Ferova cena za Tatra 603

Tu môžete diskutovať o automobiloch Tatra, ktoré sú na predaj
TatraplanuZdar

Ferova cena za Tatra 603

Príspevok od užívateľa TatraplanuZdar » 22 Aug 2006, 16:22

Čo si myslíte že je férová cena za Tatru 603-3 bez papierov? Má byť údajne len s minimálnymi hrdzavými miestami, rozhodne žiadne diery, podľa názoru majiteľa nepotrebuje vyváranie.
Mala by byť v princípe funkčná chýbajú brzdiče. Chrómy potrebujú renováciu súrne. Interiér špinavý ale inak nepoškodený. Očakávam Vaše rady. Reálne, je jasné že dnes za 50 000 Sk to nebude.

Dalej:
Koľko myslíte že ma bude stáť chrómovanie?
Koľko nový interiér ak by to bolo nutné?
Koľko myslíte rekonštrukcia "na kľúc"?
Nie som perfekcionista, mám rád veci s patinou. Lakovanie zrejme budem musieť nechať urobiť, s opravou motoru problém nemám, ale bojím sa vyvárania a interiéru.


Zdraví

Gejza
Prílohy
BT603A.jpg
BT603B.jpg
BT603C.jpg
BT603D.jpg

Užívateľov profilový obrázok
el bastardo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 18 Apr 2005, 15:07
Tatry, ktoré vlastním: tatra 613/3 r.v.77 - predaná
SAAB 9-3 2,0 LPT r.v. 2000 - aktualny povoz
Bydlisko: Hálova 2 ,BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa el bastardo » 22 Aug 2006, 16:37

nieje to tá etienova 603?
aspon na stranke ma rovnake foto..
heh :)

Užívateľov profilový obrázok
skovi
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 14 Dec 2004, 18:15
Tatry, ktoré vlastním: T603 1959,1961,1962, 1973
Bydlisko: Nové Mesto n/V
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skovi » 22 Aug 2006, 17:10

To je málo informácii na stanovenie nejakej serióznej ceny. Ale asi tak špičkový lak cca 100t ,chrómy 40t, ... Rátaj renováciu prinajlepšom 200t

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 22 Aug 2006, 17:13

Ja tu tatru poznam a napíšem sem môj názor.
Opravu motora potrebovať určite bude.Ale ked som sa v nej asi v roku 99 viezol tak motor bol celkom "svižný",takže zub času mohol poškodiť piestne skupiny a nanajvýš hlavy tak kl.hriadel aj ojnice so svojimi uloženiami môžu byť OK.Oprava karoserie je potrebná tiež a poriadna.

Ja osobne by som za ten voz dal asi tak 20-30 tis. , maximálne 40 t. ale to len pre lenivosť zháňať dalšiu a s prebytkom na konte.

Pre kvalitnú renováciu to chce tak 300-400 000,-Sk, a niekolko rokov tvojho času a nervov.Alebo 500-600 000,-Sk a ty sa budeš chodiť pozerať na jej znovuzrodovanie ( :roll: ).
Samozrejme by to šlo aj do 100 000-Sk.Ale len v štandarde blízkemu country-tuningu.

Ceny ktoré som napísal sa môžu meniť zhruba +- 20%,podla šťastia na ND a tvojich možností.

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 22 Aug 2006, 17:17

Ešte tam vyskakovala 4 rýchlosť ale to môže byť len v nastavení pár radenia.

TatraplanuZdar

Príspevok od užívateľa TatraplanuZdar » 22 Aug 2006, 17:22

Hm, pravdepodobne ano. Pretože tu sa vlastne nevie kto je kto tak som sa opýtal stránku som nevidel fotky došli emailom. Mám o nu seriózny záujem ale pretože nemám dobrú predstavu o cenách a rekonštrukciách tak ma to proste zaujíma. Doteraz mi ponukali len bud auta v katastrofálnom stave alebo rekonštruované, na takúto strednú triedu sa mi ešte nepodarilo natrafiť. Hlavne sa bojím toho koľko by stálo uvedenie do stavu "aby sa človek za nu nehanbil". Okrem toho koľko by to trvalo. Bohužiaľ ja môžem len platiť, sám si nič neurobím /neviem a nemám čas/. A peniaze sa na stromoch nerodia. Radšej by som mal jedničku ale o neprestavanú som ani nezavadil.
Aspon ked som zistil o koho sa jedná tak sa človek prestane báť že ho niekto klepne po hlave alebo mu predá maketu auta a tak ...
Takže otázka ceny asi padla, ale koľko počítať na rekonštrukciu by mohlo byť stále aktuálne? Aviete o niekom kto by sa toho ujal tak aby som pritom nemusel predať dom?

Zdraví

Gejza

Užívateľov profilový obrázok
skovi
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 14 Dec 2004, 18:15
Tatry, ktoré vlastním: T603 1959,1961,1962, 1973
Bydlisko: Nové Mesto n/V
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skovi » 22 Aug 2006, 17:26

No jednička už je cenovo slušne povedané v prdeli. Jednu sa snžím oživiť ale prachy to žere rýchlosťou svetla.

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 22 Aug 2006, 17:32

etien ju už myslím predal ale komu neviem.skús sa ho opýtať možno Ti to prezradí a možno ju už má úplne niekto iný...

Radšej by som mal jedničku ale o neprestavanú som ani nezavadil.
Mne osobne sa páčia práve tieto dozreté "trojky".Takisto aj u "tatraplanovitých typoch sú mi sympatické len T-87 a vzácnosť je pre mňa nepodstatná.Najdôležitejšie je moje rozkošovanie. :?

TatraplanuZdar

Príspevok od užívateľa TatraplanuZdar » 22 Aug 2006, 17:46

Palo napísal: Ja osobne by som za ten voz dal asi tak 20-30 tis. , maximálne 40 t. ale to len pre lenivosť zháňať dalšiu a s prebytkom na konte.
Nie som si istý či toto tvrdenie odráža dnešnú realitu. Mne v cenách 25-65000
SK boli ponúkané šroty, obvykle oveľa horšie ako 603-1 ktorej renováciu ako obrázkový seriál sledujeme. Dobre, pri 603-1 by som sa s takým stavom bey akéhokoľvek reptania zmieril, držal hubu a platil.

U 603-3 by som proste chcel auto na ktorom sa dá povoziť (opravy motora brzd a tak mi nevadia/ ale aby som ho mohol občas používať a rekonštrukciu karoserie, interiéru a chrómov odložiť na neskôr až porobím poriadok s dvomi autami ktoré mám na rade skôr. Ale zatiaľ som na nič podobného nenatrafil. Bojím sa nárastu cien preto si chcem niečo zaobstarať kým sa ešte dá.

Ak sú rekonštrukcie také drahé prečo sa ten kus ktorý je za 250 000 inzerovaný všade ako rekonštruovaný nepredá? Nie je urobený dobre?
Nedôvera v rekonštrukciu ktorú robil niekto druhý?

Zdraví

Gejza

Užívateľov profilový obrázok
skovi
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 14 Dec 2004, 18:15
Tatry, ktoré vlastním: T603 1959,1961,1962, 1973
Bydlisko: Nové Mesto n/V
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa skovi » 22 Aug 2006, 17:55

Nepredá sa preto lebo si každý myslí že si ju zrenuvuje lacnejšie a lepšie, určite je tam aj nedôvera, veď kto Ti pri predaji povie že dáva záruku na motor, lak..?

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 22 Aug 2006, 18:19

Nuz, asi by som sa k tomu mal vyjadrit aj ja. To auto som kupil prostrednictvom Ondreja Ertla (za co mu velmi pekne dakujem - vysiel mi v ustrety a vo vsetkom mi pomohol) ale potom som ho predal pred par mesiacmi Palovi Bobrikovi - nakolko som chcel dokoncit specialku a neostali mi peniaze - jednoducho penazenkove sucho. Tu na portali vystupuje (alebo vystupoval) pod prezyvkou PALO12 (nemylit si s Palom :!:).

Palo12 ma dost dlhu dobu lamal, no nakoniec zlomil. Myslim ze je lepsie mat v garazi 1 zrekonstruovane auto ako 100 inych ku ktorym sa "snad" niekedy dostanem. Bolo mi jej luto a Palo12 sluboval rekonstrukciu. Myslel som ze je v dobrych rukach. Dostal sa vsak dostal do financnych problemov a ostal nielen mne ale aj dalsim ludom z Tatrovackej oblasti "visiet" nemale ciastky. Z toho dovodu to auto predava - uz asi pol roka.

Co sa tyka stavu auta - je kompletne az na nejake interierove detaily, interier je v slusnom stave, strecha ma vsak dieru po nejakom xxxx ktory si o nu zahasil cigaretu. Sedacky su na niektorych miestach jemne poskodene. Bude treba novy volant, nanovo urobit palubovku, nejake vypinace. V ziadnom pripade neni interier super stave ako pise majitel. A interier nikdy nebol spinavy, ked som ju predaval bol krasne povysavany a vylesteny :D

"Netreba vyvarat" ehm - no za moj zivot som sa s takou Tatrou 603 alebo 613 v povodnom stave ktoru by netrebalo vyvarat jednoducho nestretol. Nebude to inak ani v pripade tejto.

Auto nebolo nastartovane niekolko rokov, urcite treba spravit motor. Ci nastartuje neviem - neskusal somto... Brzdy su problematickejsie ako vypadali - nebrzdia a zjavne treba vymenit hadicky a asi aj posilovac a samozrejme pridat brzdice :-). Elektrika je v otrasnom stave, trebalo by ju nanovo spravit. Co sa tyka jazdenia neviem - nikdy som s nou nejazdil. Spojka nefunguje. Vyfuk je samozrejme tiez na vymenu, rucna brzda nefunguje atd... jednoducho to je auto na 300-400 tisic a jazdenie.

Ano a este perlicka - motor v aute je udajne hlaseny ako odcudzeny od roku 1988 :-) - Dozvedel som sa to priamo od predavajuceho.

Pre pripadnych zaujecov - majitel by mal byt zastihnuty na cisle 0907 444 043. Je to vsak siedme cislo v poradi odkedy ho poznam takze neviem ci este funguje. Ja som vymahanie mojej "pohladavky" uz davno zavesil na klinec takze som mu uz odvtedy nevolal.

TatraplanuZdar

Príspevok od užívateľa TatraplanuZdar » 22 Aug 2006, 18:59

No, tak to som veľmi šťastný že som sa opýtal už som objednával plaťák...

Aby som bol korektný o interiéri sa vyjadril že nie je perfektný, ale slušný na 30 rokov. Ovšem že auto má toľko problémov technických problémov som netušil, na otázku že ak prídem so značkami či môže ísť po osi mi boli spomenuté len ukradnuté brzdiče ...

Ja síce uznávam voľný trh a každý môže predať čo kúpil. Krásne je podstava koničkárstva vyjadrená: "Predal som psa za 100 000" "Komu?"
"No, vymenil som za dve mačky po 50000"
Každý môže predávať čo chce, kedy chce, komu chce a za akú cenu chce, ale mal by kupujúceho s problémami vozidla oboznámiť.

Hm, neviete o nejakej lepšej? Za rozumnú cenu vzhľadom k stavu ale maximálne do 80-100 000. Značky nemusí mať ale musí byť ľahko spojazdniteľná a ako tak vyzerať... No, zase sa nemusím až tak ponáhľať.

Alebo najlepšie o nejakej 603-1 . Tú som aj šoféroval, pravda, ešte som nevidel cez okno tak som musel sedieť na kolenách...
Tú by som si nechal zrekonštruovať aj ak by žrala peniaze rýchlosťou svetla.


Zdraví

Gejza

jano_f
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 17 Sep 2006, 20:35
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jano_f » 28 Júl 2007, 21:39

Za babku,...
Prílohy
T 87 obe k renovaci.pdf
(83.31 KiB) 558 stiahnutí

peter
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 14 Jún 2005, 13:32
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Senica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa peter » 29 Júl 2007, 10:58

Drahá babka,ale je už je to tak :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Roman Maďar
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2189
Dátum registrácie: 20 Feb 2005, 22:21
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Bernolákovo
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Roman Maďar » 29 Júl 2007, 15:27

K zmienenej 603-ke , pred koncom minulého roka som bol na ňu pozrieť, stála bez okna vodičových dverí vonku, elektrika na šrot, vcvakané brzdiče od trubiek- vrak v žalostnom stave. Jej údajný majiteľ p: Bobrík chcel odomňa , aby som ju spojazdnil, vraj ju predáva do Maďarska, ale podmienkou je pojazdný stav, keď zistil, že budem chcieť zálohu dopredu, viac sa neozval. Ludia z garáže pri ktorj bola odstavená, by vedeli o tomto človeku rozprávať hotové story. Nebral by som ju ani zadarmo, ten človek je viac , ako podozrivý.

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa etienne » 30 Júl 2007, 09:07

Roman: Palo Bobrik dlzi tak polovici Bratislavy peniaze... Este sa mi nestalo aby som sa stretol s nejakym kamaratom ktoreho som 10 rokov nevidel a povie mi, ze mu Bobrik dlzi peniaze a jeho kamaratke atd...

... ale pokial viem teraz ma vzhladom na urcite ciny ktore urobil uplne ine, ovela vacsie, mrezami zavanajuce problemy. Kto druhemu jamu kope...

Užívateľov profilový obrázok
Radinko
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 06 Apr 2007, 15:00
Tatry, ktoré vlastním: svoje
Bydlisko: doma
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Radinko » 30 Júl 2007, 16:38

Nejaké foto toho vagabunda by nebolo?

Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Príspevok od užívateľa Sedo » 02 Aug 2007, 19:45

Cisto nahodou s mojou Tatrou - ukradnutou by to nemohlo suvisiet, nenapada Vas nejake spojitko?

lada
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 05 Jan 2007, 12:21
Tatry, ktoré vlastním: T 613
T 613-2
T 613-3
T 613-3
T 613-3
Bydlisko: Týniště nad Orlicí
Kontaktovať užívateľa:

Cena

Príspevok od užívateľa lada » 03 Aug 2007, 00:06

Za tu 603ku bych víc jak 20.000Kč nedal. Stejně do ní nasypeš 500.000Kč aby byla OK. Klempířina-100.000Kč, lak pod 100.000Kč už dneska taky neseženeš, chromy-min 70.000Kč, motor - pokud seženeš písty :lol: 100.000Kč atd atd ....
Takže v konečným finále je úplně jedno, jestli si přivezeš domů šrot za 10.000Kč, nebo za 50.000Kč.

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Luboš » 03 Aug 2007, 02:09

To jsou počty, už jsme na 370 a ještě to nemá kola, brzdy, nápravy, interiér, převodovku, spojku, světla, bufík, stěrače... No nevím, nevím, zda se tímhle tempem do toho půl mega vůbec vtěsnáme. :D

Zamknuté

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných