Tatra 57 "Áčko"

Diskusia o histórii továrne Tatra, jej produktov a súvislostiach
Užívateľov profilový obrázok
Djss
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 15 Júl 2006, 18:57
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57 A r.v 1936
Bydlisko: Detva
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Djss » 03 Feb 2009, 12:43

Ta Liborova vydreva je super robena.Len dufam ze ty dobre suche drevo dali.Drevo je certovina ked zacne krutit..Jeden Pan co ma ties T 57a my vravel ze mu drevo este zacalo pracovat na dveroch...Vrasky mu to robilo.Peter ma zas super vygitovanu kasnu.Kolko hodin si asi musel stravit pri gitovacke?Vonka si brusil a tmelil?Ten smrad od tmelu... :D

Petr-Plzeň
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 30 Dec 2008, 17:41
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57a 1937
Bydlisko: Brněnská 28 Plzeň
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Petr-Plzeň » 03 Feb 2009, 17:06

Richard napísal:Přikládám foto s rozměry. Na mojí Tatře, ale rozhodně ten úhel není 45 st., ale daleko menší. Zadní otvor je původním prkně, krajní prkno je už měněné, takže je možné, že původně to bylo o nějaký ten centimetr vedle. Nejdříve jsem přidělal držáky a potom jsem na to položil hotovou stupačku, kterou dělal klempíř, stáhnul jsem to truhlářskými svěrkami a potom přivařil (...no dost neodborně :oops:, lepší by na to byla bodová svářečka nebo vyvrtat díry v nosníku a svařit v nich).
Díky,ale jsem z toho nějaký zmatený,mě ten úhel té přední vzpěry vychází víc.I celková délka orig.vzpěr dle staré vzpěry 69cm .

Petr-Plzeň
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 30 Dec 2008, 17:41
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57a 1937
Bydlisko: Brněnská 28 Plzeň
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Petr-Plzeň » 03 Feb 2009, 17:12

Zkusím Pavla,ale myslím že ta přední vzpěra je mírně pod úhlem,alespoň co mě zbylo z orig.nášlapů.Vypadlá vzpěra a díra po ní je pod úhlem.Kdyby to bylo kolmo ,tak se neptám a smrknu to tam hned. :lol:

Petr-Plzeň
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 30 Dec 2008, 17:41
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57a 1937
Bydlisko: Brněnská 28 Plzeň
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Petr-Plzeň » 03 Feb 2009, 17:44

Djss napísal:Ta Liborova vydreva je super robena.Len dufam ze ty dobre suche drevo dali.Drevo je certovina ked zacne krutit..Jeden Pan co ma ties T 57a my vravel ze mu drevo este zacalo pracovat na dveroch...Vrasky mu to robilo.Peter ma zas super vygitovanu kasnu.Kolko hodin si asi musel stravit pri gitovacke?Vonka si brusil a tmelil?Ten smrad od tmelu... :D
Ta kitovačka ještě není u konce jinak většinou dřevo je lepené z hranolů,buk,jasan a po vyřezání pás pilou.dle šablony se většinou už nehne.Ale broušení a tmelení dělám venku.Uvnitř garáže to jde taky ale pak je všude hromady prachu.A nikdo neuklízí :lol:

Richard
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 08 Mar 2007, 18:43
Tatry, ktoré vlastním: T 57A 1938
Bydlisko: Jablonec n.N.
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Richard » 04 Feb 2009, 09:52

Petr-Plzeň napísal: Díky,ale jsem z toho nějaký zmatený,mě ten úhel té přední vzpěry vychází víc.I celková délka orig.vzpěr dle staré vzpěry 69cm .
To je právě ten "problém", který se tu už několikrát řešil. Každý kus je originál a vše bylo spasováváno vždy na konkrétním voze. Někdy použili vzpěry kratší někdy delší, asi podle toho co měli po ruce (třeba i pro jiné typy Tater). Úhel sklonu se taky zřejmě moc neřešil, tam jde hlavně o to, aby přední vzpěra byla ještě na rovné části stupačky a důvod toho, proč tam nějaký úhel vůbec je, je zřejmě ten, aby se vyhnula šroubům držáků sedadla, případně může být důvodem rovnoměrnější zatížení podlahy...

Užívateľov profilový obrázok
Djss
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 15 Júl 2006, 18:57
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57 A r.v 1936
Bydlisko: Detva
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Djss » 06 Feb 2009, 12:39

Nema niekto daky dobry zaber na korman?Tie linie by ma zaujimali.Mam to osuchane a nevidiet.Mam taku este prosbu ma niekto moznost my pozicat A STLPIK?Moja Tatra nemala hodilo by sa stolarovi pri vyrobe.Vdaka

Petr-Plzeň
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 30 Dec 2008, 17:41
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57a 1937
Bydlisko: Brněnská 28 Plzeň
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Petr-Plzeň » 06 Feb 2009, 13:36

Podívám se o víkendu v garáži,Přední sloupky tam myslím mám, ale budou ve špatném stavu.Dám vědět v pondělí.

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa D.A. » 06 Feb 2009, 14:15

Djss, co to je "korman"? Ať hledám, jak hledám, všude jsou odkazy jen na lidi toho jména (SK, F, USA, CZ)... A fotky nějakého chlápka asi nechceš, co?

Petr-Plzeň
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 30 Dec 2008, 17:41
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57a 1937
Bydlisko: Brněnská 28 Plzeň
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Petr-Plzeň » 06 Feb 2009, 17:52

Djss napísal:Nema niekto daky dobry zaber na korman?Tie linie by ma zaujimali.Mam to osuchane a nevidiet.Mam taku este prosbu ma niekto moznost my pozicat A STLPIK?Moja Tatra nemala hodilo by sa stolarovi pri vyrobe.Vdaka
Korman? Myslíš tu desku nad palubkou? Většinou to bývá čalouněné.Nebo je to rám kolem skla? Koukal jsem na tvůj volant.Máš ho stejně popraskaný jako jsem ho měl já.Kamarád mi ho obložil ,,mahagonem".Obdivoval jsem ho,jak si s tím dlouho hrál.Vypadá super.Ještě ho budu muset jednou nalakovat.

Užívateľov profilový obrázok
Djss
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 15 Júl 2006, 18:57
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57 A r.v 1936
Bydlisko: Detva
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Djss » 06 Feb 2009, 22:57

Juj to som nevedel ze u vas sa nepouziva slovo korman.Ano myslim tym volant.Peter ak mas vytmeleni volant daj sem. :D .Ja to tmelim strednym vlakien.Laminuje sa aj tym.Poradil my to Majster co strieka auta.Dufam ze je to dobre.Ak mas A stlpik pozical by si my to?? :D

Užívateľov profilový obrázok
Djss
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 15 Júl 2006, 18:57
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57 A r.v 1936
Bydlisko: Detva
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Djss » 07 Feb 2009, 16:44

Toto je ten moj volant.Vidno ze stratilo tie linie.Fakt nema nikto taky volant? :(
Prílohy
PC091255.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Ivo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 02 Mar 2007, 16:10
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57 A 1938
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Ivo » 07 Feb 2009, 21:27

Asi mám stejný volant jako ty, ale není mi jasné, jaké linie máš "ošúchané"... Posílám zatím fotky ještě těsně po přivezení auta. Jestli ti to bude k něčemu, můžu ti zítra nafotit na volantu jakékoliv detaily. I.
Prílohy
volant 2.jpg
volant 1.jpg

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa D.A. » 08 Feb 2009, 00:27

Asi ty 3 soustředné bílé kružnice, ne?

Užívateľov profilový obrázok
Karel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 28 Feb 2006, 22:16

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Karel » 08 Feb 2009, 09:24

Mám dojem že těch volantů je vícero provedení. V polokabr. jsem měl stejný tvar, ale větší průměr (možná z T-75).
Prílohy
Pojistky.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Karel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 28 Feb 2006, 22:16

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Karel » 08 Feb 2009, 09:39

Mám dojem že už jsem to sem jednou dával :oops:
Projdi si toto vlákno zpět a určitě jich ještě pár najdeš.
Prílohy
Zásuvka Číňana.jpg
volllllaant.jpg
vnitřek 2.jpg
T-57A sport-volant.jpg

Užívateľov profilový obrázok
Djss
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 15 Júl 2006, 18:57
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57 A r.v 1936
Bydlisko: Detva
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Djss » 08 Feb 2009, 13:20

Vdaka Chlapi. :D Karel a Ivo vy mate asi ten isty typ volantu.Vyznacil som tie linie aby vam bolo jasne co som teda myslel.Sami posudte ze sa to vytratilo...Prosim vas kolko ma ten stred sirku ta linia?Este vdaka
Prílohy
PC091255-volant.JPG

Užívateľov profilový obrázok
JáPavel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 513
Dátum registrácie: 04 Aug 2006, 09:15
Tatry, ktoré vlastním: Tatra
Bydlisko: Západ
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa JáPavel » 08 Feb 2009, 20:38

Djss napísal:Vdaka Chlapi. :D Karel a Ivo vy mate asi ten isty typ volantu.Vyznacil som tie linie aby vam bolo jasne co som teda myslel.Sami posudte ze sa to vytratilo...Prosim vas kolko ma ten stred sirku ta linia?Este vdaka

K čemu potřebuješ tyto rozměry ? Ty to chceš nějak nastavovat? Poohledni se po volantu v lepši kondici. Většina jich bude stejně popraskaných ,ale najdou se po burzách i dobré kousky. Viděl jsem to na burze v Kladně . Také tam byl někdo kdo ty volanty prodával repasované ,ale raději jsem se na cenu neptal aby mě to nezabilo :lol:
Viděl jsem jednoho člověka co ty praskance opravoval tím způsobem ,že Acetonem rozpustil části z jiného volantu ,pak to vše natlačil do prasklých míst a když to vyschlo a opět vytvrdlo, vše přebrousil. Já ovšem této opravě nedávám dlouhý život. Já jsem svůj volant měl popraskaný asi na třech místech a značně rozvalený. Na všech místech moje oprava drží ,jen na jedné příčce to zatím praská díky technologii začátečníka... :idea: Volant mám původní a má tlustější obruč. Jen tlačítko a mezikružní matku mám jinou. To původní jsem ještě neopravil.
Prílohy
vol1.jpg
vol2.jpg

Petr-Plzeň
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 30 Dec 2008, 17:41
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57a 1937
Bydlisko: Brněnská 28 Plzeň
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Petr-Plzeň » 09 Feb 2009, 09:31

Djss napísal:Juj to som nevedel ze u vas sa nepouziva slovo korman.Ano myslim tym volant.Peter ak mas vytmeleni volant daj sem. :D .Ja to tmelim strednym vlakien.Laminuje sa aj tym.Poradil my to Majster co strieka auta.Dufam ze je to dobre.Ak mas A stlpik pozical by si my to?? :D
Koukal jsem na sloupek co zbyl z vraku a je nepoužitelný,Chybí tam na obouch stranách tak 30cm.Zachovalá je jen střední část.Mám venku ještě jeden vrak a tam je to stejné.A ty vzorové kusy už jsem spálil.Jinak volant jsem měl ve strašném stavu.Laminát na tom moc nedrží.Nespojí se s původním plastem.Možná by to šlo navařít materiálem co se spravují plast.nárazníky.Ono to když to vytmelíš laminátem,nebo eprozinem tak to popraská znovu.Kovová kostra volantu je moc slabá a začne to praskat znovu,je to zbytečná práce.Jinak foto volantu mahagon. sem dám po nafocení.

Užívateľov profilový obrázok
JáPavel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 513
Dátum registrácie: 04 Aug 2006, 09:15
Tatry, ktoré vlastním: Tatra
Bydlisko: Západ
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa JáPavel » 09 Feb 2009, 11:34

jj, souhlas s tím zcelováním prasklin. Pokud použiješ něco tvrdého na opravu ,tak až začneč točit volantem praskne to v místě napojení ,jelikož se ten volant kroutí díky slabému rámu jak píše Petr. Vyzkoušel jsem snad vše. Asi by to chtělo použít něco lehce pružného. Spíš nějakou dvousložkovou pryskyřici ,která se neodtrhne a bude pracovat.

Užívateľov profilový obrázok
Djss
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 15 Júl 2006, 18:57
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57 A r.v 1936
Bydlisko: Detva
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 57 "Áčko"

Príspevok od užívateľa Djss » 09 Feb 2009, 15:27

Volant sa pokusim opravit. :D To by som sa uz nedoplatil keby som vsetko menil za druhe kusy... :( .JaPavel dik za fotky.Ty mas iny typ volant.Asi na rok 35. model.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 62 neregistrovaných