Prosím o informace

Technické problémy s našimi tatrovkami

roman
Diskutujúci
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 05 Máj 2010, 11:18
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 603 / 1972
Bydlisko: Trutnov Krkonoše
Kontaktovať užívateľa:

Prosím o informace

Príspevok od užívateľa roman » 01 Júl 2010, 10:43

Dobrý den.
Po několika letech jsem se dostal k opravě Tatřičky 603. Sice jsem strojař, ale né tatrovák, tak mám obavy z různých oprav a s mnohými si nevím rady. Našla by se zde dobrá duše z řad znalých tatrováků, která by poradila? Pravděpodobně nejlépe mejlem. Pokud by byla z Krkonoš, či podhůří, tak osobně.

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosím o informace

Príspevok od užívateľa Jerry » 01 Júl 2010, 19:18

Však můžeš problém nastínit i tu a přidat foto, vždy se nejde někdo, kdo dokáže poradit. Na mých stránkách jsou fotky z opravy jedný 603, tak snad Ti to pomůže. :wink:

roman
Diskutujúci
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 05 Máj 2010, 11:18
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 603 / 1972
Bydlisko: Trutnov Krkonoše
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosím o informace

Príspevok od užívateľa roman » 02 Júl 2010, 00:14

Dík za ochotu.
Ono je to s opravou Tatry jako s focením. Dost a stále fotím na film. Chodí ke mě lidi na radu a na netu se mě ptají jak vyvolávat, která vývojka je nejlepší ..... Otázky se neustále opakují. Tak by jsem nerad psal notorickyznámé otázky i sem. Třebas kudy je tažena trubka od nožní brzdy a jak je dlouhá. Jak velké obavy mám mít z klepajícího se motoru. Jest-li je nutný a když tak jak často je třeba čistit chladiče oleje. Má někdo schéma zapojení el. zapalování. Čím nahrazujete hadičky od kotoučových brzd.???????
Prostě hafo "ptákovin" kterými si musel projít každý.
Roman

Užívateľov profilový obrázok
Honzík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 06 Jan 2008, 12:52
Tatry, ktoré vlastním: T2-603 rv.1968,1974
T613-3 rv.1989
Bydlisko: Pardubicko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosím o informace

Príspevok od užívateľa Honzík » 02 Júl 2010, 07:00

Ano jak to napsal Jerry a já dodám, pokud máš čas hledat tak spousta věcí se nachází zde na webu, popřípadě na jiných stránkách na netu. A jak jsi napsal Romane, tak je pravda že nejde odpovídat stále a dokola na notoricky známé otázky, které se třeba dají lehce zjistit z dokumentace. Také se chci pustit do renovace T603 a chci si většinu prací udělat sám. A neplatit tak někomu za drobnosti sumy, které můžu zvládnout sám. Co ušetřím na sobě, tak rád zaplatím jinému. Říkám si, že dřív nebylo toliko vychytávek na různé věci co dnes je možné zvládnout levou zadní, samo že si sám nebudu chromovat, nebo šít potahy, ale spoustu hrubých prací lze zvládnout sám, jen chtít něco se naučit. Určitě někdo může po renovaci namítnout, že to či ono bylo jinak, ale dělám si to pro sebe né na kšeft. Tady je to, co mě čeká ikdyž foto nic moc aspoň něco.
Prílohy
2Xt603.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Kontráš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 08:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosím o informace

Príspevok od užívateľa Kontráš » 07 Júl 2010, 07:11

Honzík: se zrepasovaným dvoukolákem se na srazu budeš určitě vyjímat.... jen bych nato nerouboval ty T603 blatníky a podlahu (v rámci zachování originality).... :twisted: :D :D

Užívateľov profilový obrázok
Honzík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 06 Jan 2008, 12:52
Tatry, ktoré vlastním: T2-603 rv.1968,1974
T613-3 rv.1989
Bydlisko: Pardubicko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosím o informace

Príspevok od užívateľa Honzík » 07 Júl 2010, 09:58

No jako recese na sraz aby mě každý poznal to neni špatný nápad nějaké blatníky zbudou tak pak na přívěsný vozík za tatru další zbastlenou tatru to by šlo.No jasně není to fotka nic moc také jsem to předeslal.Pak jak se bude pokračovat budou lepší.Náhodou nejsi ty ten co má ty pomerančové blatníky v rámci zachování originality. :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Honzík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 06 Jan 2008, 12:52
Tatry, ktoré vlastním: T2-603 rv.1968,1974
T613-3 rv.1989
Bydlisko: Pardubicko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosím o informace

Príspevok od užívateľa Honzík » 07 Júl 2010, 10:56

To Kontráš.Doufám že to bereš jako žert. Na špatnou otázku špatnou odpověď.

Užívateľov profilový obrázok
Kontráš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 08:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosím o informace

Príspevok od užívateľa Kontráš » 08 Júl 2010, 06:51

8) no nevím jestli tam mám zrovna pomeranč (ani nevím které z aut myslíš), každopádně na každém blatníku každého z našich přibližovadel se najde dost nectností...... :-)

mimochodem, ten postup renovace co popisuješ bude trvat pěkně dlouho, takže držím palce aby ti to vydrželo a nezůstalo to rozdělané v koutě garáže. Vím o čem mluvím :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Honzík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 06 Jan 2008, 12:52
Tatry, ktoré vlastním: T2-603 rv.1968,1974
T613-3 rv.1989
Bydlisko: Pardubicko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosím o informace

Príspevok od užívateľa Honzík » 08 Júl 2010, 08:50

To Kontráš: Ano máš pravdu (vím kolik aut máš na srazech se určité věci člověk doví neříkám všechno) bude to na dlouho jak jsem to psal dělám si to pro sebe a jedna pěkně zrenovovaná 603 mě bude stačit,ale strkat peníze někomu co zvládnu sám se mi fakt nechce to už si mužu zrovna koupit zrenovovanou a je to skoro na stejno.Už se to tu v nějakém vlákně probíralo.Proč odrazovat někoho kdo má k tomu zapálení (nemyslím ty co nic neumějí a představují si to jako hurvínek válku jak vše jde lehce spravit) právě takový dokážou neskutečné věci a za malý peníz.No ještě pokud mohu tak vše co jsem posháněl co je třeba měnit je nové.Karoserie tak normálka(přední lemy u baterek,levý blatník vyměnit,rožky a možna jak se to rozdělá tak prahy a toť vše co je rezavé)tak té práce nebude zas toliko.No v našem kraji co znám za kým zajít to funguje ja kdysi říkal DA za pytlík kafe.U nás dodám 56% slivku a udělají mi to tak jak já chci bez všelijakých okecávaček že to či ono muselo jít tak to stálo tolikko a ten chtěl za to tolik.No myslím že to většinou znáte když jste si něco dali udělat a většinou se cena zvedla a ten dotyčný to opravuje běžně a pak na závěr třeba řekne bez papíru to bude o něco málo levnější.

Užívateľov profilový obrázok
Kontráš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 505
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 08:02
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosím o informace

Príspevok od užívateľa Kontráš » 09 Júl 2010, 07:07

Honzík: my už jsme se někde potkali? A nebo se o mě po srazech šíří nějaké fámy?
Já tě rozhodně neodrazuju, sám jdu podobnou cestou..... takže jen vím že je to nadlouho.

Užívateľov profilový obrázok
Honzík
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 108
Dátum registrácie: 06 Jan 2008, 12:52
Tatry, ktoré vlastním: T2-603 rv.1968,1974
T613-3 rv.1989
Bydlisko: Pardubicko
Kontaktovať užívateľa:

Re: Prosím o informace

Príspevok od užívateľa Honzík » 10 Júl 2010, 08:32

No jasně že.To jsem žádné neslyšel.A ikdyby jsi mi to rozmlouval tak se nenechám odradit je to můj sen.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných