Bílé lemy na pneu

Čo jednému chýba, iný môže mať...
Užívateľov profilový obrázok
DJ EgO
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 25 Nov 2007, 19:02
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 BF
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Bílé lemy na pneu

Príspevok od užívateľa DJ EgO » 04 Máj 2008, 01:42

Chtěl bych se zeptat zda by se hodilo na 613-3 dát bílé lemy pneumatik, měla to někdy něaká? Mě by se to docela líbilo, ale zase zda to je v rozporu s přirozeností tatry tak bych do toho asi nešel...

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa michal heky » 04 Máj 2008, 09:02

Koukám, že uvažuješ nad poklicema na kola (viz jiná diskuse) a nad falešnými (asi?) bílými lemy.

Možná by tě mohlo zajímat, že jsem včera (po 4 letech) konečně přišel na to, proč mi občas při rychlostech nad 130 km/hod vibrovalo auto. Pokusně jsem poklice sundal a vibrace zmizely, takže letěly do koše, a jsem naštvanej sám na sebe, že mě to nenapadlo dřív.

A dost dobře nechápu, jak to, že na srazech je s poklicema vždy plno aut:-O

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bílé lemy na pneu

Príspevok od užívateľa Mojžo » 04 Máj 2008, 09:56

Tí, čo puklice stále nosia, na tom budú podobne ako ja. Mne to ani pri 200 za hodinu netrasie volantom.
Dôležité je mať na tých pukliciach 6 pružiniek a mať pneumatiky v normálnom stave.

Keby mi to triaslo volantom, tak idú dole tiež. Nič také sa ale nedeje.
Spomínam si ale, ako som bol v pneuservise, obúvali mi nové pneu, vyvážili no a ako bolo autíčko už komplet na novom obutí na zemi, začal som tam čapať tie chrómované puklice. pneuservisák sa len chytal za hlavu že on mi tam nabíja 5 gramové závažia a ja tam buchnem 5 kilovú puklicu :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bílé lemy na pneu

Príspevok od užívateľa michal heky » 04 Máj 2008, 20:42

Já jsem nepsal, že by mi to třáslo volantem, ale že mi vibrovalo auto. Sice slabě, ale přece. Mimochodem, poklice nemám (vlastně neměl jsem) tatrovácké, ale jakési plastové - viz obrázek mé tatrovky vlevo.

A vůbec, ne všichni to vidí tak růžově jako ty, protože v diskusi o prvomájové rally byla fotka bílé chromky, na kterou majitel nasazoval poklice pouze pro sraz s odůvodněním, že se s tím špatně jezdí po dálnici.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bílé lemy na pneu

Príspevok od užívateľa ondrej » 04 Máj 2008, 20:55

michal heky napísal:A vůbec, ne všichni to vidí tak růžově jako ty, protože v diskusi o prvomájové rally byla fotka bílé chromky, na kterou majitel nasazoval poklice pouze pro sraz s odůvodněním, že se s tím špatně jezdí po dálnici.
troška ťa poopravím - bolo to na Dunaj Tour a puklice tam dával preto, lebo mu tesne predtým obúvali nové pneumatiky a po jazde do Bratislavy si ešte chcel skontrolovať utiahnutie kolies, ako predpisuje dielenská príručka. Troška sme si ho kvôli tým pukliciam doberali (bola dobrá nálada), preto aj ten škádlivý komentár k obrázku.. :) Inak jazdí myslím stále s puklicami, ale môžem sa mýliť..

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bílé lemy na pneu

Príspevok od užívateľa MarekK » 04 Máj 2008, 21:52

ano, bile lemy na 613ke malo nejaké auto na minulorčnom sraze wien-kopřivnice, žial neviem či nájdem foto.... bolo to celkom zaujmavé....

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Bílé lemy na pneu

Príspevok od užívateľa miloš » 04 Máj 2008, 21:58

603 Wien - Koprivnice

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Bílé lemy na pneu

Príspevok od užívateľa miloš » 04 Máj 2008, 22:00

613-ta sama akce

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bílé lemy na pneu

Príspevok od užívateľa ondrej » 04 Máj 2008, 22:05

MarekK napísal:ano, bile lemy na 613ke malo nejaké auto na minulorčnom sraze wien-kopřivnice, žial neviem či nájdem foto.... bolo to celkom zaujmavé....
áno, to bolo myslím to auto (Milošov obr.), ktoré si na pešej zóne v Kopřivnici vyslúžilo ten komentár "jděte někam s těma čoudícíma verklama.." :?

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bílé lemy na pneu

Príspevok od užívateľa michal heky » 05 Máj 2008, 09:29

Aha, omlouvám za mystifikaci. Takže zřejmě jediný, kdo má s puklicemi problémy, jsem já. Vždycky musím mít něco extra...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bílé lemy na pneu

Príspevok od užívateľa ondrej » 05 Máj 2008, 10:10

nebude to tým, že Tonda aj Mojžo používajú originálne puklice a ty si tam mal také nejaké kúpené kdesi na čerpačke, alebo v hypermarkete?
inak tie plechové puklice vedia pri pomalej jazde vydávať zvláštne zvuky..

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bílé lemy na pneu

Príspevok od užívateľa Mojžo » 05 Máj 2008, 12:07

ondrej: Pri pomalej jazde keď nie sú nasadené správne (rozumej správna konštelácia hviezd a tlaku v atmosfére na Jupiteri) tak robia "puk puk puk puk" že? :)

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bílé lemy na pneu

Príspevok od užívateľa ziza » 05 Máj 2008, 12:27

michal heky napísal:Aha, omlouvám za mystifikaci. Takže zřejmě jediný, kdo má s puklicemi problémy, jsem já. Vždycky musím mít něco extra...

Asi jo, asi jsi výstředník samotář. :wink: Moje puklice - ani nevím kolikáté už, od které pumpy, hypermarketu či výrobce - nastojte nikdy nepukpukpukaly ani autem netřepotaly, nanejvýš jsem je poztrácel nebo neopatrností zničil. Když se auto někdy třepalo, tak žádné tajemno se nekonalo: vždycky to bylo jen některou gumou, kloubem nebo ložiskem. :mrgreen:

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bílé lemy na pneu

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 05 Máj 2008, 19:08

michal heky napísal:Aha, omlouvám za mystifikaci. Takže zřejmě jediný, kdo má s puklicemi problémy, jsem já. Vždycky musím mít něco extra...
Pokud máš ty poklice osazené olovem,tak třepat mohou :lol: :lol: Ale ještě jsem to nikdy nezažil i když mám poklice s burzy :lol:

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bílé lemy na pneu

Príspevok od užívateľa michal heky » 05 Máj 2008, 19:12

Já když měl tatru prvních několik měsíců, tak jsem toho taky nezažil...

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Bílé lemy na pneu

Príspevok od užívateľa Palo » 05 Máj 2008, 20:45

Pukanie a chrúmanie chromových puklíc majú na vine pérka ktoré majú vo svojich uloženiach viac pevných polôh medzi ktorými môžu pri menšom tlaku preskakovať. Ja som to dávnejšie riešil tak že som na hrany pierok, ktoré sa opierajú o puklicu, nasunul pozdĺžne narezané bužírky, z asi 1,5 alebo 2,5mm2 káblu.

vasa26
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: 08 Jún 2006, 22:23

Re: Bílé lemy na pneu

Príspevok od užívateľa vasa26 » 05 Máj 2008, 23:42

http://www.autum.cz/bile-ozdobne-lemy-na-pneumatiky.php tady jsou velmi ochotní. Jen ty lemy trošku plandaj (při podhuštěných pneu vydávají takový zvuk)....kdejaký "Rols Rols" je má nalepeny a upatlány od chemoprénu-tedy bílé nandavací lemy má jen chudý majitel Rolse....ten chce klasiku nasadí Michelin s bílým kordem-jinak T613 tohle nikdy neměla ....max podle chuti majitele.. k černé by to ladilo jenž v době chudoby toto na tatře 613? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných