek s prezývkou POWER tú srandu v aute mal...

2,Ty si tu známy ako diskutujúci mnohých mien a preto som si myslel že by si mohol byť aj Powerom.

3,A ešte si tu písal že vykuruješ kabínu dierov od motora čo by mohol byť pozostatok po tomto úlete.

pé-es Ja som sa len chcel slušne opýtať aby som mal jasno ako to teda je

Užívateľov profilový obrázok
matúš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 229
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 12:57
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Kamenná 22, Nitra 94901
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matúš » 07 Feb 2005, 23:17

V novele trestneho zakonnika sa debatuje o tom či má byť propagácia fašizmu trestným činom. Nieje totiž protiprávne vyjadriť svoj názor. Protiprávne je až konanie podľa týchto názorov. Debatovať sa o tom môže. Myslím že propagácia fašizmu ako hnutia nieje spoločensky nebezpečná. Vyjadrenie niektorých konkrétnych ideí však určite je návodom na trestný čin a je teda samo osebe trestné. Ľudí ktorý čo i len nedopatrením spáchajú nejaký skutok ktorý je nehumánny by som však ja osobne trestal niekoľko ráz tvrdšie ako do teraz ( to sa aj chystá, a je to správne).

Teraz k tuningu. Tuning je ako fašizmus, vela ideí je priamo protizákonných. Nieje však protizákonné vyjadriť svoj názor. Propagácia tuningu nieje spoločensky nebezpečná. Je však protizákonné niektoré svoje názory realizovať. Ja osobne by som akékoľvek neschválené zásahy trestal niekoľko ráz tvrdšie ako je tomu teraz.
Nechajte teda chlapcov nech sa verbálne vyjašia. Keď začnú podľa svojich vyjadrení aj konať aspon budeme vedieť kde sa na nevinných autách páchajú neprávosti a kde je čo zachraňovať pred luďmi iných názorov. Možno, že by debatou na normálnom fóre, akým toto určite je, dokázali, že nechcú porušovať zákony a vedia sa aj normálne baviť.

PS: Je mi lúto tých áut. Čo áut na autá kašlať, mne je lúto tých Tatroviek. :?

Eda__

Príspevok od užívateľa Eda__ » 07 Feb 2005, 23:40

Radek napsal: Jasně, hlavně si do toho fora zabudujte chlíveček LEGISLATIVA. Abychom my ostatní věděli, komu se na silnici už zdaleka vyhnout.

Radky: Vás je více?? :roll:

Chapman

Príspevok od užívateľa Chapman » 07 Feb 2005, 23:48

Matuš: tuning je ako fašizmus... :shock: To je naozaj silná veta...aj ako prirovnanie. Ale s tým zvyškom súhlasím!!!
P.S. To budú musieť zakázať časopis Autotuning,lebo to bude propagácia alebo navádzanie na trestný čin :lol: :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
matúš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 229
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 12:57
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Kamenná 22, Nitra 94901
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matúš » 07 Feb 2005, 23:57

Metaforicky.

A ani v autotuningu nepíšu o turbe do 613ky :lol: .

D.P.

Príspevok od užívateľa D.P. » 09 Feb 2005, 13:57

Čo sa týka tej klímy: Ja power niesom, a ani on to tam nemal lebo som mu to veľmi rýchlo vyhovoril.

Čo sa týka turba na T613 a písaní o tom v časopise Autotuning je to asi tak že sme sa rozprávali s pánom ktorý pripravuje slovenské vydania a vravel že keď to bude už na 100% fungovať a budú tam vychytané muchy tak to veľmi rád dá na dvojstranu.

Len taká poznámka, on sám má tuningovú firmu ktorá montuje turbá do áut v ktorých nikdy neboli ale aj do ostatných áut a ide mu to veľmi dobre!
Napr.: Škoda 120 s turbom, Škode Felícia 1,3 a ide to!
On je aj človek ktorý nám radí.

A čo sa týka tej voľnej debaty a montáže: je jasné aspon mne že debata nikomu neublíži, ak áno tak je asi precitlivelý. A montáž? Veď dnes je toľko firiem ktoré sú schopné namontovať všetko na všetko odborne a kvalitne a ak je potrebný papier tak ho aj zoženú.

Nežime prosím Vás v rozprávke kde je všetko ideálne!

Užívateľov profilový obrázok
matúš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 229
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 12:57
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Kamenná 22, Nitra 94901
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa matúš » 09 Feb 2005, 16:12

Ja som len povedal svoj názor. Držím palce pri oturbovávaní tvojej tatry a prajem príjemné zážitky pri prevádzke.

PS: Nechcel by si radšej Golf GTI ?

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 09 Feb 2005, 16:36

D.P.: A co tak Impreza GT ? Turbo tam mas je ho aj pocut. Alebo Karosa LC735 ?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní