Chromka

Odfotili ste niečo zaujímavé ? Sem s tým !
Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Chromka

Príspevok od užívateľa Jerry » 28 Nov 2008, 02:19

Mě se ty černý kliky na autě líbí mnohem víc. Opticky vůbec nenarušujou linii vozu.

Užívateľov profilový obrázok
JiF
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 07 Mar 2006, 17:33
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57A
Tatra 97
Bydlisko: Ceske Budejovice, CZ
Kontaktovať užívateľa:

Re: Chromka

Príspevok od užívateľa JiF » 29 Nov 2008, 12:40

tatrawerke napísal:Prodá neprodá, to je riziko podnikání.Do obchodní marže se počítá i pronájem prostor a pracovní činost spojená s obstaráváním vozového parku???
Je tu někdo podnikatel?
Jaké marže má Eccora?? Opravdu je pravda, že čech odpustí všechno jen ne úspěch?
Nebedte si to prosím nikdo osobně.
Na prvního máje toho ještě zbude dost.
:?: :?: :?: :?:
Nesouhlasím s úvahou "o dobrém obchodníkovi" a vadí mi ceny, o kterých je tu řeč (viz inzeráty na www.eurooldtimers.com). Zde vidím negativní působení rádoby obchodníků a spekulantů.
Všichni víme, jaké náklady stojí kvalitní renovace, kolik zabere času a v jakých cenách se pohybují ceny obvyklé u renovovaných, či velice zachovalých vozů. Vysoko nadsazené ceny způsobují u neinformovaných lidí zbytečné iluze o úrovni cen a komplikují situace při prodejích jejich vozů. S lidmi, kteří podlehnou kouzlu vysoko nadsazených cen se jen těžko sjednává koupě vozů, které nabízejí.
DOBRÝ obchodník prodáváva za cenu obvyklou, či mírně vyšší než obvyklou. Z mého pohledu nereálně nadsazené ceny znamenají pokus o manipulaci a zavánějí občas až pokusy o zneužití situace. Přesto uznávám, že sem tam mohou obchodníkovi přinést velmi vysoký zisk, který je motivací a odměnou i za rizika, která podstupuje.

Užívateľov profilový obrázok
juro 613 NM
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 26 Nov 2008, 17:34
Tatry, ktoré vlastním: TATRA 613-4 r.v. 1992 stav auta riešim
613-3 zachranný systém slovakia
613-3
Bydlisko: pri NMnV
Kontaktovať užívateľa:

Re: enolka

Príspevok od užívateľa juro 613 NM » 29 Nov 2008, 14:47

OTO : Interier Tatry sa mi paci,ale mam otazku ako su tvarovane koberce ???

Užívateľov profilový obrázok
tatrawerke
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 16 Nov 2008, 17:42
Kontaktovať užívateľa:

Re: Chromka

Príspevok od užívateľa tatrawerke » 29 Nov 2008, 18:56

JiF napísal:
tatrawerke napísal:Prodá neprodá, to je riziko podnikání.Do obchodní marže se počítá i pronájem prostor a pracovní činost spojená s obstaráváním vozového parku???
Je tu někdo podnikatel?
Jaké marže má Eccora?? Opravdu je pravda, že čech odpustí všechno jen ne úspěch?
Nebedte si to prosím nikdo osobně.
Na prvního máje toho ještě zbude dost.
:?: :?: :?: :?:
Nesouhlasím s úvahou "o dobrém obchodníkovi" a vadí mi ceny, o kterých je tu řeč (viz inzeráty na http://www.eurooldtimers.com). Zde vidím negativní působení rádoby obchodníků a spekulantů.
Všichni víme, jaké náklady stojí kvalitní renovace, kolik zabere času a v jakých cenách se pohybují ceny obvyklé u renovovaných, či velice zachovalých vozů. Vysoko nadsazené ceny způsobují u neinformovaných lidí zbytečné iluze o úrovni cen a komplikují situace při prodejích jejich vozů. S lidmi, kteří podlehnou kouzlu vysoko nadsazených cen se jen těžko sjednává koupě vozů, které nabízejí.
DOBRÝ obchodník prodáváva za cenu obvyklou, či mírně vyšší než obvyklou. Z mého pohledu nereálně nadsazené ceny znamenají pokus o manipulaci a zavánějí občas až pokusy o zneužití situace. Přesto uznávám, že sem tam mohou obchodníkovi přinést velmi vysoký zisk, který je motivací a odměnou i za rizika, která podstupuje.
To je pěkně řečeno, ale je to věc názoru. Nechci říct, že je to pozůstatek z dob nedávno minulých, ale jaký rozdíl je mezi oblečením běžným a značkovým? Řekl bych že cena a když to někdo chce, tak ať si to koupí za tu cenu.A to je zboží běžně skladem. Co věci, co už se nevyrábí?Kolik by stálo vyrobit Tatru? Kolik opravdu stojí renovace jakéhokoliv velkého vozu jako je Tatra?
Pohybuju se mezi lidma, co si nemůžou dovolit ani škodovku, ale taky znám lidi, co mají 100tisíce měsíčně.Když někdo prodává něco, co není a druhý to chce, tak si určuje cenu prodávající, kort pokud prodat nemusí.
Neobhajuju se a nechci nikoho poučovat.Jen tak názoruju. :oops: :P :oops: :P

Užívateľov profilový obrázok
Karel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1265
Dátum registrácie: 28 Feb 2006, 22:16

Re: Chromka

Príspevok od užívateľa Karel » 29 Nov 2008, 19:40

Řekl bych že JiF měl na mysli především případy kdy se věci neznalý majitel ,,hromady šrotu,, vlivem takto předražených inzerátů (které se ale mnohdy za tu cenu stejně neprodají) domnívá že má doma zlatý důl, a než by slevil (protože každý kdo mu nabízí méně než kolik bylo uvedeno v inzerátu u podobného vozu je podvodník), nechá raději tu svoji ,,hromadu šrotu,, definitivně rozpadnout (těchto případů znám dost :( ).
Já vím že je to jeho majetek a má právo nechat ho zcela rozpadnout, ale je mi líto že ubyde další krásný vůz. Kdybych nebyl blbec a měl obchodního ducha, mohl bych se naopak radovat, neboť čím míň jich bude tím větší bude jejich cena. :twisted:

Užívateľov profilový obrázok
JáPavel
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 513
Dátum registrácie: 04 Aug 2006, 09:15
Tatry, ktoré vlastním: Tatra
Bydlisko: Západ
Kontaktovať užívateľa:

Re: Chromka

Príspevok od užívateľa JáPavel » 29 Nov 2008, 19:48

tatrawerke napísal:
JiF napísal:
tatrawerke napísal:Prodá neprodá, to je riziko podnikání.Do obchodní marže se počítá i pronájem prostor a pracovní činost spojená s obstaráváním vozového parku???
Je tu někdo podnikatel?
Jaké marže má Eccora?? Opravdu je pravda, že čech odpustí všechno jen ne úspěch?
Nebedte si to prosím nikdo osobně.
Na prvního máje toho ještě zbude dost.
:?: :?: :?: :?:
Nesouhlasím s úvahou "o dobrém obchodníkovi" a vadí mi ceny, o kterých je tu řeč (viz inzeráty na http://www.eurooldtimers.com). Zde vidím negativní působení rádoby obchodníků a spekulantů.
Všichni víme, jaké náklady stojí kvalitní renovace, kolik zabere času a v jakých cenách se pohybují ceny obvyklé u renovovaných, či velice zachovalých vozů. Vysoko nadsazené ceny způsobují u neinformovaných lidí zbytečné iluze o úrovni cen a komplikují situace při prodejích jejich vozů. S lidmi, kteří podlehnou kouzlu vysoko nadsazených cen se jen těžko sjednává koupě vozů, které nabízejí.
DOBRÝ obchodník prodáváva za cenu obvyklou, či mírně vyšší než obvyklou. Z mého pohledu nereálně nadsazené ceny znamenají pokus o manipulaci a zavánějí občas až pokusy o zneužití situace. Přesto uznávám, že sem tam mohou obchodníkovi přinést velmi vysoký zisk, který je motivací a odměnou i za rizika, která podstupuje.
To je pěkně řečeno, ale je to věc názoru. Nechci říct, že je to pozůstatek z dob nedávno minulých, ale jaký rozdíl je mezi oblečením běžným a značkovým? Řekl bych že cena a když to někdo chce, tak ať si to koupí za tu cenu.A to je zboží běžně skladem. Co věci, co už se nevyrábí?Kolik by stálo vyrobit Tatru? Kolik opravdu stojí renovace jakéhokoliv velkého vozu jako je Tatra?
Pohybuju se mezi lidma, co si nemůžou dovolit ani škodovku, ale taky znám lidi, co mají 100tisíce měsíčně.Když někdo prodává něco, co není a druhý to chce, tak si určuje cenu prodávající, kort pokud prodat nemusí.
Neobhajuju se a nechci nikoho poučovat.Jen tak názoruju. :oops: :P :oops: :P

Je chválihodné,že se pohybujete i mezi lidma.............
Výše dalším uvedeným větám Vámi napsaným nerozumím..Zcela jistě může být někde problém.
Bohužel díky lidem ,kteří nakoupí,přeleští Tempem či podobným šmejdem a pak prodávají ,je cena věci v hodnotě 300Kč minimálně 2500Kč o čemž se přesvědčil každý z nás ,kdo opravdu renovoval pro sebe a pro radost... Mám z toho velmi špatný pocit ,jelikož mě technika ,historie a vozy Tatra opravdu něco říkají..

OTO
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 12 Aug 2008, 20:44
Kontaktovať užívateľa:

koberce

Príspevok od užívateľa OTO » 29 Nov 2008, 20:25

juro 613 NM napísal:OTO : Interier Tatry sa mi paci,ale mam otazku ako su tvarovane koberce ???
Dakujem za pochvalu :P , vsetky koberce interieru som nasledne po ich ,,vyrvani,, obkreslil ale po obvodoch som vsade pridal este aspon 2-3cm pre istotu co sa mi VELMI vyplatilo. Koberce pred prednymi a zadnymi sedadlami takisto ale ponechal som pod nimi aj povodne. Calunil som ale aj pre mna velmi rusivo ,,lacno,, vyzerajuce detaili ako podstavce prednych sedadiel alebo obe medzeri medzi tunelom a vnutornou stranou prednych sedadiel pretoze podla mna do vozidla tejto kategorie jednoducho nepatria odhalene od maziva zafulane mechanicke casti. Bolo to velmi jednoduche /teraz sa mi uz lahko hovori :roll: / a efektivne. Ale kufor , to bola ina zalezitost kedze som nemal ziadnu predlohu. Musel som najprv doslova oblepit cely priesvitnou foliou aby som ziskal aku taku sablonu a nastastie som po obvode pridal 10cm kedze je to jeden kus koberca az na 2-3 miesta /lozko pruzin/ kde som musel prikladat casti ku sebe. Najviac prace som mal prave s tymi lozkami aby to vyzeralo a lavu stranu budem musiet esteraz robit pretoze kryt nie je zarovno......ale uz mi dosiel koberec takze az narok :| Treba nato hlavne pevne nervy :mrgreen: Len dufam ze moje PREHRESKY voci originalite nebudu mat neake ,,nasledky,, pretoze narok s nou budem absolvovat tu vo svajciarsku prüfung aby som s nou mohol behat. A nebude to prva 613ka svajciarka to mi potvrdil aj Silvano Rothenfluh tunajsi tatraboss :wink:
Prílohy
Int.9.JPG
Int.8.JPG
Int.7.JPG
Int.6.JPG

D.A._

Re: Chromka

Príspevok od užívateľa D.A._ » 29 Nov 2008, 20:28

Před pár lety, v době vyřazování posledních T ze státních služeb, se tomu zhodnocení leštěnkou o 250% oficiálně říkalo "aktualizace před prodejem".

Užívateľov profilový obrázok
juro 613 NM
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 26 Nov 2008, 17:34
Tatry, ktoré vlastním: TATRA 613-4 r.v. 1992 stav auta riešim
613-3 zachranný systém slovakia
613-3
Bydlisko: pri NMnV
Kontaktovať užívateľa:

Re: koberce

Príspevok od užívateľa juro 613 NM » 29 Nov 2008, 23:35

OTO :No fajn a mam este otazku,z opacnej strany koberec ako vyzera ? Mam na mysli to ako je spevneny resp. podsity a kolko ta to vyslo casovo ?
V blizkej dobe ma nieco podobne caka, zatial len v interiery,len to su vacsinou rovne plochy a s tým si nejako poradim a este jedna vec mam problem z palubkou mam totiz stvorku a zacina sa trhat,tak ma napadlo ju oblepit napr. eko-kozou,len sa bojim ci nebude vidiet lep ked to zaschne.
(a co sa tyka detailov to je v pohode ani ja nemam vsetko 100% :D , ale vsetko si vacsinou snazim robit sam az na lak a gitovanie karoserie na to nemam nerv :(

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Chromka

Príspevok od užívateľa bazilisak » 29 Nov 2008, 23:54

OTO : nádhera ! Je to 1 s hvězdičkou ! :shock: . Velice se mi líbí celé komplet autíčko i to čalounění v kufru i s kryty přístupu k tlumičům ! Skutečně klobouk dolů ....nádhera ...

OTO
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 12 Aug 2008, 20:44
Kontaktovať užívateľa:

Re: koberce

Príspevok od užívateľa OTO » 30 Nov 2008, 01:13

juro 613 NM napísal:OTO :No fajn a mam este otazku,z opacnej strany koberec ako vyzera ? Mam na mysli to ako je spevneny resp. podsity a kolko ta to vyslo casovo ?
V blizkej dobe ma nieco podobne caka, zatial len v interiery,len to su vacsinou rovne plochy a s tým si nejako poradim a este jedna vec mam problem z palubkou mam totiz stvorku a zacina sa trhat,tak ma napadlo ju oblepit napr. eko-kozou,len sa bojim ci nebude vidiet lep ked to zaschne.
(a co sa tyka detailov to je v pohode ani ja nemam vsetko 100% :D , ale vsetko si vacsinou snazim robit sam az na lak a gitovanie karoserie na to nemam nerv :(
Dakujem pekne Bazilisak :) Pri vybere typu koberca som mal jedine kriterium a to bezovu farbu a dobre cistitelny povrch . Toto bolo jedine co som vtedy v Hornbachu nasiel. Spodok je ,,chlpaty,, teda nie ako klasicke koberce pouzivane v 613kach. Dost tazko sa strihal ale velmi dobre sa s nim pracovalo kedze nepne a da sa vyborne formovat lebo je pruzny. To som ocenil hlavne v kufry co je nocna mora calunit :twisted: Este raz by som to nerobil kobercom ale hrubou kozenkov podlepenou 1cm prenom. Inac ked budes robit tie rovne plochy nemusis tie kusy davat obsivat /ako ja,a nechci vediet kolko to TU stalo :roll: :roll: / tento typ koberca sa da velmi jednoducho zahnut a zalepit chemoprenom navzdy :idea: Bohuzial som na to prisiel az v kufry :cry: Ta palubovka je tvrdy oriesok lebo 613ka je pojazdny sklennik takze aj ja som spekuloval tohocasu u mojej stvorky a jedine riesenie som videl v tom ze ked uz lepit tak matnu svetlu kozenku ale tak ze celu palubku najprv ,,zabalit do 3mm prenu /lepenim-spray/ a potom ten vopred pripraveny kozenkovy obal na to jednoducho polozit a po obvode v zahyboch upevnit lepenim ale to je teoria :|

Užívateľov profilový obrázok
JiF
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 07 Mar 2006, 17:33
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 57A
Tatra 97
Bydlisko: Ceske Budejovice, CZ
Kontaktovať užívateľa:

Re: Chromka

Príspevok od užívateľa JiF » 30 Nov 2008, 19:48

Karel napísal:Řekl bych že JiF měl na mysli především případy kdy se věci neznalý majitel ,,hromady šrotu,, vlivem takto předražených inzerátů (které se ale mnohdy za tu cenu stejně neprodají) domnívá že má doma zlatý důl, a než by slevil (protože každý kdo mu nabízí méně než kolik bylo uvedeno v inzerátu u podobného vozu je podvodník), nechá raději tu svoji ,,hromadu šrotu,, definitivně rozpadnout (těchto případů znám dost :( ).
Já vím že je to jeho majetek a má právo nechat ho zcela rozpadnout, ale je mi líto že ubyde další krásný vůz. Kdybych nebyl blbec a měl obchodního ducha, mohl bych se naopak radovat, neboť čím míň jich bude tím větší bude jejich cena. :twisted:
Karel se trefil na hřebíček... je to přesně ono. Mám s tím své zkušenosti

OTO
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 12 Aug 2008, 20:44
Kontaktovať užívateľa:

Re: Chromka

Príspevok od užívateľa OTO » 16 Aug 2015, 20:11

Tak a zase som trochu prevetral Jiřinku. Lúbilo sa nám to obidvom :) Miesto: Silická planina (RV), od roku 1970 sa tam hore nic nezmenilo, takže dobové umiestnenie.
Prílohy
DSC_2154.JPG
DSC_2171.JPG
DSC_2141.JPG
DSC_2172.JPG
DSC_2173.JPG
DSC_2151.JPG
DSC_2160.JPG
DSC_2165.JPG

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných