DVOJCATA

Odfotili ste niečo zaujímavé ? Sem s tým !

tatra603
Diskutujúci
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 01 Aug 2005, 16:34
Kontaktovať užívateľa:

DVOJCATA

Príspevok od užívateľa tatra603 » 04 Máj 2008, 23:20

:roll: :wink: :!: :shock: :!: :arrow:
P1010064.JPG
P1010064.JPG
Prílohy
27.JPG

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: DVOJCATA

Príspevok od užívateľa ondrej » 05 Máj 2008, 07:53

je zaujímavé, aké roztodivné farebné kreácie T603 teraz vznikajú..

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: DVOJCATA

Príspevok od užívateľa Mojžo » 05 Máj 2008, 08:42

Verím v málo vecí, ale v jednu vec dúfam: Že sa mi nikdy tak nevykoľají vkus že sa mi toto bude páčiť

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Re: DVOJCATA

Príspevok od užívateľa michal heky » 05 Máj 2008, 09:31

Ty tu svoji budeš černit? Nebojíš se pak letních veder?

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: DVOJCATA

Príspevok od užívateľa Mojžo » 05 Máj 2008, 09:36

Čierna karoséria, kolesá čierne, na nich medzikružia. žlté hmlovky. interiér čierna koženka + modrá látka. kufor a motorový priestor strieborná kladivková, vnútorné časti kapoty taktiež. vzduchový filter modrý, krycia kapotáž motora červená, prepážka medzi motorom a prevodovkou modrá.

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: DVOJCATA

Príspevok od užívateľa Mojžo » 05 Máj 2008, 09:37

Vedier sa nebojím, 603-ka má na všetkých dverách okná s možnosťou otvorenia na kľučku, vpredu a vzadu navyše vetračky. Aj náporovo ide dnuka cez ventiláciu vzduch

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: DVOJCATA

Príspevok od užívateľa ondrej » 05 Máj 2008, 10:03

Mojžo - ako si prišiel na modrú prepážku medzi motorom a prevodovkou?.. :shock:

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: DVOJCATA

Príspevok od užívateľa jack » 05 Máj 2008, 10:22

Mojžo, výborný výběr, konečně 603ja jak má být, žádné provedení ala cirkus.. Co se týče přepážky mezi motorem a převodovkou, dej ji do stejný barvy jako motorový prostor...ta modrá by kazila celkový dojem, věř mi.

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Re: DVOJCATA

Príspevok od užívateľa michal heky » 05 Máj 2008, 10:37

Větrání je sice hezké, ale funguje pouze v případě, že vůz jede. Taková letní kolona na dálnici... proto bych dal přednost světlé barvě -- třeba bílá slonová kost:-)

Nicméně každému co jeho jest a velmi rád spočinu zrakem na vyleštěné černé s blyštivými chromy :P

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: DVOJCATA

Príspevok od užívateľa radek » 05 Máj 2008, 10:56

Obě ta dvojčata v úvodu poněkud "trpí" násilným ukončením dělící roviny barev v oblasti nad nárazníkem směrem k masce se světly. Je to takové - divné.....

Mojžo, fakt bude další černá "rakev" ? Není Ti líto po takové investici času a prostředků do kvalitní renovace z toho udělat zase fádní černou "bouli" ? Jen se ptám....

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: DVOJCATA

Príspevok od užívateľa Mojžo » 05 Máj 2008, 11:59

ondrej, jack: nie je to tak originál? Ja ju mám teraz namodro, samozrejme to potrebuje opieskovať a nanovo nalakovať, ale nenašiel som známky nejakého pretierania na inú farbu. celý motor sa zdá byť nedotknutý. môžete mi prosím sem ukázať nejaké foto, ako to má byť? ďakujem.

Doteraz som bol v tom že tá prepážka má byť v cca takej farbe ako vzduchový filter.

Radek: Nepozerám veľmi na to, že "do toho dám toľko prachov a zasa to bude len čierna", ani na názory ľudí že "čiernu má každý" Čierna sa mi na 603-ke veľmi páči, mám ju aj na Tatre 613, kde mám tiež nový lak. Tam som si tiež vypočul neraz "tooľko love a TAKA ISTA farba ako predtým?" Áno, taká istá. Páči sa mi to. Chcem to mať tak.

Nerobím auto pre oko ostatných, robím auto pre svoje oko. I preto volím čiernu koženku a modrú látku, pretože interiér v T613 mám naladený presne tak isto. Budú to proste Mojžákove bábätká :D

Čiže nie, nebude mi ľúto že to bude "fádne" čierne auto.

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: DVOJCATA

Príspevok od užívateľa jack » 05 Máj 2008, 12:15

Stěna má být ve stejný barvě, jako motorový prostor, který pak budí ucelený dojem. Už jsem viděl stěnu stříknutou červenou barvou, mně osobně se to nelíbilo.

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: DVOJCATA

Príspevok od užívateľa Mojžo » 05 Máj 2008, 12:25

Fúú... toto je rada práve včas :) v tejto dobe niekedy totiž tú prepážku idem robiž. motorový priestor už mám komplet hotový, som veľmi spokojný, podarilo sa mi to nastriekať na náádherný kladívkový efekt. 2 stekance v rohu vpravo hore ma trocha mrzia ale zasa cez to pôjde štítok s výrobným číslo :)

Pridávam fotky ako bol motor zfarbený ešte pred demontážou, predtým ako som naňho šáhol.

Ondrej, Jack, kuknite sa :) Že čo vy na to. Inak motor je divný, má výrobné číslo "T603-7319" a pritom je to H-čko ako oči

Užívateľov profilový obrázok
Marco 613
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 16 Nov 2006, 21:41
Tatry, ktoré vlastním: Zatím žádnou, do které by se dalo sednout.
Bydlisko: Štatl
Kontaktovať užívateľa:

Re: DVOJCATA

Príspevok od užívateľa Marco 613 » 05 Máj 2008, 14:54

Mojžo: to barevné provedení ti taky schvaluju. Začínám mít pocit, že se konečně zase začínají objevovat šestsettrojky, které nevypadají jak reklama na pana Berouska. :)

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: DVOJCATA

Príspevok od užívateľa jack » 05 Máj 2008, 16:01

Mojžo přikládám scan z příručky pro řidiče, je v něm vše o výrobních číslech.
Co se týká Tvého označení, už jsem se s ním setkal. Určitě se nejedná o originální motor z toho vozu. Buď číslo někdo zaklepal kladívkem a narazil nové. Nebo se jedná o motor poskládaný na ND, prostě nebyl vyroben jako celek na ND (měl by označení 51, nebo 52). Nemáš náhodou ještě na bloku přišroubovaný hliníkový štítek s číslem motoru..?? To by vše vysvětlovalo.
Výrobní štítek by vůz z roku 1968 měl už mít v zavazadlovém a ne v motorovém prostoru.
Prílohy
obrázek00005.jpg

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: DVOJCATA

Príspevok od užívateľa ondrej » 05 Máj 2008, 17:12

Mojžo, tá stena má byť vo farbe ostatného motorového priestoru. Stena je však dvojdielna, otázkou ostáva, v akej farbe spraviť jej vnútornú časť - či tiež vo farbe motorového priestoru, alebo červeno vo farbe motora. Na čiernej som to mal šedivé, na striebornej to mám červené - musíš si vybrať. Ja sa prikláňam k červenému prevedeniu, ktoré mi pripadá prirodzenejšie a krajšie.
A ešte poznámka - majitelia T603 si často farbia žalúzie inou farbou - podľa mňa to vyzerá nepekne, nepodľahni tomuto trendu..
Prílohy
MotorC.JPG
motor.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: DVOJCATA

Príspevok od užívateľa Mojžo » 05 Máj 2008, 17:17

Jack: Žiadny štítok som nenašiel na celom motore a to som ho celý rozobral, no na samotnom motore je dajaké dlhé číslo, formát popisovaný v knihe to ale nemá. O hodinku idem do garáže, opíšem to číslo z bloku motora a dačo vymyslíme.

Výrobný štítok má u môjho vozu umiestnenie v kufri, ale v motorovom priestore napravo hore je miesto pre taký maličký štítok. Nemám ho, niekto ho už odobral. Má tak 1/4 veľkosti kufrového štítku podľa pozície dier na nity.

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: DVOJCATA

Príspevok od užívateľa Mojžo » 05 Máj 2008, 17:20

Ondrej: Veľmi pekne ďakujem za fotky a informácie. Spolu s Jackom ste ma usmernili na poslednú chvíľu. Žalúzie samozrejme nebudem vymýšlať v žiadnej novej farbe, dám to pekne do laku motorového priestoru.

Chcem to mať zladené tak ako to vychádzalo z fabriky. Na to aby som robil nejaký tuning mám príliš malú fantáziu a predstavivosť. Skôr by som to pokazil, poznám sa ;)

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: DVOJCATA

Príspevok od užívateľa jack » 05 Máj 2008, 17:25

Já mám mřížky pro vstup vzduch v červené barvě, taky klapy pro odchod teplého vzduchu...není nic hezčího než když se tyto červené klapy v odstínu rumělková červeň otevřou a vykouknou řemenice exhaustorů na za 603kou jedoucího šoféra.

jano_f
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 17 Sep 2006, 20:35
Kontaktovať užívateľa:

Re: DVOJCATA

Príspevok od užívateľa jano_f » 05 Máj 2008, 18:54

Tiez nieco pridam. Zdroj uvediem az po kamenovani, nakolko by som ho do polnoci musel hladat niekde na disku.
Zadok 2 je asi najviac podareny (jak psi koule leskly), ale ten po vzore prveho to bude aj u nas.
Prílohy
zadok1.jpg
zadok2.JPG
zadok3.jpg

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných