T130 offtopic

Sem budu presuvane prispevky, ktore nemaju suvis s danou diskutovanou temou.
Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 19 Jún 2007, 08:24

A hele, spravedliví vylezli z děr a začnou po všech těch sračkách od různých deprivantů vyhrožovat slušným lidem. No jo, jenže ono je toto vlákno pana moderátora, tak on si to už ohlídá.

Ondreji, nedělej hloupého. Moc dobře víš, že kdybys si odpustil tu pokryteckou hlášku "nic víc - nic méně" po tom, co jsi sám komentoval víc než jen model, neměl bych co dodat. Každý se může vyjádřit k čemu chce (tedy myslel jsem si to, . Ale to "nic víc - nic méně" bylo v momentě, kdy jsi začal komentovat dvě věci absolutně nepravdivé. Větami typu "je mi to jedno" v kontextu, kdy někdo upozorní na nepravdivost, pak lze pokrytectví jedině korunovat.

Užívateľov profilový obrázok
DRracer
Správca diskusného systému
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 31 Máj 2004, 22:23
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 2-603 M68
Tatra 130 1:14
Bydlisko: CR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa DRracer » 19 Jún 2007, 18:58

Ambiciózní tajemníček napísal:A hele, spravedliví vylezli z děr a začnou po všech těch sračkách od různých deprivantů vyhrožovat slušným lidem. No jo, jenže ono je toto vlákno pana moderátora, tak on si to už ohlídá.

Ondreji, nedělej hloupého. Moc dobře víš, že kdybys si odpustil tu pokryteckou hlášku "nic víc - nic méně" po tom, co jsi sám komentoval víc než jen model, neměl bych co dodat. Každý se může vyjádřit k čemu chce (tedy myslel jsem si to, . Ale to "nic víc - nic méně" bylo v momentě, kdy jsi začal komentovat dvě věci absolutně nepravdivé. Větami typu "je mi to jedno" v kontextu, kdy někdo upozorní na nepravdivost, pak lze pokrytectví jedině korunovat.
AT:
Bravo AT, opet jsi dokazal, ze jsi schopen velmi obratne vyuzit sebemensich nepresnosti ve vyjadreni ostatnich k intelektualnim cvicenim na libovolne tema. To neni mysleno ironicky, nybrz jako poklona. Ne, ze bych Tve prispevky zrovna zboznoval, nicmene maji temer vzdy hlavu a patu, jsou v mnoha ohledech velmi zajimave a inspirujici (nejen po strance obsahove) a v neposledni rade take pises bez gramatickych chyb.

Respektuji, ze Tvym cilem muze byt neco jineho nez opevne ody na krasy modelu T130. Zkus respektovat take fakt, ze mne muze vadit, ze se diskuse v tomto pripade vyrazne odklonila od tematu, ktere jsem na zacatku nastolil. Slusne jsem proto diskutujici vyzval, aby v diskusi, ktera se netyka primo modelu T130 pokracovali v jinem vlakne, dokonce jsem dodal i primy odkaz.

Take jsem prezentoval napravne opatreni (odstraneni prispevku ve smyslu presunu do zmineneho offtopic vlakna), ktere bude nasledovat, a ktere muzu uplatnit, pokud se diskuse ve vlakne Tatra 130 nevrati k vychozimu tematu - nikoli jako donucovaciho prostredku na nepohodlneho tajemnicka, ale jen jako technickeho reseni vetveni prirozene lidske diskuse - o tom uz jsme tu jednou diskutovali.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 19 Jún 2007, 20:24

kiež by to tak fungovalo vo všetkých vláknach

Vláček

Príspevok od užívateľa Vláček » 19 Jún 2007, 21:34

Tak by se mohlo ke každému vláknu automaticky založit jedno offtopic:-D

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 19 Jún 2007, 21:46

jasne a vedla tlačítiek Náhlad a Odoslat by bolo tlačitko Odoslat Offtopic......

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 19 Jún 2007, 22:13

páni, zdá sa vám lepšie, keď si každý robí čo chce? napáda bezdôvodne iných? otravuje nezmyslami, či balamúti?Tatra chaos portal?

Užívateľov profilový obrázok
DRracer
Správca diskusného systému
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 31 Máj 2004, 22:23
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 2-603 M68
Tatra 130 1:14
Bydlisko: CR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa DRracer » 19 Jún 2007, 22:42

MarekK napísal:jasne a vedla tlačítiek Náhlad a Odoslat by bolo tlačitko Odoslat Offtopic......
Obavam se, ze zadne tlacitko nevyresi nedostatek ucty k druhemu cloveku :cry:

Uz nyni lze "odoslat offtopic" provest napr. tak, ze se misto "Odoslat prispevok" stiskne "Nove tema" a v puvodni diskusi se napr. pro lepsi citelnost vlozi odkaz na nove tema.
Roman Maďar napísal: páni, zdá sa vám lepšie, keď si každý robí čo chce? napáda bezdôvodne iných? otravuje nezmyslami, či balamúti?Tatra chaos portal?
Domnivam se jen, ze se budeme muset jeste dlouho ucit uvedomeni-si hranic vlastni svobody.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 19 Jún 2007, 22:51

plný súhlas

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 19 Jún 2007, 22:59

.... hmmm, lenže niekedy sa na offtopic príspevok nedá založit úplne nové vlákno, lebo to už nebude offtopic,... ono ten offtopic príspevok má aspon vo večšine prípadov akú takú náveznost na tému, alebo na prispievatela, na vývoj témy vo vlákne alebo na niečo iné....

ja to robým tak, že ak v niektorom vlákne zistím viac pre mna nezaujmavých offtopic príspevkov , tak to vlákno už nečítam, a nereagujem na magorov... to, že by som chel, aby vo vlákne bola slušná debata aspon z časti o téme je jasné....

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 19 Jún 2007, 23:14

Marek, ale asi uznáš, že aj medzi priblblými príspevkami sa môže nájsť dôležitá, či zaujímavá myšlienka, alebo informácia, o ktorú pri tebou zmienenom spôsobe prídeš. DRacer má pravdu v tom, že je to do značnej miery dané inteligenciou a slušnosťou prispievateľov. No i tak si myslím, že by pravidlá fora mali aspoň zčasti eliminovať hlúposť , drzosť a netakt. Na iných forach je to bežné. Nie som si ale istý, či je to technicky možné aj tu:wink:

nergMarekK

Príspevok od užívateľa nergMarekK » 20 Jún 2007, 08:02

To uznávam... ale ja nemusím čítat informačný balast(sajrajt), toho v dnešnej mediálnej spoločnosti je viac než dost......... vobec ma to netrápi , že ak prestanem čítat nejaké vlákno z dovodu neprimeraných offtopic príspevkov prídem možno o zaujmavú informáciu v niektorom príspevku ....

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 20 Jún 2007, 09:03

Podívej DRracere, my jsme tady s Ondrejem slušně ujasňovali nedorozumění, které vzniklo v tomto vlákně. Tedy přesněji řečeno, já se snažil ujasnit si nedorozumění s Ondrejem, když Ondrej na to tím svým způsobem "povedal som a basta" v podstatě kašle. Nedorozumění pramenilo z toho, že Ondrej (ostatně jak pozoruji již poněkolikáté) vyprovokuje reakci a pak se tváří, že nic neřekl. Co tváří, on to klidně popře (napsal jsem jen, že model je pěkný, nic víc). Jasně, tohle Tě nemusí zajímat (a asi nezajímá, bohužel, přitom bys se zde konečně něco mohl dozvědět o lidech, pak bys možná moderování vzal úplně jinak).

Takže znovu k věci - moje rekace, kterou DRracer cituje, vychází z toho, že tady na portále se objevují příspěvky, které jsou podle mne daleko víc od věci a daleko více neuctivé k ostatním, přitom se nic neděje. A najednou je tu "DRracerovo" vlákno a protože DRracer má svoji vlastní představu, jak by se v něm měla diskuse odvíjet, začne se ohánět svými právy moderátora.

Nyní je na zvážení, zda majitelem a moderátorem vlákna je skutečně ten, co jej založil a má právo uplatňovat svoji představu, co je k věci a co ne (to je pak ale výsměch slovu diskuse, to si může "vhodné" reakce napsat rovnou sám) nebo zda by měla být diskuse volná. Každopádně mám dojem, že nyní je to tak, že každý, kdo zde založí vlákno, nemá právo jej moderovat. Divím se DRracerovi, že se jeho svědomí srovná s tím, že svoji pravomoc chce použít pro svoje účely.

DRracere, nemusíš mi skládat poklony, já nemám potřebu nějak ovlivňovat to, co si o mně myslíte. Názory na jedotlivé lidi zde diskutující si musí stejně udělat každý sám a každý si to pak sám "vyžere", když si ten názor neutvoří správně.

Já chápu, co asi Ti vadí na mojí diskusi v tom vlákně. Nicméně s off-topic začal Ondrej, když kromě pochvaly modelu T130 napsal, že "Teraz už hádam pochopia moju kritiku tej T-805 aj tí, ktorí sa jej divili." Byl jsem jedním z nich, tedy jsem chtěl pomoci Ondrejovi v jeho hádání. Nevím, jestli se Ti mám smát nebo jen smutně pokývat hlavou, že spatřuješ počátek off-topic debaty v tomto vlákně někde jinde a nevím, jak si technicky představuješ spravedlivé rozdělení vlákna, když se vlákno dělí na komentáře ke dvěma různým věcem uprostřed jednoho příspěvku. Podle mého, rozdělování vláken srozumitelnosti a spravedlnosti vůbec nepřeje.

Takové rozdělení nahrává lidem "povedal som a basta, považujem to za uzavreté", kteří takto mají poslední slovo, byť by to byla lež jako věž. Opět si myslím, že jsi svobodné diskusi šlápl na hubu a nahrál slaboduchým přikyvovačům. Nyní jsi vytvořil prostředí, ve kterém kdokoli může všem čtenářům předložit v živém vlákně jakkoli lživý příspěvek, všichni si jej tam přečtou. Běžně plynoucí diskuse má na to docela dobrý obranný prostředek - autor lživého příspěvku musí počítat s tím, že jeho příspěvek bude dalšími příspěvky vyvrácen. Jenže nyní se možná tento příspěvek, ale spíš (obávám se) jen reakce na něj, uvádějící věci na pravou míru, ocitně někde mimo, kde si to už přečte málokdo (fuj, offtopic, to nečtu, to je běžná rekace těch snadno manipulovatelných). Gratuluji, začínáš tvořit prostředí podobné právnímu prostředí našich států, kde útočník může udělat cokoliv, ale obránce je svazován.

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Príspevok od užívateľa D.A. » 20 Jún 2007, 09:48

No na to je (technicky vzato) jednoduché řešení: Diskutovat NAPŘÍKLAD na fóru TKB, nebo u Tomka, či kdekoliv jinde "bez cenzury" a tento portál využívat jenom k ukazování multimediálních přívěšků.
Stačí chtít. Debaty o tom, "jak na to, aby se tu dalo dýchat" pokládám za zabíjení času. Lezou mi na nervy stejně, jako výblitky jistých individuí, protože se jimi stejně nic nevyřeší.

Počátek problému vidím už ve (snad zprvu dobře míněném) rozkastování příchozích na Plusy a Mínusy, spojeném s různými právy.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 20 Jún 2007, 09:54

AT: Na skole zacinaju prazdniny, vela casu vypisovat strasne dlhe prispevky, co :lol:

nergMarekK

Príspevok od užívateľa nergMarekK » 20 Jún 2007, 09:58

A.T:".....(fuj, offtopic, to nečtu, to je běžná rekace těch snadno manipulovatelných)..... " tak to uřčite neni v každom prípade , ked nechcem , nebudem čítat žiadny príspevok, je to moje rozhodnutie, na manipulovatelnost to nemá vo všeobecnosti žiadny paušálny vplyv..... ale ináč si to napísal pekne

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 20 Jún 2007, 10:46

Podívej DRracere, my jsme tady s Ondrejem slušně ujasňovali nedorozumění, které vzniklo v tomto vlákně.
rôzne ťažko obhájiteľné tvrdenia o lži a pokrytectve mi práve najslušnejšie nepripadajú, ale je to vec osobného pohľadu

Tedy přesněji řečeno, já se snažil ujasnit si nedorozumění s Ondrejem, když Ondrej na to tím svým způsobem "povedal som a basta" v podstatě kašle.
nerád opakujem zbytočne to isté, hlavne v prípade, že partner v dialógu je natoľko inteligentný, že nemám pochybnosti o tom, že dobre pochopil, čo som chcel povedať, a napriek tomu veci prekrucuje. Opakovať sa tu = strata času, resp. nahrávanie niekomu, kto hľadá pochybné sebauspokojenie v nezmyselných sporoch založených na slovíčkarení. Ani jedno, ani druhé ja nemusím. Môj život je príliš krátky na to, aby som ho bežne míňal takýmto spôsobom. Preto, a aj kvôli výzve DRracera, som už vo vlákne o T130 reagovať nechcel. Tu – nakoľko je tu na to špeciálne vytvorený priestor – ešte raz reagujem, aj keď vzhľadom na horeuvedené dôvody asi tiež zbytočne...

Nedorozumění pramenilo z toho, že Ondrej (ostatně jak pozoruji již poněkolikáté) vyprovokuje reakci a pak se tváří, že nic neřekl.
Hm, ako si zistil, ako som sa kedy tváril? A ak by to aj bolo tak, prečo sa potom ako silná osobnosť tak ľahko nechávaš vyprovokovať?

Co tváří, on to klidně popře (napsal jsem jen, že model je pěkný, nic víc).
Skús tebou uvedený pochybný "citát" nájsť v nejakom mojom príspevku. Alebo že by nám už dochádzali racionálne argumenty a tak si pomáhame vytrhávaním z kontextu, prekrucovaním a v minulosti toľkokrát osvedčenou demagógiou a pritom sa spoliehame, že všetci nám to "zbaštia", lebo sú pohodlní si to overiť? Väčšina asi áno, ale všetci nie..
Pre tých pohodlných môj citát bol:
"napísal som iba svoj názor na tie autá - vtedy aj teraz. Nič viac, nič menej" - a v kontexte celého vlákna to dostáva potom ešte trošku iný význam, čo myslíš?


. . . . .
Byl jsem jedním z nich, tedy...
Naplnilo sa teda príslovie o potrafenej husi – pekný príklad. A hus bola si potrafená presne, vzhľadom na krik, ktorý následne nastal, hm, nemyslel som si, že mám až takú presnú mušku. Alebo že by – mnoho kriku pre nič?

AT – ak máš záujem v takejto nezmyselnej diskusii pokračovať a považuješ to na rozdiel odo mňa za dôležité, budem ti pri nejakom našom stretnutí k dispozícii. Na písomnú formu však žiaľ toľko času nemám..

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 20 Jún 2007, 10:59

Tvorca vlákna by mal mať právo usporidať ho podla svojich predatáv, ak tieto nie sú v rozpore s pravidlami fora a slušnosti

nregMarekK

Príspevok od užívateľa nregMarekK » 20 Jún 2007, 11:07

ono ak si predstavíme TP ako hospodu, tak tam sa kecá jak sa komu chce, a počúvat to bude ten kto tam príde, ked to nechce počúvat nemože íst do hospody....

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 20 Jún 2007, 11:09

nregMarekK napísal:ono ak si predstavíme TP ako hospodu, tak tam sa kecá jak sa komu chce, a počúvat to bude ten kto tam príde, ked to nechce počúvat nemože íst do hospody....
dobré prirovnie, nikedy mám pocit , že je už hodne po záverečnej :lol:

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Príspevok od užívateľa D.A. » 20 Jún 2007, 11:41

"Tvorca vlákna by mal mať právo usporidať ho podla svojich predatáv, ak tieto nie sú v rozpore s pravidlami fora a slušnosti"

Romane, to myslíš vážně, nebo popichuješ? Kdo to potřebuje, ať si koláž udělá doma off-line! Já to dělám stejně v případě, že jede diskuze např. k nějakému srazu. V texťáku si ponechám jenom to, co mne zajímá (fakta - termíny, program, mapky...). Nebo v debatách k technické otázce, které se promísí "oftopiky" a já si dobré tipy chci zaarchivovat. Ale aby tohle někdo prováděl s příspěvky ve fóru? To je hnusná cenzura.
Ze zde popisovaného "moderování" se mi chce naléhavě zvracet.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 41 neregistrovaných