Dynamo, starter,...Tatra 57B

Čo jednému chýba, iný môže mať...
Pašo.Tom
Diskutujúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14 Jún 2010, 20:09
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57B
Kontaktovať užívateľa:

Dynamo, starter,...Tatra 57B

Príspevok od užívateľa Pašo.Tom » 22 Okt 2011, 21:51

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, zda někdo nemá doma na prodej na Tatru 57B dynamo, starter,... prostě vše co se týče elektriky na 6V. Jelikož moje tatrovka má veškerou elektriku udělanou na 12V a já bych rád to měl jako byl originál na 6 voltů. Kdyby někdo něco doma měl, nebo o něčem třeba i na internetu věděl, dejte prosím vědět.

Děkuji

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dynamo, starter,...Tatra 57B

Príspevok od užívateľa Jerry » 23 Okt 2011, 11:35

S těma 6V by to byl krok zpět. Myslím si, že ta přestavba je dobová, takže bych to nebral jako chybu. Navíc i ceny 6V akumulátorů jsou až neuvěřitelný a kupovat ho jen na to, aby se párkrát do roka použil a zbytek roku o něj pečovat, dobíjet a přitom ho nepoužiješ do ničeho jinýho... Pokud máš baterii pod sedačkou, tak po otevření motoru každej bude obdivovat vše kolem a ne štítek na dynamu, to si prohlídne jen pár lidí, co ví o co jde a nic Ti na to říkat nebudou. :wink:

Pašo.Tom
Diskutujúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 14 Jún 2010, 20:09
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57B
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dynamo, starter,...Tatra 57B

Príspevok od užívateľa Pašo.Tom » 23 Okt 2011, 17:17

Díky za rady. Na ceny 6V baterek jsem se díval a asfaltová, jakou bych si tam koupil tak stojí kolem 3 tisíc, jak mi říkal prodavač v obchodě. Akumulátor byl pod sedačkou to je fakt no. A o to jak moc je přestavba dobová to nemůžu posoudit. Nevím podle čeho to poznat - moc se v tom ještě neorientuji. Ale každopádně nad tím, nechat tam těch 12V jak tam je teď, jsem taky uvažoval a jsem rád, že jsi mi poradil, že to tam mám nechat. Takže asi zvítězí moje prvotní myšlenka nechat to tak jak to je.
Ještě jednou díky

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Dynamo, starter,...Tatra 57B

Príspevok od užívateľa Jerry » 23 Okt 2011, 23:08

Rádo se stalo. Navíc při 12V můžeš v autě použít i nabíječku na mobil, nebo napájet navigaci, kdyby na to přišlo, zásuvka se do kastlíku, nebo pod palubovku dá schovat. :idea: Ta přestavba může být odhaduju ze 70 až 80 let... A pokud by mělo auto mít veteránský papíry, tak s tím nejspíš nebude problém. Ty přestavby se prostě dělávali.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní