Cívka startéru R5M T603 a T613 - repase, alternativní díly

Technické problémy s našimi tatrovkami

Užívateľov profilový obrázok
Zdicho
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1174
Dátum registrácie: 27 Máj 2004, 00:22
Tatry, ktoré vlastním: Nemám Tatru/nechcem uviesť, akú Tatru mám
Bydlisko: Čórtův hrad
Kontaktovať užívateľa:

Cívka startéru R5M T603 a T613 - repase, alternativní díly

Príspevok od užívateľa Zdicho » 18 Nov 2013, 16:52

Ahoj, pokud by někomu odešla na startéru R5M cívka, která vysouvá pastorek a nemohl ji sehnat, tak se to dá nahradit cívkou ze Škody Favorit, ale musí se vyměnit i jádro, které se dá ze Škody 120.

Cívka je kratší než originál, proto do ní nepasuje původní jádro, ale Favoriťácké jádro je zase krátké pro R5M, tak tam sedí jádro cívky ze Š120.

Startuje to, funguje to. Pokud by někdo měl negativní zkušenost, tak se podělte.

Jinak nevím, co se děje, ale během 2 let mi odešly dvě vložky spínací skříňky. Obě údajný originál, druhovýroba VIKA. Třetí koupená VIKA nastartovala asi 3x a pak zdechla. Měla uvolněné kontakty. Tak jsem s bolavým srdcem vytáhl ze zásob originál Made in Czechoslovakia a použil. Máte někdo podobnou zkušenost s těmi VIKAmi?

Užívateľov profilový obrázok
Jerry
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 1607
Dátum registrácie: 17 Aug 2006, 07:29
Tatry, ktoré vlastním: Tatra 613-3 r.v. 1988
Tatra 805 r.v. 1957
Bydlisko: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovať užívateľa:

Re: Cívka startéru R5M T603 a T613 - repase, alternativní dí

Príspevok od užívateľa Jerry » 18 Nov 2013, 20:25

To jsou pro mě zajímavý zkušenosti. Startér jsem opravoval jen jednou a na cívku jsem šahat nemusel. Díky že si se podělil.
Spínačku jsem řešil na kamarádovo autě a když mu vypověděla službu, tak jsem mu daroval vytaženou ze Š120 a od tý doby je klid. S druhovýrobou jsem si užil špatný zkušenosti akorát u "kamčího zubu" (aretace v Lucasu pro přepínání potkávací/dálkový), kde náhrada měla tak mizerný míry, že se nedala ani dopilovat, tak se shánělo tak dlouho, dokud se mi nepodařilo koupit originál.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných