Jak se dá taky parkovat

Odfotili ste niečo zaujímavé ? Sem s tým !

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Eda » 14 Dec 2007, 21:45

Já bych svojí tatru T613-4 chtěl taky někdy opotěbovat a vyhodit a koupit si třeba dacii logan GLSi. Jenže je tak solidně sestavena a předimensována, že se domnívam že dříve než já vyhodím ji, sešrotují dobří přátele žehu mně.

Užívateľov profilový obrázok
Radinko
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 06 Apr 2007, 15:00
Tatry, ktoré vlastním: svoje
Bydlisko: doma
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Radinko » 14 Dec 2007, 21:59

Luboš napísal:Vždyť je to stará ojetina za pár šupů, a kdo ví, jaké měla vady. Zase z toho nedělejte takovou nesmírnou tragédii pro lidstvo, o jeden křáp víc nebo míň...
Presne toto ma napadá, keď pozerám na tvoje tatrovky. No, pre niekoho zbierka, pre niekoho ojetiny za pár šupov s vadami.

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 14 Dec 2007, 22:28

kovoo napísal:ja by som to nezvládol lepšie :lol: :idea:
http://www.youtube.com/watch?v=u6YkqTzC ... re=related
Keby ten Fiat Panda (ci co to bolo) bola tvoja Tatra uz by si sa tak nerehlil :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Maxono » 14 Dec 2007, 23:28

martin h napísal:
....takým autom by si jazdil ešte minimálne 5rokov....

Nojo, to je ono: tohle ještě přivaříme, toto přilepíme a tamto ještě neupadne, až za chvíli... vydrží to ještě pár let. Jak typické pro "naše" země. V Americe takové auto prostě sešrotují a hotovo. Je to prostě jen stroj který jim má sloužit a když jej opotřebují tak ho vyhodí - co je na tom špatného? Z hlediska motorismu je to úplně jiný svět. Kdyby se našinec dostal na americké vrakoviště a viděl jaká auta tam likvidují, tak by se z toho musel zbláznit.
Neviem kam chodíš na názory o motoristoch v amerike, ale určite pre nich niesú autá iba stroje, ktoré potom nechávajú zošrotovať a kupujú nové. Ešte pred pár rokmi som bol slušne zapálený pre americké autá, čo mi trochu ostalo dodnes, takže som prešiel mnoho časopisov, internetových stránok a podobne. A keby platilo tvoje "vyhadzovanie", neexistovali by dnes po celej amerike rôzne kluby, spolky a bohviečo ešte, ktoré žijú starými us autami, hot rod, custom...

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 14 Dec 2007, 23:49

Radinko napísal:
Luboš napísal:Vždyť je to stará ojetina za pár šupů, a kdo ví, jaké měla vady. Zase z toho nedělejte takovou nesmírnou tragédii pro lidstvo, o jeden křáp víc nebo míň...
Presne toto ma napadá, keď pozerám na tvoje tatrovky. No, pre niekoho zbierka, pre niekoho ojetiny za pár šupov s vadami.
To jsem rád, že to tak vidíš, spousta jiných lidí mně měla totiž dost za zlé, že jsem koupil jednu "krásnou kompletní pojízdnou" tatrovku na likdivaci. Jistě by se našel někdo, kdo by na ní trochu poflikoval brzdy, nechal si bez auta vystavit technickou a ještě by s tím léta jezdil. Ale takový je život, aby bylo možné udržovat v provozu i starší auta, pro která již není zajištěna výroba dílů a servis a časem také získávala na hodnotě, tak jich musí nějak přirozeně ubývat. Zda to někdo rozstřelí na silnici, v lese, odborně to doma rozebere nebo odveze na vrakoviště, to už je celkem fuk, všechno to svůj účel tak nějak splní.

martin h

Príspevok od užívateľa martin h » 15 Dec 2007, 00:28

Maxono: to jsi mě úplně nepochopil. Já přece nepsal, že všechna stará auta se zlikvidují. Pokusím se to napsat ještě trochu jinak. Třeba krátce po 89´ jsi za solidní ojeté auto (západní výroby) musel zaplatit pořádný balík peněz, dneska když máš v kapse 50t Kč tak se ti v bazarech a inzerátech nabízí hromady aut které ještě nějaký ten rok budou sloužit. Na vrakovištích můžeš vidět pár let stará bouraná auta která by ještě šla opravit. Jenže jejich hodnota klesla tak, že se s tím už nikdo párat nechce. A v Americe to šlo ještě dál, 15 let stará ojetina má třeba tak nízkou hodnotu, že si jí někdo koupí jen na zničení. Je jich spousty, náhradních dílů taky, tak co jiného s tím? Jo kdyby takhle rozbili nějakou klasiku 50´ - 80´ tak by mě jí bylo líto, ale masově vyráběného čeroka kterého jsou po světě mraky...

tomcat1
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 20:11
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ba-oklolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tomcat1 » 15 Dec 2007, 10:22

To s tym Cherokeem boli asi nejaky anglani ...

Užívateľov profilový obrázok
Marco 613
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 16 Nov 2006, 21:41
Tatry, ktoré vlastním: Zatím žádnou, do které by se dalo sednout.
Bydlisko: Štatl
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Marco 613 » 15 Dec 2007, 13:05

Jejda, já nevim, co tady pořád s tim Jeepem řešíte. Z toho videa bylo celkem pendrek poznat, v jakym je to vlastně stavu, ale předpokládám, že kdyby to bylo slušný, tak ho takhle nepopravěj. Nezapomeňte, že v těchto zemích (ať už USA nebo Anglie) je vnímání auta přece jenom trošku jiné než u nás. Jasně, je tam taky spousta lidí, pro které je auto ,,srdcovka", ale většina lidí tam auto vnímá jen jako spotřební zboží, které když doslouží, tak se vyhodí. Hotovo, tečka. A rozčilovat se tady nad tim, ze zrovna nějakou takovou káru (možná to tak bylo, možná ne, jenom hádám) si vybrala banda puberťáků, která si pak v lese "užila", no nevim... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Radinko
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 06 Apr 2007, 15:00
Tatry, ktoré vlastním: svoje
Bydlisko: doma
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Radinko » 15 Dec 2007, 13:53

Marco 613 napísal:...ze zrovna nějakou takovou káru (možná to tak bylo, možná ne, jenom hádám) si vybrala banda puberťáků, která si pak v lese "užila", no nevim... :wink:
A čo si vyberú nabudúce?
Rozflákanie auta už "zvládli". Čo ďalej? Možno nejakého psa z útulku, ktorého zo srandy podpália, aby mali "v starobe na čo spomínať". A potom? Možno nejakú dievčinu, s ktorou si to "užijú". Možno to bude tvoja sestra, mama... Tiež to nebudeš riešiť? A ďalej? Veď s jedlom rastie chuť... Pochopil?

Užívateľov profilový obrázok
Marco 613
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 16 Nov 2006, 21:41
Tatry, ktoré vlastním: Zatím žádnou, do které by se dalo sednout.
Bydlisko: Štatl
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Marco 613 » 15 Dec 2007, 14:03

Jasně, vim o co ti jde, ale tady už srovnáváme buď psa, nebo člověka s otřískanym Jeepem, což myslim není úplně ono. Pokud by ta jejich "zábava" zůstala jenom u tohohle, tak budiž, to ať si dělaj co chtějí. Samozřejmě pokud by se to zvrhlo v něco horšího, tak je to problém. Tak to vidim já.

Užívateľov profilový obrázok
Radinko
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 06 Apr 2007, 15:00
Tatry, ktoré vlastním: svoje
Bydlisko: doma
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Radinko » 15 Dec 2007, 14:22

Tiež rozumiem ako to myslíš.
Ono tu vôbec nejde o to auto (to je iba prostriedok, nástroj), ale o psychické zdravie zúčastnených.

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Erik » 15 Dec 2007, 15:59

Suhlas s Radinkom... :!:

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Maxono » 15 Dec 2007, 18:04

Dokážem akceptovať aj tvoj názor, ale tu sa prikláňam k Radinkovi. Ak sa mi auto nepáči alebo je už staré, tak ho predám alebo ho dám zlikvidovať. Ale nerozbijem ho niekde v lese. To mi nedovolí ani určitá úcta k tomu autu ktoré mi slúžilo, ani zdravý rozum.

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 15 Dec 2007, 21:14

Radinko napísal:Tiež rozumiem ako to myslíš.
Ono tu vôbec nejde o to auto (to je iba prostriedok, nástroj), ale o psychické zdravie zúčastnených.
Som milo prekvapený tvojimi názormi :)

Užívateľov profilový obrázok
DANGER
Diskutujúci
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 07 Okt 2005, 19:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: bratislava
Kontaktovať užívateľa:

ked zenska parkuje

Príspevok od užívateľa DANGER » 16 Dec 2007, 00:20


Užívateľov profilový obrázok
Marco 613
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 16 Nov 2006, 21:41
Tatry, ktoré vlastním: Zatím žádnou, do které by se dalo sednout.
Bydlisko: Štatl
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Marco 613 » 16 Dec 2007, 12:48

No, tak to jsem rád, že si rozumíme. Taky mi to nejde úplně přes mysl něco jen tak pro zábavu rozmlátit a ještě z toho mít srandu, ale řikám, myslim pořád lepší, když to provedou s takovou plečkou, než kdyby si k tomuhle účelu vybrali třeba kámoše, nebo někoho jinýho.
No a úcta k autu? Maxono, to už je jiný člověk od člověka. Ono za neúctu už může být považovaný například i to, že to auto neumyješ, jak je rok dlouhej a necháš ho zas*aný jak prase. No a někomu nepřijde jako neúcta ani to, co provedla ta banda s teréňákem. :wink:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných