Aj zima moze byt pekna :)

Odfotili ste niečo zaujímavé ? Sem s tým !
Sedo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: 02 Júl 2004, 16:11

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa Sedo » 06 Jan 2008, 14:48

Mne sa mlžilo, keď som doniesol dnu sneh a následne sa voda odparovala z gumenných rohoží. Tie trojkové výduchy v rohoch palubnej dosky som mal zapchaté aj v lete. Neviem, či to mali aj klasické trojky, ale ja som tam mal z výroby ventilátor na ofuk predného skla, ktorý sa ovládal otočným regulátorom.

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa MarekK » 06 Jan 2008, 14:49

ak sú vlhké koberce (dovody vlhkých koberciov je viac), tak sa auto zamlží aj ked auto stojí a svieti slniečko, a cez noc to namrzne na okne zvnútra docela sranda....naštastie to som už vyriešil.....

ak by niekto našiel ventilátor vhodný na jednoduchú úpravu bolo by dobre...

ladis
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1113
Dátum registrácie: 02 Aug 2006, 18:00
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa ladis » 06 Jan 2008, 17:25

Teď jsem se projel koncernovým vozem, sólo, a té mlhy bylo... Když do auta vleze člověk od sněhu není se co divit. Ovšem ten koncernový vůz má taková tlačítka naznačující funkci odmlžení oken a za minutu je vidět i do stran. Tohle mít v T613!

A viděl někdo běžet ventilátor Bosch mimo vozidlo? On ten klasický fouká dost, ale ty rozvody jsou prostě děsné :-/

Užívateľov profilový obrázok
Štěpán
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Okt 2006, 13:12
Tatry, ktoré vlastním: T613 2/3 1977
Bydlisko: Týn
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa Štěpán » 06 Jan 2008, 19:17

K tomu mlžení: auto měsíc stálo v garáži, přišel jsem, nastartoval, pustil oba bufy a všechny větráky na pnlo, vyjel z garáže. Ujel tak 200m a nechal jsem bufiky puštěné a fotil jsem. Trošku sněhu na botech sem tam nanesl.
Prílohy
Resize of P1040522.JPG
Resize of P1040521.JPG
Resize of P1040520.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Robert
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 30 Jan 2007, 18:37
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa Robert » 06 Jan 2008, 19:32

Moc pěkné fotografie.
Ta červená s tou bílou.

Užívateľov profilový obrázok
Štěpán
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Okt 2006, 13:12
Tatry, ktoré vlastním: T613 2/3 1977
Bydlisko: Týn
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa Štěpán » 06 Jan 2008, 19:45

Mohlo to být lepší, ale pneu barum bravuris byly proti :idea:
Prílohy
Resize of P1040514.JPG
Resize of P1040512.JPG

Užívateľov profilový obrázok
Erik
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 807
Dátum registrácie: 25 Nov 2004, 22:24
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa Erik » 06 Jan 2008, 21:04

Hosť napísal:Dobrý večer,

to není možné, co zde čtu.
To jako, něktré Tatry mluví, jiné jsou vzácné, další finančně nedostupné.
Já osobně mám auto, ale chtěl bych koupit takové auto, které mě doveze za lidmi s kterými budu mít společnou řeč.
Nechci šrot ale ....., doporučte. Zase tak mi na rodokmenu nezáleží ale upřednostnil bych (odborníci na Tatry prominou), něco zajímavého.
Delší dobu sleduji různá fora, od A po Z ale Tatra mi je nejblíže.
Má velmi dobré srazy s bohatou účastí a mnoho zahraničních příznivců. Hodnotim pouze dle dostupných informací na vašem portále.
Osobní kontakt zatím neuvádím, pokuď Vás mohu požádat zde na portálu, poraďte, kde se dá koupit.... a jak je to s n.d. a jestli má Tatra zastoupení co by se týkalo servisu v mém okolí.

Omlouvám se za svou netaktnost, ale zimní fotky mě okouzlili.

Děkuji

Jiří Válek, Beroun
Diskusia na tuto temu je uz rozvedena tu: http://www.tatraportal.sk/forum/viewtopic.php?t=2977

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa ondrej » 06 Jan 2008, 23:18

Štěpán - aká pekná Tatra! Akurát škoda toho krídla na zadnej kapote... :|

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa MarekK » 06 Jan 2008, 23:27

štepán: presne tak sa už 4ka nezamlží, respektíve zamlží sa výraazne menej........ horekopcom k baráku to bola určite pohoda , ale dole kopcom to musel byť zážitok na tých letných...
a to krídlo: aspon to lepšie chladí.... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa MarekK » 06 Jan 2008, 23:32

na tejto fotke http://www.tatraportal.sk/forum/downloa ... p?id=14974 je vidiet jeden neduh ktorý nemám rád na tatre, a to nahromadenie snehu u lavého stlpika, po čase sa tam uloží taká vrstva snehu, že dolava dopredu nieje viddiet skoro nič, človek si musí potom dávat 1000x večší pozor čo je pred autom, je to v takom nebezpečnom uhle.... je to horšie ako na konfekciách tie hrubé A stlpiky... brrrr, ináč jazím na snehu s tatrou rád...

Užívateľov profilový obrázok
Stevo
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1180
Dátum registrácie: 10 Feb 2004, 09:41
Tatry, ktoré vlastním: taka bordova
Bydlisko: Garáž
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa Stevo » 06 Jan 2008, 23:33

Mno pri dnesnej polcentimetrovej suvislej vrstve ladu na aute sa aj moje webasto namakalo :-D

Užívateľov profilový obrázok
ondrej
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 3867
Dátum registrácie: 29 Máj 2004, 11:05
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa ondrej » 06 Jan 2008, 23:50

MarekK napísal:na tejto fotke http://www.tatraportal.sk/forum/downloa ... p?id=14974 je vidiet jeden neduh ktorý nemám rád na tatre, a to nahromadenie snehu u lavého stlpika, po čase sa tam uloží taká vrstva snehu, že dolava dopredu nieje viddiet skoro nič, človek si musí potom dávat 1000x večší pozor čo je pred autom, je to v takom nebezpečnom uhle.... je to horšie ako na konfekciách tie hrubé A stlpiky... brrrr, ináč jazím na snehu s tatrou rád...
treba sa trocha vyhrať s nastavením stieračov a nie je s tým problém, niekedy si to môžeme osobne prejsť...

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa radek » 06 Jan 2008, 23:50

[quote="martin h"].....Robert: Staci tam dat taky ventilator ako ma napr. M95. Ak sa nemylim Bosch....

To jo, jednoduchý jak facka. Ten ventilátor mají na každém rohu za pár stovek, že. A jeho typ (číslo Bosch) zná taky kde kdo.

Ventilátor mají skutečně na každém rohu, respektive kdekoli, kde obchodují s díly firmy Bosch (na objednávku samozřejmě, jako produkt Bosche pochází z poloviny 80tých let, byl tedy v souladu s inovačními postupy Tatry a.s. použit při modernizaci v roce 1995 :wink:). Těch "pár stovek" je pokud si správně vzpomínám , cca 5500 CZK bez DPH, číslo mám. K adaptaci na karoserii je nutno vyrobit přechodový díl k napojení na kanál pod čelním oknem (něco klempířiny či modelování s horku odolných materiálů), ovšem ani instalace tohoto ventilátoru téměř nic neřeší, nemá žádné nadpozemské výhody. Základním problémem u všech verzí T613 až k M96 nejsou ventilátory, ale vlastní rozvody vzduchu, jejich průřezy, členitost, rozložitost, materiál, a vůbec všechno, co se jich týká. M96 a dále vykazuje zásadní zlepšení právě proto, že jako první skelet T613 od roku 1976 byla zbavena těchto šílených plechových konstrukcí.

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa MarekK » 06 Jan 2008, 23:57

Ondrej: ja som sa s tým hral, a dosiahol som docela dobrý výsledok, ale stále to nebolo tak ako som si to predstavoval. chcelo by to čap stierača posunút úplne dolava pod A stpik.... Ináč teraz po problémoch s tou podložkou pod stieračom, sa mi to trošku rozhasilo, ale niesú nato podmienky dat to doporiadku!!!!

martin h

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa martin h » 06 Jan 2008, 23:59

.....A viděl někdo běžet ventilátor Bosch mimo vozidlo? On ten klasický fouká dost, ale ty rozvody jsou prostě děsné :-/.....

Spíš se zeptej kolik lidí ho na vlastní oči vůbec vidělo.... Pokud si pamatuju dobře tak v minulosti (i na TKB) byla o něm mnohokrát zmínka, ale nikdy nikdo nebyl schopný napsat jeho číslo, jako kdyby vůbec neexistoval. Není vidět, nemám čas..... Ale k tvému dotazu - v mém výběrovém řízení na post ventilátoru zvítězil ten, co se montoval do GolfůI, JettaI a do starých "audin" roků výroby asi 1975? do 1985. Lze ho bez obtíží sehnat na vrakovištích. Při napětí 12V bere nějakých 22A!!! a můžu tě ujistit, že to co vychází z origo ventilátoru PAL se v porovnání s ním podobá tomu, co vychází z úst jednoročního dítěte snažícího se sfouknout svíčku na dortu.....

Jen tak pro informaci, origo ventilátor Pal při napětí 12V bere asi 3,5A.

zase :Do témy musí byť zaslaný aspoň jeden príspevok.

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa radek » 07 Jan 2008, 00:01

A hrál jsi si Marku s převodovými poměry mechanismu, nebo jen s polohou stěracích ramének? Ty stěrače jdou opravdu naučit celkem kulturnímu chování, ale dá to šichtu....

martin h

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa martin h » 07 Jan 2008, 00:06

Než se mi podařilo odeslat příspěvek "do témy musí byť zaslaný aspoň jeden príspevok" koukám, přihnaly se další reakce.

Radek: ano, narážel jsem na cenu a nevzpomínám si, že někdo psal veřejně číslo. Jak je u něj vyřešené chlazení vlastního motoru?

já se na to vyseru Do témy musí byť zaslaný aspoň jeden príspevok.

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa radek » 07 Jan 2008, 00:10

Apetit ventilátoru Bosch je celkem legendární (no pravda, ono se M95 zase nevyrobilo tolik kusů, ale hořící dráty pod palubní deskou, to je u nich vděčné téma). Jenže ono to není Martine jen o tom výkonu ventilátoru, když totiž tento jinak výkonný ventilátor napojíš na rozvod vzduchu v T613, zjistíš, že hmatatelné zlepšení lze sledovat v kabině T613 prakticky až tehdy, kdy hluk ventilátoru společně s hlukem vzduchu v kanálech spolehlivě znemožňuje vzájemnou komunikaci posádky a dokonce nechává zapomenout na hluk motoru. K tomu ventilátoru PAL - běžně měřívám kolem 5A odběru (ve srovnání s Boschem úsměvná hodnota, to je sice fakt, ale...), nicméně roční dítě, funící obdobným výkonem jako PAL puštěný tzv. venku - mimo rozvod auta, to bych člověče potkat nechtěl, patrně by to byly plíce středního slona na nožičkách a vůbec si raději nepředstavuji, co by z takového organismu vyrostolo za pár dalších let.... :wink: :D

Opět opakuji - problém T613 je v distribuci, nikoli zdroji vzduchu....

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa radek » 07 Jan 2008, 00:12

Ten ventilátor je naprosto stejné konstrukce jako ten PAlácký, jen má plastový futrál, adekvátních rozměrů a motor konstrukčně "zapuštěný" ve své výšce v hloubi oběžného kola, vzpomínám jestli najdu fotku, prostě vlastní motor není z těla ventilátoru vystrčen jako u PALu, ale vstrčen dovnitř. Bezprostředně motorem tedy protéká nasávaný vzduch a ten jej chladí....

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa radek » 07 Jan 2008, 00:21

lepší foto teď nenajdu, ale pro představu stačí....
Prílohy
vent_Bosch_M95.jpg

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných