STRETNUTIE S LEGENDOU

Odfotili ste niečo zaujímavé ? Sem s tým !
OTO
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 12 Aug 2008, 20:44
Kontaktovať užívateľa:

STRETNUTIE S LEGENDOU

Príspevok od užívateľa OTO » 13 Jan 2013, 15:31

Zdravím vospolok. Dovoľujem si týmto založiť novú tému ,,STRETNUTIE S LEGENDOU" . Podnetom na to je skutočnosť že sa mi za pomoci Pána Dalibora Křenka podarilo zrealizovať ,,vianočné" stretnutie s výraznou osobnosťou spojenou s kombinátom TATRA Kopřivnice, bývalím dlhoročným šéfkonštruktérom Ing. Milanom GALIOM. Miestom stretnutia bol hotel ŠTADIÓN v Kopřivnici dňa 27.12.2012 a zúčastnili sa ho tatrováci zo slovenska a maďarska. Boli aj taký , ktorý pricestovali kvôli stretnutiu až z Veľkej británie. Predmetom a dôvodom stretnutia okrem zvedavosti prítomných o informácie zo zákulisia vývojových prác v bývalom kombináte a pridruženom závode TATRA Příbor a osobnom rozprávaní z úst p.Galiu vôbec, bola aj skutočnosť že na základe mojej iniciatívi som/sme zhotovili voľný preklad časti knihy p.Galiu (ŽIVOT S ERBEM TATRY)mojou osobou najprv do maďarčiny. Tento maďarský preklad následne preložil do angličtiny môj kamarát tatrovák žijúci v Anglicku. Anglický text sa následne po gramatickej korekcii p. Tisdale-om , ktorý je redaktorom časopisu pre Anglický Tatraklub, dostal dojeho 50-ho vydania, zatiaľ iba ako prvá časť. Druhá časť sa medzičasom nedopatrením stratila z databázi p.Tisdale-a ale bude samozrejme doplnená. Už prvá časť mala veľmi pozitívny ohlas v kruhu členov klubu, pretože obsahovala mnohé informácie zo zákulisia vzniku T613 o čom pojednáva náš preklad. Pán Galia bol veľmi nadšený a dojatý skutočnosťou že vďaka tomuto prekladu sa o jeho osobe dozvedeli aj v GB a v maďarsku čoho priamym následkom bolo aj toto stretnutie. Pán Galia nám dal svoje slovné a písomné požehnanie na voľný preklad ďalšých častí jeho pamätí. Ako odmenu, nám dedikoval svoju knihu.

Ako prílohu pripájam preklad časti tohto diela v maďarčine (pre maďarských tatrovákov , ktorý navštevujú stránku tatraportal-u) a kópiu časti 50-ho vydania časopisu anglického tatraklubu kde bola prvá časť anglickej verzie uverejnená. (prepáčte za kvalitu)

+ pripájam časť z časopisu, ktorá pojednáva o veľmi zaujímavých skutočnostiach v téme T77 a jeho predchodcoch vo svete.
Prílohy
DSC_0046.JPG
DSC_0040.JPG
zet.JPG

OTO
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 12 Aug 2008, 20:44
Kontaktovať užívateľa:

PREKLAD GB

Príspevok od užívateľa OTO » 13 Jan 2013, 15:51

Anglický preklad vyšiel v tomto prevedení od p. Tisdale-a.
Prílohy
galia gb00.jpg
galia gb01.jpg
galia gb02.jpg
galia gb03.jpg
galia gb04.jpg
galia gb05.jpg
galia gb06.jpg
galia gb07.jpg
galia gb08.jpg
galia gb09.jpg
galia gb10.jpg

OTO
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 12 Aug 2008, 20:44
Kontaktovať užívateľa:

PREKLAD HU

Príspevok od užívateľa OTO » 13 Jan 2013, 16:05

Moja verzia prekladu do maďarčiny.
Prílohy
galia1.jpg
galia2.jpg
galia3.jpg
galia4.jpg
galia5.jpg
galia6.jpg
galia7.jpg
galia8.jpg
galia9.JPG
galia10.jpg
galia11.jpg
galia12.jpg
galia13.jpg
galia14.jpg
galia15.jpg
galia16.jpg
galia17.jpg
galia18.jpg

OTO
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 12 Aug 2008, 20:44
Kontaktovať užívateľa:

Ako to vlastne bolo?

Príspevok od užívateľa OTO » 13 Jan 2013, 18:18

Tento článok venujem do pozornosti predovšetkým tým ktorý zastávajú názor že T77 bola prvá svojho druhu...
Prílohy
hr gb01.jpg
hr gb02.jpg
hr gb03.jpg
hr gb04.jpg
hr gb05.jpg
hr gb06.jpg
hr gb07.jpg
hr gb08.jpg

lancorghini
Diskutujúci
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 25 Nov 2012, 19:44
Kontaktovať užívateľa:

Re: STRETNUTIE S LEGENDOU

Príspevok od užívateľa lancorghini » 13 Jan 2013, 22:30

Ahoj Oto velice pekný prispevok si dal na portal tu je dokaz že koho zaujímaju faktá a nie nezmysli tak potom netrepe prkotinky

Užívateľov profilový obrázok
Csaba T.
Diskutujúci
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 27 Aug 2010, 20:03
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 OTS EU
r.v. 1989
Bydlisko: Chorváty
Kontaktovať užívateľa:

Re: STRETNUTIE S LEGENDOU

Príspevok od užívateľa Csaba T. » 21 Jan 2013, 20:40

:D
Prílohy
P1024843s.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Eda
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 989
Dátum registrácie: 30 Máj 2004, 00:41
Tatry, ktoré vlastním: T613 Elektronic ´93
Bydlisko: Moravská Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Re: STRETNUTIE S LEGENDOU

Príspevok od užívateľa Eda » 04 Feb 2013, 15:31

Ahoj,

pěkná iniciativa! A co jste se od Ing. Galii dozvěděli nad rámec knihy? Nějaké zajimávosti / fotky atd.?

OTO
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 12 Aug 2008, 20:44
Kontaktovať užívateľa:

Re: STRETNUTIE S LEGENDOU

Príspevok od užívateľa OTO » 16 Feb 2013, 15:51

Zdravím. Kvôli zaneprázdnenosti som nemohol doteraz odpovedať na tvoju otázku. Stretnutie to bolo veľmi milé a Pána Galiu sme svojím záujmom veľmi potešili a to vlastne bolo pre nás asi z celej akcie najdôležitejšie. Keďže je už po jednom prekonanom infarkte, komunikácia s ním tým pádom nebola taká živá aby sme ho zaťažovali takým náporom otázok ako sme to pôvodne plánovali. Napriek určitým obmedzeniam sa ale veľmi rozhovoril a tak sme výber tém nechali naňho. Okrem v knihe uvedených tém sa diskutovalo napríklad o ,,bájnom" štvorvalci T613 o ktorom samozrejme nemal ani potuchy (teda nikdy neexistoval). Šesťvalcový prototyp ( chromka s čiernym lakovaním všetkého čo má byť na nej chromované) existoval ale našťastie nešiel do výroby ale motor sa ujal v motokrose. Veľmi zaujímavé (nepublikované) skutočnosti sme sa ale dozvedeli okolo histórie ,,vzniku a zániku" T613 Coupé Vignale, ktoré ale podľa prísľubu nebudem podávať ďalej medzi inými s pietných dôvodov....nerobilo by to dobre :? Ten istý prísľub sme dali aj ohľadom druhej rozoberanej témy : ,, prečo a ako zanikla výroba v Příbore" . Je to citlivá téma a počul som z úst jedného z najpovolanejších to čo mi definitívne potvrdilo verziu ktorá mi vždy pripadala ako najpravdepodobnejšia. ,,história sa opakuje (1939)". Pravdepodobne ťa /Vás táto odpoveď neuspokojí ale táto akcia mala predovšetkým ľudský rozmer a ten bol úspešne splnený :wink:

P.S.: Ak máš/máte konkrétne otázky, môžte ich uviesť v tejto téme a budú pánovi Galiovi tlmočené NABUDÚCE.

OTO
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 12 Aug 2008, 20:44
Kontaktovať užívateľa:

Re: STRETNUTIE S LEGENDOU

Príspevok od užívateľa OTO » 13 Sep 2013, 23:02

:) Zdravím vospolok. Tak a dočkali sme sa zverejneniu druhej časti môjho/nášho prekladu časti diela bývalého hlavného konštruktéra n.p. TATRA Kopřivnice, Pána Ing. Milana Galiu v periodiku Britského tatraklubu FANMAIL. ,,mission complete" :wink:
Prílohy
scan0012.jpg
scan0001.jpg
scan0002.jpg
scan0003.jpg
scan0004.jpg
scan0005.jpg
scan0006.jpg
scan0007.jpg
scan0008.jpg

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných