Skelet Rakety

Čo jednému chýba, iný môže mať...
Užívateľov profilový obrázok
Franta
Diskutujúci
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 10 Mar 2006, 07:39
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Za mořem - v jámě pod Tatrou
Kontaktovať užívateľa:

Skelet Rakety

Príspevok od užívateľa Franta » 25 Apr 2006, 03:53

Toto neni primo spojene s Tatrou ale snad mi nenadate s cim to sem chodim! Kamarad z Kalifornie s tryskovym VW ktery byl zverejnen na Tatraportal forum “tuzing” asi pred mesicem ted hleda dalsi projekt. (Pro informaci prikladam odkaz na jeho webstranku http://www.ecm-co.com/jetbeetle/) Chtel by stavet “domaci raketovou zakladnu”! :shock: Projekt je fakt seriozni a jde o dalsi blazinec jeste vetsi nez ten VW. Proste chtel by si postavit pred barak skelet nejake byvale rakety. (Ano, je magor! :? ) Melo by to byt aspon 6 m vysoke a vypadat nebezpecne.

Co by odpovidalo a pry by se snad mohlo najit v CR nebo SR je skelet rakety S-75 Dvina/Volkhov nebo V-750. Presnejsi informace o tom co hleda je na teto webstrance: http://www.fas.org/nuke/guide/russia/airdef/v-75.htm
Jde mu ciste jen o skelet, nechce aby v tom bylo palivo, atd. – proste aby s tim nebyly zadne problemy s prepravou do USA.

Jestli nekdo o necem takovem vite – trebas lezi na vrakovisti, nebo to ma nejaky sberatel za barakem, tak se ozvete. Nabizi “nalezne” kdyz by se podarilo to koupit. V puli kvetna bude v Evrope a tak by se mohl prijet domluvit. Kluci co ho jiz znaji vedi ze je magor – ale seriozni! Takze jestli mate nejake styky na tyto vecy, napiste mi. Dik,
Franta .... tatra@rogers.com

satan
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 12 Apr 2005, 20:48
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa satan » 25 Apr 2006, 07:38

pokud vím, jedno oz S-75 stálo před kasárnami na Pístově ( Jihlava). Kasárna jsou zrušená, takže pokud to nevzalo nějaké soukromé muzeum je to možnost.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 25 Apr 2006, 09:02

No u nás se těm S-75 říkalo Volchov a už jsou mnoho let z armády pryč... Těžko říct, jestli se to dá normálně vyvézt, asi to bude i po očesání považováno za vojenský materiál.

Užívateľov profilový obrázok
Franta
Diskutujúci
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 10 Mar 2006, 07:39
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Za mořem - v jámě pod Tatrou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Franta » 26 Apr 2006, 06:24

Satane – Dekuji za informaci! Dival jsem se na mapu a vidim ze Pistov je par km na jih od Jihlavy. Takze to neni moc daleko od dalnice Praha-Brno. Pokud by jsi mel presnejsi info jako adresu (je to primo na te ceste co vede pres vesnicy od Jihlavy?), nebo i na koho se obratit, tak by mi to moc pomohlo. Zacatkem Kvetna prijedu do CR a tak nez pojedu do Bojnic, tak tam sjedu.

Lubos – S tim vyvozem si to Ron chce usnadnit tak, ze by to rozrezal na nekolik kusu a dovezl to jako plech. Toto si uz v USA overil, mozne ale je ze bude mit problem s vyvozem z EU/CR jak pises. Bude to zajimave jestli se to uskutecni!

Dik za odpovedi!

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 26 Apr 2006, 08:56

Zaujimavy sen toho človeka, ja by som tu energiu vyuzil inym smerom, ale nemam nic proti.

Užívateľov profilový obrázok
Franta
Diskutujúci
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 10 Mar 2006, 07:39
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Za mořem - v jámě pod Tatrou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Franta » 30 Apr 2006, 19:24

Dnes v nedeli noviny San Francisco Chronicle zverejnily clanek o Ronovym VW. Je tam tez video (Quicktime - 22 MB) ktere ale vezme dost casu ztahnout. Clanek pry bude na webu jen dnes ale video pry zustane dyl.

Article:
http://www.sfgate.com/cgi-bin/article.c ... &type=cars

Video:
http://www.sfgate.com/cgi-bin/object/ar ... &type=cars

Vláček

Príspevok od užívateľa Vláček » 01 Máj 2006, 13:47

Škoda, že se učím německy :? Mimochodem co bude ten ogara asi dělat, až bude mít raktu před barákem?

Užívateľov profilový obrázok
Franta
Diskutujúci
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 10 Mar 2006, 07:39
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Za mořem - v jámě pod Tatrou
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Franta » 02 Máj 2006, 05:26

No, Ron je trochu blazen, znam ho jiz skoro 30 let a on musi delat to co by normalni clovek bral za nesmysl. Chtel by tu raketu postavit do diry pred barakem co by vypadala jak originalni instalace na zakladne. Bylo by to automatizovane tak, ze by zacalo blikat cervene svetlo vyfoukl by se suchy led (dry ice - efekt pary - neznam Cesky vyraz) a skelet by se vysunul z diry. Coz by samozrejme poradne vytocilo sousedy! No a ti ho snad jednou ukrizuji! Fakt ale je ze o VW dostavaji mit zajem noviny a televize. Po tomto clanku v San Francisco Chronicle mu volaly z lokalni stanice ze by udelali reportaz. Takze s raketou by to mohlo byt tez zajimave. Jen to musi nejak vyuzit inzerovat jeho firmu.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných