Autoplachta T603

Čo jednému chýba, iný môže mať...
Ruda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21 Feb 2014, 16:33
Tatry, ktoré vlastním: T2-603 r.v. 1971 (+/-, ale v interiéru spíš +/+ let)
Bydlisko: Stredocesko
Kontaktovať užívateľa:

Autoplachta T603

Príspevok od užívateľa Ruda » 17 Apr 2014, 16:05

Zdravím Vás vážení, opět se na Vás obracím s jedním dotazem.

Vydrbal jsem moji holčičku (Tatřinku), namazal, zapudroval (skara já kolem ní skáču víc než kolem dětí...) a hezky spinká v garáži, která je ale větraná. Letos prvně nastal problém - všichni sousedi v okolí mají krásné rozkvetlé keře, je to nádhera, ale jen do momentu, než jsem se podíval na pylem obalenou Tatřinku - garáž je odvětrávaná a ani kdybych všechno zaslepil a zavařil, tak garáž neutěsním, což ani nechci. Navíc když nejedu déle s autem, tak je na něm vrstva prachu. Pyl + prach = docela fujtajbl :?

Pardon, k dotazu:
Používáte někdo nějakou zakrývací ochrannou plachtu/deku/folii/něco na auto v garáži? Koukal jsem na pár možností a většinou to byly ethylenové nebo jaké igelitové plachty, což se mi nezdá být vhodné. Pak je super varianta od švýcarů, ale za 15000 Kč se mi to zdá trochu moc :-( Soused dává na auto v garáži tři sešitá prostěradla - Poběda pod tím vypadá fakt dost divně.....

Chtěl bych něco, co trochu více ochrání autíčko, ale nechci auto balit do igelitu, to je prasárna podle mne - pokud to není jako taková ta dočasná pseudo garáž venku, aby neteklo do dutin...

Máte něco takového? Představuji si to nějak jako při prezentacích nových modelů aut - jemná látka, ideálně s velikým znakem TATRA :-D

Díky moc za Vaše příspěvky a názory

R

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Autoplachta T603

Príspevok od užívateľa Jerry » 17 Apr 2014, 17:07

Pokud je auto navoskovaný, tak po vyjetí stačí karoserii opláchnout studenou vodou a prach by se měl spláchnout. Pokud Trváš na plachtě, kouknul bych do zahradnictví na netkaný textilie (jako se dává na jahody, nebo okurky)... Ta je jemná a lehká, ani by nemusela poškrábat lak. Šířka je tušim až do 4 metrů a dýlku si vezmeš dle gusta. :wink: Igelit rozhodně nebrat, nepropustí vlhkost a to je pak teprve "rezová komora!"

Ruda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21 Feb 2014, 16:33
Tatry, ktoré vlastním: T2-603 r.v. 1971 (+/-, ale v interiéru spíš +/+ let)
Bydlisko: Stredocesko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Autoplachta T603

Príspevok od užívateľa Ruda » 18 Apr 2014, 16:54

No tak to je super nápad. to mě fakt nenapadlo :-)
Pokud by šlo jen o prach, ten vem čert, ale průšvih je právě ten pyl, který lepí. Proudem čisté vody to sice opláchnu, ale pak kdybych potřeboval vyrazit, tak ještě sušit auto, jinak se na mokrý auto nachytá víc prachu než na suchý - ne že bych byl tak pintlich, ale když chci vyjet, tak nechci jít mýt auto :-)

Ruda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21 Feb 2014, 16:33
Tatry, ktoré vlastním: T2-603 r.v. 1971 (+/-, ale v interiéru spíš +/+ let)
Bydlisko: Stredocesko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Autoplachta T603

Príspevok od užívateľa Ruda » 30 Máj 2014, 14:23

Ahoj, tak pozdě, ale přece.
Koupil jsem plachtu z netkané textilie - není to geotextilie (což mi taky chtěli nacpat jako netkanou) ale taková ta tenoučká jemná a hlavně neskutečně lehká.
A je to SUPER!!!!
Včera jsem ji vyprášil - jen tak z hecu po necelém týdnu jsem ji shodil a zkusil vytřepat a to bych nikdy neřekl, kolik prachu nachytá. A ten prach a pyl, který stále je ve vzduchu (blízko garáže jsou stromy které stále mají pyl) nebyl na autě :-) Navíc je to tak prodyšné, že se skrz tu textili dá v pohodě dýchat. Myslím, že autíčko netrpí, spíš si ulevilo od častějšího mytí. Fakt doporučuju, pokud někdo potřebuje přikrýt autíčko. Moc díky za radu :-D
R

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní