Tatra 603 - komplet renovacia

Technické problémy s našimi tatrovkami

runes
Diskusný nováčik
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 09 Máj 2010, 20:40
Kontaktovať užívateľa:

Tatra 603 - komplet renovacia

Príspevok od užívateľa runes » 09 Máj 2010, 20:57

Zdravim, ja sa len chcem informovat, hadam som aspon trosku trafil topic. Momentalne som student VS a vlastnit 603 je moj detsky sen. Mozno vam to pride hlupe ze sa dake mlade pako zatial zivene rodicmi chce do takeho dacoho pustat. Ale sny su sny :-). Svojim sposobom normalne presuvadlo mam takze nebudem kukat po dakom normalnom aute.
Takze k otazkam.
Ako moc zlozite je zohnat 603. Ako je to z plechmi kedze v dobrom stave asi nebudu a malo kto uz dneska vyvara. Motor mi stryko povedal ze neni problem vraj dake vojenske generatori to pouzivali ci co ze to by sa dalo zohnat. Kolko vo finalnom sucte vyjde cela ta renovacia ja odhadujem vsetko spolu okolo 15 000€ mylim sa ci ???. Co su problemove casti toho a co sa nemusi podarit pripadne sa tazko zhana. Moj zamer je to dostat do povodneho stavu i ked veci ako radio a podobne neviem ci su zohnatelne. Kolko vyjde lakoavnie bo vraj to je slusna palka.

Za kolko sa pohybuju komplet zrenovovane ??? I ked by som sa chcel aspon ciastocne podielat na renovacii nie len system to dam spravit tomu to tomu ... Automechanik niesom ale naradie pouzivat viem

Inak taka technicka otazka za kolko vyakceleruje z 0 na 100.

runes
Diskusný nováčik
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 09 Máj 2010, 20:40
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 - komplet renovacia

Príspevok od užívateľa runes » 09 Máj 2010, 20:59

Este som zabudol uviest ze chystam sa do toho celeho pustit az po statnici a prvych par vyplatach :-D teda minimalne po skusobnej dobe :-)

Užívateľov profilový obrázok
michal heky
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 28 Máj 2004, 22:10
Tatry, ktoré vlastním: T613-3
Bydlisko: Praha, Kobylisy
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 - komplet renovacia

Príspevok od užívateľa michal heky » 09 Máj 2010, 21:12

Runesi, mohu se zeptat, co studuješ? Mě student, který neumí použít vyhledávač, docela fascinuje:-)

runes
Diskusný nováčik
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 09 Máj 2010, 20:40
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 - komplet renovacia

Príspevok od užívateľa runes » 09 Máj 2010, 21:32

:-D neboj sa pogooglil som dost ale mna uz zaujimaju fakty dakoho kto to ma zasebou :-) a studujem aplikovanu mechaniku

Užívateľov profilový obrázok
Thomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 585
Dátum registrácie: 08 Dec 2004, 23:07
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 - komplet renovacia

Príspevok od užívateľa Thomas » 09 Máj 2010, 21:35

Pořád platí (a ještě nějakou chvíli bude), že se vyplatí investice do relativně dražšího auta, které je způsobilé běžného provozu - tzn. vč. TP, v tech. stavu bez větších komplikací umožňujícím vylepení obou nálepek při TK. Netvrdím, že inzertní nabídka takovými auty oplývá, ale sem tam jsou. V porovnání s časovou náročností a finanční investicí do renovace je pořizovací cena kolem 300 - 350 tis. Kč za takové auto stále výhodná.

runes
Diskusný nováčik
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 09 Máj 2010, 20:40
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 - komplet renovacia

Príspevok od užívateľa runes » 09 Máj 2010, 21:57

:-) no pomalicky sa nam dviha cena :-D ja som aj za variant kupit 603 kupit garaz a robit to aj 10 rokov :-D. V principe ked nato budu peniaze skusim hladat aj po dedinach podla mna sa dade v sopach povaluje par kuskov. A jj papierova by bola super pretoze nechcem ju dat na veteranske znacky, taka nedelna letna jazda kedy sa mi zachce nie len na zrazoch by bola fajn :-) Platit poistku je to najmenej aj ked pri tom objeme to nieje zrovna zadarmo

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 - komplet renovacia

Príspevok od užívateľa jack » 09 Máj 2010, 22:53

Aplikovaná mechanika.. hm v úterý z té mrchy mám zápich, ale to jsem odbočil.
Z ohromného rozptylu Tvých úvah soudím, že o šestsettrojce a její renovaci toho moc nevíš. Zkus použít vyhledávač na tomto webu, začti se, je toho tady na pár dlouhých večerů a jestli Tě čtení neodradí, zajdi za někým, kdo 603ky z gruntu renovuje a pokud Tě ani u něj ta chuť nepřejde... tak jsi správně šílený aplikovaný mechanik :wink: a směle do toho.

Jedna poznámka k věci. Vyřiď strýcovi, že motor z elektrocentrály se do T603 vůbec nehodí. Když prolouskáš web, zjistíš proč.

Good Luck starý:wink:

Užívateľov profilový obrázok
Tatra 75
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 05 Sep 2005, 18:32
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 - komplet renovacia

Príspevok od užívateľa Tatra 75 » 10 Máj 2010, 09:01

Zdravím ťa
Ak si ešte nič nerenovoval a podľa toho čo píšeš ,tak asi nie ! Tatru 603 pred renováciou si určite nekupuj !!! Ostanú ti oči pre plač :twisted: a myslím to vážne ! Keď budeš dobre zarábať tak si radšej kúp Tatru po renovácii . Za svoj čas čo sa aktívne venujem veteránom - 17 rokov, som počul aj videl veľa ľudí s podobným myslením a dopadlo to tak že stále nič hotové a len problémy doma . Niečo začali ,rozobrali a tým to skončilo potom to aj predali.A nebola to zložitá Tatra 603 . Ale aj tak sa rozhodni podla seba a držím ti palce !!! 8)

Užívateľov profilový obrázok
Mojžo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 4098
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 21:46
Bydlisko: mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 - komplet renovacia

Príspevok od užívateľa Mojžo » 10 Máj 2010, 10:09

Na toto ťažko sa dohadovať s okolím.
Ja som začal s T603 takto: Bolo mi 20, povedal som si "a basta!" kúpil vrak. Dnes mám 24, mám nádhernú 603ku. Naučil som sa kvôli nej zvárať, lakovať ako-tak, popri tom som pochopil veľkému množstvu konštrukcie áut.

A tiež ma plno ľudí odhováralo. ja sám som pri rozobratí vozu povedal "no ta na to ja serem..." no skúsil som a dig.
Zadarmo to ale nebolo :!:

runes
Diskusný nováčik
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 09 Máj 2010, 20:40
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 - komplet renovacia

Príspevok od užívateľa runes » 10 Máj 2010, 16:19

Tatra 75 :
No renovoval ale ani zdaleka to nebolo auto :-D. A neboj je mi jasne ze bude to o hubu a na velke nervy preto pisem ze ja som ochotny to robit aj 10 rokov podla toho ako budu peniaze a cas. Tatru po renovacii jj dobra idea akurat ze to je podla mna hlupe ako som spominal ja cem prilozit ruku k dielu. Btw aky blazon preda zrenovovane auto ??? Ja neviem ale podla mna ked clovek daco take spravi tak ma k tomu hlboky vztah a nepusti to. Ci ??? Teda jedine ze to zrenovuje za ucelom zarobku ale neviem ci by som takej praci veril.

Mojzo:
No tak to sme rovnako natom vekovo :-)
Co sa tyka aut nesom mechanik ale ako tak viem vela veci velmi rychlo pochopit. Momentalne mam takehoto poloveterana :-D http://cdn.motors.co.uk/d/used-photos/4 ... 699DKM.jpg rocnik 94 a su veci do ktorich sa nesparam a su veci ktore som preluskal. Co sa tyka mechanizmov troska elektriky tak toho sa nebojim. Co sa tyka 603 tak tam daky tazky boj z motorom neocakavam kedze tam asi nieje 30000 kablov a 2 pocitace :-D. Calunenie tak do toho sa ja pustat nebudem to mi je jasne, no zvarat viem ako tak kedze na fakulte sme to mali v 1 rocniku povinne a potom som este co to skusal i ked tomu uz daky ten rok je co som elektrodu drzal v ruke v principe nic zlozite. Akurat to vyvaranie plechov tak uff to ani zdaleka nejdem skusat. No a lakovanie tak to mi je jasne ze to bude nehorazna palka ked blba 120 vysla 30 000 tak 603 odhadujem na minimalne 2 nasobok aby to vyzeralo dobre .
BTW kolko to vyslo teba ???

Užívateľov profilový obrázok
Tatra 75
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 05 Sep 2005, 18:32
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 - komplet renovacia

Príspevok od užívateľa Tatra 75 » 10 Máj 2010, 16:51

Zdar
Ja ťa určite neodhováram od Tatry 603 .Aj aj som si kúpil vrak Tatry v 18 rokoch a robil som ju dva a pol roka skoro každý deň po robote aj mňa chceli poslať na vyšetrenie -hlavne rodina .Ale už som mal skúsenosti z motorkami aj z autami . Som mechanik a bavilo ma to od mala. 603 som robil hlavne karosériu tak viem čo to je !
Inak zváranie z elektródou ti je na nič ,ale CO2 -musím povedať že je to ,ale najlahšie zváranie.
Hlavne treba chladnú hlavu a nohy v teple pri kúpe aj pri renovácii.
Držím ti palce nech sa ti to podarý. :)

runes
Diskusný nováčik
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 09 Máj 2010, 20:40
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 - komplet renovacia

Príspevok od užívateľa runes » 10 Máj 2010, 19:57

:-) hh tak jak tak kukam tak to tu sama omladina :-D no ja dufam ze sa mi to podari len vravim ja sa do toho pustim najskor o 2 roky a 603 budu za chvilku uz podla mna nezohnatelne :-) BTW este mam 2 vysnivane vozitka a to "velorex" a trabant :-) len tam to neni take zlozite predsa to len bola ina trieda - spotrebitelska.
Mne ide fakt momentalne len o info aby som potom vedel co a ako a hadam za par rockov na dakom zraze budem frajerit :-D

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Tatra 603 - komplet renovacia

Príspevok od užívateľa Luboš » 11 Máj 2010, 21:43

Však se neboj, s šestsettrojkou zestárneš! :D Taky jsem si před mnoha lety koupil jeden kousek - nebyl to žádný vrak, ale ještě docela zachovalé pojízdné auto a dodnes nemám sehnané ani všechny díly, co budou potřeba.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných