Aj zima moze byt pekna :)

Odfotili ste niečo zaujímavé ? Sem s tým !
Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa radek » 05 Jan 2008, 23:58

Mlžení oken jest přímo odvislé od počtu osob v kabině, momentálním počasí a konstrukci přívodu vzduchu do kabiny + jeho odvětrání. Teprve u modelu "S" a pté až od modelu "4" se zákazníci dočkali jemných úprav stran výměny vzduchu kabinou, zejména náporového přívodu a odvětrání, od 613-4M96 dále bylo konečně použito dostatečně schopně řešeného agregátu, obvyklého v jiných vozidlech už od poloviny 80 tých let. Nejhůře jsou na tom tedy logicky modely 613-1 až 613-3, Heky.

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa MarekK » 06 Jan 2008, 00:21

add to náporové vetrenie, je teraz v zime naprd. lebo cez neho dovnútra tahá studený vzduch, a na druhú stranu cezneho mohol prúdit teplý vzduch, ..... stály ofuk okien tiež chýba...

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa miloš » 06 Jan 2008, 00:23

MarekK: Tobě se 4 mlží?

Užívateľov profilový obrázok
603-1 pepa
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 16 Júl 2005, 14:08
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa 603-1 pepa » 06 Jan 2008, 00:32

Dneska jsem chtěl vyvětrat Speciála, na čež mi dal nekompromisně najevo že se nikam nepojede. Radči si znechopnil spojku, než se nechat vyvětrat do mrazivého dne :(

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa miloš » 06 Jan 2008, 00:34

Nepříjemné. Takže jsi bez přibližovadla?

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa MarekK » 06 Jan 2008, 00:36

Ano, ak nasadnú 4ria ludia do auta, tak áno, ale to májú problém aj koncernovky.... a tiež sa mi mlží okno pred spetným zrkadlo, taký malinkatý trojuholníček, ked som sústredený na šoférovanie a sedím v "predklone", tak pozerám do spetáku cez zamlžené... ak sa posasdím normálne je to OK.
a vás neserie to náporové vetranie v zime? ked je mínus , tak aj ked je sú zavreté priueduchy tak je cítit že z toho tahá zima....

ináč je to doocela dobré...

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa Jerry » 06 Jan 2008, 00:37

To máš za to hejčkání... Tedy já mam Tatru v garáži od března... poslední dva roky jí používa jako zimní povoz a přes léto na to nemam čas :lol: Nechci jí tahat na melouchy, to už bych asi potom nevyčistil. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa MarekK » 06 Jan 2008, 00:38

LEON: krásne fotky auta.... mňam

Užívateľov profilový obrázok
603-1 pepa
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 16 Júl 2005, 14:08
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa 603-1 pepa » 06 Jan 2008, 00:39

V pondělí jedu pro medikamenty a hned pude na operaci.

miloš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 05 Mar 2005, 14:29

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa miloš » 06 Jan 2008, 00:41

MarekK napísal:Ano, ak nasadnú 4ria ludia do auta, tak áno, ale to májú problém aj koncernovky.... a tiež sa mi mlží okno pred spetným zrkadlo, taký malinkatý trojuholníček, ked som sústredený na šoférovanie a sedím v "predklone", tak pozerám do spetáku cez zamlžené... ak sa posasdím normálne je to OK.
a vás neserie to náporové vetranie v zime? ked je mínus , tak aj ked je sú zavreté priueduchy tak je cítit že z toho tahá zima....

ináč je to doocela dobré...
Mlžila se mi taky,ale na vině byl stažený bovden na přepínání vnitřního okruhu.Od momentu výměny se vůbec nemlží. Pravda je,že jezdím převážně sám.

Neregistrovaný

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa Neregistrovaný » 06 Jan 2008, 00:49

Dobrý večer,

to není možné, co zde čtu.
To jako, něktré Tatry mluví, jiné jsou vzácné, další finančně nedostupné.
Já osobně mám auto, ale chtěl bych koupit takové auto, které mě doveze za lidmi s kterými budu mít společnou řeč.
Nechci šrot ale ....., doporučte. Zase tak mi na rodokmenu nezáleží ale upřednostnil bych (odborníci na Tatry prominou), něco zajímavého.
Delší dobu sleduji různá fora, od A po Z ale Tatra mi je nejblíže.
Má velmi dobré srazy s bohatou účastí a mnoho zahraničních příznivců. Hodnotim pouze dle dostupných informací na vašem portále.
Osobní kontakt zatím neuvádím, pokuď Vás mohu požádat zde na portálu, poraďte, kde se dá koupit.... a jak je to s n.d. a jestli má Tatra zastoupení co by se týkalo servisu v mém okolí.

Omlouvám se za svou netaktnost, ale zimní fotky mě okouzlili.

Děkuji

Jiří Válek, Beroun

Užívateľov profilový obrázok
Luboš
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 6491
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 11:30
Tatry, ktoré vlastním: :::::::::::::::::::::::::
1953 - T805
1975 - T2-603
1977 - T613
1981 - T613-2
1982 - T613-2
1987 - T613-3
1991 - T613-3
1991 - T613-4
Bydlisko: ČR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa Luboš » 06 Jan 2008, 01:07

Ze všech značek od A po Z je to u Tatry s dostupností ND určitě nejhorší, servis je v Praze, ale zázraky neumějí.

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa radek » 06 Jan 2008, 01:35

Miloši, při obsazení jednou osobou je dost problém zamlžit i chromku, dokonce to prakticky vypadá, jako kdyby taková T613 měla fungující sofistikovaný systém ventilace a vytápění, jak by člověk od takového auta očekával. Bohužel situace se ovšem drasticky mění s přibývajícím počtem osob, nejzajímavější je to za jízdy deštěm v 5ti lidech, to je ten správný adrenalin :D.

Marku, vlez do kufru, stáhni s kastlíků ty husí krky náporového vzduchu, vlož na každé hrdlo čtvereček plastové folie (igelit) a krky nasaď zpět:

- pozitivum tohoto úkonu: řidiči modelů T613-4 osvědčené odstranění problému s hvízdáním v náporovém traktu a s profukem chladného vzduchu do kabiny (informace zprostředkována od celoročních uživatelů 613-4)

- negativum tohoto úkonu: i ten studený vzduch plížící se náporem do kabiny krze nelícující a odfláknutý vzduchovod přispívá k účinějšímu větrání kabiny, takže se sice můžeš zbavit hvízdání, ovšem třeba se zase o nějaké % zvýší schopnost mlžení. Ale to závisí kus na kusu a dalších netěsnostech, které na tom kterém autě jsou...

Suma sumárum, celý ten systém je plně poplatný době svého koncepčního vzniku (1968-1972) a "mile" při bližším zkoumání evokuje plechovo-textilní systém u T603 z padesátých let. To :mile" člověka přejde ihned poté, jak se do TP či na štítek podívá na rok výroby vozidla.... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Robert
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 30 Jan 2007, 18:37
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa Robert » 06 Jan 2008, 02:52

K tomu mlžení.
Pamatuji jednu příhodu ve čtyřech lidech za deště v zácpě.
Žádné okono se nedalo otevřít, protože do auta okamžitě značně pršelo.
ať sem zapnul cokoliv tak všechna okna mažila.
Okno sem otíral stěrkou co mám na zimu a byl sem jak v mlze, jednoznačně velice
nepovzbudivý zážitek.

Užívateľov profilový obrázok
radek
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: 29 Okt 2004, 08:24
Tatry, ktoré vlastním: .........................
Tatra 613 "all in one"
Tatra 613-4 CH
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa radek » 06 Jan 2008, 03:20

Ano, to je příhoda zcela legitimní a uživatelům samohybů řady T613 velmi známá :D. Naštěstí je v té karoserii dost místa na úspěšný rebuild této části, proveditelný totální rekonstrukcí jak zdroje tepla + chladu, tak rozvodů, to vše ve jménu lepší uživatelnosti vozidla , nikoli historické původnosti.....

Užívateľov profilový obrázok
Robert
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 236
Dátum registrácie: 30 Jan 2007, 18:37
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Praha
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa Robert » 06 Jan 2008, 03:41

Tak už sem uvažoval o vestavbě nějakého normálně výkoného ventilároru.
Již sem to zmiňoval, ale já pořád trpím dojmem že v Tatře nikde nic nefouká jen tak dejchá.
I v porovnání se š120.
Zdroj tepla bych i třeba ponechal ať je to i vlažné hlavně ať na sklo něco fouká.
Ta první rychlost u ofuku skla mi příde tak trochu směšná.

Nicméně od jakékoliv realizace sem upustil protože vím jak by ten hroznej bastl vypadal kdybych je dělal na koleni.
Takže sem akorát vytáhl hadice od vnitřního bufa do prahů což se mi zdálo lepší než topit
buchví kam do prahů.

Užívateľov profilový obrázok
MarekK
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1912
Dátum registrácie: 23 Jún 2005, 21:48
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-4 (1993)
Bydlisko: Olomouc
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa MarekK » 06 Jan 2008, 11:39

MB.: doplním info, v plnom obsadení sa za jazdy mlžia len zadné okná, ak sa zastavý a je daždivo, tak to zamlženie postupuje dopredu....
k tomu bowdenu, tiež ho mám nepatrne zaseknutý (neuzavre na 100%), ale aj tak to funguje docela ok, rýchlost zatopenia je parádna, o to zatápam len jedným bufom....mám tam síce tuning vo forme potrubí dozadu, a nového otvoru dopredu, aby som nezohrieval pechy podlahy.....

Radek: áno je to možnost. avšak v slnečných dnoch je to náporové vetranie super, až nato, že sa mi stáva že sa cez neho dostáva dovnútra auta sajrajt. Raz sa mi stalo, že na dialnici išiel nákladák s nejakými granulkami hnojiva a tie postupne strácal, takže toho bola plná dialnica. Tie malé granulky sa mi dostali do náporového vetrania a cez tie stredové otvory namna strielali , dokonca jedna ma zasiahla do oka, v rychlosti 150 to nebolo nič moc. viac som nadával na kombinát, než na ten nákladák....

etienne
Správca diskusného systému
Príspevky: 4117
Dátum registrácie: 09 Feb 2004, 18:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa etienne » 06 Jan 2008, 12:55

Robert: Staci tam dat taky ventilator ako ma napr. M95. Ak sa nemylim Bosch.

Užívateľov profilový obrázok
tomas
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 2325
Dátum registrácie: 01 Jún 2004, 23:06
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa tomas » 06 Jan 2008, 14:10

Ono sa mlzi hlavne ked je vnutri vlhko :twisted:
Ked som vybral vlhke, alebo mokre koberce, tak sa uz nic nemlzilo :)

martin h

Re: Aj zima moze byt pekna :)

Príspevok od užívateľa martin h » 06 Jan 2008, 14:19

.....Robert: Staci tam dat taky ventilator ako ma napr. M95. Ak sa nemylim Bosch....

To jo, jednoduchý jak facka. Ten ventilátor mají na každém rohu za pár stovek, že. A jeho typ (číslo Bosch) zná taky kde kdo.

A já vůl se náhradou ventilátoru průběžne zabýval déle než 3 roky, prolezl snad všechna vrakoviště v západočeském lázeňském trojúhelníku, vybíral mezi desítkami typů a doma obětoval neúměrné množství času na možnosti po technické stránce čistého zabudování. Posazení do montážní pěny, jak provedl jeden (jenom jeden?) majitel T613, alá "co s načatým odpolednem" na svém autě naprosto odmítám a považuju za čin spíše pekaře nebo zedníka (bez urážky) ale ne technika.


Do témy musí byť zaslaný aspoň jeden príspevok. :evil:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných