Kto vie kde sa teraz nachadzaju?

Čo jednému chýba, iný môže mať...
Užívateľov profilový obrázok
T.I.B.O.R
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 03 Jún 2008, 19:48
Tatry, ktoré vlastním: 3x Tatra 603-2
Bydlisko: Orava
Kontaktovať užívateľa:

Kto vie kde sa teraz nachadzaju?

Príspevok od užívateľa T.I.B.O.R » 09 Mar 2009, 19:18

Zdravim,
Patram po nieakych veteranoch ktore kedysi vlastnil moj dedo. Predali sa cca pred rokom. Bolo tu toho ovela viac ...dedo bol z tych "zberatelov" ktory kupovali vsetko co mohli (tuto vlastnost som zrejme po nom zdedil :D ) a nikdy nic nepredali ...pamatam sa ked som bol maly ako tu chodili veteranisti a chceli nico kupit ale on nikdy nic nepredal (udajne skoro vsetci chceli Adler ...radovy osemvalec r.v. asi 1938)...cca pred rokom (po jeho smrti) zacali moj stryk a otec urychlene vypratavat zahrady (3/4 skoncilo v srote :( ) a tie vzacnejsie sa predali za myslim ze velmi vyhodne ceny zberatelom. Skoda ze som vtedy mal len 16 rokov lebo zrejme by som si nieco kupil za taku cenu za ktoru to oni predali (mne ostala Skoda 1201 Sedan ....tam su moje zaciatky veteranizmu) ale teraz je neskoro plakat nad rozliatim mliekom. .....
Neviem mozno par z Vas ste u nas boli (ak ano rad by som mal par fotiek,videii na spomienku). Ak niekto vieto o tychto autach tak ma prosim Vas kontaktujte ...Adler 1938 , Nakladne vozidlo Pearl (udajne rakuske ...tusim ze islo niekde na juh ...Komarno, Sturovo ... fotku nemam bol to totalny vrak... tusim ze z dvadsiatych rokov), Jeep Willys, Praga Piccolo valnik, Tatra 111 zeriav, Tatra 111 Cisterna (ta je udajne v Nitre a bude vystavena v polnohospodarskom muzeu), Aero 30 (tusim ze Cadca), Tatra 57, ...bolo ich viac ale nepamatam sa moc... Na vymenu majitelom za ich fotky mozem ponuknut moje :)
Za vsetky prispevky vopred dakujem
Tibor
Prílohy
Tatra 111 (1).jpg
cisterna
Tatra 111 - Žeriav (2).jpg
zeriav
DSC00560.JPG
Praga
644905_1.jpg
jeep
DSC00039.JPG
tatra
DSC00660.JPG
Aero
DSC00073.JPG
Adler

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kto vie kde sa teraz nachadzaju?

Príspevok od užívateľa bazilisak » 11 Mar 2009, 15:36

Teda Ti řeknu, pěkné vrakoviště ... :lol: . Znám více takovýchto lidí, jako byl Tvůj děda .... většinou s ničím ani nejezdili ...

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Re: Kto vie kde sa teraz nachadzaju?

Príspevok od užívateľa D.A. » 11 Mar 2009, 16:50

Nepomůžu ti, akorát podobný Jeep v odpovídajícím stavu rozebranosti se teď inzeruje v Avízu (Ostrava nebo FM). Ale řeknu ti, je to pěkné psycho. Ani ne rok po vyklizení začínáš zahradu zaplňovat stejným způsobem :lol: . Co se tak výrazně změnilo mezi tvými 16 a 17, že tehdy jsi nic nemohl zachránit a teď skupuješ ve velkém??

Užívateľov profilový obrázok
T.I.B.O.R
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 03 Jún 2008, 19:48
Tatry, ktoré vlastním: 3x Tatra 603-2
Bydlisko: Orava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Kto vie kde sa teraz nachadzaju?

Príspevok od užívateľa T.I.B.O.R » 11 Mar 2009, 19:56

No ano par takych ludi je co zaplnaju svoje pozemky vrakmi ...No vacsina aut bola v dobrom stave pred odstavenim do zahrady (ale 20-30 rokov na nich zanechalo nasledky) ....chvalabohu tie najcennejsie boli pod strechou ....
...No dedo tiez s vacsinou nejazdil iba priviezol a nechal tak .... vlastne on poslednych 10 rokov nejazdil na nicom iba sem tam na traktore (mal ich 6 :) )
No do tych "prekliatych" zahrad nemozem nic dat a ani pristresok si tam postavit :(
....No neviem co je to somnou ...asi je to vidina lacneho vraku ktory sa da kedykolvek v nudzi predat drahsie ....ono to zacalo ked som zdedil Skodu 1201 Sedan zacal som pozerat stranky zistovat informacie .... zozaciatku som myslel ze 10 000 sk do toho dam tam flasku tam pivko a auto sa bude lesknut :D ... No potom som zistil ako to je .
...zacal som sa vypytovat kamosov ci niekto nema daakeho vraka v dedine zahrade a uz sa zacal nas dvor zaplnat :) a potom rodicia zistili ze mam rovnaku filozofiu ako moj dedo tak ma to donutili predat .... z veteranou mi ostala este Tatra 603 tu nechcem predat aj ked na mna neustale tlacia :)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných