TKB

Sem budu presuvane prispevky, ktore nemaju suvis s danou diskutovanou temou.
Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 05 Okt 2007, 08:54

A radikální řešení je prosím co?

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jack » 05 Okt 2007, 09:11

Ambiciózní tajemníček napísal:A radikální řešení je prosím co?
No samozřejmě nedemokratické, ale účelné. Pro nikoho není přeci problém, aby se přihlásil, když chce napsat příspěvek...prostě neregistrovaní by nemohli přispívat..a jisté již registrované účty zrušit(už slyším reakce na mé totalitní myšlení)... Vím, že Vám to nebude po chuti, ale jiné řešení této ZATÍM mnikrize neznám.. Je to MŮJ názor a zatím si stojím.

Jestli má někdo jiné řešení, sem s ním...ale pouhá ignorace určitých lidí problém neřeší..jen oddaluje.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 05 Okt 2007, 10:02

Jack - troška priamočiare riešenia..
Ak by sa správca fóra z akéhokoľvek dôvodu rozhodol, že aktívne sa diskusie budú môcť zúčastňovať iba registrovaní užívatelia, je to jeho plné právo. Potiaľto je to v poriadku a nevidím na tom nič nedemokratické - skrátka by určil takéto pravidlá hry. Avšak zabrániť registrovaným užívateľom, aby písali tak, ako chcú, sa nedá. Ak by si aj niekoho účet vymazal, ako chceš zabrániť, aby sa neprihlásil pod účtom iným? A to ver, že by sa prihlásil a navyše by takto získal aj pochybný pocit víťazstva, čo by tiež dal náležite pocítiť. Tadiaľto cesta nevedie...

martin h

Príspevok od užívateľa martin h » 05 Okt 2007, 10:02

....Pro nikoho není přeci problém, aby se přihlásil, když chce napsat příspěvek...

- A pro toho, co chce fórum "svinit" to přece taky nebude problém co?

- Pokud administrátor jeho registraci zruší, tak si zažádá o jinou, třeba s falešnými údaji. Administrátor nemá přece pravomoc žádat osobní údaje po přispěvatelích, tyto shromažďovat a na základě jich potom posuzovat kdo na fórum může a kdo nesmí.

Pokud bude fórum veřejné, tak se bude muset s výše popsanými nešvary smířit. Pokud se zavedou nějaké osobní softw. klíče, tak už nebude veřejné.

martin h

Príspevok od užívateľa martin h » 05 Okt 2007, 10:04

Ondrej mě předběhl... :lol:

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jack » 05 Okt 2007, 10:31

Je to samozřejmě na správci fóra..o tom žádná.
Já si za svým názorem stojím..a myslím,že dotyčné osoby by to po několikátém smazání profilu stejně přestalo bavit..nehledě na to, že těch IP adres nemají neomezené množství.

Tímto návrhem jsem jen chtěl poukázat na to, že na mém oblíbeném webu není něco v pořádku..a jestli jsou i další jedinci téhož názoru, mělo by se s tím začít něco dít..

Užívateľov profilový obrázok
čadík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 357
Dátum registrácie: 17 Júl 2006, 09:33
Tatry, ktoré vlastním: mám černočernou T613
hledám barevnou T613VB
Bydlisko: matka měst
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa čadík » 05 Okt 2007, 11:39

jack napísal:...ale pouhá ignorace určitých lidí problém neřeší...
Možná, ale může vést ke změnám, díky kterým se problém "sám vyřeší" např. autokritikou přispěvatelů (určitě to slovo někteří pochopí jako kritiku aut :lol: ). On se člověk unaví (otráví) dříve jak robot...
Zvykli jsme si, že evidentní spam "PCrobotů" je adminem průběžně mazán, ale u jednoznačné činnosti člověčí by to už bylo na pováženou a mohlo by se nazývat cenzurou... :roll:
Jenže víme všichni, že mnohdy k věci nemáme co kloudného doplnit a výsledkem je nulová diskuze (jak poslední dobou na TKB). Tak se zákonitě musí objevit "nějaké jalové" příspěvky (jako je příkladně tento :wink: ) jen proto, aby diskuze tolik nevázla...
Blbé je jen ignorovat to, co si zaslouží podporu a podporovat, co je vhodnější ignorovat, když už to nelze jinak ovlivnit... :?

Užívateľov profilový obrázok
peterzz
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 20 Sep 2005, 22:08
Tatry, ktoré vlastním: Ex 613-3 `87,84,81,91
Bydlisko: Pod horou,v zime trochu nizsie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa peterzz » 05 Okt 2007, 20:56

To Ondrej: - na dobre veci sa dobre spomina :-)

Co sa tyka obmedzovania pristupov do fora je to v sucastnej situacii dobry napad.Kazdy uzivatel by mal byt registrovany,pricom do registracneho formulara by stacilo dat meno+priezvisko,mesto+stat kde byva.Dalej by tam bola kolonka na referenciu,resp. odporucanie od cloveka ("Tatrovaka") ktory dotycneho pozna.Ziadne rodne cisla,adresu bydliska apod. a az po zadani referencie a overeni administratorom by sa prispievatel zaregistroval.
Myslim,ze by to boli prijatelne podmienky pre registraciu,aj ked ani mne sa nepaci ze opat koli par kretenom si to musia odniest vsetci...
Horsie to bude s novymi ludmi,ktorym referenciu nebude mat kto dat,sakra... :-(

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 05 Okt 2007, 21:20

Nikdy nechcem aby bola registracia NUTNOSTOU pre prispievanie do fora a uz vobec nie system odporucani. Nepotrebujem tu mat nejaky uzky kruh "znamych" a potom vzajomne schvalovanie novych clenov. Nemienim ludi separovat a do registracie nutit.

Užívateľov profilový obrázok
peterzz
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 20 Sep 2005, 22:08
Tatry, ktoré vlastním: Ex 613-3 `87,84,81,91
Bydlisko: Pod horou,v zime trochu nizsie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa peterzz » 05 Okt 2007, 22:05

To Etiene: hmm,nemienis ludi separovat,to je pochopitelne a chvalyhodne.Ale co robit s tymi "bordelarmi" ?
P.S. pasivne sledujem forum jednej nemenovanej talianskej znacky a tam ziadnych "exotov" nemaju,je to asi nasa Tatrovacka specialita...

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 05 Okt 2007, 22:15

Nieje problem, uz tu bolo niekolko hlasovani o bane... staci odhlasovat a nieje problem....

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 06 Okt 2007, 01:48

Já bych sem praktiky z TAKSu také netahal. I od člověka, který sem přispěje jen jednou a nemá jinak s tatrováctvím nic společného se můžeme dozvědět mnoho zajímavého, o co bychom s požadavkem na nutnou registraco třeba i přišli.

Gustav

Príspevok od užívateľa Gustav » 06 Okt 2007, 19:42

peterzz- Bordelarov treba ignorovat! Nereagovat na ich odpovede, nebavit sa o ich trapnych poznamkach, ako by tam vobec neboli. Ich to postpne prestane bavit...uvidis....
Oni sa len snazia na seba upozorniť, co ako vidim sa im zatial celkom dobre dari...

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Príspevok od užívateľa D.A. » 08 Okt 2007, 09:41

Luboši, co je to to "tatrováctví"?
Napadají mne jazykově podobně vzniklá slova (lajdáctví, darebáctví), jenže! Na rozdíl od lajdáka a darebáka jsme se jaksi nikdy neshodli na "tatrovákovi".

Tak to prosím upřesni. Myslel jsi jedince, který má tušení, že existuje nějaká Tatra Kopřivnice, nebo zaměstnance + blízké rodinné příslušníky, či snad V8_pyčo_a_nikdy_jinak_zaslepence?

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 08 Okt 2007, 10:13

D.A. - ja som si myslel, že na "tatrovákovi" sme sa už dávno zhodli - bolo tomu venované jedno dosť obsiahle vlákno, kde bol dostatočný priestor pre každého, aby sa k veci mohol vyjadriť,
a ak niekto cíti potrebu, nič mu v tom nebráni takúto diskusiu znova otvoriť, takže...??

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Príspevok od užívateľa D.A. » 08 Okt 2007, 10:46

On dro, kolik lidí, tolik názorů. Já preferuji pojmenovávat entuziasty jako tatristy. Tatrovák je prý ten zaměstnanec (a potažmo jeho oblíbený časopis), tatrovkář zase ten, který nějakou Tatrou právě přifrčel (uživatel bez nutného emočního vztahu). Chci po Lubošovi vysvětlit, jakou přesnou diagnózu měl na mysli ve svém příspěvku z So, 06 Okt 2007 00:48. Proč by měl mít jinou hodnotu názor současného/bývalého zaměstnance a.s.(kombinátu)? Já tam totiž měl v hloubi minulého století dědu v kotelně, tak si nejsem zcela jistý, zda mohu...

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 08 Okt 2007, 11:04

1 - Čo tým Luboš myslel netuším a je mi to v zásade jedno, Luboš sa rád zasvätene vyjadruje k veciam, o ktorých nemá potrebné informácie.

2 - Diskusia o "tatrovákovi" bola vytvorená kvôli tomu, aby sa práve nejako eliminoval jav "kolik lidí, tolik názorů" a myslím, že k akémusi konsenzu sa tam aj dospelo. Pokiaľ máš iný názor, kľudne ju môžeš znova otvoriť.

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Príspevok od užívateľa D.A. » 08 Okt 2007, 11:51

Díky, ale zakládat vlákno "tatrováctví" nehodlám. Špatně se mi pracuje s tímto ještě vágnějším pojmem, odvozeným z vágního (ve zdejším kontextu!) výrazu "tatrovák".

Vyjádření mne "ohromilo", proto jsem se Luboše zeptal, co jako proč jako, odpověď očekávám v tomto vlákně.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 08 Okt 2007, 13:32

Podívej se, Ondreji. Já nevím, co ti na mém příspěvku přišlo tak zasvěceného, není to žádné obecně platné tvrzení, je to jen můj názor. Stejně ale nevím, jak můžeš vědět, že nemám dostatečné informace na to, abych si mohl udělat představu, zda je dobré či ne požadovat povinnou registraci na zaběhlém diskusním fóru s asi stovkou aktivních uživatelů. Opravdu nevím, kam na to chodíš... :roll:

"Tatrováctví" nehodlám nijak rozpitvávat, já jsem se tehdy s Ríšanem a dalšími propagátory naprosto přesné terminologie v této oblasti vůbec neshodl a určitě jsem nebyl sám. Od té doby se taky nic nezměnilo. Ber to prostě jako hlubší zájem o ten nejmenovaný výrobní podnik a jeho produkty.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 08 Okt 2007, 14:31

Luboš - moje konštatovanie "[i]Luboš sa rád zasvätene vyjadruje k veciam, o ktorých nemá potrebné informácie[/i]" bolo myslené a aj štylizované všeobecne. Stačí si z poslednej doby pripomenúť napr. tvoju kritiku a posmešky na účet Romana na stretnutí Orlík (upozorňoval som ťa tam na začiatku, aby si sa nestrapňoval, ak do veci nevidíš-nepomohlo, kritizoval si a potom následne sa jedným dychom nehanbil pýtať, čo že sa tam vlastne stalo..a nevieš to presne asi ani doteraz), prípadne vynášanie tvojich pohrdlivých súdov o "praktikách TAKS" pár riadkov vyšie, pritom o vnútornom živote tejto organizácie toho vieš rovnako tak málo, že ťa to vôbec neoprávňuje k nejakým súdom.
Veľmi rád sa navážaš do niekoho, kto ti je nesympatický, a používaš k tomu akékoľvek zámienky, ktoré si rád a pohotovo demagogicky prispôsobuješ na svoj obraz (napr. v minulosti tvoje viaceré pohrdlivé poznámky o Slovákoch) - tak, ako by si si vo svojej zášti a neprajnosti želal, aby to bolo. To nie je seriózny prístup a človeka, ktorý sa takto dlhodobo a cieľavedome správa, si nemôžem vážiť. Si myslím dosť inteligentný na to, aby si to pochopil. Ešte máš čas niečo so sebou urobiť - či máš na to ale aj chuť....

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných