To je tak fajnové vozenie toto

Sem budu presuvane prispevky, ktore nemaju suvis s danou diskutovanou temou.
ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ladis » 18 Máj 2007, 19:47

Tomas, ono to není nijak dramatické (když už víš co to udělá), ani na tom videu není nic dramatického. Je tam T613, jak se smýká sem tam a za ní jakoby nic jede jiné auto, ze kterého je to filmované. Zajímavý je právě ten kontrast.

Náchýlností k řidičským chybám jsem myslel to, co už naznačil Marek. Člověk může letět po zasněžené silnici, projíždět mírné zatáčky, přibržďovat, zrychlovat a má pocit, že všechno plně kontroluje. A pak musí prudčeji změnit směr... No třeba jsem pako já a neumím řídit, ale provést zrovna tenhle manévr správně není zrovna jednoduché. Nakonec můžeme někdy zopakovat akci citrus a třeba tam přijede i někdo s něčím normálním. Srovnání bude asi nejpoučnější (jestli se to teda může). A jinak hodně štěstí u zkoušek.

Poslední cesta mezi závějemi mě stála blinkr a blatník. Chtěl jsem zastavit v závěji (v zatáčce se objevilo auto v protisměru) a on tam byl sloupek od plotu :oops:

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Eda » 18 Máj 2007, 20:02

Verejne neustale nazyvat Kramem vlastni auto je normalni podle mne jen pro:

a) masochisty
b) pitomce
c) signatare a cleny neformalniho analne speleologickeho zdruzeni s nazvem schiiiza boys

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ladis » 18 Máj 2007, 20:09

No není svět krásně barevný? ;-)

(a kdybych si to o tom autě jen myslel a nahlas to neříkal, chybělo by tu ještě d) pokrytce)

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 18 Máj 2007, 20:14

Z T613 jazdím už dosť dlho cca 9 rokov a používam ju denne, ale ešte nikdy ma správanie tohoto auta neprekvapilo. Vždy viem , čo si s ňou môžem dovoliť, bez ohľadu na poveternostné, či iné podmienky.Samozrejme, že jazdím tak, aby som sa z miesta A, dostal do miesta B, čo možno najbezpečnejšie a najpohodlnejšie. Cestu si vždy naplánujem tak, aby som nemusel trhať rýchlostné rekordy, či spôsobovať nebezpečné situácie.T613 nie je pretekárske auto a myslím , že konštruktéri kládli dôraz na pohodlie a pasívnu bezpečnosť posádky.Naviac ju nemožno porovnávať s väčšinou dnes jazdiacich áut /rozmery a doba vzniku a tiež vek jednotlivých vozidiel/.Kto chce závodiť, môže si kúpiť iné vhodnejšie auto, ale potom asi nebude celkom redy po absolvovaní napr 15 hodinovej non stop jazdy, tak, ako keby sa viezol T613-kou.Nepamätám si z minulosti, že by sa s T613, jazdilo nejaké ralye, alebo iné rýchlostné preteky, tak ako asi nie je ralye napr s Lincolnom Continental, či Bentley, alebo Mercedesom
Pullman, či Čajkou, alebo Zilom.Už sa teším, ako tu niekto napíše, že si vymýšľam :D

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ladis » 18 Máj 2007, 20:23

Jistě Romane, taky asi nebudeš ten, kdo by se těšil na nějaká vídejka. Ono se to dá taky otočit. Pokaždé když sednu třeba to VW V, Citroen XM nebo Octavie jsem překvapený jak snadno se ta auta ovládají a jak jsou předvidatelná. A jistě je to tím, že jsou konstrukčně jiná. No nic...

A Noční hlídku jsi viděl? Tam dělají se Zilem věci ;-)

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Maxono » 18 Máj 2007, 20:42

Úplný súhlas s Edom. Auto o ktorom si myslím že je zlé, si predsa nekúpim a ten kto si ho kúpi asi trpí nejakou úchylkou. Ja mám Tatru rád a preto že sa my páči sa ju budem snažiť kúpiť, hoci o jej obsluhe a nárokom na údržbu v podstate nič neviem.

Ulambatar

Príspevok od užívateľa Ulambatar » 18 Máj 2007, 20:55

Ono nejusmevnejsi na cele veci je to, ze Mojzo je snad jedinny tatrovak co umi briskne prebit argumenty rypalu a pomlouvacu ( a zaroven brilantnich znalcu Tatry 613 ( Radka a imbeciozniho tajemnicka, ten nereaguje proto, ze na neho nema argumenty - ale opravdu padne argumenty -, oproti Mojzove poezii je tajemnicek jenom mlatic prazdne slamy a radoby inteligentni teoretik. Mojzo umi skvele vystihnout prdnosti a originality Tatry obecne, jeji nadcasovy a neotrely design, jedinecne vlastnosti a jak on rika caro... zatimco suchar technik radek s chuti a usmevem popisuje jeji neduhy, ackoliv moc dobre vi, za jakych podminek tatra 613 vznikala.. atd. Je to skoda, Mojzo drz se a vic takovych Mojzu, co snad aspon trochu umlci posmevacky a negativisty, pro ktere je celozivotnim komplexem byt sebemin pochvalit Tatru at uz v cemkoliv.
A na zaver, podivinska snaha nekterych "radoby rozumnejsich" majitelu tater tedy schiza bojs o davani ruk pryc od svych Tater mi pripomina usmevnou snahu fetaku o legalizaci marihuany.

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ladis » 18 Máj 2007, 21:01

Co se mi líbí je dobré, áááno? Je to krám, má vyteklé tlumiče, nemaže a je zrovna odstavený. Až budu mít chvíli času, zas ho dám dohromady. Do té doby zůstane odstaveným krámem nijak neohrožujícím ostatní účastníky silničního provozu. A ano, mohl bych si myslet, že je to furt super kára a když nepojedu jako prase, tak se třeba nic nestane.

Rád mám svoji ženu, auto se mi jen líbí a slouží mi. Věnuji mu naprosto nepřiměřenou péči (stačí podívat se, jak se starají o svá auta kamarádi netatrovkáři) a přesto stále nefunguje jak bych si představoval. Takže co? Zajímavé je, že kdykoliv zaujmu neutrální nebo dokonce kladný postoj, nikdo hýkat nezačne. A mimochodem, Edo, co máš pořád s tím análem? To je nějaká porucha z dětství?

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 18 Máj 2007, 21:03

ja som zatial neprišiel nato, čo sa mi tak páči na šoférovaní 613ky ... azda to je nejaké zažívanie dobrodružstva (nebezpečna) pri šoférovaní...a odstranovanie nevedomostí a získavanie zručnosti pri jej opravách..... . je však fakt, že ak po jazde vystúpim z koktávky, tak po pípnutí dialkového, neviem o tom, že som šoféroval, narozdiel od tatry, kde pocit zvládnutia toho monštra pretrváva ešte nejakú dobu, toto sa u bežnej konfekcie dá nahradit jedine rýchlostou.....

Užívateľov profilový obrázok
Radinko
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 06 Apr 2007, 15:00
Tatry, ktoré vlastním: svoje
Bydlisko: doma
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Radinko » 18 Máj 2007, 21:33

Roman Maďar napísal:...Nepamätám si z minulosti, že by sa s T613, jazdilo nejaké ralye, alebo iné rýchlostné preteky, tak ako asi nie je ralye napr s Lincolnom Continental, či Bentley, alebo Mercedesom
Pullman, či Čajkou, alebo Zilom.Už sa teším, ako tu niekto napíše, že si vymýšľam :D
Ale čo by nie :arrow: http://www.gov.im/tourism/Activities/ev ... _rally.xml
Ešte sa dá dokonca aj prihlásiť. Inak ten tvoj pokojný a dozretý (výstižnejšie slovo ma nenapadá) prístup k jazde s T613 (a asi aj s inými autami) mi maximálne imponuje. :wink: :D

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 18 Máj 2007, 21:46

Ďakujem, ale predchádzalo mu niekolko rozbitých áut :wink: :D

Užívateľov profilový obrázok
U.K.N.D
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 08 Nov 2006, 00:08
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa U.K.N.D » 18 Máj 2007, 21:51

Roman vie jazdiť rýchlo:-) Len už dospel:-)

Užívateľov profilový obrázok
Radinko
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 06 Apr 2007, 15:00
Tatry, ktoré vlastním: svoje
Bydlisko: doma
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Radinko » 18 Máj 2007, 22:14

A tom nepochybujem (teda ani o jednom z toho :D ). :wink:
Ešte jedno foto z podobnej Bentley akcie, ktorá mala konečnú včera v Turecku.
Prílohy
B1.jpg

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 18 Máj 2007, 22:33

:D Podla Edových príkladov to vypadá asi takto:
Ladis - c) (signatár)
Marek - a) ("ja som zatial neprišiel nato, čo sa mi tak páči na šoférovaní 613ky ... azda to je nejaké zažívanie dobrodružstva (nebezpečna) pri šoférovaní")


Myslím si že každý kdo si kúpil nejakú tatru pre radosť ako hobby, tak mu môže byť takáto (diskusia)hystéria ukradnutá.Ale ten kdo to kupoval za účelom "super kára 5 metrov, 8 válec, 200km/h, všetkým to natrem a blablabla...", tak má asi dôvod byť sklamaný a dať to zo seba von.Asi mi to nebudete veriť ale naozaj som nemyslel nikoho konkrétneho ani z jednej strany, ale skôr ako všeobecný dojem z takejto diskusie.Ťažko je nás škatulkovať lebo ide o zmes rôznych individuí :wink: .[/quote]

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 18 Máj 2007, 23:32

Palo, veru tak!

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ladis » 19 Máj 2007, 00:07

No nahraju zas trochu Edovi a zkusím použít logiku na základě zde uvedených tvrzení. Roman tvrdí, že už ví jak jezdit a nikdy ho tatra nepřekvapila a zároveň tomuto stavu předcházelo několik rozbitých aut. Nechápu, ačkoliv by to asi šlo poněkud krkolomně vysvětlit. Paľo tvrdí, že tato hysterie může zajímat jen toho, kdo si tatru koupil "na machrovanie" a ostatním může být ukradená. Současně tím nemyslí nikoho z nás. Tomu taky nerozumím. A vůbec, teď jsem přijel Roomsterem - pěkné svezení, všechno funguje, ale tatra je tatra. Škoda, že už jsem přišel na to, co se mi na jejím řízení líbí, takhle mi nezbývá, než být označen za análního speleologa. Dobrou noc.

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 19 Máj 2007, 00:30

Ja myslím, že mám nárok zhodnocovať prednosti vozu Tatra 613.
A viete prečo? Pretože tlmiče nemám vytečené, pretože čapy nemám vymlátané, kotúče nezvlnené, karosérie neprehnitú. Jednoducho je to plne funkčný voz, kde každý prepínač plní svoju funkciu, kde každé zariadenie pracuje tak, ako pracovalo v časoch najväčšej slávy daného kúsku.

Proste ma stálo obrovské množstvo času, úsilia, peňazí a tvrdhlavosti, kým som môj starý, na hranu spotrebovaný voz Tatra 613 konečne priviedol do kondície, ktorá sa ako-tak približuje k takej, v akej tieto vozy vieme objektívne zrovnávať - čiže veľmi dobrý technický stav vozu.

Vždy ma po presadnutí z iného vozu príjemne prekvapí ten rozhľad, báječný agregát, veľmi pekne odstupňované brzdy, rovnako spojka, radenie ktoré ide dvoma prstami a naozaj presne, volant mi dáva informácie o zmenách povrchu v zákrutách a podobne.
Poviem vám, nedokážem sa tak zamatovo pohnúť so žiadnym iným autom ak práve s týmto.
A že má T613 zlé jazdné vlastnosti? Mierna pretáčavosť je IMHO to najlepšie čo môže auto do vienka dostať. Nejednu zákrutu na mokrom povrchu jazdím driftom (účastníci Tatra Bojnice vedia, že ;) ). A nepoznám voz ktorý sa dokáže spamätať z väčšieho uhla šmyku ako práve Tatra 613. Určite sú, ale zatiaľ som taký nešoféroval. Podotýkam že jazdím výhradne zadokolkami.

Keď ju mám naleštenú odstavenú v areáli, kde pracujem a kráčam na obedňajšiu prestávku a vidím tú hru odleskov na nekonvenčnej karosérii, som rád že práve to je ona, moja Tatra 613.

Robí mi radosť. Veľkú. Už sa teším na 603-ku :)

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 19 Máj 2007, 00:32

Jo, po dnešnom presadnutí z T613 do Omega B Caravan 2.0 16V som si povedal "Kokšo mne tu snáď niekto ukradol 4 valce?!" a pri brzdení "Kua To snáď niekto ukradol aspoň 2 piestiky zo strmeňov"

A ono fakt :) No jo no. Nech som týždeň lačný

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mojžo » 19 Máj 2007, 00:35

A ešte fotočka...

Obrázok

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Eda » 19 Máj 2007, 09:13

Ale no tak Ladisi 8)
Tohle téma bylo snad založeno Mojžem jako nějaký druh vyjádření dětinského (chlapeckého) nadšení nad tím autem. A moje reakce a)b)c) byla vyvolána termíny kára a křáp a podobně. Myslím, že to vůbec není nutné, ale mě to nedá se nevyjádřit kontra když tady čtu někdy ty zbytečné urážky.

ps. dětství bylo ok. každý druhý den vedle do vchodu jezdila T613 pro soudruhy sousedy a semtam za nimi přijel i s. Mamula se speciálem v červené kůži, takže pohodička.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných