Súťaž o najväčšieho hnidopicha tatraportálu

Názory na tatraportal.sk
mgr. p. n.

Príspevok od užívateľa mgr. p. n. » 01 Feb 2007, 14:04

etienne napísal:
Zatial mam inputy na:

Radek
A.T.
Naszraval
... a dokonca aj na Teba.
Alespoň jsem v dobré společnosti. :lol: :lol:
A co se stane až to někdo vyhraje, dostane nějakou odměnu? Jsou připraveny nějaké ceny? Nebo z toho bude mít pouze uspokojení duše?
Jo, a etienne, jak dopadlo hlasování o zrušení mého účtu? Nikde nic nebylo, tak toužím po informaci, zda o mě zdejší osazenstvo stojí. ( I když v obou případech mi to je docela fuk)

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 01 Feb 2007, 14:07

Ak objektívne hlasovanie, tak by tam mali byť zahrnutí ako možní kandidáti všetci prihlásení prispievatelia - každý výber vopred by bol na úkor objektívnosti.
Ale ja som ten podnet na takú anketu tiež nemyslel veľmi vážne - skôr ako impulz na zamyslenie sa pre niektorých ľudí. A myslím, že tento účel to splnilo...

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Príspevok od užívateľa D.A. » 01 Feb 2007, 14:11

Historie se opakuje. Teď se sežereme všchni navzájem :evil: . Ale já ti to říkal - nestrkej ty vyškrtané sirky zpátky do krabičky!

mgr. p. n.

Príspevok od užívateľa mgr. p. n. » 01 Feb 2007, 14:15

Ale ještě přemýšlejte o názvu. "Hnidopich" ve mně vyvolává mírnou žaludeční nevolnost. Je to prostě hnusný slovo. Co třeba soutěž "O putovní pohár Mgr. Naszrávala, za zásluhy"

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 01 Feb 2007, 14:49

Asi by to chtělo nějak přesněji vymezit pravidla. Jak jsem pochopil Ondreje, tak mu nejde jen o to posuzovat u každého uživatele pár příspěvků z poslední doby, které se někomu svým zaměřením nelíbí, ale pak nevím, jak to chce řešit. To jako hodnotit procento příspěvků od každého uživatele, které nejsou k věci? Nebo jak? Ta objektivita hlasování mi trochu uniká a abych se přiznal, tak na našeho mgr. jsem taky nějak úplně zapomněl... :oops:

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 01 Feb 2007, 15:04

mgr. p. n. napísal:Ale ještě přemýšlejte o názvu. "Hnidopich" ve mně vyvolává mírnou žaludeční nevolnost. Je to prostě hnusný slovo. Co třeba soutěž "O putovní pohár Mgr. Naszrávala, za zásluhy"
Za zásluhy o čo?

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 01 Feb 2007, 15:05

ondrej napísal:Ak objektívne hlasovanie, tak by tam mali byť zahrnutí ako možní kandidáti všetci prihlásení prispievatelia - každý výber vopred by bol na úkor objektívnosti.
Ale ja som ten podnet na takú anketu tiež nemyslel veľmi vážne - skôr ako impulz na zamyslenie sa pre niektorých ľudí. A myslím, že tento účel to splnilo...
Ondro nesklamal si ma, uz som si myslel, ze Etiennovi prikyvnes :)
Nebolo by spravodlive, aby tam boli iba niektori prispievatelia, na ktorych bude ukazovane prstom, ze to su ti hnidopichovia. Ked tak, tak vsetci.
Niektori prispievatelia a ich styl ta asi hnevaju. Aj ja som si musel dost zvykat napr. na Mgr. Naszravala, ale vies, ze to malo aj opacny - pozitivny ucinok? Naucil som sa, ako sa nie do vysin hnevat, ale usmievat aj takemuto stylu prispevkov...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 01 Feb 2007, 15:42

Sedo napísal: ...Ondro nesklamal si ma, uz som si myslel, ze Etiennovi prikyvnes :) ...
tak to si ma dosť podcenil... :wink:

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 02 Feb 2007, 07:24

Ano, Ondrej to vymyslel uplne vyborne uz si citam prve reakcie typu "odpoviem na toto a som asi hnidopich". Tolko k demokratickemu ci moralnemu odmedzovaniu slobody slova. Hnidopich je mozno svojim sposobom poucny pokus, ale ja som stale za to, aby si kazdy pisal co chce. Potom sa dohodnime ze spravime aj anketu za najvacsieho vtieraca, alebo najvacsieho statistika, alebo najvacsieho skeptika nie ? A vysledkom budu prispievatelia ktori budu len optimisti, verni tatrovaci a budu si navzajom len pisat aky nadherny prispevok ten-ktory prispievatel napisal.

K tomu hlasovaniu - zobrazit 235 hlasovacich moznosti sa mi zda dost nerealne takze sa nic take neudeje...

D.A.: Mudro, ale niektori ludia su zjavne nepoucitelni...

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 02 Feb 2007, 09:07

To bol nádherný príspevok Etienne.

Juhu začína ma to baviť :)

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 02 Feb 2007, 09:47

etienne napísal:Ondrej: Pozri sa treba specifikovat ktorych ludi tam chces v zozname mat, dohodnime sa na tomto fore a potom hlasovanie vytvorim.

Zatial mam inputy na:

Radek
A.T.
Naszraval
... a dokonca aj na Teba.

Koho dalsieho tam chcete mat ?
Etienne, to snad nemyslíš vážně. Několikrát tady byl jmenovaný Luboš a Ty jsi ho tam nenapsal... Asi Ti nikdo teď neuvěří, že jsi na něj náhodou zapomněl, když jsi tam dal toho Radka.

Fakt někdo jmenoval i Ondreje? Že by založení tohoto vlákna Ondrejem vážně splnilo účel až tak moc, jak to ani sám autor nečekal?

Ondreji, asi jsi to trochu pohnojil tím použitím slova "objektivně". Luboš to už uchopil tím svým specifickým způsobem, za který ho máte tak rádi a už tu máme debatu u objektivitě, ze které už taky Etiennovi správně vyšlo, že objektivně to nepůjde a tak nebude nic.

Hlasování bude čistě subjektivní a to je potřeba připustit. Nevím, proč by to nemohlo probíhat takto dvoukolově, tzn. do určité doby se budou nominovat kadidáti (tak, že je někdo navrhne) a pak se bude hlasovat už jen o navržených kandidátech. Tam veknu, za stěnama garáže a mimo monitory se to tak normálně dělá.

Přínos tohle může mít právě ten, že se někteří nominovaní dozví, jak je ostatní uživatelé fóra vnímají a nic jiného. I tak to může být některým lidem užitečné. Mně to třeba nemůže rozhodit, předpokládám, že si o mně řada lidí myslí, že jsem <|>. Nakonec jsem politik a učitel na VŠ, což jsou asi dvě role, kde člověk musí čekat, že je nenáviděn, jinak to neustojí.

Užívateľov profilový obrázok
kovoo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 30 Dec 2005, 18:37
Bydlisko: TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kovoo » 02 Feb 2007, 10:52

AT: lenže tú politiku robíš na nesprávnej strane rieky Moravy :lol: :wink:

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 02 Feb 2007, 10:57

Ambiciózní tajemníček napísal:
etienne napísal:Ondrej: Pozri sa treba specifikovat ktorych ludi tam chces v zozname mat, dohodnime sa na tomto fore a potom hlasovanie vytvorim.

Zatial mam inputy na:

Radek
A.T.
Naszraval
... a dokonca aj na Teba.

Koho dalsieho tam chcete mat ?
Etienne, to snad nemyslíš vážně. Několikrát tady byl jmenovaný Luboš a Ty jsi ho tam nenapsal... Asi Ti nikdo teď neuvěří, že jsi na něj náhodou zapomněl, když jsi tam dal toho Radka.

Fakt někdo jmenoval i Ondreje? Že by založení tohoto vlákna Ondrejem vážně splnilo účel až tak moc, jak to ani sám autor nečekal?

Ondreji, asi jsi to trochu pohnojil tím použitím slova "objektivně". Luboš to už uchopil tím svým specifickým způsobem, za který ho máte tak rádi a už tu máme debatu u objektivitě, ze které už taky Etiennovi správně vyšlo, že objektivně to nepůjde a tak nebude nic.

Hlasování bude čistě subjektivní a to je potřeba připustit. Nevím, proč by to nemohlo probíhat takto dvoukolově, tzn. do určité doby se budou nominovat kadidáti (tak, že je někdo navrhne) a pak se bude hlasovat už jen o navržených kandidátech. Tam veknu, za stěnama garáže a mimo monitory se to tak normálně dělá.

Přínos tohle může mít právě ten, že se někteří nominovaní dozví, jak je ostatní uživatelé fóra vnímají a nic jiného. I tak to může být některým lidem užitečné. Mně to třeba nemůže rozhodit, předpokládám, že si o mně řada lidí myslí, že jsem <|>. Nakonec jsem politik a učitel na VŠ, což jsou asi dvě role, kde člověk musí čekat, že je nenáviděn, jinak to neustojí.
Ano je to spravodlivejsie, ak si plenum vyberie zo vsetkych 235 registrovanych uzivatelov, tych o ktorych sa potom bude hlasovat. Ale 100% spravodlive to nebude, ide o to, kto prave bude vyberat - kto je to plenum.
Ked to pritiahnem uplne za vlasy, tak vitaz vojny urcuje pravidla. Necham sa trochu unasat, zabrusim do druhej svetovej vojny: Nemci prehrali vojnu, tak sudili ich, ak by Nemci vyhrali vojnu sudili by oni presne opacne.
Hnidopichov moze byt mensina, tak logicky sa nevyberu ti "dobri Tatraportalisti", ale to nie je ucel pre dobrych Tatraportalistov. Ucel dobrych Tatraportalistov je aby dobri Tatraportalisti oznacili Hnidopichov, ktori im prekazaju.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 02 Feb 2007, 15:51

Hm, ďalší príklad vlákna, kde sa nečíta pozorne a potom sa znova otvárajú otázky, ktoré už boli na začiatku zodpovedané. Filozofia ale bola jasná hneď, tak, ako teraz uviedol Šeďo:
"..Ano je to spravodlivejsie, ak si plenum vyberie zo vsetkych 235 registrovanych uzivatelov, tych o ktorych sa potom bude hlasovat.."
Takéto podmienky prípadného hlasovania sú myslím najobjektívnejšie, ako aj ostatné hlavné zásady takejto akcie (ak by bola), čo som vymedzil už v prvom príspevku. Akurát som si nevedel predstaviť na web-e technickú realizáciu, nakoľko nie som programátor, neviel to však ale ani webmaster, takže ma to ani nemusí veľmi mrzieť.
Troška som však nechápal logiku Etiennovho uvažovania o "...demokratickom....obmedzovani slobody slova..." ani z toho plynúce závery, hlavne, keď predtým sám navrhoval systém "..treba specifikovat ktorych ludi tam chces v zozname mat..", ktorý explicitne demokraciu eliminuje, nakoľko však jeho záver bol jednoznačný (...K tomu hlasovaniu - zobrazit 235 hlasovacich moznosti sa mi zda dost nerealne takze sa nic take neudeje...), akcia je vlastne ukončená.

michal olejko

Príspevok od užívateľa michal olejko » 02 Feb 2007, 16:58

běžte raději něco dělat.... začína to tu být o .....

Užívateľov profilový obrázok
kovoo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 30 Dec 2005, 18:37
Bydlisko: TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kovoo » 02 Feb 2007, 17:20

...žabo-myší války...kto vyhrá :idea:

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 02 Feb 2007, 17:31

kovoo napísal:AT: lenže tú politiku robíš na nesprávnej strane rieky Moravy :lol: :wink:
To jako myslíš jak? Že ji dělám tady na Moravě? To je snad dobře, když tady žiju. Nebo jsi to myslel tak, že dělám politiku na Slovenském portáále? To jsi asi hochu nepochopil význam slova "politika".

Pro Etienna:

Návrhy jsou zatím (v pořadí jak padly):

- Luboš (nominace Palo)
- Radek (nominace Luboš)
- michal olejko (nominace Michal Heky)
- D.A. (nominoval se sám)
- Eda (nominace D.A.)
- A.T. (nominoval se sám)
- Mgr. Naszrával (nominace A.T.)
- Ondrej (k nominaci se zatím nikdo nepřiznal, uvedl to Etienne)

Kdo má ještě nějaký návrh, ať jej napíše sem. Uzávěrka je 8. 2. 2007 ve 24:00. Po tomto okamžiku se další nominace nepřijímají. Prosím Někoho registrovaného kdo to umí (pokud od toho Etienne dá ruce pryč), aby v pátek 9. založil hlasování.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 02 Feb 2007, 18:26

Ondrej: Je to jednoduche, keby si si to precital poriadne, urcite by si z toho pochopil, ze moje 2 odpovede boli na 2 rozlicne otazka. Vidis, a hned si hnidopichom prave ty. V prvej odpovedi som sa snazil vysvetlit ako je to technicky realizovatelne z hladiska viac ako 200 uzivatelov a dal som navrh a v druhom som sa Ti snazil vysvetlit, ze sa demokratickym a jemnym sposobom snazis touto anketou vedome ci nevedome donutit ludi, aby take prispevky nedavali, aby neboli akysi "hnidopich".

Ja sa osobne cudujem ze prave osoba ako ty vobec takuto diskusiu vytvorila najma po tom, ako to uz raz v Tatraklube Brno - v ich diskusnych forach nedopadlo dobre.

Ak ktokolvek to hlasovanie vytvori - absolutne niesom proti, ktokolvek zaregistrovany ma na to pravo, vzdy bolo na TP predsa prezentovane ze fora niesu mazane, cenzurovane alebo obmedzovane. Ja ho vsak prave kvoli mojemu osobnemu nazoru ze to nieje spravne nevytvorim.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 02 Feb 2007, 22:00

No ešte mi tak napadá Miloš Bukáček, ale ten tam už aj tak je , aj ked pod iným menom :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Eda » 02 Feb 2007, 22:36

Myslím, že by nebylo vůči zde nenominovaným spravedlivé aby se nazaložilo hlasování i o NEJMENŠIHO HNIDOPICHA TATRAPORTALU.

protože i lidé introvertní by měli mít svého championa

:arrow: Sláva vítězům, čest poraženým :!:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní