Zvuky převodovka

Technické problémy s našimi tatrovkami

Schneider

Re: Zvuky převodovka

Príspevok od užívateľa Schneider » 30 Okt 2008, 19:00

bazilisak napísal:chtělo by to zkusit zkontrolovat ten chod motoru... A ten olej , jaký jsi koupil - výrobce ? Nemáš to nějaký kdoví jaký sudový ?
Ahojte, ja mám podobný problém, ale na prevodovke u T805, kde sa toto klepanie prejaví až po zohriatí prevodovky a to klepanie vypadá ako neideálne sadanie ozubenia do seba. Podarilo sa toto klepanie v prevodovke niekomu odstrániť popisovaným nastavením motora?
Mne skôr príde ako príčina volná hriadeľ v prevodovke. Vie niekto aké su predpisy an skladanie prevodovky a nastavenie "predpätia" týchto ložísk? Napr zohriatie na prev. teplotu, alebo momentový kľúč , alebo inak?? Chcel by som tú prevodovku v zime rozobrať, a prezrieť ložiská, a vôle...

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zvuky převodovka

Príspevok od užívateľa bazilisak » 30 Okt 2008, 19:24

Tak nevím, jestli Tě potěším, ale u T613 , i T805 je to naprosto stejné, v drtivé většině za to opravdu může nepravidelný chod motoru. Samozřejmě, že se na tom podepisuje stav převodovky - i olej, ale ten nevyvážený chod má vliv největší - samozřejmě to neznamená, že některý válec vůbec nepálí, někdy to dělá jen v určitých, hodně nízkých otáčkách. Mě to na jedné t805 dělá taky, ale mám tam řidší olej než tam má být.

Užívateľov profilový obrázok
bazilisak
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 09 Jan 2008, 00:25
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zvuky převodovka

Príspevok od užívateľa bazilisak » 30 Okt 2008, 19:26

A co tak se se svojí T805 pochlubit ??? !!! :twisted: Pošli foto do sekce Kačena... prosím... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
ziza
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 426
Dátum registrácie: 12 Máj 2007, 10:56
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zvuky převodovka

Príspevok od užívateľa ziza » 30 Okt 2008, 21:41

bazilisak napísal:chtělo by to zkusit zkontrolovat ten chod motoru... A ten olej , jaký jsi koupil - výrobce ? Nemáš to nějaký kdoví jaký sudový ?
Máš snad něco proti sudovýmu? Stokrát lepší jak lahvový... :mrgreen: :wink:

schneider

Re: Zvuky převodovka

Príspevok od užívateľa schneider » 31 Okt 2008, 07:37

bazilisak napísal:Tak nevím, jestli Tě potěším, ale u T613 , i T805 je to naprosto stejné, v drtivé většině za to opravdu může nepravidelný chod motoru. Samozřejmě, že se na tom podepisuje stav převodovky - i olej, ale ten nevyvážený chod má vliv největší - samozřejmě to neznamená, že některý válec vůbec nepálí, někdy to dělá jen v určitých, hodně nízkých otáčkách. Mě to na jedné t805 dělá taky, ale mám tam řidší olej než tam má být.
Dík za reakciu....
dá sa nejakým spôsobom spoľahlivo identifikovať, či sa jedná o vadu prevodovky, alebo o ten nepravidelný chod motora?
Aký je predpísaný olej ako náplň prevodoviek do T805? Je pravda, že so, ho nikdy nemenil, no na prvý pohľad vypadá v poriadku, možno trošíčku hustejší. A tiež neviem aký je(vekom a označením) ten terajší olej, nakoľko som to kúpil s náplňou, av prevodovke som sa nehrabal. Predpokladám že prevodovka tiež nejaký ten rôčik ležala ako náhradný diel v garáži, resp. humne....
Zvuky z prevodovky počuť až po určitom čase, po zohriatí prevodovky. Na motore som nepravidelný chod nepostrehol, ale je to možné, že ak jeden rozstrekovač nepracuje správne, že je chod nerovnomerný. (použítý hladký naftový motor Ford 2,3l 49 kW)
Zaujímavosťou je ešte nasledovné: intenzita "šrotovania prevodovky" závisí od rýchlostného stupňa zaradeného na prevodovke (vyradenom redukčnom prevode), teda radení "naprázdno bez pohonu na nápravy". Čím vyšší stupeň, tym intenzívnejšie. Preto predpokladám, že to vzniká možno na hriadeli za prevodovými kolesami... Po ca 1500 ot/min toto prestane.... Raďte prosím, nechcel by som to zničiť,....

Fotky radšej nepriložím, nakoľko to mám použité v malotraktore. Podvozok som vykšeftoval z inzerátu, (pozor už zúžený a skrátený), ten "kanibal" ktorý zničil Tatrovku je niekto iný.Ja by som to nespravil, nakoľko T805 považujem za technický skvost nielen svojej doby, ale aj dneška..... Možno by som sa ešte pustil do renovácie nejakej Kačenky....

Užívateľov profilový obrázok
Havrla
Pravidelný diskutujúci
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 04 Apr 2006, 18:53
Tatry, ktoré vlastním: AEK
Autobus
Bydlisko: CR
Kontaktovať užívateľa:

Re: Zvuky převodovka

Príspevok od užívateľa Havrla » 31 Okt 2008, 11:18

Zdravec.

Mne u AEKa pri nerovnomernym volnobehu ten prehlohovej hridel klepe take a jak..., vyskouseno na 2 ruznych prevodovkach.Proste jak psal Heky, klepe = diagnostika seridit motor.
Zajmave je ze u 700 po odstaveni valce z provozu neklapal i kdyz se odstavili dva valce. Nebo aspon, ne tolik aby to bylo slyset dovnitr vozu :-) takze vi cert.

Havrla

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných