Replikové díly na Tatru

Sem budu presuvane prispevky, ktore nemaju suvis s danou diskutovanou temou.
Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Replikové díly na Tatru

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 05 Júl 2014, 17:37

Jelikož máme všichni nějaké zkušenosti s výrobci náhradních dílů, napadlo mne aby každý zde uvedl vlastní poznatek a ohodnotil díl, který zakoupil.

Každý, co koupí Tatru tyto díly dřív, nebo později bude potřebovat a zde si může přečíst co a jak. Myslím, že se tím dá nejen ušetřit něco peněz, ale hlavně spousty nemilých překvapení.
Já mám zkušenost s Pragos - http://pragos.cz/veterani/clanek?id=278&business=1
Tato firma prodává dost dílů, ale na Tatru se nespecializuje díly jen přeprodává a o jejich funkčnosti moc neví. Nicméně se tam dají pořídit dobré díly a mají kladný a vztřícný přístup. Musíte vědět co chcete.

Další firma - http://www.tatra603.cz/obchod/
kupoval jsem výfuky a kolena, kolena byla špatně ohnutá a jeden výfuk mi trčel z auta o 5cm víc. V držákách výfuku chybí závitový čtverec, nebo něco se závitem. Složitá montáž je třeba svářečka.
Štíty brzdičů zadní nápravy - po převrtání otvorů a uříznutí části štítu jsem je pracně namontoval. Podobnost s originálem vzdálená.
Guma do ventilaček - po nekonečných procesech a cca půl roce přišly a šly namontovat. FUNKČNOST JSEM NEMĚL MOŽNOST VYZKOUŠET.
Zadní ramena - za mne snažte se sehnat originály a tyto jen v krajní nouzi budete potřebovat rozbrus, svářečku, pilník a pevné nervy.
Celkový přístup k zákazníkovy nevalný. Dodací termíny spíše náhodné.

http://shop.tatravintage.cz/cs/13-tatra-603 - zde jsem kupoval mnoho dílů. Všechny byly dobře vyrobené, jen snad jistící podložky k brzdičům na zadku potřebovaly trochu propilovat, ale díly přišly brzy, pěkně zabalené a i majitel sám volal aby vše dobře dodal. Díly jsou shodné s originály, nebo dobře použitelné. Může zde nakupovat i laik. U dílu je vždy vše co je třeba. Například u gumy na okna i lepidlo. To potěší.
Majitel se zabývá Tatrama. Ví co prodává vždy dobře poradí. Některé díly jsou trošku dražší, než by se dalo pořídit možná jinde, ale to je relativní. Jsou použitelné bez další práce.

Prosím Vás,
není to vlákno určené pro pomluvy toho, či onoho. Není třeba jmenovat osoby. Bude fajn, když napíšete zkušenost s dílem a doporučíte procejce či ne.

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Replikové díly na Tatru

Príspevok od užívateľa Jerry » 06 Júl 2014, 19:40

Je to určitě dobrej nápad.
S Pragosem mam taky zkušenost. Ochotní jsou, zato je chválím, ale přeci jen ty díly na 603 jsou v horšim stavu. Můj případ je s plastama palubovky kolem spínačů a popelníku. Po namontování do auta na sebe díly nelícujou, což mě zamrzelo, vypadá to hůř jak zažloutlej popraskanej originál. Plasty na kličly a stahovačky byly parádní. A při reklamaci krytky pozičky na sloupku (po zaslání fotky že se jednalo o vadný odlitek), obratem zdarma (za poštovný) poslali krytku novou.

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Replikové díly na Tatru

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 06 Júl 2014, 20:02

Plastové díly doporučuji - http://www.pb-veteran.cz/?p=2855
stojí asi trochu víc, ale jsou přesně dle originálů. Dodával jsem tam všechny nové originál a podle nich se odlévalo.
Nešisují, nelámou se a fungují.

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Replikové díly na Tatru

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 23 Aug 2014, 09:06

už jsem viděl na palubovce renovované 603ky ledascos, ale myslím, že toto je dokonalé
Prílohy
20140822_101342.jpg

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Replikové díly na Tatru

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 02 Sep 2014, 18:03

Dnes v tomoto nečase přijel pán a nevěděl si rady se sklíčkem blinkru. Že mu tam prý nějak nesedí a když jsem ten odborník tak ať mu to ukážu ......
Sklíčko pěkné, až na pár nedokonalostí u krajů, zkouším, laboruju a fakt nesedí. Běžím na půdu pro jiné a to sedlo. Porovnávám měřím a ono to sklíčko bylo nějaké větší.
Prý ho kupoval v obchodě na internetu přímo tady - http://www.tatra603.cz/kryty-blinkru-ta ... na-za-kus/
Tak to taky nedoporučuji.
Nechápu, když už tomu někdo věnuje čas, proč to neudělá akorát a nebo se na to nevyprdne. Jednou mu někdo takový díl vrazí do zadku.
Prílohy
P9020385.JPG

SKRAT5OO
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 17 Jún 2013, 18:55
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 OTS-ES
Kontaktovať užívateľa:

Re: Replikové díly na Tatru

Príspevok od užívateľa SKRAT5OO » 02 Sep 2014, 19:22

zrejme neprebehla kontrola akosti, čo je na škodu veci.

Jan Papírník
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 12 Jún 2006, 19:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Třebíč
Kontaktovať užívateľa:

Re: Replikové díly na Tatru

Príspevok od užívateľa Jan Papírník » 03 Sep 2014, 10:57

Výroba formy na blinkry probíhá obtisknutím originál krytu blinkru (rozdíly velikosti určitě nemožné!). Žádné jiné řešení při této kusové výrobě není a zatím jsme nikdy problém neměli, proto prosím přestaňte s tím nedoporučuji atp. Pokud je nějaký problém, pak jistě někde jinde. Více fotek z již namontovaných krytů a dalších dílů je na méstránce www.tatra603.cz

Jinak samozřejmě záleží jen na Vás kde si díly zakoupíte, pokud je teda někde jinde ještě zakoupíte... Jinak Vám nic nebrání v tom aby jste díly dělali i vy. A přestali zakládat tyto nesmyslné diskuze, kterou navíc založil pan Šabat, který mi osobně dodává díly na přední masku T603-1 už cca 3/4 roku, ale to už se nechlubí a ani se nechlubí svým jménem a vystupuje pod jakýmsi pseudonymem...

Pokud je nějaký problém s krytem blinkru, proč se kupující neozve mě a řeší to přes dalšího člověka, který to teda připíchne zde na tatraportal (nečekaně opět pan Šabat)?!

Jinak se ještě vrátím k prvnímu příspěvku a pomluvě dílů od nás. Ne veškeré díly nabízené na eshopu vyrábím osobně já. Například kritizované kryty kotoučů nakupujeme u pana Procházky (tatravintage).

Tolik k mému vyjádření o dílech. Příště si pane Šabate (tatrawerke) zjistěte postupy jednotlivých výrobních procesů!

Užívateľov profilový obrázok
sqad
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 18 Feb 2006, 16:42
Tatry, ktoré vlastním: T603 r.v. 75
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Replikové díly na Tatru

Príspevok od užívateľa sqad » 03 Sep 2014, 12:23

Súhlasím s tým, že kupujúci má tovar reklamovať priamo u predajcu, avšak oceňujem aj prínos tohto vlákna. Ak je niektorý výrobok naozaj nekvalitný, resp. nepoužiteľný, je dobré o ňom napísať (šetrí to peniaze za tovar, ktorý skončí nakoniec aj tak v koši).

Na Vašu prácu p. Papírník tu bolo viac odkazov, (napr. http://tatraportal.sk/forum/viewtopic.php?f=12&t=4543 ).
Rád by som sa spýtal, aký je Váš názor na podlahu vo vlákne, ktoré som pridal o riadok vyššie (nemám záujem o nijaké vyrývanie do Vás, ale rád by som od Vás počul vyjadrenie, či je to naozaj Vaša práca a pod.).

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Replikové díly na Tatru

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 03 Sep 2014, 14:32

mno k odlievaniu replik blinkrov a podobných súčastok, aj napriek tomu že ako model slúži originalny diel, každá forma časom amortizuje a to dokonca aj ked sa nepoužíva, navačšiu výdrž majú kovové formy napr dural nerez apod,tieto sú však drahé a pri kusovej výrobe nerentabilné, pri plastových resp. polymérových formách je treba rátať so zmenou rozmerov po istom čase. a výrobky neustále konfrontovat s pôvodnými rozmermi, okrem toho aj skladovanie výrobkov môže ovplyvnit ich rozmer, rovnako ako teplota , takže možno je pes zakopaný niekde tu .
Len kvôli objektivite :wink:

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Replikové díly na Tatru

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 05 Sep 2014, 14:47

Jsem rád, že většina z nás pochopila, proč jsem toto vlákno založil.
Honem si nemůžu vzpomenout na to přísloví s potrefenou husou, ale asi ho všichni dobře známe.
Nechtěl jsem nikoho urážet, jen ohodnocuji použitý díl a doporučuji jeho koupi.
Možná to je jen smůla, že díly od p.Papírníka co se mi dostali do ruky se nedali(nebo jen těžko) použít.
Napište někdo taky své zkušenosti s těmito díly.
Hlavně nějaké kladné, ať se nám pan Papírník tolik nečertí .... :evil: :evil: :twisted:
Jsou to hlavně naše peníze, co jdou do popelnice.

Užívateľov profilový obrázok
koušák
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 570
Dátum registrácie: 14 Dec 2004, 04:12
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 2-603, Tatra 613-4, Tatra 148 AD20
Kontaktovať užívateľa:

Re: Replikové díly na Tatru

Príspevok od užívateľa koušák » 11 Sep 2014, 11:29

Tak ja se pochlubim svou zkusenosti s Pragosem:
V prubehu roku 2012 jsem si na strankach pragosu objednal spojkovy a brzdovy valec na tatru 603. Po obdrzeni potvrzeni do emailu jsem se docetl, ze dobirka na Slovensko neni mozna, ze se plati predem, postovne je tolik a tolik, ze suma sumarum platba a zaslani zdvojnasobili cenu mnou objednaneho zbozi.
Rozhodl jsem se zbozi neplatit a objednavku jsem zrusil.
A ted to nejlepsi:
Letos zjara jsem si v eshopu pragosu naobjednaval zbozi za 6000czk, byl jsem smiren s platbou predem, odeslal objednavku a cekal jsem. Zadny potvrzovaci email mi nedosel, tak jsem se telefonicky obratil na pragos s dotazem kde je problem... Druhy den mi bylo receno, ze soudruzi veteraniste mi nic neposlou, protoze pred dvema lety jsem zrusil objednavku, s cimz meli nemale vydaje, ctete dobre, a jiz nikdy si nic objednavat nemam. Na muj dotaz jakeze meli vydaje,odpovedet neumeli...
Takze, kdyz dnes neco objednavam z pragosu, tak to musim delat pokoutne a pres znameho...
A kvalita odlitku z plastu je az k placi, veci ktere mi prisli jsem nechal lezet v krabici... a na aute nechal puvodni, protoze i po 40 letech jsou lepsi nez nove z pragosu...

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Replikové díly na Tatru

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 14 Sep 2014, 20:24

plastové díly na Tatru 603 mohu doporučit zde - http://www.pb-veteran.cz/?p=2855
Je to přesné a nerozeznatelné od originálu. Podílel jsem se na vývoji a dohlédl na kvalitu.
Brzdové válce jsou slovenské - http://www.fragokov.sk/sk/?str=menu_9
Najdu označení, jaký kam patří a doplním. Cena kolem 400,-Kč
Tak proč je dovážet z Čech tam a zpět?

Užívateľov profilový obrázok
sqad
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 18 Feb 2006, 16:42
Tatry, ktoré vlastním: T603 r.v. 75
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Replikové díly na Tatru

Príspevok od užívateľa sqad » 24 Okt 2014, 11:16

Našiel som celkom zaujímavý inzerát (link nie za účelom robenia reklamy, ale kvôli produktu):
http://auto.bazos.sk/inzerat/41571129/Z ... RA-603.php

Rád by som vedel, aké výhody má uvedený reduktorový štartér oproti pôvodnému - máte s týmto niekto skúsenosti?
Zaujímalo by ma hlavne ako je to s odberom prúdu pri štartovaní, životnosťou, a taktiež ako to je so zvukom počas štartovania.

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Replikové díly na Tatru

Príspevok od užívateľa Jerry » 05 Nov 2014, 20:24

Pokud vezmu porovnání novýho a původního startéru, tak výhody jsou:
Reduktorovej je novej, tudíž pár let vydrží bez povšimnutí. Bere menší proud z baterky, motor je menší a má větší otáčky (místo budicího vinutí jsou pernamentní magnety). Výkon motoru je menší, ale to dohoní převodovka, takže na pastorku je stejnej výkon i otáčky jako u původního startéru. Životnost to je diskutabilní, pokud bude auto denně v provozu, tak je životnost 10 - 15 let? Asi i víc. Ale kdo s 603 bude jezdit denně (samo že tací ještě jsou, tim se nikoho nechci dotknout), ale při veteránování je to věc "téměř" nesmrtelná. Zvuk je jinej než od klasickýho startéru, ale kdo se na to nesoustředí, většinou to nepozná.

Tak a zbejvají 3 možnosti:
Starej používat a pokud vysadí, majitel vytahne kliku a v případě seřízenýho motoru ho nadlábne růčo na druhý otočení :wink:
Původní repasovat a fungovat s nim nadále.
A nebo koupit novej a mít radost z investice do svýho miláčka. Ta cena neni nijak závratná.

Ruda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21 Feb 2014, 16:33
Tatry, ktoré vlastním: T2-603 r.v. 1971 (+/-, ale v interiéru spíš +/+ let)
Bydlisko: Stredocesko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Replikové díly na Tatru

Príspevok od užívateľa Ruda » 25 Nov 2014, 16:19

Tak jsem v Pragosu kupoval jen drobné gumové díly - těsnění podkliky a nějaké manžety a vypadá to být v pohodě. Zatím mám shozené kliky, teda jednu ještě budu muset sundat zase nějak opatrně, je nějaká přilepená, moc se jí neche opustit autíčko :-)
Podle porovnání s půvosními zbytky je to OK, ale v pravdě se jedná o díl, na kterém se asi nemá moc co udělat blbě, jen mají jako otřepy, ale to ostrý nožík, nebo nůžky napraví a bude to v cajku :-)
Co se jednání týče, nemohu si zatím vůbec na nic stěžovat. Byli maximálně ochotní i při takové drobnosti jako jsou gumy, vyzvedával jsem osobně a krásně jsem se pokochal, na chodbě mají nádhernou sbírku starých autíček - zejména ITES a podobně. Fakt návrat do dětství.....
Takže u mne zatím zkušenost dobrá.
R

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Replikové díly na Tatru

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 02 Dec 2014, 18:06

Filtry pro auta T603 a T613

Tatra 613 - olej O6 (O jako Otta), vzduch - Filtron AR 290
Tatra 603 - olej Mann H804t musí se vycentrovat něčím já lepím nový korek se středovou dírou na šroub původního filtru, vzduch FL6658
Rozvodový řemen T613 - CONTITECH CT 689 jsou třeba dva a je dobré vyměnit i ložiska na kladce(stojí pár kaček)

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Re: Replikové díly na Tatru

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 15 Dec 2014, 18:40

Tak to vidm prvykrat, ze T603 ma vymenitelnu vlozku vzduchoveho filtra. Hm to su weci hm...

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Replikové díly na Tatru

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 21 Dec 2014, 05:37

No a i olejového. Člověk se učí celý život, aby nakonec všechno zapoměl .......... :D :D :D
Je to samozřejmě náhrada za olejovou lázeň bez potřeby úpravy.
Vylejt humus, vyčistit, vyhodit ten síťovaný vnitřek a místo toho výše jmenovanou papírovou vložku.
Je třeba kus gumy.Třeba z rantlu přední kapoty. Čistě jen z estetického důvodu. K utěsnění obvodu spodní části airboxu.
Nemusí tam být.

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Replikové díly na Tatru

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 04 Jan 2015, 21:16

Rozdávám rady a teť bych jednu sám potřeboval.
Označení spojkové lamely Sachs nebo Luk pro Tatru 613 ? Mám tu jednu novou Mintex H26/1 - 0534 ale to je z chromky staré značení
Na oplátku píšu lamelu na T603 - Spojková lamela MEYLE 317 228 1000 stojí cca 1000,- Kč a je bezvadná, s pružinama.Už žádné skákání při rozjezdu :D BEZ UPRAV jen se stará vyhodí a dá tato.

Užívateľov profilový obrázok
Honzík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 06 Jan 2008, 12:52
Tatry, ktoré vlastním: T2-603 rv.1968,1974
T613-3 rv.1989
Bydlisko: Pardubicko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Replikové díly na Tatru

Príspevok od užívateľa Honzík » 28 Jan 2015, 20:46

Tady jsem našel nějaké postřehy s díly (replikami)www.t603.cz/renovace-tatry-t603.Já osobně mám špatné zkušenosti s replikama vždy jsem musel něco dokončovat.Kdybych neměl dobré dílenské vybavení tak je to o ničem.Ale zase lepší dil nějaký než zase sám něco dělat když jiný to dělá.Souhlasím s tím spíše popsat vadu dílu a pak ať se každý rozhodne.Já jsem si objednal výfuk na t603 nutně jsem potřeboval ho hned a ejhle rozumím tomu on byl jen našopovaný a bez příruby a uchycení a tak jsem musel hliník sundat na některých místech a příruba měla o dost větší vnitřní průměr navařit na auťě a ještě pár hodin na víc.A kdo si nechává vše u někoho dělat tak zase par stovek navíc někdy i tisícovek a ve výsledku jsem zase musel shánět šopování.Samozřejmně už ne v ceně.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných