Setkání členů

Sem budu presuvane prispevky, ktore nemaju suvis s danou diskutovanou temou.

Měl by někdo zájem o setkání

Hlasovanie ukončené 03 Máj 2008, 23:08

Ano, přijel bych
4
29%
Ještě nevím
3
21%
Ne, nemám zájem
2
14%
Je to daleko
5
36%
 
Celkom hlasov: 14

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Setkání členů

Príspevok od užívateľa Luboš » 17 Apr 2008, 18:40

To by dostala čeština tvrdě na hubu, viděl jsi někdy vidle rozevřené o 180°? :lol: "Boxer" je vůbec už zcela lidové česko-německé označení pro dvouřadový plochý motor, jinde se tento termín asi vůbec nepoužívá.

Užívateľov profilový obrázok
Mirek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 554
Dátum registrácie: 23 Okt 2007, 22:14
Tatry, ktoré vlastním: T603 M68
T603 M69
T613-3 OTS EX
T613-4M
Bydlisko: střední Čechy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Setkání členů

Príspevok od užívateľa Mirek » 17 Apr 2008, 19:57

Boxer motor je vcelku běžně užívaný odborný termín, stejně jako vidlicový motor s úhlem rozevření řad válců 180° . Je mi jasné, že neuznáš, že by mohl mít pravdu někdo jiný než Ty, přinejlepším to obrátíš ve vtip. Každopádně toto jsou fakta, která si můžeš ověřit v literatuře.

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: Setkání členů

Príspevok od užívateľa ziza » 17 Apr 2008, 20:12


Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Setkání členů

Príspevok od užívateľa Mojžo » 17 Apr 2008, 21:02

Lubo: Ty asi žerieš z kotla slamu Lubko fakt. Takže "boxer" sa nikde inde nepoužíva? Aha... no... zbytočne na Teba míňať písmená, kukni si toto synak

http://www.youtube.com/watch?v=u2_56zgzqm0

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: Setkání členů

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 17 Apr 2008, 22:25

ladis napísal:V soli se brouzdá více lidí než bys čekal. A taková Akce citrus je program docela záživný. Tvé eventuelní účasti je ovšem trochu překážkou kategorické prohlášení, že mě nechceš poznat ;-)
věděl jsem že ty to scela určitě oddiskutuješ. Takže pokud chceš přijet a poznat mě i když na srazy nejezdíš JSI ZVÁN. Pokud jsi to chtěl jen hloupě oddiskutovat, tak to pouze vystihuje tvůj charakter.

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: Setkání členů

Príspevok od užívateľa ladis » 18 Apr 2008, 11:02

I když odhlédnu od gramatických chyb, stále mi uniká smysl Tvého sdělení. Ano, pochopil jsem, že JSEM ZVÁN, ale moje poznámka se týkala poznámky D.A. o tom, že letní kalendář je již plný a na neformální setkání se lépe hodí zima. Dále jsem si dovolil rozptýlit tvou pochybnost o tom, že by někdo vytáhnul tatru do soli a také navrhnout záživný zimní program. Mohu jen doufat, že mluvenému slovu rozumíš lépe než psanému, neboť z naší písemné interakce zatím vychází přesně žádná (0) úspěšnost domluvy.

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: Setkání členů

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 18 Apr 2008, 22:28

ladis napísal:I když odhlédnu od gramatických chyb, stále mi uniká smysl Tvého sdělení. Ano, pochopil jsem, že JSEM ZVÁN, ale moje poznámka se týkala poznámky D.A. o tom, že letní kalendář je již plný a na neformální setkání se lépe hodí zima. Dále jsem si dovolil rozptýlit tvou pochybnost o tom, že by někdo vytáhnul tatru do soli a také navrhnout záživný zimní program. Mohu jen doufat, že mluvenému slovu rozumíš lépe než psanému, neboť z naší písemné interakce zatím vychází přesně žádná (0) úspěšnost domluvy.
Ladisi, nad tvou potřebou komentovat každý můj příspěvek se musím pouze zasmát. Ještě štěstí, že tu potřebu nemám i já. Mám dost přemyšlení v práci a proto gramatiku nekontroluji! A udivuje mě jakou máš paměť na to, co kdo řekl na portále. No já si raději ponechám paměť a kontrolu gramatiky tam, kde to je více potřeba :lol: Každý vytváří hodnoty jinde :lol:. Kdo má zájem, tak mému příspěvku porozumí, kdo nechce, tak ho nekomentuje. Pokud tento portál budeme stavět do úrovně slohu a pravopisu, tak by mě velice zajímalo, kolik členů by mělo chuť přispívat.

Eman Gorgonzola

Re: Setkání členů

Príspevok od užívateľa Eman Gorgonzola » 18 Apr 2008, 22:37

IRONCLAD: Neodváděl bych téma od Balcara. To je hnída portálu.

Užívateľov profilový obrázok
Krieg
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 21 Mar 2008, 10:02
Tatry, ktoré vlastním: 613, 600, 603-2, 805, 57b, 75
Kontaktovať užívateľa:

Re: Setkání členů

Príspevok od užívateľa Krieg » 18 Apr 2008, 22:51

IRONCLAD napísal:Pokud tento portál budeme stavět do úrovně slohu a pravopisu, tak by mě velice zajímalo, kolik členů by mělo chuť přispívat.
Co je za problém psát správně a bez chyb? To není ani o přemýšlení, ale o zvyku. Kdo si navykne psát jako nějaká česká Němec a nehledět na pravopis, ten nad věcí triviální přemýšlet musí. Kdo píše pořád správně, ten ani tu gramatiku znát nepotřebuje (alespoň ne do podrobna).
Zajímavé je, že ještě před desítkami let to lidem potíže nedělalo a bylo běžné psát správně. A to byl český pravopis složitější než dnes.

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: Setkání členů

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 18 Apr 2008, 23:26

Krieg napísal:
IRONCLAD napísal:Pokud tento portál budeme stavět do úrovně slohu a pravopisu, tak by mě velice zajímalo, kolik členů by mělo chuť přispívat.
Co je za problém psát správně a bez chyb? To není ani o přemýšlení, ale o zvyku. Kdo si navykne psát jako nějaká česká Němec a nehledět na pravopis, ten nad věcí triviální přemýšlet musí. Kdo píše pořád správně, ten ani tu gramatiku znát nepotřebuje (alespoň ne do podrobna).
Zajímavé je, že ještě před desítkami let to lidem potíže nedělalo a bylo běžné psát správně. A to byl český pravopis složitější než dnes.
Proč to tak je: No, řekl bych, že je to složitější od dob co jsou mobily. Člověk píše sms a zapomínaá na češtinu. Bohužel jsem tímto postižen taky.

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: Setkání členů

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 18 Apr 2008, 23:37

Eman Gorgonzola napísal:IRONCLAD: Neodváděl bych téma od Balcara. To je hnída portálu.
Já nic neodvádím. Jen si myslím, že je to nesmysl někoho chytat na tohle. Snad se předvádí v celých svých diskuzích.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Setkání členů

Príspevok od užívateľa Luboš » 19 Apr 2008, 12:17

To bych neviděl ani jako otázku pravopisu, vždyť sem píše kdejaká lůza, co možná kolikrát nemá asi úspěšně zvládnutou devítiletou povinnou docházku do ZŠ a neumí se ani podepsat. To je trochu jiná závada, pokud si někdo myslí, že existuje plochý vidlicový motor. Je možné to takhle přirovnat, třeba pro malé děti, aby to pochopili, ale v reálu je to nesmysl. To by za chvíli někdo mohl přijít s hvězdicovým jednoválcem, ležatým invertním motorem a podobnými vylomeninami... :lol:

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: Setkání členů

Príspevok od užívateľa ladis » 19 Apr 2008, 13:07

Mezi další postižení patří fatální neschopnost oddělit věci podstatné od balastu. Podstatné bylo, že neformální setkání se lépe pořádají v zimě a že i v zimě se dá vymyslet zajímavý program - to v případě, že pořadatel nepovažuje za vrchol zajímavosti ožrat si držky kolem ohně a sudu. To jde v zimě blbě. Nepodstatné bylo, že ani po opravení gramatických chyb jsem nepochopil vztah reakce k příspěvku, kterého se reakce týkala. Přesto je právě nepodstatná část bohatě komentována. Nemůžu za to, že si pamatuju a že zrovna nemám chuť "reagovat jen na momentální situaci" (kdo to napsal?), asi jako améba. Doufám, že se člen opět zasmál.

Užívateľov profilový obrázok
Mirek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 554
Dátum registrácie: 23 Okt 2007, 22:14
Tatry, ktoré vlastním: T603 M68
T603 M69
T613-3 OTS EX
T613-4M
Bydlisko: střední Čechy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Setkání členů

Príspevok od užívateľa Mirek » 19 Apr 2008, 15:35

Luboš napísal:To bych neviděl ani jako otázku pravopisu, vždyť sem píše kdejaká lůza, co možná kolikrát nemá asi úspěšně zvládnutou devítiletou povinnou docházku do ZŠ a neumí se ani podepsat. To je trochu jiná závada, pokud si někdo myslí, že existuje plochý vidlicový motor. Je možné to takhle přirovnat, třeba pro malé děti, aby to pochopili, ale v reálu je to nesmysl. To by za chvíli někdo mohl přijít s hvězdicovým jednoválcem, ležatým invertním motorem a podobnými vylomeninami... :lol:
Vidlicový motor s úhlem sevření 180° je realita. Co máš Ty za vzdělání, Luboši? Uvedu alespoň jednoho autora, užívajícího dle Tebe nesmyslný termín. Prof. Ing. Jan Macek, DrSc.
Kde bereš drzost a odvahu nazvat takového člověka člověkem se závadou v myšlení?

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: Setkání členů

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 19 Apr 2008, 18:46

ladis napísal:Mezi další postižení patří fatální neschopnost oddělit věci podstatné od balastu. Podstatné bylo, že neformální setkání se lépe pořádají v zimě a že i v zimě se dá vymyslet zajímavý program - to v případě, že pořadatel nepovažuje za vrchol zajímavosti ožrat si držky kolem ohně a sudu. To jde v zimě blbě. Nepodstatné bylo, že ani po opravení gramatických chyb jsem nepochopil vztah reakce k příspěvku, kterého se reakce týkala. Přesto je právě nepodstatná část bohatě komentována. Nemůžu za to, že si pamatuju a že zrovna nemám chuť "reagovat jen na momentální situaci" (kdo to napsal?), asi jako améba. Doufám, že se člen opět zasmál.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Krieg
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 21 Mar 2008, 10:02
Tatry, ktoré vlastním: 613, 600, 603-2, 805, 57b, 75
Kontaktovať užívateľa:

Re: Setkání členů

Príspevok od užívateľa Krieg » 19 Apr 2008, 19:41

Luboš napísal:To bych neviděl ani jako otázku pravopisu, vždyť sem píše kdejaká lůza, co možná kolikrát nemá asi úspěšně zvládnutou devítiletou povinnou docházku do ZŠ a neumí se ani podepsat. To je trochu jiná závada, pokud si někdo myslí, že existuje plochý vidlicový motor. Je možné to takhle přirovnat, třeba pro malé děti, aby to pochopili, ale v reálu je to nesmysl. To by za chvíli někdo mohl přijít s hvězdicovým jednoválcem, ležatým invertním motorem a podobnými vylomeninami... :lol:
A jaké jest tvoje vzdělání, když používáš taková silná slova? Vyšel jsi ZŠ úspěšně (tedy bez pětek) a jsi machr?

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: Setkání členů

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 19 Apr 2008, 22:34

ladis napísal:Mezi další postižení patří fatální neschopnost oddělit věci podstatné od balastu. Podstatné bylo, že neformální setkání se lépe pořádají v zimě a že i v zimě se dá vymyslet zajímavý program - to v případě, že pořadatel nepovažuje za vrchol zajímavosti ožrat si držky kolem ohně a sudu. To jde v zimě blbě. Nepodstatné bylo, že ani po opravení gramatických chyb jsem nepochopil vztah reakce k příspěvku, kterého se reakce týkala. Přesto je právě nepodstatná část bohatě komentována. Nemůžu za to, že si pamatuju a že zrovna nemám chuť "reagovat jen na momentální situaci" (kdo to napsal?), asi jako améba. Doufám, že se člen opět zasmál.
ladisi : Pokud tě toto setkání nezajímá, tak prosím lépe opusť toto vlákno a nevyjadřuj se! Nechápu proč tady vůbec plácáš nesmysly, když nemáš zájem! A další taková podstatná věc - člověk, který dosáhnul patřičného vzdělání, nemá neustálou potřebu reagovat na tvoje hloupé komentáře dokazujících tvou nezpochybnitelnou úroveň :-). Já celý portál beru jako jakousi nevyčerpatelnou studnici informací tykající se poznatků z okolí TATRY a ne soutěž "Jak jsem to dnes komu nandal a jak jsem koho uzemnil"! Proto mi tvé nesmyslné poznámky a vyhledávání v historii mých příspěvků přijde jako zcela zbytečně provedená aktivita a tudíž jsem již výše přidal smailíky. Ano i Luboš zde plácá nesmysly, ale narozdíl od tebe to nedělá cíleně!

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Setkání členů

Príspevok od užívateľa Luboš » 19 Apr 2008, 23:31

Tak teď nevím, zda za nesmyl považuješ tvrzení, že "plochý motor nemá řady do V" nebo že "300 km je spíš daleko"? :roll:

Užívateľov profilový obrázok
Mirek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 554
Dátum registrácie: 23 Okt 2007, 22:14
Tatry, ktoré vlastním: T603 M68
T603 M69
T613-3 OTS EX
T613-4M
Bydlisko: střední Čechy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Setkání členů

Príspevok od užívateľa Mirek » 20 Apr 2008, 19:03

Tak co Luboši. Co Tvoje vzdělání? Co vadné myšlení moje a výše zmiňovaného profesora?
Dám Ti nápovědu, jak reagovat: Pardon, přestřelil jsem, nejsem vševědoucí, neměl jsem pravdu.

Eman Gorgonzola

Re: Setkání členů

Príspevok od užívateľa Eman Gorgonzola » 20 Apr 2008, 19:04

Toho se nikdy nedočká nikdo.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných