problem tatra 805 převodovka

Technické problémy s našimi tatrovkami

kozejk
Diskusný nováčik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25 Apr 2011, 20:45
Kontaktovať užívateľa:

problem tatra 805 převodovka

Príspevok od užívateľa kozejk » 25 Apr 2011, 20:57

Zdravím
Mám takový problém s převodovkou. No vozidlo se nehne z místa pokud nemám vyřazeno na přídavné převodovce neutrál. Prvně jsme si mysleli že jsou v převodovce zařazeny dva kvalty ale podle polohy vidliček i ozubených kol to nevypadá.Vím že jsou tam kola ve stálým záběru a rychlosti se řadí spojkami a ani jedna není zaskočená i podle zámků to tak vypadá. Motor jsme vyškubli ven, mrkev je v pořádku, sestup asi takky, když točím s mrkví tak v převodovce se mi hýbe hnaná hřídel ale max 1 milimetr, víc se neotočí. Dokonce to zastaví i roztočený motor, prostě pustím spojku a motor chcípne, už fakt mě nic nenapadá, snad jen totálně zadřený ložisko v převodovce nebo ty zauzlovaný kvalty.
díky všem za nápady

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: problem tatra 805 převodovka

Príspevok od užívateľa Jerry » 27 Apr 2011, 18:40

Podle velikosti vůle se to tváří na zařazení dvou kvaltů. Zkus rozebrat domek řazení a podívat se dovnitř. Pokud nebudou drážky v ose, tak víš, že tomu tak opravdu je. Když sem měl zadřený ložisko na předlohovej hřídeli, tak se to chovalo úplně jinak. Ono v tomhle případě se dost těžko radí, když sis všechny možný příčiny zodpověděl sám.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných