Tatra 603 - predné ramená náprav

Technické problémy s našimi tatrovkami

ttttttttttttttt

Príspevok od užívateľa ttttttttttttttt » 03 Dec 2007, 13:16

LObo ty si vubec kdo si na slovensky portalu tak neurazej slovaky :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ziza » 03 Dec 2007, 20:23

:shock: :shock: :shock: ............

:roll:

tttttttttttttttttttttttt

Príspevok od užívateľa tttttttttttttttttttttttt » 03 Dec 2007, 23:46

To asi ano, teď mne jiné uplatnění opravdu nenapadá. Tak pokud se nám do diskuze nebudou ti pobláznění Slováci zbytečně plést, tak nám prozraď, kde ještě se používají silonové kroužky? Spalovací motory Tatra neberu, na nich se opravdu nevyskytují.[/quote]

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa ziza » 04 Dec 2007, 13:29

Tttttttty můj milý anonyme. A kdo jsi tttttttttty ?

Ač se o silonu "upsal" Mojžo, tak slova "debilní" a "kretén" padla právě od něj. Ty jsi je nečetl? Tohle opravdu urážlivé oslovení konkretní osoby ti nevadí? Asi ne.... :cry: Mně vadí. Jen šašci a blázni mají licenci nevybírat slova. Junge Mojžo by opravdu mohl dávat víc pozor na to, co mu z úst vyletí a co přes klábosnici pošle do světa. Stejně jako ttttttttty. :?


Mirkovi bych při použití silonu na ložiska a těsnění doporučil, aby se napřed podíval, jak velké rozdíly jsou v tepelných vlastnostech různých polyamidů (zejména však kaprolaktamového PA6-Silonu) , co je a kdy začíná jeich thermoplastická deformace.

Užívateľov profilový obrázok
D.A.
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1859
Dátum registrácie: 09 Jan 2007, 09:35
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: CZ

Príspevok od užívateľa D.A. » 04 Dec 2007, 14:08

V tomto zizu samotného nenechám! Taky jsem si povšimnul, že Luboš tentokrát nehanobí národ & rasu, specifikoval to naprosto přesně pouze na "ty poblázněné" a bez změny významu mohl místo Slováci napsat tatristi, portálisti, diskutéři...

Užívateľov profilový obrázok
Štěpán
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Okt 2006, 13:12
Tatry, ktoré vlastním: T613 2/3 1977
Bydlisko: Týn
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Štěpán » 04 Dec 2007, 14:16

Už jsem to komentoval jinde ale příde mi to jako "davová psychóza" prostě jednou za čas se za jakýchkoliv okolností začne hromadně nadávat Lubošovi :twisted:

Užívateľov profilový obrázok
Mirek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 554
Dátum registrácie: 23 Okt 2007, 22:14
Tatry, ktoré vlastním: T603 M68
T603 M69
T613-3 OTS EX
T613-4M
Bydlisko: střední Čechy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mirek » 04 Dec 2007, 15:18

Ač a Lubošem sám často nesouhlasím a občas je opravdu jak brouk Pytlík, nemůžeme mu upřít spousty pozitivních věcí. Kdo sem dal tolik článků jako on? Já bych to teda skenovat nechtěl. A na svých stránkách má taky spoustu užitečných materiálů. A v případě, že má někdo problém, často poradí.

Užívateľov profilový obrázok
Mirek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 554
Dátum registrácie: 23 Okt 2007, 22:14
Tatry, ktoré vlastním: T603 M68
T603 M69
T613-3 OTS EX
T613-4M
Bydlisko: střední Čechy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mirek » 04 Dec 2007, 15:26

ziza napísal:Mirkovi bych při použití silonu na ložiska a těsnění doporučil, aby se napřed podíval, jak velké rozdíly jsou v tepelných vlastnostech různých polyamidů (zejména však kaprolaktamového PA6-Silonu) , co je a kdy začíná jeich thermoplastická deformace.
O těsněních jsem nepsal, za kluznými ložisky si stojím. Zbytek jsem prachsprostě opsal ze strojnických tabulek. Holt mi zatím chybí praxe. Z čeho byla kluzná ložiska na Pionýru (konkrétně Jawa 20)? Nebyl to právě silon?

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 04 Dec 2007, 16:47

ziza napísal:Tttttttty můj milý anonyme. A kdo jsi tttttttttty ?

Ač se o silonu "upsal" Mojžo, tak slova "debilní" a "kretén" padla právě od něj. Ty jsi je nečetl? Tohle opravdu urážlivé oslovení konkretní osoby ti nevadí? Asi ne.... :cry: Mně vadí. Jen šašci a blázni mají licenci nevybírat slova. Junge Mojžo by opravdu mohl dávat víc pozor na to, co mu z úst vyletí a co přes klábosnici pošle do světa. Stejně jako ttttttttty
Mojžo napísal toto: "Pravdepodobne som našiel plnohodnotnú náhradu za silonové O-krúžky na olejové chladiče..." . Ja ked som to čítal tak som sa ani nevšimol že tam chýba to -ik- . Každý logicky uvažujúci človek pochopí že ked niekto napíše "náhradu za silonove O-krúžky" tak myslí tie ktoré tam pôvodne boli určené. Menejchápaví sa to mohli dovtípiť pomocou názvu O-krúžky, o čo sa vlastne jedná.

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 04 Dec 2007, 16:50

D.A. napísal:V tomto zizu samotného nenechám! Taky jsem si povšimnul, že Luboš tentokrát nehanobí národ & rasu, specifikoval to naprosto přesně pouze na "ty poblázněné" a bez změny významu mohl místo Slováci napsat tatristi, portálisti, diskutéři...
Nemyslím si to. Luboš tu už viac krát predviedol svoje "čecháčkovstvo" a mimo to mu tu oponentúru robgil okrem Mojža len Jerry a ten je čech.

Užívateľov profilový obrázok
Mirek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 554
Dátum registrácie: 23 Okt 2007, 22:14
Tatry, ktoré vlastním: T603 M68
T603 M69
T613-3 OTS EX
T613-4M
Bydlisko: střední Čechy
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Mirek » 04 Dec 2007, 17:10

Palo, vysvětlíš mi slovo "čecháčkovstvo"?

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 04 Dec 2007, 17:37

Mirek napísal:Palo, vysvětlíš mi slovo "čecháčkovstvo"?
Česká obdoba slovenského "hejslovákovstva". Čecháček, hejslovák - zaslepený nacionalista. V USA to nazývajú patriotizmus.

Užívateľov profilový obrázok
Maxono
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 688
Dátum registrácie: 25 Aug 2006, 21:46
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Krušovce, Topoľčany
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Maxono » 04 Dec 2007, 18:47

Dobre sa Vám páni stočila téma. Poviem k tomu asi toľko:
kopnúť si občas do Luboša (pardon, povedať svoj názor), no dobre, veď Luboš sa tiež občas nezapre a povie, čo si myslí. Ja teda Luboša tiež nemám príliš rád, ale toto čo tu predvádzate je už trochu mimo. Chcel by som vidieť, kto z Vás by mu povedal do očí to, čo si o ňom myslíte. Asi vás ostane len pár.

A Mirek, začítaj sa trochu do starších diskusií, uvidíš že Luboš radšej nezmyselne prispeje na nejakú tému, než by hodnotne odpovedal alebo poradil.

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Erik » 04 Dec 2007, 19:06

Navrhujem zalozit novu temu s nazvom Luboš - kto sa ma uz v tychto temach vyznat? Buduci rok budem nebodaj skladat 603 a budem potrebovat zistit ake tesnenia pouzit a dozviem sa tu nanajvys tak aky mate nazor na Lubosa... :?

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jack » 04 Dec 2007, 19:08

Taky utrousím trochu..

Nikdy jsem si nevšiml českého nacionalismu..já osobně jsem v 92hém roce zažil na Slovensku ohromnou nenávist vůči Čechům, hesla jako smrt Čechům..a domobrana se ozývala z každého koutu města...pálení hranic nebylo taky ničím neobvyklým..přiznám se měl sem tehdy strach. Mamčina část rodiny je ze Slovenska, část mého otce ze Slezska...úplně s čistým svědomím mohu říct, že si Češi něco takového nezasloužili..Nebýt Masaryka, a řekněme si to popravdě, nebylo by Slovenska.

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jack » 04 Dec 2007, 19:16

Mirek napísal:
ziza napísal: Z čeho byla kluzná ložiska na Pionýru (konkrétně Jawa 20)? Nebyl to právě silon?
Kluzná ložiska na Jawě 50/20..mno tak já mám za sebou komplet renovaci Jawy 50/555, taky 50/20 mi hodně říká, ale se silonovými ložisky jsem se na nich nesetkal...maximálně tak silonové pouzdra přední vidlice..

mmaurova

Príspevok od užívateľa mmaurova » 04 Dec 2007, 19:17

Nic proti tobě Jacku,ale toho Masaryka sem vůbec netahej. Masaryk je pro všechny skvělý a ideál a podobné bláboly.Ale málokdo ví,že právě on nechal střílet do lidí.

jack
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1505
Dátum registrácie: 26 Jún 2006, 08:26
Tatry, ktoré vlastním: Šestsettrojky
Bydlisko: Karwin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa jack » 04 Dec 2007, 19:22

mmaurova napísal:Nic proti tobě Jacku,ale toho Masaryka sem vůbec netahej. Masaryk je pro všechny skvělý a ideál a podobné bláboly.Ale málokdo ví,že právě on nechal střílet do lidí.
A zase někdo sčítá jabka s hruškama..ano nechal, ale to nemění nic na tom, že jen a pouze díky němu vzniklo Československo. Že nebýt toho Masaryka, tak Slovensko by se v poválečné Evropě stalo součástí Maďarska...

Palo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1006
Dátum registrácie: 16 Dec 2004, 17:46
Tatry, ktoré vlastním: ---
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Palo » 04 Dec 2007, 19:28

jack napísal:Taky utrousím trochu..

Nikdy jsem si nevšiml českého nacionalismu..já osobně jsem v 92hém roce zažil na Slovensku ohromnou nenávist vůči Čechům, hesla jako smrt Čechům..a domobrana se ozývala z každého koutu města...pálení hranic nebylo taky ničím neobvyklým..přiznám se měl sem tehdy strach. Mamčina část rodiny je ze Slovenska, část mého otce ze Slezska...úplně s čistým svědomím mohu říct, že si Češi něco takového nezasloužili..Nebýt Masaryka, a řekněme si to popravdě, nebylo by Slovenska.
:D to je dobré

Tak ja osobne som sa nestretol s vášnivejším nacionalizmom v reále skoro vôbec ale to je tým že ludia s ktorými sa stretávam majú väčšinou určitú úroveň. Ale k veci. Slovenský nacionalizmus je jednoduchý a v podstate hlúpy. Tebn český býva väčšinou skytejší a zákernejší, napríklad ako v Tvojom príspevku "Češi nie sú naciopnalisti, slováci sú a nebyť čechov slováci by boli na stromoch" (v skratke). Aspoň tak nejak som si to všimol na internetových diskusiách oboch národov ale nejako moc to neskúmam.
PS Na túto našu nezmyselnú diskusiu sa nachytá mnoho dalších príspevkov. Tak to už jednoducho chodí.

mmaurova

Príspevok od užívateľa mmaurova » 04 Dec 2007, 19:57

Proč jablka a hrušky?? Jen tady ventilovat téma s obsahem Masaryk je naprosto zbytečné ,od věci a zcestné,byť měl určité zásluhy.To,že nechal střílet do lidí,značí,že to nebyl zase takový lidumil.
Předpokládám,že nikdo se nechtěl dělit v určité době na čechy a slováky.Tohle byla práce něhoho jiného. Já osobně beru slováky jako sobě rovné ,pak je zbytek světa. Jinak opravdu česká povaha je velmi specifická..

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 85 neregistrovaných