T805 - legálne na cesty.

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Užívateľov profilový obrázok
Jando
Diskutujúci
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 30 Júl 2010, 12:41
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 805
Bydlisko: Rimavská Píla
Kontaktovať užívateľa:

T805 - legálne na cesty.

Príspevok od užívateľa Jando » 26 Sep 2013, 10:19

Takže ako mnohí z Vás už vedia že od Septembra platí nový zákon, môžete si požiadať o pridelenie zvláštneho evidenčného čísla "C". Môžete potom jazdiť po cestách III. triedy, miestnych a účelových komunikáciách. Včera som bolo na polícii a číslo mi dali bez problémov. Ak niekto chcete viac info, pýtajte sa, lebo hodne sa o tom už hovorilo ako o číslach pre doma robené traktoríky, ale vybvíte to aj na V3S.

Užívateľov profilový obrázok
chupacabra
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 24 Dec 2005, 20:56
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 805 valník
Tatra 603; 603-2
Tatra 613-2
Bydlisko: mam
Kontaktovať užívateľa:

Re: T805 - legálne na cesty.

Príspevok od užívateľa chupacabra » 27 Sep 2013, 07:38

Tak toto by ma zaujímalo, tiež mám doma T 805. Napíš prosím Ťa, ako to celé prebiehalo, čo je potrebné a či si treba dať na niečo pozor, resp. aké údaje si od Teba pýtali. Ďakujem.

Užívateľov profilový obrázok
Jando
Diskutujúci
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 30 Júl 2010, 12:41
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 805
Bydlisko: Rimavská Píla
Kontaktovať užívateľa:

Re: T805 - legálne na cesty.

Príspevok od užívateľa Jando » 27 Sep 2013, 10:05

No, takže v prvom rade treba Tatru odfotiť spredu, zozadu a zboku. Fotky stačí vytalčiť na farebnej tlačiarni na jednu A4. Druhá potrebná vec je zistiť si rozmery - dlžka, šírka, výška. Ja som to odpísal z príručky, ak nemáte, treba odmerať. Potom treba ísť na Políciu. Tu to môže byť všade iné, ja som bol v Rimavskej sobote, tam som vypísal normálnu žiadosť o evidenciu vozidla, kde som vypísal iba to čo som vedel - označenie, typ, farbu, výkon motora, typ paliva. VIN som nenapísal, lebo štítok už nemám, to ani nevyžadujú. Okrem tejto žiadosti som potom iba rukou vypísal druhú žiadosť kde som napísal odôvodnenie: že to využívam na dovoz dreva, poľnohosp. plodín. Potom som tam napísal, že to žiadam na 3 roky, a trasu kde budem chodiť - t.j. názov dediny alebo mesta. No ešte som zaplatil 66 €, lebo mi dali dve značky. Ešte som podpísal nejaké prehlásenie že som bol oboznámený, že nemôžem ísť na cestu I. a II. a išiel som domov zo značkami.
Nieje to žiadna veda, možno sa stretnete s tým, že Vám dajú rovno žiadosť o pridelenie zvláštnych ev. čísel ako to majú v Detve, potom asi netreba vypisovať dve žiadosti.
Takže to zhrniem, čo určite budú od Vás chcieť:
fotky, rozmery, odvodnenie žiadosti

Užívateľov profilový obrázok
Jando
Diskutujúci
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 30 Júl 2010, 12:41
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 805
Bydlisko: Rimavská Píla
Kontaktovať užívateľa:

Re: T805 - legálne na cesty.

Príspevok od užívateľa Jando » 27 Sep 2013, 10:14

Ešte doplním, že keď to chcete na hocijakú vlečku, alebo traktor, dajú Vám iba jednu značku a zaplatíte iba 33 €.
Druhú podstatnú vec som ešte nepovedal, keď pôjdete na políciu netreba mať poistku - povinné zmluvné poistenie. No keď Vás potom zastavia policajti na ceste, už je potrebné mať poistku. Údajne v Kooperatíve to vychádza na 22 €, ale ešte ju nemám ani ja, lebo na pobočke kde som bol ešte o tom nemali žiadne info. Mala by to byť paušálna suma.
Ak som na niečo zabudol pýtajte sa, rád vysvetlím.

Užívateľov profilový obrázok
Jando
Diskutujúci
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 30 Júl 2010, 12:41
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 805
Bydlisko: Rimavská Píla
Kontaktovať užívateľa:

Re: T805 - legálne na cesty.

Príspevok od užívateľa Jando » 27 Sep 2013, 10:22

takto to vypadá...
Prílohy
2013-09-26 07.06.jpg

Užívateľov profilový obrázok
chupacabra
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 24 Dec 2005, 20:56
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 805 valník
Tatra 603; 603-2
Tatra 613-2
Bydlisko: mam
Kontaktovať užívateľa:

Re: T805 - legálne na cesty.

Príspevok od užívateľa chupacabra » 27 Sep 2013, 15:10

ďakujem za hodnotné informácie :wink:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných