TATRY NA DAKARE 2007

Sem budu presuvane prispevky, ktore nemaju suvis s danou diskutovanou temou.
Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 19 Jan 2007, 09:33

Nechme to tak, ponechme si každý svůj názor. My se tu snažíme logicky argumentovat a proti tomu stojí bezduchá (a snadno vyvratitelná) tvrzení "šport a emócie idú k sebe", takhle se vážně nedomluvíme. Pokud nás někdo nechápe, tak mu budiž přáno. Bohužel takový člověk pak ovlivňuje i naše životy (podobně emocionálně pak u takových lidí probíhají třeba volby), ale co naděláme. Já vím, že lidi jsou zhýčkaní a dnešní trend je prožívat naplno, jedny emoce přebíjet ještě silnějšími emocemi. Je to tak správné, jak tvrdí kovoo, protože tak se to přece dělá. Já nezpochybňuju, že emoce k člověku patří, ale zrovna tak patří k člověku rozum. Pokud se tyto dvě složky nebudou navzájem hlídat, bude to ke škodě onoho jedince (čert ho vem), ale bohužel i ke škodě okolí.

Jak už tu poznamenal Roman, je zvlášt paraoxní, když se emoce spojují s technikou, kam vlastně ani nepatří a rozhodně ji neprospívají. Ještě tak možná u průmyslového designu (kde emoce slouží třeba taky k tomu, aby ovlivnily/zblbnuly zákazníky - kovoo nechápe) a u diletantské historie techniky typu obrázkových knížek oslavujících úspěchy značky (protože do profi historie opět emoce nepatří).

Vláček

Príspevok od užívateľa Vláček » 19 Jan 2007, 09:44

Četl jsem že tomeček jel jako drak ale že mu nějak rychle ubývalo pohoných hmot..

Užívateľov profilový obrázok
Zdicho
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 00:22
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Čórtův hrad
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdicho » 19 Jan 2007, 10:38

Jo, nalil do nádrže 2x 20 litrů motorového oleje;).
Ambiciózní tajemníček napísal:... Já nezpochybňuju, že emoce k člověku patří, ale zrovna tak patří k člověku rozum. Pokud se tyto dvě složky nebudou navzájem hlídat...
Tohle jsem chtěl ATemu napsat, až to celé přečtu, ale přišel na to sám :D

Se mnou to taky mlátí. Tata mi před dvěma měsíci říkal, ať koupím set top box, no a nějak na to nebyl čas, ale začal dakar a už jsem smažil do prodejny...;). Holt sektář :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 19 Jan 2007, 10:51

Zdicho, sektárov tvojho typu môžem kedykolvek :lol:

študent vysokoškolský

Príspevok od užívateľa študent vysokoškolský » 19 Jan 2007, 10:59

tak akože: 8)
nejaký ujo konštruktér(napr. Enzo Ferrari, Ferruccio Lamborghini, Ignác Šustala, HANS LEDVINKA) museli najprv stvoriť, spraviť nejakú hmotnú vec, aby si ich mohol pane ing. AT(vysokoškolský pán učiteľ) vôbec poznať, počuť o nich a na základe tej veci potom môžeš spetne obdivovať ich kreativitu a genialitu, aj na podneť emňocií(na prvý pohľad určite niektoré aftá vyvolávajú iba emócie) a nie len racionálneho uvažovania..... lebo mnohý konštruktéry tvorili na základe svojich emócií a až potom racionálneho uvažovania
zaujímalo by ma pane učiteľ ing.AT podľa čoho, prečo ty potom vlastniš TATRU613 4.0l, lebo s technickej stránky sú omnoho lepšie aftá v tom danom roku, nebodaj sa ti to afto páči, alebo máš k nemu nejaký citový=emočný vzťah...alebo ho máš iba proste s čistej ziskuchtivosti, ako aj ostatné(bez urážky).... :wink:
a ešte niečo nechápem prečo každého škatulkujete hned že chceme niekam patriť (na úkor čohokoľvek)
to potom keď som študen automaticky patrím medzi študentov a učiteľ medzi učiteľov, úradník medzi úradníkov, to sa akože budeme takto stále kádrovať to tu už bolo páni soudruzy :!:
Alebo potom žijeme každý úplne na inej planéte :lol: a všetkým TATRÁM aj tým mimogalaktickým držím palce :D

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 19 Jan 2007, 12:23

Och, co se sem pletou nějaké profese (vysokoškolský učiteľ) a nejaké vybrané tituly (ing.), nechápu, co to zde v tomto vlákně a v tomto příspěvku má co dělat? Jestli študent jako chce ukázat, že on je informovaný a VÍ (tak abychom ho brali vážně) nebo je to ještě takový ten projev proletářské záště (co mě tu bude nějaký enžinýr poučovat).

Študent zase objevil ameriku a jako řada před ním co se nenamáhala pochopit, co říkám se úchýlil k scestné argumentaci typu "Jak to, že máš značkové auto, když neuctíváš značku, to nám vysvětli. He? A seš v řiti, to sem tě dostal, enžinýrskej, co?" Logický zvrat v podobě konsekvence "vlstní T613 -> je fanda fabriky Tatra a automaticky všech jejích výrobků, musí řvát Tatra do toho!, to je jasný, voe" mne vždy znova a znova fascinuje. Už jsem to tu vysvětloval mockrát, už to znova nebudu, je mi jedno, žes se študente zrovna vylíhl nebo jsi to ještě nikdy nepochopil.

Zajímalo by mne, co je to ta "TATRA613 4.0l".

Dále je pěkné, jak mne "študent" chce poučovat co to je tvůrčí práce, jako by si myslel, že já nic netvořím a jen s otevřenou hubou čumím na práci jiných jako nějaký "študent". Zase splantal dohromady obdiv k tvůrčí práci a invenci konstruktérů (kteří asi dokáží převodovku spočítat emocemi, a ne rozumem) a obdiv k nějaké neosobní značce, který (a pouze ten) jsem zde kritizoval.

Úžasné je, jak "študent vysokoškolský" hned argumentuje že "stále kádrovať to tu už bolo páni soudruzy", přitom v době, kterou si bere do huby byď ještě mrskal bičíkem, jedině že by to byl nějaký flákač a propadlík.

Užívateľov profilový obrázok
Stevo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1180
Dátum registrácie: 10 Feb 2004, 09:41
Tatry, ktoré vlastním: taka bordova
Bydlisko: Garáž
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Stevo » 19 Jan 2007, 12:35

AT: mozno je na univerzite tretieho veku a plieskal bicikom uz v Terezine na dvore ... nepekne takto odsudzovat ludi dopredu.

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 19 Jan 2007, 14:08

A vôbec materiálne statky Vám budú aj tak na nič - v hroboch. :o

Užívateľov profilový obrázok
Zdicho
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 00:22
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Čórtův hrad
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdicho » 19 Jan 2007, 14:14

Jednu dobu jsem tu nabýval dojmu, že někteří by nepřipustili emoce např. ani při sexu a postupovali by jen na základě rozumu? Jak se diskuse vyvíjí, jsem rád, že jsem se mýlil;) Ať žijí emoce;)

Sektář

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 19 Jan 2007, 14:24

Párkrát som uvažoval, že do tejto diskusie prispejem, ale vždy som nakoniec zmazal rozpísaný príspevok, lebo by som s ním nič nevyriešil. Pokiaľ chýba dobrá vôľa, je každá snaha o serióznu argumentáciu iba plytvaním času. Škoda.... (niektorí by možno napísali Tatra..)

Jaro
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 07 Jan 2007, 19:54
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Kontaktovať užívateľa:

DAKAR

Príspevok od užívateľa Jaro » 19 Jan 2007, 15:19

Fantazia Dakar - ako posledný diskutujúci, už som aj chcel vstúpiť medzi vás
ale nedokázal som to. Skúste prejsť zopár nevinných tém ako začnú a kde
skončia. Z posledných príspevkov vychádza pravdivá takmer geniálna axioma pána Freuda.
"všetko konanie človeka je podmienené sexuálnym pudom"
vážení emocionálni, racionálni aj schizofrénickí tarováci.

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 19 Jan 2007, 16:55

Zdicho napísal:Jednu dobu jsem tu nabýval dojmu, že někteří by nepřipustili emoce např. ani při sexu a postupovali by jen na základě rozumu? Jak se diskuse vyvíjí, jsem rád, že jsem se mýlil;) Ať žijí emoce;)
Sektář
No a počkej, až při sexu zapojíš i rozum, to budou holky koukat, jaký je z Tebe Casanova.

Jo a mohl bys ukázat to místo v této diskusi (ne větu vytrženou z kontextu, ale příspěvek), kde jsi měl pocit, že emoce jsou nepřípustné? Nebo je to jen další přilití do ohně ve stylu "ode zdi ke zdi"?

Já sem píšu svoje příspěvky v naději, že třeba někdo se nad nimi zamyslí a zkusí to alespoň trochu úspěšně konfrontovat se svým názorem na věc. Že to je marné nabýváte možná mylného dojmu z těch pár rozhorlených rekací, které se tu objevily. Ale pokud to bylo u někoho alespoň trochu k něčemu, asi se nám tady nepřizná.

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 19 Jan 2007, 17:55

".... Já sem píšu svoje příspěvky v naději, že třeba někdo se nad nimi zamyslí a zkusí to alespoň trochu úspěšně konfrontovat se svým názorem na věc. Že to je marné nabýváte možná mylného dojmu z těch pár rozhorlených rekací, které se tu objevily. Ale pokud to bylo u někoho alespoň trochu k něčemu, asi se nám tady nepřizná."
ja sa priznám ja som sa zamyslel a... myslím a na niečo som prišiel... ale už sa mi nechce písat. aj tak už by som to tu len opakoval...
PS. pred TV si povzbudím tatrovky na dakare aj si doma v duchu zakričím pri hokeji "kto neskáče neni čech hop hop hop" alebo "slovenko doteho"...... ale prečo?

Užívateľov profilový obrázok
Zdicho
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 00:22
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Čórtův hrad
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdicho » 19 Jan 2007, 18:09

MarekK, prostě radost ze života:)

AT, jen jsem přilil do ohně ve stylu "ode zdi, ke zdi", protože v zásadě s tebou souhlasím, i když ne 100%ně...

Jen mě udivuje, že tvrdíš, že v tobě nejsou žádné emoce, co se týkají Tatry. Co třeba, když bys viděl někde u vody v létě pěknou 603. Už to, co to dělá s jinými lidmi vzbuzuje emoce. Představit si v tom okamžiku všechny lidi, co stojí za tím logem Tatra, a chovat se racionálně mi přijde přinejmenším nemožné, alespoň ne vždy. Jedna otázka, pokud to tak opravdu je, bylo to tak vždy, nebo sis prošel "vývojem"?

Užívateľov profilový obrázok
kovoo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 316
Dátum registrácie: 30 Dec 2005, 18:37
Bydlisko: TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kovoo » 19 Jan 2007, 19:09

AT: to sa snažím aj ja si zo všetkého zobrať nejaké ponaučenie, aj táto diskusia s tebou je docela fajn :lol:
sme každý iný :!: a hľadamé nejaké kompromisy medzi sebou a nie vždy sá nájdu..... :idea:
Dnes Tatra Lopraisa a Gilara vyhrála etapu :D , hoši do teho :P

Janči

Príspevok od užívateľa Janči » 20 Jan 2007, 00:41

Tak nech sa im len takto darí ďalej. No či je sektarstvo správne alebo nie to je otázka na ktorú by sa tu dalo písať na 200 strán. Ja som Tatrovák a ak to niekto považuje za sektarstvo, tak prosím. :twisted:
Ja držím Tatre na dakare palce. 8)

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 20 Jan 2007, 01:39

A které? Jedou tam aspoň tři...

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Erik » 20 Jan 2007, 12:12

No vsetkym predsa! :wink:

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 20 Jan 2007, 13:31


Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 20 Jan 2007, 20:32

http://www.tedomtruck.cz/aktuality.htm to video je krásne škoda, že zkončili predčasne...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 37 neregistrovaných