T813 ve virtualnich terenech Outerra

Odfotili ste niečo zaujímavé ? Sem s tým !
Užívateľov profilový obrázok
DRracer
Správca diskusného systému
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 31 Máj 2004, 22:23
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 2-603 M68
Tatra 130 1:14
Bydlisko: CR
Kontaktovať užívateľa:

T813 ve virtualnich terenech Outerra

Príspevok od užívateľa DRracer » 17 Mar 2010, 22:59

Obdržel jsem zajímavý odkaz na slovenské designerské studio Outerra, které se zabývá vývojem softwaru pro realistickou realtime vizualizaci planet. Jistě si říkáte, že projektů 3D vizualizace terénu je na internetu spousta. Tento je však mimo jiné odlišný tím, že pro jízdu po vizualizovaném terénu používají T813 8x8 a to dokonce s (téměř) správnou simulací tatrováckého podvozku.
Video z virtuální projížďky ke shlédnutí zde:
http://outerra.blogspot.com/2010/02/tat ... video.html

Další obrázky ke shlédnutí zde:
http://outerra.blogspot.com/2010_01_01_archive.html

Prý se v dohledné době dokonce chystá hratelné demo...

PS pro detailisty: ten Browning M2 na střeše samozřejmě být nemá, vzorek pneu je špatně, nesimulují se dvojice polonáprav odpružené vahadly (auto se chová jako na měchách) a motor má asi tak 2 megawatty, ale cílem zatím není zcela přesná simulace T813.
Prílohy
k212.jpg
obrázek pochází ze stránek Outerra

Užívateľov profilový obrázok
francomk
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 277
Dátum registrácie: 25 Mar 2008, 18:55
Bydlisko: Trnava
Kontaktovať užívateľa:

Re: T813 ve virtualnich terenech Outerra

Príspevok od užívateľa francomk » 17 Mar 2010, 23:16

Nazdar David :) Písal som si pred pár dňami maily s Braňom, (zrejme) vedúcim Outerry. Priznal, že model 813 majú od teba. Skúsil som sa dohodnúť na spolupráci, Braňo mi však tvrdil, že export modelu pre nás musí najskôr prediskutovať s tebou.
Tak dúfam, že bude všetko v poriadku. Outerra má ten model totiž krajší a viac dotiahnutý, než my.

Užívateľov profilový obrázok
DRracer
Správca diskusného systému
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 31 Máj 2004, 22:23
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 2-603 M68
Tatra 130 1:14
Bydlisko: CR
Kontaktovať užívateľa:

Re: T813 ve virtualnich terenech Outerra

Príspevok od užívateľa DRracer » 17 Mar 2010, 23:36

Čekal jsem, že se někdo ozve, že ten model už se na internetu nějakou dobu vyskytuje ;)
Vše je ok, s Braněm jsme si to vyjasnili, nicméně tu historii mi podal trochu jinak, máš to v SZ.

Ovšem i z obrázků je patrné, že s modelem neudělali kromě montáže mašínkvéru, výměny kol a potažení nelesknoucí texturou vůbec nic. Tím to nechci kritizovat, ale naopak zdůraznit fakt, že stíny, které tak zásadním způsobem ovlivňují kvalitu zobrazení, se počítají v tomto případě dynamicky, což jako grafik hodnotím velmi kladně. Chce to ovšem dostatečně kvalitní 3D engine.

Užívateľov profilový obrázok
DRracer
Správca diskusného systému
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 31 Máj 2004, 22:23
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 2-603 M68
Tatra 130 1:14
Bydlisko: CR
Kontaktovať užívateľa:

Re: T813 ve virtualnich terenech Outerra

Príspevok od užívateľa DRracer » 11 Sep 2010, 10:19

Tak se i open-source simulátor Rigs of Rods konečně dočkal realističtější Tatry 813 ;)

http://www.rigsofrods.com/threads/68939-Tatra-T813

Vzhledem k tomu, že na rozdíl od enginu Outerra používá tzv. soft-bodies, a oba autoři konverze mají velké zkušenosti s tvorbou addonů, lze očekávat vynikající kvalitu simulace i grafického provedení. Už první videa to naznačují.

... sice momentálně trochu zkazili přední nárazník, ale snad to dle mých pokynů dají zase brzy do pořádku.

edit: opraven link na vlakno fora RoR
edit2: znovu zmena linku ... teda ze by se behem tydne zmenil odkaz na jine forum trikrat, to jsem jeste nevidel...

Užívateľov profilový obrázok
DRracer
Správca diskusného systému
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 31 Máj 2004, 22:23
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 2-603 M68
Tatra 130 1:14
Bydlisko: CR
Kontaktovať užívateľa:

Re: T813 ve virtualnich terenech Outerra

Príspevok od užívateľa DRracer » 13 Sep 2010, 15:21


peter23
Diskutujúci
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 30 Mar 2009, 17:16
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Kontaktovať užívateľa:

Re: T813 ve virtualnich terenech Outerra

Príspevok od užívateľa peter23 » 12 Okt 2010, 18:08

Práve som si stiahol M35 6x6 do Rigs of rods a je to paráda.Pekný funkčný interiér,ešte aj pohyb rýchlostnej páky pri radení je rozanimovaný.Keď na tej úrovni bude aj Tatra,tak to bude pecka!

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných