Znáte někdo tuto tatru?

Diskusia o stretnutiach


lada
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 05 Jan 2007, 12:21
Tatry, ktoré vlastním: T 613
T 613-2
T 613-3
T 613-3
T 613-3
Bydlisko: Týniště nad Orlicí
Kontaktovať užívateľa:

Re: Znáte někdo tuto tatru?

Príspevok od užívateľa lada » 22 Apr 2008, 21:47

Proč Ti tam moc nesedí?

Užívateľov profilový obrázok
michal jančov
Diskutujúci
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 21:49
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613 2/I r.v. 1985
Tatra 603 r.v. 1973
Bydlisko: Kadaň
Kontaktovať užívateľa:

Re: Znáte někdo tuto tatru?

Príspevok od užívateľa michal jančov » 22 Apr 2008, 22:09

Na Lamberta (pana Lamberta) mi, chlapi, nesahejte! Mně pomohl nesčetněkrát, mnohdy nezjištně. Ba co víc, je to i dobrý společník a dobře se s ním pije. Někteří z vás by si za a) měli najít ženu, za b) se pořádně opít. Pak by se osobní invektivy z tohoto fóra dozajista vytrtaily.

Užívateľov profilový obrázok
michal jančov
Diskutujúci
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 17 Máj 2007, 21:49
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613 2/I r.v. 1985
Tatra 603 r.v. 1973
Bydlisko: Kadaň
Kontaktovať užívateľa:

Re: Znáte někdo tuto tatru?

Príspevok od užívateľa michal jančov » 22 Apr 2008, 22:10

Pardon, samozřejmě vytratily.

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: Znáte někdo tuto tatru?

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 22 Apr 2008, 22:14

lada napísal:Proč Ti tam moc nesedí?
neboť charakter limuzíny tak zcela nenaplňuje, že by se mělo auto používat pro tahání třeba cihel.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Znáte někdo tuto tatru?

Príspevok od užívateľa Luboš » 22 Apr 2008, 23:12

IRONCLAD napísal:no pěkná je, ale to tažné mi tam moc nesedí :roll:
Sedí/nesedí, tahá se za tím lépe než za předohrabem a navíc jsem si prakticky nevšiml nárůstu spotřeby. Na kupé bych si tažné nedal, ale u sedanu s tím nemám problém...

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: Znáte někdo tuto tatru?

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 22 Apr 2008, 23:53

Luboš napísal:
IRONCLAD napísal:no pěkná je, ale to tažné mi tam moc nesedí :roll:
Sedí/nesedí, tahá se za tím lépe než za předohrabem a navíc jsem si prakticky nevšiml nárůstu spotřeby. Na kupé bych si tažné nedal, ale u sedanu s tím nemám problém...
No, tak to se divím, že zrovna ty Luboši. Takový vyznávač originálu! Nevím jak se shoduje z historického hlediska vozidlo určené pro repre účely s vozíkem vzadu :lol:. Krom toho, pokud bychom udělali ekonomický výpočet z hlediska užitnosti a hospodárnosti, čímž vypočetli provozní náklady, tak by TATRA taky kulhala za konkurencí. Takže já osobně to hodnotím jako něco, co by tam nemělo být.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Znáte někdo tuto tatru?

Príspevok od užívateľa Luboš » 23 Apr 2008, 00:07

Je teda fakt, že tažné mám zrovna na tatře, která sloužila na ministerstvu, ale zatím je to spíš pracovní auto, než veterán, tak to zase tak neřeším. Která konkurence by mohla jezdit za méně při zachování rozumného komfortu? Pro mé potřeby mě teď zrovna nic lepšího nenapadá...

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: Znáte někdo tuto tatru?

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 23 Apr 2008, 00:16

Luboš napísal:Je teda fakt, že tažné mám zrovna na tatře, která sloužila na ministerstvu, ale zatím je to spíš pracovní auto, než veterán, tak to zase tak neřeším. Která konkurence by mohla jezdit za méně při zachování rozumného komfortu? Pro mé potřeby mě teď zrovna nic lepšího nenapadá...
Pokud se nepletu, tak na tatře které byli dodávány do úřadu vlády, bylo zakázáno montovat TZ. Mám to napsáno i v TP u svojí tatry. A věc druhá je do jaké míry je podstatný komfort při navažení cihel či malty ? Ale již teď ti mohu říci že třeba ŠKODA SUPERB 1,9 TDI na tom bude určitě lépe a dokonce i komfortem. Pokud však hovoříš o rozumném komfortu, tudiž nekladeš důraz na místo v zadní partii sedaček a stačí ti střední třída tak i OCTAVIE 1,9 TDI.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Znáte někdo tuto tatru?

Príspevok od užívateľa Luboš » 23 Apr 2008, 00:47

Cihly nebo maltu tahám výhradně za škodovkou, za tatrou se odváží vždy důstojnější náklad, třeba další tatra. :)

1,9TDI poznala 2,2t vlek se spotřebou o 50% vyšší oproti normálu a dost to s tím autem při vyšší rychlosti už házelo, to se u tatry neděje - spotřeba jako sólo, cca 11 litrů a sedí to jako přibité. Navíc oktávka i superb zdaleka tolik tahat nemohou a přetěžování si od 1.7.06 už málokdo riskne. To fakt není alternativa, pokud nemáš motor vzadu, chce to auto aspoň o tunu těžší a už jsi zase s provozními náklady úplně jinde...

TZ bylo zakázáno montovat jeden čas na úplně všechny T613, to přímo nesouviselo s tím, kam byly dodávány. Týkalo se to tedy hlavně chromek (jedniček), na vládní čtverce ten zákaz nemám. :)

Vendelín Havránek

Re: Znáte někdo tuto tatru?

Príspevok od užívateľa Vendelín Havránek » 23 Apr 2008, 02:18

IRONCLAD napísal:
Luboš napísal:
IRONCLAD napísal:no pěkná je, ale to tažné mi tam moc nesedí :roll:
Sedí/nesedí, tahá se za tím lépe než za předohrabem a navíc jsem si prakticky nevšiml nárůstu spotřeby. Na kupé bych si tažné nedal, ale u sedanu s tím nemám problém...
No, tak to se divím, že zrovna ty Luboši. Takový vyznávač originálu! Nevím jak se shoduje z historického hlediska vozidlo určené pro repre účely s vozíkem vzadu :lol:. Krom toho, pokud bychom udělali ekonomický výpočet z hlediska užitnosti a hospodárnosti, čímž vypočetli provozní náklady, tak by TATRA taky kulhala za konkurencí. Takže já osobně to hodnotím jako něco, co by tam nemělo být.
Potkali se dva.... a že zrovna přes ICQ......

Neregistrovaný

Re: Znáte někdo tuto tatru?

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 23 Apr 2008, 02:24

Svítit středovými světly je nejen šetření el.instalace, ale i (mimo jiné) výhoda originality a důstojného osvětlení TATRY.
Co se týká tažného zařízení, TATRA ukazuje, že je schopna reprezentovat (originalitou, konfortem a ...), ale i být dobrým "tažným koněm", takřka pro cokoliv. Já osobně bych nikomu nezazlíval, k čemu TATRU používá, hlavně když to TATŘE příliš neuškodí.
Jestli se jedná o povolení mít, či nemít taž. zař., to nikdy nebylo zakázáno, jen do roku 1986 nebylo povoleno!!!
Výše uvedená skutečnost vyplývá z rozhodnutí správy pro dopravu MVČR pod č.j.: SD 12-3013/86 ze dne 16.8.1986.
TOTO POVOLENÍ SE VZTAHUJE I PRO VOZIDLA VYROBENA PŘED TÍMTO DATEM.
Bohužel, toto povolení je "archivováno" (po povodních) v mrazírnách a proto je fyzicky nedostupné.
Na závěr tohoto příspěvku bych Vám všem chtěl poděkovat, že mne zde "propíráte" (aspoň vím že žiju) a zároveň si dovolím pozvat všechny, kteří se dovedou bavit (jen ty) a chtějí si popovídat o AUTECH, které mají rádi, na mnou (a mými kamarády) pořádaný "TATRA SRAZ" do Prosečnice. V případě zájmu veškeré informace najdete na: http://www.pujcovna-ctyrkolky.cz (TATRA 613).
Lambert.

Maroš Niva

Re: Znáte někdo tuto tatru?

Príspevok od užívateľa Maroš Niva » 23 Apr 2008, 02:50

IRONCLAD napísal:no pěkná je, ale to tažné mi tam moc nesedí :roll:
Potkali se dva.... a že zrovna přes ICQ......[/quote]
:lol: :lol: :lol: a že to ani nebylo vidět .....

Neregistrovaný

Re: Znáte někdo tuto tatru?

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 23 Apr 2008, 04:20

Luboš napísal:Cihly nebo maltu tahám výhradně za škodovkou, za tatrou se odváží vždy důstojnější náklad, třeba další tatra. :)


TZ bylo zakázáno montovat jeden čas na úplně všechny T613, to přímo nesouviselo s tím, kam byly dodávány. Týkalo se to tedy hlavně chromek (jedniček), na vládní čtverce ten zákaz nemám. :)
Na vladni ctyrce...... :lol: :lol: :lol: . Ve kterem oddeleni vlady slouzila tvoje karburatrova kratka 4-ka?

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Znáte někdo tuto tatru?

Príspevok od užívateľa D.A. » 23 Apr 2008, 10:49

Zajímavá věc: Luboš tu dle mého cítění zcela logicky a správně vyargumentoval Ironcladův mylný názor a ... ticho po pěšince. Pěkné.

Ironclade, působí ti stejné emoce i spatření TZ na MB S-klacku, Omeze, Citroenu C6? Musíš se potom pokřižovat? Já tedy ne. Na to zařízení lze krom vozíku s míchačkou připojit m.j. luxusní karavan v hodnotě 5 "sedmikil" z úřadu, přepravník jachet, dotihových koní (plnokrevných!!!), větroně a čeho si ještě vzpomeneš...
Ke tvé cti slouží jedině: "Takže já osobně to hodnotím jako něco, co by tam nemělo být." Ještě že tak. Já to zase hodnotím jako něco, co tam klidně být může. Ostatní nelabilní "členové" to nejspíš taky mají u... výfuku.
Dám ti ještě jeden příklad k zamyšlení: Na sraz přijíždí modrá T2-603 manželů B. z Brna, pod nárazníkem dobové TZ, připojený přepravník a na něm poštovní T49. Je na tom něco společensky nekorektního?

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Znáte někdo tuto tatru?

Príspevok od užívateľa radek » 23 Apr 2008, 11:15

Jak někdo může nemít TZ na T613? :mrgreen: To si lidi vážně vůbec nevážíte toho, že tlumiče výfuku, jakož i další komodity zadní části karoserie jsou "ohroženým" druhem? Bez TZ do denního provozu ani ránu, jeho přítomnost mimo užitkových vlastností, které kompletně popsal D.A. udržuje správný odstup vozidel v kolonách .... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Znáte někdo tuto tatru?

Príspevok od užívateľa Mojžo » 23 Apr 2008, 11:21

Keby som nemal záložnú TZ sadu na 613-ku poruke v správný moment, dnes asi nemám T603. Odtiahla ju s gráciou, cez celú republiku a za mne iba ťažko pochopiteľných 10,5 L / 100 km. Lacnejšie už by to asi nešlo. A štýlovejšie tiež nie :)

Pravda je že normálne tam TZ zamontované nemám, nepáči sa mi to vizuálne.

Užívateľov profilový obrázok
Mirek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 554
Dátum registrácie: 23 Okt 2007, 22:14
Tatry, ktoré vlastním: T603 M68
T603 M69
T613-3 OTS EX
T613-4M
Bydlisko: střední Čechy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Znáte někdo tuto tatru?

Príspevok od užívateľa Mirek » 23 Apr 2008, 11:29

Nedávno jsem potkal Mercedes CL 500 s koulí, podvalem a naloženou zbořenou B-classe. Taky zajímavá soupravička. A zajímavé zrychlení z křižovatky.
Jenom nechápu, jak mohl někdo za Octavií táhnout vlek 2,2t, bez příslušného řidičáku a ještě s autem na vleku obráceně naloženým - motorem dozadu.
A T613 jako auto na tahání? V tomhle s Lubošem souhlasím.
T603 jako auto na tahání? V roce 1971 byla v Brně postavena Škoda 100 s motorem T603. Nebylo by dneska zajímavý přijet s tímhle závoďákem naloženým na podválu za T603 na závod historiků? Mě by se to líbilo. A v případě poruchy motoru závodního vozu je připraven záložní motor.

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: Znáte někdo tuto tatru?

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 23 Apr 2008, 11:49

Potkali se dva.... a že zrovna přes ICQ......[/quote]

Tak nevím kde jsi přišel na takovou hloupost že se s někým bavím na ICQ ??? Ale asi nedosahuju tvého stupně věšteckých znalostí ! Pro ty ostatní NIKDY jsem se s Lubošem na icq nedomlouval a nemám ani jeho icq číslo !

Užívateľov profilový obrázok
IRONCLAD
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 10 Feb 2008, 23:36
Tatry, ktoré vlastním: dle nálady
Bydlisko: Bohumín
Kontaktovať užívateľa:

Re: Znáte někdo tuto tatru?

Príspevok od užívateľa IRONCLAD » 23 Apr 2008, 12:05

D.A. napísal:Zajímavá věc: Luboš tu dle mého cítění zcela logicky a správně vyargumentoval Ironcladův mylný názor a ... ticho po pěšince. Pěkné.

Ironclade, působí ti stejné emoce i spatření TZ na MB S-klacku, Omeze, Citroenu C6? Musíš se potom pokřižovat? Já tedy ne. Na to zařízení lze krom vozíku s míchačkou připojit m.j. luxusní karavan v hodnotě 5 "sedmikil" z úřadu, přepravník jachet, dotihových koní (plnokrevných!!!), větroně a čeho si ještě vzpomeneš...
Ke tvé cti slouží jedině: "Takže já osobně to hodnotím jako něco, co by tam nemělo být." Ještě že tak. Já to zase hodnotím jako něco, co tam klidně být může. Ostatní nelabilní "členové" to nejspíš taky mají u... výfuku.
Dám ti ještě jeden příklad k zamyšlení: Na sraz přijíždí modrá T2-603 manželů B. z Brna, pod nárazníkem dobové TZ, připojený přepravník a na něm poštovní T49. Je na tom něco společensky nekorektního?
Nevím proč by měl být můj názor mylný ! Je snad každého věc jaké má cítění. A co se týká ticha po pěšince, nebudu tady sedět do 2 :00 rana abych se vyjádřil k dalšímu Lubošovému příspěvku. Takže si svoje úvahy laskavě přiště nechej !

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Znáte někdo tuto tatru?

Príspevok od užívateľa Luboš » 23 Apr 2008, 13:04

ICQ já vůbec nepoužívám a některé tatry (třeba z roku 1976) měly v TP výslovně uveden "zákaz připojování jakýchkoli přívesů", ne nepovolení.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných