TKB

Sem budu presuvane prispevky, ktore nemaju suvis s danou diskutovanou temou.
etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 26 Okt 2007, 14:57

Mesiac a pol (zatial) znovu rozbehavat diskusne forum ? Neni to tak trochu hanba ? Najma vtedy ak viete, ze forum mohlo uz 1 mesiac bezat napr. na TP a vy ste mohli pomaly a v klude forum zatial prekopavat na TKB. Podla mna je to voci navstevnikom nespravodlive.

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 26 Okt 2007, 15:10

To opravdu zní jako bychom snad byli povinni poskytovat nějakou veřejnou službu a podle toho se posuzovala spravedlnost nebo nespravedlnost vůči pracujícímu lidu. Zodpovědnost možná máme vůči členům klubu a z těch si ještě nestěžoval nikdo. Zatím vidím pořád jen stížnosti cizích lidí, že jim klub nechce okamžitě poskytnout svoje prostředky. Fórum, kde se mohou realizovat virtuální osobnosti virtuálního tatrasvěta běží v pohodě zde.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 26 Okt 2007, 16:12

:D

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 26 Okt 2007, 16:35

AT: Ok, tymto si aspon prezentoval postoj TKB ku foru.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 26 Okt 2007, 17:30

Etienne - podľa mňa AT neprezentoval postoj TKB (má vôbec nejaký v tejto veci?), ale svoj. A ja na tom jeho postoji nevidím nič zlého, pripadá mi celkom logický. Ty si im dal ponuku a oni ju nevyužili - je to predsa ich slobodné rozhodnutie. Tak kde je problém?

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 26 Okt 2007, 17:54

Tajomnicek nieje tajomnicek ?

Ale dobre, nikde nieje problem, nikde

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jack » 26 Okt 2007, 19:02

Ambiciózní tajemníček napísal:To opravdu zní jako bychom snad byli povinni poskytovat nějakou veřejnou službu.....
Hmm..trochu domýšlivý názor.

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ladis » 28 Okt 2007, 15:21

Můžu taky něco? Dump databáze fóra, stejně jako potřebný patch php kódu má Lucián. Co jsem měl udělat, udělal jsem. Ano, trvalo to dlouho. Nemám rád php, provider nastavil příliš nízký limit na import databáze, takže je nutno ji rozsekat, není přístup do shellu atd. To se ovšem dá řešit a nechal jsem to na Luciána. Jak trefně poznamenal D.A., teď má přednost výfuk pro MaryLoo (a oprava kamarádova auta, aby se dostal domů). O tom, kde fórum nakonec poběží nerozhoduji a je mi to jedno. A ano, mohl bych jej prozatím šoupnout na některý jiný server (a fórum skutečně chvíli beželo jinde - považoval bych však za nevhodné něco takového pustit do světa) a mohl jsem se vykašlat na to, že občas nefunguje čeština a české vyhledávání. Takto však nepracuji neboť ze své plytké zkušenosti vím, že provizória bývají řešeními nejtrvanlivějšími a proto se do nich nehrnu. Nakonec by bylo stejně tak dobře možné považovat za ostudné, že na tomto fóru nefunguje vyhledávání ani po několika letech a přitom je tak snadné to opravit. Toš tak.

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 28 Okt 2007, 20:35

Etienne, to byl opravdu pouze můj názor, nedávali jsme od výpadku fóra hlasovat o tom, jestli má na stránkách TKB běžet veřejné fórum a jak rychle má být zprovozněno, názor TKB tedy neznám. Máš pocit, že pod nickem "Ambiciózní tajemníček" (který je Tebou navíc tvrdoší´jně označovaný jako "anonymní") se zde zveřejňují usnesení členské schůze či výboru? Nebo že snad tajemník (čehokoliv) je ten, kdo rozhoduje a stanovuje oficiální názory?

Jacku, mohl bys upřesnit, jak jsi myslel tu domýšlivost? Vůbec to nechápu.

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jack » 29 Okt 2007, 09:24

Ambiciózní tajemníček napísal:Jacku, mohl bys upřesnit, jak jsi myslel tu domýšlivost? Vůbec to nechápu.
Já jen chtěl říct, že nikdo Vám neukládá povinnost......a jestli máte ten pocit, že zájem některých lidí o fórum TKB Vám tuto povinnost ukládá, pak je to domýšlivost.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 29 Okt 2007, 12:18

Import do DB po kuskoch max. 1 hodina (aj to prehanam)
Skopirovanie a nastavenie php max 30 minut

... ale asi nema zmysel sa o tom hadat. Skratka ked bude, tak bude.

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ladis » 29 Okt 2007, 16:42

Ano, teď už by to za nějaké dvě hodiny snad šlo stihnout, ale já na ten server nemám přístup a těžko nutil Luciána nebo tajemníčka, aby si just čas našli a pustili se do toho, ne?

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 29 Okt 2007, 20:53

Ladis: Na Teba som ani jedno krive slovo nepovedal, od zaciatku si mal zaujem forum spustit a napriek tomu ze mas urcite kopec inej prace si sa na to podujal a spravil to.

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Príspevok od užívateľa D.A. » 30 Okt 2007, 08:31

Už jsem tam byl, dá se nahlížet :-).

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ladis » 30 Okt 2007, 19:18

A tak to asi chvíli zůstane :-)

Problémy které zbývá dořešit:
- upravit všechny odkazy do fóra. Zatímco stará verze používala něco jako: http://www.tatraklubbrno.cz/phorum/read ... =536891027 v nové verzi je formát url jiný: http://www.tatraklubbrno.cz/phorum/read ... -536904322 Obě url odpovídají druhému příspěvku ve vlákně "Objevena T613-3 na díly". To bude trochu problém, ale měl by mít nějaké elegantní řešení, které by bylo dobré pustit i na zdejší databázi, aby fungovaly odkazy i odtud.
- captcha (nebo něco na ten způsob)
- poopravit inzerci (kódování)
- datum registrace uživatele (v původní databázi bylo u některých uživatelů nastaveno datum registrace na "0" - počátek UNIXového času. Až jednou nebudu mít co dělat, nahradím jej datem vložení prvního příspěvku. Mrtvé duše budou smazány. Nebo se na to...)

Mimochodem, před chvílí jsem se na tomto fóru pokusil najít výraz "detonační spalování" a ono to funguje! Mám radost a děkuji. Teď už tu najdu i tenhle todo list, až se k němu budu chtít vrátit.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 30 Okt 2007, 20:38

ladis: Good work. Myslim si, ze v takejto podobe forum kludne moze aj dlhsiu dobu zostat, obsahuje mnoho uzitocnch informacii.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 30 Okt 2007, 22:34

ladis - je fajn, že sa podarilo spojazdniť fórum TKB,
až bude možné znova vkladať príspevky, znova chcem otvoriť diskusiu o korekciách GEMS - od otvorenia posledného vlákna k tejto téme už uplynuli neuveriteľné 2 roky a za ten čas sa podarilo získať nejaké nové poznatky...

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jerry » 30 Okt 2007, 23:01

Ladisi, mockrát děkuji za zpřístupnění fóra. Dá se v tom najít spousta užitečnýho... Takhle to vyhovuje. :wink:

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 31 Okt 2007, 10:03

ondrej napísal:ladis - je fajn, že sa podarilo spojazdniť fórum TKB,
až bude možné znova vkladať príspevky, znova chcem otvoriť diskusiu o korekciách GEMS - od otvorenia posledného vlákna k tejto téme už uplynuli neuveriteľné 2 roky a za ten čas sa podarilo získať nejaké nové poznatky...
A (možná trochu provokativní otázka) proč tu debatu neotevřít zde?

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 31 Okt 2007, 10:06

AT: Pretoze toto je portaaaaal a nie uzasne stranky TKB :-)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 22 neregistrovaných