Kto je tatrovák?

Sem budu presuvane prispevky, ktore nemaju suvis s danou diskutovanou temou.
Užívateľov profilový obrázok
tomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2325
Dátum registrácie: 01 Jún 2004, 23:06
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tomas » 16 Jan 2006, 19:35

Kontras, Zdicho, OK. Beriem to. Ale iba ak sa presne zadefinuje pojem Tatrovak.
Ak definujeme, ze tatrovak je ten, kto vlastni tatru, potom som Tatrovak aj ja. Pokial ale definujeme, ze Tatrovak je len ten, kto kto vlastni Tatru, no zaroven musi nieco citit ku znacke Tatra, uz to pre vsetkych neplati a Tatrovaci sa nam zuzia na uzsi okruh ludi. A pokial definujeme trebars, ze len ten je Tatrovak, co sa zivi opravou, alebo vyrobou aut Tatra, potom niesom Tatrovak. Pri takomto kategorizovani je dolezite presne zadefinovat, kedy toto plati.

Takze kto je ten clovek, kto presne definuje pojem Tatrovak? Myslim, ze hlavne o to slo Ondrejovi.

Takze podla kriterii, ktore som si zadefinoval ja, Tatrovak niesom, hoci som majitelom T613. Pre Kontrasa ale Tatrovak som, lebo on si zasa zadefinoval ine podmienky pre Tatrovaka.

Takze co vcul?

Užívateľov profilový obrázok
Zdicho
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 00:22
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Čórtův hrad
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdicho » 16 Jan 2006, 20:52

Já bych tu obecnou definici, kterou přijmeme všichni za vlastní nechal na Mojžovi:D.

Jasné, tatrovák je i ten, kdo se živí jejich prodejem nebo výrobou :!: Vždycky si to nějak dokážeme zdůvodnit :arrow: můžeme vytvořit podskupiny tatrováků.

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Erik » 16 Jan 2006, 22:38

To je diskusia- podla mna je tatrovak clovek ktory sa citi ako tatrovak. tatrovak nemusi vlastnit ani jedno vozidlo znacky tatra a pritom moze mat nastudovanu historiu od A po Z a zije s tou znackou, fandi jej a zaujima sa o nu. Takze TATROVAK je kazdy clovek ktory sa citi ako TATROVAK a ktory chce byt Tatrovak!
Napriklad mna v mojom okoli nepozna nikto inak ako Tatrovaka...

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 16 Jan 2006, 23:19

Tak ako to napisal Tomas to citim aj ja. Takze vcul co?

Užívateľov profilový obrázok
carlos
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 577
Dátum registrácie: 14 Okt 2004, 17:35
Tatry, ktoré vlastním: nechcem uviesť, akú Tatru mám
Kontaktovať užívateľa:

-

Príspevok od užívateľa carlos » 16 Jan 2006, 23:27

ja to cícim tak ako to povedal etienne a Palo 8) ,že Mojžo? čo na to Luboš?

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa michal heky » 17 Jan 2006, 00:59

Já bych řekl, že pojem ,,Tatrovák" zcela jasně definovala kopřivnická automobilka tím, že právě takto označuje časopis pro své zaměstnance. Z toho mi jasně plyne, že Tatrovák = zaměstnanec Terex Tatry a.s., nebo jak se to teď jmenuje.

Jinými slovy, tatrovák nejsem, pač tam nepracuju.

Užívateľov profilový obrázok
Zdicho
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 00:22
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Čórtův hrad
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Zdicho » 17 Jan 2006, 01:01

Hmm, to je slovo do pranice :idea:

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 17 Jan 2006, 01:51

Michale, to je trochu ujeté, nezdá se ti? To je jako kdyby jsi jezdil autem a tvrdil, že nejsi automobilista, protože nepracuješ v automobilce... :o

PS: fakt nechápu, proč se ten časopis nyní nejmenuje Terex-tatrovák nebo třeba Terexák... :lol:

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Príspevok od užívateľa miloš » 17 Jan 2006, 02:43

Víte,pánové,já jsem tu před nedávnem prohlásil,že nejsem tatrovák.Vůbec jsem slovo tatrovák nepovažoval za nadávku.Oslovení tatrovák je pro mě něco jako projev úcty k člověku, který Tatrám rozumí, umí si je sám i opravit a má je rád. Já z toho minimálně jeden bod nesplňuji,proto jsem se odmítl titulovat tatrovákem, ikdyž bych jím rád byl.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 17 Jan 2006, 08:14

zaujímavo sa nám tá debata rozvíja - ešte však chvíľku počkám, aké názory sa tu objavia, než sa pokúsime o nejaké ďalšie zhrnutie...

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 17 Jan 2006, 09:52

No já si myslím, že inkviziční teorie "pasivity", kterou tu rozvíjí Zdicho a Kontráš, že totiž tatrovák je ten, na koho ukáže prst lidu, v tomto vlákně neobstojí. Když existuje nějaký pojem, tak se mu sice může dávat obsah podle veřejného mínění, ale může taky existovat formální definice a k té se nakonec lze uchýlit v případě nejasností.

Když si většina národa o někom myslí, že je zločinec, tak je zločinec, bez ohledu na zákony? To bychom to dopracovali. Většina lidí ty zákony nečetla, přece však existují jako formální definice a podle nich lze rozhodnout, jestli dotyčný zločinec je nebo není. Chceš nám naznačit, Kontráši, že formulovat zákony je (s ohledem na to, že lidi si o vině či nevině někoho rozhodují vnitřně sami) blbost?

Já samozřejmě chápu, že dávat obsah pojmu "tatrovák" není životně důležité (na tomto taky staví některé argumentace zde - ono typické egoistické "mně to nezajímá, tak to neřešte"), nicméně Ondrej zde debatu otevřel, kdo má zájem, může se na formulaci definice podílet.

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 17 Jan 2006, 09:55

Luboš napísal:Michale, to je trochu ujeté, nezdá se ti? To je jako kdyby jsi jezdil autem a tvrdil, že nejsi automobilista, protože nepracuješ v automobilce... :o
Luboši, mně připadá ujetá tahle Tvoje indukce.

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Príspevok od užívateľa miloš » 17 Jan 2006, 10:18

To mě tedy Lubošova indukce nepřipadá vůbec ujetá. Je to do obecného jazyka převedený příspěvek Michala H.,který jsem já osobně považoval za pouhý žert.

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 17 Jan 2006, 10:25

A praveze je to trochu ujete od Lubosa, lebo spojil nespojitelne. Spojil dva rozlicne pojmy, ktore jeden ma zadefinovane kriteria - automobilista a druhy nema zadefinovane kriteria - tatrovak.

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Príspevok od užívateľa miloš » 17 Jan 2006, 10:47

Pokud se pouze jediná věc na světě může jmenovat tatrovák a je to časopis,tak pak je tato debata zbytečná,protože nikdo z Vás zajisté není časopis a zřejmě ani být nechce.
Tohle Ti nepřipadá ujeté???

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 17 Jan 2006, 10:50

Moj nazor - NIKDY neni mozne sa ZHODNUT na tom KTO je Tatrovak, CO musi vlastnit/mat rad/zboznovat. Podla mna je termin Tatrovak v tejto dobe uz zbytocny... Mozno je lepsie pozivat "majitel vozidla tatra" "priaznivec znacky a vozidiel tatra" "priaznivec zasopisu tatrovat" "fanda noveho managementu Tatry" :-)

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ondrej » 17 Jan 2006, 11:21

etienne - ale pojem tatrovák tu objektívne existuje - bez ohľadu na to, či to chceme, alebo nechceme - a zrušiť ho akosi nejde... čo potom s tým? a ak nejaký pojem na niečo existuje, asi by malo byť možné ho aj nejako zdefinovať - aj keby trebárs bola tá definícia taká široká, že by obsiala všetky tebou menované prípady...
rozmýšľaj teda ďalej :wink:

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 17 Jan 2006, 11:25

Ondrej: ANO ak pojem existuje TREBA ho definovat s tym suhlasim ale chces mi povedat ze vkladas nadej do toho, ze naozaj sa najde definicia s ktorou budu vsetci suhlasit ?

Užívateľov profilový obrázok
Stevo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1180
Dátum registrácie: 10 Feb 2004, 09:41
Tatry, ktoré vlastním: taka bordova
Bydlisko: Garáž
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Stevo » 17 Jan 2006, 11:30

MALI by sme POUZIVAT castejsie velke PISMO a VIAC vykricnikov, bude to KAZDEMU jasnejsie!!!! :twisted: :twisted: :twisted:

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Erik » 17 Jan 2006, 11:40

Najmime si tym americkych vedcov- po dvoch rokoch skumania a miliarde investovanych dolarov urice definuju taky dolezity pojem akym je TATROVAK. :wink: :lol:
Naposledy upravil/-a Erik v 17 Jan 2006, 11:41, upravené celkom 1 krát.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 69 neregistrovaných