Kačena

Každý ma nejaký ten príbeh so svojou Tatrou a záleží len na ňom, či sa o neho podelí...
Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 31 Jan 2010, 22:09

Tak Ti děkuji , vím, že T805 obdivuješ , možná to dokazuje i to, že jsi nechyběl ani na srazu ve Vyškově , ani na Radarce.
Navíc musím uznat , že si T805 ceníš vysoce, opravdu , málo kdo by byl ochoten do T805 tolik investovat.
Myslím, že by jsi klidně na nějakou T805 mohl dosáhnout , ani by jsi nemusel tolik investovat , pak už je problém ten řp. C a garáž.

Užívateľov profilový obrázok
Pelda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 275
Dátum registrácie: 30 Okt 2006, 00:01
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3, r. v. 1987
Bydlisko: Zastávka u Brna
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Pelda » 01 Feb 2010, 21:47

Nemáš zač. Na přímou otázku přímá odpověď. I když žádnou kačenu nemám naštěstí je mohu obdivovat u svých přátel, kteří je mají. Třeba Petr 805, který byl na Radarce se svou červenou hasičskou a dál rozšiřuje vozový park. Na ten sraz mně pozval právě on a do Vyškova zas ten jeho kolega z Dačic, o kterém se výše zmiňoval. Bylo to fajn, když budu moct, přijedu zas. Vidím, že jsi tam byl taky, tak to jsme spolu možná mluvili...

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 01 Feb 2010, 22:15

Pokud jsem to napsal moc zhurta, tak se omlouvám. Radek vystihnul to, co jsem já nedokázal napsat, ale myslel jsem to tak.

K foce č. 3: Ano jsou to prasátka z Avie a jsou upravený, protože se Filipovi nepodařilo sehnat originál ani z Ify. V době kdy tuto úpravu dělal poprvý, tak se o repasech ani novovýrobě nevědělo, bylo to někdy kolem roku 2000. A co jsem viděl i na srazu, tak zdaleka neni jedinej, kdo má prasátka z Avie.
Foto 6: Když dodělával auto, tak jsme se nějak seznámili, neměl k autu žádnou dokumnentaci a v místě notku má bejt držák pro anténu. On to nevěděl a notek mu tam sednul přesně na ty díry držáku, tak ho tam namontoval, já mu to vysvětlil, poslal dokumentaci a jak bude teplo tak to předělá. Jo ten držák pokud možno i s anténou shání, tak pokud o něm někdo víte, kontaktujte mě.
Foto 18: Panel si dělal sám a vysloveně podle potřeby, protože s autem jezdí na portejbly (jezdí po kopcích a vysílá, seznámili sme se po CB během expedice :-) ). Když auto koupil, bylo to naprosto prázdný... Rád by sehnal i původní stolek a vybavení...
Foto 21: K barvě odpovím to, že má ještě jeden motor v původních barvách i stavu. Tenhle barevnej je složen POUZE z novejch dílů (klika, ojnice, písty se čtyřma kroužkama, válce, hlavy, vačka, ventily....) Volnoběh drží 450 ot. a když jsem se s tim autem projel, tak jsem řekl, že mam v autě rotující šrot.
Kdybych neměl tak ztuhlý prsty, že sem nemohl ani držet foťák, udělal bych i krátký video, abyste si poslechli chod novýho motoru, potažmo auta.

Ondřeji nemyslel sem to nikterak zle, ale byl sem zřejmě nepochopen. Tvýmu motoru bych nevytknul nic, ale pokud by se dělala testace, tak je jasný, že černá barva v motorovym prostoru není vhodná (snad ani přípustná, ale to nemohu soudit, nejsem testační komisař). Ani Filip o testaci neuvažuje a motor si holt udělal podle svýho. Ono kdyžtak přehodit plechy a větráky z druhýho motoru může kdykoliv. :wink:

Pro všechny, co se chcete podívat na fotky z průběhu celý opravy, tu dávám odkaz na rajče. Je to zdigitalizovaná klasická fotografie, proto omluvte kvalitu.

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa ondrej » 02 Feb 2010, 08:30

Som rád, že toto vlákno zase nabralo ten správny smer.. :wink:
Inak ja som vlastnil moju 805-ku už hodne dávno - bolo to ešte za totality - a vtedy o nejakých testačných komisiách ani nebolo počuť. Tie čierne doplnky (aj nárazník, stupačky, zrkadlá, Notek..) boli tak trocha aj z núdze cnosť, lebo khaki farbu som nemal..
Prílohy
T805 007a.jpg

Michal B.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 11 Dec 2006, 13:21
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Michal B. » 02 Feb 2010, 11:02

Testační komise byly i za hluboké totality (v 70. letech). Vyhovující vozidlo dostalo průkaz, kde byly základní informace k identifikaci vozidla, jeho fotografie a jeho klasifikace – hodnocení s uvedením nedostatků. Průkaz umožňoval majiteli se s vozidlem účastnit mezinárodních veteránských srazů, čímž byly odfiltrovány vozy svým stavem vzdálené od původnosti.

Užívateľov profilový obrázok
míla 81
Diskutujúci
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 14 Máj 2008, 22:19
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 805 valník
Tatra 805 Třinec
Tatra Beta 1.3 CL
Bydlisko: Vysočina
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa míla 81 » 02 Feb 2010, 22:11

Som rád, že toto vlákno zase nabralo ten správny smer...

Myslím, že k žádnému odbočení nebo vychýlení nedošlo. Naopak, rozebraly se zde určité skutečnosti a konzultovaly jednotlivé názory, v klidu a ve vší slušnosti. Od toho to zde vlastně je. Jsou tu veteránští začátečníci, přihlížející i ostřílení tatrováci. Každý z nich má nárok na svůj názor.
Filip svoji Tatřičku zrestauroval pěkně, stačí se podívat, stálo to hodně času i peněz. Je fakt, že ten "barevný" motor mi tam také moc nesedí. A umístění zadního notku, stalo se, asi z neznalosti.....
Na druhou stranu je zde nová, pěkná, zachráněná Kačenka, funkční a pojízdná. Motor se dá přestříkat a notek přemístit na své původní místo. Je to úplně něco jiného, než třeba malotraktor z podvozku T-805 s uřezanými nápravami, zkrácenou rourou a motorem třeba s Trabanta....
Jinak Filipe, pokud sháníš zadní anténu k R-105, dá se lehce upravit s antény na sajtny (viz foto), je k sehnání za 200,-Kč v Armyvýprodeji: http://www.armyvyprodej.cz/shop/drzak-anteny-p-456.html
Prílohy
anténka R-105.jpg
anténka R-105.jpg (39.38 KiB) 11008 zobrazení

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 09 Feb 2010, 19:47

ondrej napísal:Som rád, že toto vlákno zase nabralo ten správny smer.. :wink:
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: Toto je ten smer .....

aguma
Diskusný nováčik
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 02 Jan 2010, 16:37
Tatry, ktoré vlastním: 805 valník 2X
Bydlisko: PLZEŇ
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa aguma » 24 Feb 2010, 21:42

našel jsem na aukru komplet těsnění na A motor,ale za 2850,-je to dost,za tu samou cenu jedu pro B motor,najeto 30 hodin v sobotu do chomutova...

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 24 Feb 2010, 22:38

Ano to je známý, že cokoli na Tatru na aukru je za nesmyslně vysoký ceny. :?
Držim palec, aby tem motor nebyl uloženej 20 let u okapu za hasičárnou, a aby pokud možno pěkně běžel. :wink:

oldjan
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 14 Feb 2009, 17:50
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa oldjan » 02 Mar 2010, 07:10

Souhlasím, že občas ceny na aukru jsou trošku mimo, ale při troše trpělivosti, se potřebná věc dá sehnat.
V případě sady těsnění, mě to tak přehnané nepřijde. Zkusíme počítat. Těsnění pod vanu-300kč, výko rozvodů-180, sání-8x60, výfuk. potrub.-8x65, různá papír. těsnění v průměru-23x30, těsnění výměníku topení- 4x70, těsnění pod destičku nadzvedáků- 8x40, těsnění předehřevu sání- 200kč. Takže jestli jsem nezapomněl počítat, tak to vychází na 2970kč. :roll: :lol:
Jasně když koupíš nůžky, sadu výsečníků, vyřezávací nože a samozřejmě material, tak to uděláš laciněji .
Nebo jestli znáte firmu, která to vyrobí laciněji, sem s ní. Další těsnění si nechám vyrobit tam.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Luboš » 02 Mar 2010, 23:00

Celkem dobré reference, i co se týče ceny, mám na pražáky: http://www.dipra.cz, ale zatím jsem od nich nic nebral.

Jednou jsem náhodou narazil na tyto stránky, těsnění na 603 motory mají běžně v nabídce a vypadá to, že jsou schopni vyrobit i další podle vzoru: http://www.merakoshop.cz/tatra

Zaručeně nejvyšší ceny je možné nalézt asi tady: http://www.eshop-rychle.cz/t805

aguma
Diskusný nováčik
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 02 Jan 2010, 16:37
Tatry, ktoré vlastním: 805 valník 2X
Bydlisko: PLZEŇ
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa aguma » 02 Mar 2010, 23:23

věřím tomu že to něco stojí,výroba,zvlášt když je to malosériovka,ale třeba pro mne,je to vše(krom metalplastu)vyrobitelné na koleně,takže ty kačky vrazím do něčeho jinného,každopadně kdybych měl peněz mrak,s nůžkama a papírem se srat nebudu a koupim.Toť vše,nechtěl jsem nikoho nařknout.

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 09 Máj 2010, 19:33


Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa Jerry » 09 Máj 2010, 20:33

Dobrá práce, takže si to nakonec nevzdal. :D

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 09 Máj 2010, 20:49

Jerry napísal:Dobrá práce, takže si to nakonec nevzdal. :D
Ale vzdal ! :lol: Nyní je ta moje obytná 805 ka po funkční přestavbě na LPG , bude ještě poopravena , vybavena náhradními díly ,a po novém lakování určena prodeji , nebo výměně za MB Vito , nebo VW Multivan . :wink:

oldjan
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 14 Feb 2009, 17:50
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa oldjan » 13 Máj 2010, 21:32

bazilisak napísal:
Jerry napísal:Dobrá práce, takže si to nakonec nevzdal. :D
Ale vzdal ! :lol: Nyní je ta moje obytná 805 ka po funkční přestavbě na LPG , bude ještě poopravena , vybavena náhradními díly ,a po novém lakování určena prodeji , nebo výměně za MB Vito , nebo VW Multivan . :wink:
Já myslel, že apríl už byl. To myslíš vážně? :shock:

hotday
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 02 Feb 2010, 15:13
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa hotday » 14 Máj 2010, 21:16

Ahojte, ja viem, ze trosku mimo vasho rozhovoru, ale chcel by som sa opytat, ze ci neviete, ze z coho pasuje lamela na kacenu??? lebo neviem, ako je to mozne, ten benzinacik mi tam nieco utrhol..aj ked nechapem, ze ako...a ked som skusal dat rychlost a pohnut sa, tak od spojky pocut ako taky plechovy zvuk preskakovania...ked rozoberem, tak nafotim...
jeden kamarat mi vravel, ze ked tam davaju motor z MB, tak ze vraj tam pasuje aj lamela, na drazkovanie...
taktiez by som uz chcel pouzit odpruzenu lamelu, aby sa zmiernili tie torzne kmity...
ja mam taky pocit, ze mi to asi otrhlo na nitoch...

oldjan
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 14 Feb 2009, 17:50
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa oldjan » 15 Máj 2010, 07:42

Lamela pasuje ze šestsettrojky. Z náhradami nemám moc zkušeností, ale známý ji měl v šestsettrojce a spojka byla měkká a při plném zatížení občas proklouzla. A to tam byl nový přítlačák. Problém bych viděl v tom , že lamely jsou osazovány tvrdším bezazbestovým obložením. Bohužel nevím z čeho přímo ta lamela byla, nekupoval jsem ji a už jsem ji vyhodil, protože mi byla k ničemu.
Ale třeba někdo má lepší zkušenost.

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa bazilisak » 16 Máj 2010, 20:36

oldjan napísal:
bazilisak napísal:
Jerry napísal:Dobrá práce, takže si to nakonec nevzdal. :D
Ale vzdal ! :lol: Nyní je ta moje obytná 805 ka po funkční přestavbě na LPG , bude ještě poopravena , vybavena náhradními díly ,a po novém lakování určena prodeji , nebo výměně za MB Vito , nebo VW Multivan . :wink:
Já myslel, že apríl už byl. To myslíš vážně? :shock:
Samozřejmě , že to myslím vážně .... má někdo zájem ??

oldjan
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 14 Feb 2009, 17:50
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kačena

Príspevok od užívateľa oldjan » 17 Máj 2010, 18:43

Jestli můžu být zvědavý, proč tak náhle, myslím, že jsi tomu obětoval hromadu času a peněz.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných