Identifikace - Veterána

Odfotili ste niečo zaujímavé ? Sem s tým !

FILIPEK

Identifikace - Veterána

Príspevok od užívateľa FILIPEK » 31 Dec 2006, 15:57

Zdravim Vás.
Nevíte někdo co jsem to vyfotil? Poznam že je to TATRA 57B, ale nikde jsem nenašel že by TATRA vyrobila pickup... tak jsi nejsem jistý..
Děkuji
FAANTOOM@EMAIL.CZ
Prílohy
P4120014.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Marco 613
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 16 Nov 2006, 21:41
Tatry, ktoré vlastním: Zatím žádnou, do které by se dalo sednout.
Bydlisko: Štatl
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Marco 613 » 31 Dec 2006, 17:55

Jo,těžko soudit. Je možný,že to byla nějaká malá série vyrobená továrně,ale taky je tady možnost "samodomo" přestavby. Určitě tady bude někdo vědět víc,však počkej. 8)

Janči

Príspevok od užívateľa Janči » 05 Jan 2007, 12:01

Moze sa jednat aj o Tatru vyrobenu v tovarni, maloseriovej produkcii, ale mne to viac pripada ako domovska uprava Tatry.

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 05 Jan 2007, 13:16

To je přece ta známá zahrada v Rychnově, jak to ten chlapík neprodá, že prý to bude renovovat. To už se tu probíralo dávno dřív, ne? Myslím, že se téma jmenovalo "Tatry v záhradě".

Určitě to není 57b, "pickup" se opravdu nedělal, z 57b je tam sice ta charakteristická kapota, ale to nemusí nic znamenat. Ostatně tuto kapotu občas člověk potká i na železniční drezíně.

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa MarekK » 05 Jan 2007, 16:05

A.T. : ak by sa to zrenovovalo do obnoveného stavu , tak by taký "bastard" šlo na veteránske čisla postavit? ... ja by som tomu čísla kludne dal...

Užívateľov profilový obrázok
Karel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 28 Feb 2006, 22:16

Príspevok od užívateľa Karel » 05 Jan 2007, 16:29

Ta kapota je asi Káčková (podle vzpěry blatníků, kterou tam ale mohl klidně někdo přidat dodatečně) a stejně tak tomu bude asi i s podvozkem, který je o něco festovnější než Béčkový a pro přestavbu na pickup tedy vhodnější. Navíc jich po válce zbyla spousta nevyužitých a přestavba na pickup byla jednodušší než přestavba na osobní uzavřené provedení.
Vzhledem k tehdejší kusové výrobě mohl pickup vzniknou i přímo v Kopřivnici, ale osobně se kloním k názoru že jde o stavbu nějaké samostatné karosárny, kterých u nás bylo velmi mnoho (i v okolí Kopřivnice) a které stavěly individuální karoserie nejen na použité podvozky, ale také k tomuto účelu odebíraly nové podvozky přímo z Tatry.
Přesně se dá původ tohoto vozu zjistit pouze podle výrobního čísla podvozku v Knize zakázek v továrním muzeu. Vzhledem k tomu že číslo motoru i podvozku je vyraženo na motoru, který mohl být za ta léta již vyměněn bude výsledek stejně nejistý.

Ambiciózní tajemníček

Príspevok od užívateľa Ambiciózní tajemníček » 05 Jan 2007, 16:45

MarekK napísal:A.T. : ak by sa to zrenovovalo do obnoveného stavu , tak by taký "bastard" šlo na veteránske čisla postavit? ... ja by som tomu čísla kludne dal...
No kdyby to záleželo na mně, tak proč ne. Ale záleží na komisi a asi na tom, jakou k tomu autu člověk bude mít historku a jak bude věrohodná. Kdyby to bylo dílo nějaké karosárny, tak by problém být neměl. Já bych si to autíčko klidně i koupil a zrenovoval, je mi sympatické.

Faantoom

Príspevok od užívateľa Faantoom » 05 Jan 2007, 21:37

Ano jedna se o ty vozy z Rychnovske zahrady... Ja jsem si je chtel koupit vsechny co ma na zahrade, mluvil jsem snim - uz to vypadalo ze proda. Kdyz jsem mu rekl cenu tak se otocil a odesel domu, je to pekny trouba... Sam mi cenu nerekl.... neni snim rec a z vozu je ted akorat srot...

Užívateľov profilový obrázok
Karel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 28 Feb 2006, 22:16

Príspevok od užívateľa Karel » 05 Jan 2007, 22:20

Zas jeden hrobař aut.
Někde se asi dočetl za kolik se prodávají Bugatti, Horch a jiné předválečné klenoty a teď si myslí že za shnilou předválečnou Tatru dostane také tolik.

Užívateľov profilový obrázok
Karel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 28 Feb 2006, 22:16

Príspevok od užívateľa Karel » 06 Jan 2007, 00:56

Jednoho takového hrobaře jsme přesvědčovali 20 let.
V roce 1986 jsem se byl podívat na jednu Žehličku. Stála ve staré kůlně, kola zabořená do hlíny, byla bez SPZ a značně opotřebovaná a shnilá. Majitel stále vykládal jak je to drahý veterán a že za něj určitě dostane nového Mercedesa. Protože už jsem tehdy jednu Tatru měl (perfektně zachovalou a plně pojízdnou T-57A se SPZ a TP za 7500,-Kčs), pomyslel jsem si své a na Žehličku zapoměl. V roce 1997 začal kolega schánět také nějakou Tatru. Měl tehdy na starosti Pragu Baby na které stále něco opravoval a když jsem ho svezl svojí Tatrou na sraz do Kopřivnice (1000 km s 60 let starou Tatrou bez jediného zaváhání) pochopil že když veterána tak jedině Tatru :wink: . Byli jsme se tedy podívat i na moji známou Žehličku. Stála tam pořád stejně, jen toho haraburdí kolem bylo více, a majitel byl stále přesvědčen o novém Mercedesu, přestože viděl jakou Tatru a za kolik mám já. Kolega nakonec sehnal svoji Žehličku jinde a v daleko lepším stavu a našeho známého hrobaře jsme pak skoro každý týden lehce deptali. Jednou jel kolem něj ,,zcela náhodou,, kolega se Žehličkou, jindy jsem přijel já s Áčkem, někdy jsme přijeli s oběma vozy a tak jsme ho pomalu nahlodávali. Nakonec to vzdal. Přeci jen pochopil že toho Mercedesa nedostane a než nechat Tatru úplně shnít je lepší ji prodat někomu kdo ji dá dohromady.

Faantoom

Príspevok od užívateľa Faantoom » 07 Jan 2007, 14:19

Tak to ti moc gratuluji... ja toho rychnovaka navstivil asi uz 5 x za 3 roky... To jsem mel penize.. Ted mam rodinu a jsem skoro bez penez a moji nocni murou je ze to ten chlap bude chtit prodat a ja mit penize nebudu atedy pripadne to nekomu jinemu :-( strasne moc se mi ten pickup libi.....

D.A.

Príspevok od užívateľa D.A. » 08 Jan 2007, 08:15

Vždyť jsou to jenom auta.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných